Varanje preko Interneta

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#51 Re: Varanje preko Interneta

Post by callmethebreeeze »

maccarona wrote:pa ako je u vezi nije mrtva....
tako i jest'. nego, kad cu ja dobiti msn-adresu?
:D :D :D
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#52 Re: Varanje preko Interneta

Post by callmethebreeeze »

Karabaja wrote:
ne, nije u redu ako si u vezi, da ti djevojka/momak upoznaje osobe suprotnog spola i dogovara se na kafu s njima (preko interneta, sms-a, u pekari ili bilo gdje drugo)

u zadnje vrijeme mi se sve više čini da to treba da važi i za osobe istog spola :-?
a, ako se dogovore samo da se puknu, bez kafe, caja i laganja?
:D :D :run:
User avatar
Dr.Cuddy
Posts: 2532
Joined: 09/12/2006 22:48
Location: House's Office

#53 Re: Varanje preko Interneta

Post by Dr.Cuddy »

callmethebreeeze wrote:
maccarona wrote:pa ako je u vezi nije mrtva....
tako i jest'. nego, kad cu ja dobiti msn-adresu?
:D :D :D
kad odeš u registuješ se na http://www.hotmail.com :mrgreen:
hemon
Posts: 15
Joined: 23/04/2008 14:29

#54 Re: Varanje preko Interneta

Post by hemon »

Sve je to produkt iskomplesiranih amerikanaca koji su u nedostatku pravih prijatelja odlucili ili kupit psa ili palamudit po internetu...Da se ne moraju danima jedni drugima najavljivat da se nadju na kafi, ne bi ni imali priliku da diskutujemo o gore navedenoj temi.
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#55 Re: Varanje preko Interneta

Post by pesak »

ma internet opcija je najjeftinija...
nemaju ljudi para...
User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#56 Re: Varanje preko Interneta

Post by anjusha »

Imam FB.
Profil mi je pod svim mogucim zabranama, tako da me niko ne moze ni naci a ni dodati kao prijatelja osim ako ja ne njemu/njoj ne posaljem direktan zahtjev- zbog raznih dosadnjakovica, turaka i sl. Na profilu cak nije ni moje pravo ime, imam jednu sliku koja mi ne pokazuje cijelo lice, ali opet oni koji me znaju me mogu prepoznati. Imam oko 40ak prijatelja, sve koje znam licno, i 70% njih ne zivi u Sarajevu, cak ne zivi u BiH uopce- zato su mi i prijatelji tu i zato i imam taj profil, kako bih na neki nacin ostala u kontaktu sa njima. Na FB znam da imaju profile jos puno ljudi koje znam, ali mi nisu interesantni da ih dodam.
Imala sam profile i na drugim slicnim stranicama (tipa myspace i sl). Cesto sam dobijala pozive za prijatelje- 99% ih odbijala od osoba koje nisam znala licno. rijetko, rijetko mi se desavalo da mi neko napise mail i da mi se dopadne nacin komunikacije te osobe i da nastavim da razmjenjujem emailove a kasnije cak msn sa tom osobom. S nekim od takvih likova sam u kontaktu vec godinama, a da se nikad nismo vidjeli licem u lice. Ne smatram to varanjem, smatram cisto prijateljstvom. S nekima sam nekad i otisla na kafu. Ako sam bila u vezi sa nekim- to su i znali i znali su da nemaju sta da traze od mene osim platonskog prijateljstva. Ako nisam bila u vezi- opet je zavisilo od hemije na toj kafi kako je radila. Ali uglavnom nije bilo nista :D
S jednim izuzetkom koji potvrdjuje pravila....

I eto. Varanje je varanje pa u bilo kojoj sferi zivota. Kada pocnu neke "opasne" price, nabacivanja, komplimenti i sl, a pogotovo neke sex-related razgovori- svejedno je da li si pred kompjuterom ili gledas nekog u oci. Ali cilj moje price iznad je bio da kazem da se moze imati i profil negdje- da to nista ne mora da znaci. Da se moze i upoznati nekad sa nekim- da ni to nista ne mora da znaci. Pitanje je samo percepcije stvari, u zadovoljstvu sa svojom postojecom situacijom i sa povjerenjem koje covjek ima.-... u samog sebe i u druge.
User avatar
Suicidal Siberian
Posts: 1107
Joined: 30/11/2006 14:07

#57 Re: Varanje preko Interneta

Post by Suicidal Siberian »

Facebook je djecije igraliste za Smokvu i druge ala Adultfriendfinder fore :P
User avatar
Dr.Cuddy
Posts: 2532
Joined: 09/12/2006 22:48
Location: House's Office

#58 Re: Varanje preko Interneta

Post by Dr.Cuddy »

svaki put kad vidim ovu temu učini mi se varEnje preko interneta :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Image
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#59

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 28/05/2015 08:08, edited 3 times in total.
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#60 Re: Varanje preko Interneta

Post by zena21 »

cuj varanje preko interneta :? cccccccc.. cime se sve svijet bavi :oops: :lol: :lol: :lol:
Loreley
Posts: 191
Joined: 18/08/2008 16:06

#61 Re: Varanje preko Interneta

Post by Loreley »

A koji je fol tog Facebooka? Vidim da su raja poludila za tim a ne kontam fol. Moja prijateljica, udana majka dvoje djece koja u stvarnom životu ima muža, akvarijum i švalera, posao i vanredni studij, mi šalje prije neki dan kao fol nekakvu pozivnicu da napravim profil na Facebooku - "to je super". A šta je super? Nedavno mi opet rođak šalje sms da pogledam njegove nove fotke na Facebooku. Mislim stvarno ne kontam. Svako ima mobilni, pa mail, pa messenger, i što mi sada treba Facebook? A ako mislim nekoga "varati" puno je lakše i jednostavnije to raditi u stvarnom životu, manje vremena, manje truda. A nešto baš i nisam luda da sad tražim na netu nekoga ko ima "zajednička interesovanja" pa da zbog "zajedničkih interesovanja" šaram i varam. Kontam ja da to nije loše za neke specifične slučajeve, recimo ako si sado-mazo ili homić iz Irana pa imaš "interesovanja" koja se teško nalaze. Ali pošto ja volim sve što vole mladi, skupljam salvete i poštanske markice, onda mi je puno lakše otići do najbliže kafane i "varati" malo :D
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#62 Re: Varanje preko Interneta

Post by metal_rules_cura »

Hehehhe, sta se sve na ovoj temi ne ispisa...

Covjek kada zeli nekog prevariti i kada mu je dosadno moze naci mnogo lakse nacine od Interneta, bolje receno, uvijek moze pronaci nacin. To uopce nije pitanje Facebooka niti bilo koje druge stranice slicnog tipa.

Stranica je stranica, net je net, takav kakav je. Kako cemo ga mi shvatiti i u koje svrhe koristiti iskljucivo je do nas, ali tvrdim kako stranica nije uzrok problema.

Imam profil na Facebooku. Razlika je kada neko tamo ode jednom u 3-4 dana i kada dodje svaki dan po 5 puta. Licno, uspjela sam na taj nacin naci drage ljude sa kojima godinama nisam imala kontakt i ni u jednom momentu mi nije padalo na pamet da tamo trazim bilo sta drugo.

Tvrditi da zbog odredjenog procenta ljudi koji ga koriste u debilne svrhe net nije nista drugo nego izraz dosade... Ne slazem se. Stvar koja moze biti vrlo edukativna prije svega, korisna, koja moze pretociti koliko - toliko mnoge stvari do kojih bi teze dolazili "live". Stvar je samo u tome u koje svrhe ga ZELIMO koristiti.

A ko god ima problem u vezi zbog neta (ili barem misli da je zbog toga) ili je ljubomoran neka se upita da li je to uzrok ili samo manifestacija neceg drugog.
User avatar
x0z0y0
Posts: 1473
Joined: 10/11/2007 21:51

#63 Re: Varanje preko Interneta

Post by x0z0y0 »

Bond_JaneBond wrote:
Loreley wrote:koja u stvarnom životu ima muža, akvarijum i švalera, posao i vanredni studij,
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
eki ima akvarijum :shock: :D
Sir_Lancelot
Posts: 186
Joined: 05/07/2007 15:25

#64 Re: Varanje preko Interneta

Post by Sir_Lancelot »

Ima svalera, dvoje djece i sve to ostalo? Pa kada sve to stigne, jel ga nasla na FB? :)
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#65 Re: Varanje preko Interneta

Post by madnessa »

neke zeMske mogu po dva-tri muska, a ja nijednog... ni 520 prijatelja na facebooku mi ne mORe pomoc! :D
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#66 Re: Varanje preko Interneta

Post by girl »

metal_rules_cura wrote:Hehehhe, sta se sve na ovoj temi ne ispisa...

Covjek kada zeli nekog prevariti i kada mu je dosadno moze naci mnogo lakse nacine od Interneta, bolje receno, uvijek moze pronaci nacin. To uopce nije pitanje Facebooka niti bilo koje druge stranice slicnog tipa.

Stranica je stranica, net je net, takav kakav je. Kako cemo ga mi shvatiti i u koje svrhe koristiti iskljucivo je do nas, ali tvrdim kako stranica nije uzrok problema.

Imam profil na Facebooku. Razlika je kada neko tamo ode jednom u 3-4 dana i kada dodje svaki dan po 5 puta. Licno, uspjela sam na taj nacin naci drage ljude sa kojima godinama nisam imala kontakt i ni u jednom momentu mi nije padalo na pamet da tamo trazim bilo sta drugo.

Tvrditi da zbog odredjenog procenta ljudi koji ga koriste u debilne svrhe net nije nista drugo nego izraz dosade... Ne slazem se. Stvar koja moze biti vrlo edukativna prije svega, korisna, koja moze pretociti koliko - toliko mnoge stvari do kojih bi teze dolazili "live". Stvar je samo u tome u koje svrhe ga ZELIMO koristiti.

A ko god ima problem u vezi zbog neta (ili barem misli da je zbog toga) ili je ljubomoran neka se upita da li je to uzrok ili samo manifestacija neceg drugog.

me too :thumbup:
Loreley
Posts: 191
Joined: 18/08/2008 16:06

#67 Re: Varanje preko Interneta

Post by Loreley »

Sir_Lancelot wrote:Ima svalera, dvoje djece i sve to ostalo? Pa kada sve to stigne, jel ga nasla na FB? :)
Švalera, muža i dvoje djece ima u stvarnom životu, uz to još akvarijum, s vremena na vrijeme kakve zalutale mace, ježeve i kornjače, a Facebook je tek prekjuče otkrila i ludo me zanima zašto joj je Facebook "super". Švaler joj je kolega s posla, on u nesrećnom braku sa ženom rospijom koji se održava samo zbog djeteta, ona rame za plakanje i tako to ide valjda :D

Varanje preko interneta je za kukavice koji nemaju muda u stvarnom životu prići ženama pa onda to kao lakše ide preko neta i "zajedničkih interesa". Meni je varanje radi varanja bezveze skroz, imam druge načine jačanja samopouzdanja, a ja ionako ne ulazim nikada u vezu samo onako, radi "zajedničkih interesa" već je to uvijek nešto puno dublje. Normalno da mi se može desiti da kada sam u vezi upoznam nekoga u koga ću se ludo zaljubiti, ali je pitanje šta je onda varanje - ostanak sa starim partnerom prema kojem nema više osjećanja ili nova veza sa novim partnerom.

Muškarci su stvarno konzervativniji i to puno. Kada sam jednom svom dragom davno još priopćila da me može prevariti sa nekom koja naleti, ali samo seksualno i samo jednom sa tom istom osobom, on mi je rekao da će, ako ga prevarim, doći i ubiti i mene i tog nekog mog potencijalnog švalera. :(
Benighted
Posts: 274
Joined: 16/02/2008 15:30

#68 Re: Varanje preko Interneta

Post by Benighted »

Bond_JaneBond wrote:
Loreley wrote: Švaler joj je kolega s posla, on u nesrećnom braku sa ženom rospijom koji se održava samo zbog djeteta, ona rame za plakanje i tako to ide valjda :D
Svaki slucaj svalerancije za koji sam cula nosi sa sobom isto objasnjenje..On se "jadan"svalera zato sto mu je zena rospija (ne da mu zena mindje, vjestica, ostrokondza, itd.), al' ostaje u braku s njom samo zbog djeteta.. :roll: :?
Mislim da je razlog najcesce ono iznad boldirano :roll: Njemu na poslu dobro-kuci dobro :) mirna Bosna
I zar je to pravilo tesko naucit :

koliko das mindje/toliko te (ne)ce varat :D
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#69 Re: Varanje preko Interneta

Post by metal_rules_cura »

Plus koliko si sposoban toliko ona tebe nece varat :D
Loreley
Posts: 191
Joined: 18/08/2008 16:06

#70 Re: Varanje preko Interneta

Post by Loreley »

Bond_JaneBond wrote:
Loreley wrote: Švaler joj je kolega s posla, on u nesrećnom braku sa ženom rospijom koji se održava samo zbog djeteta, ona rame za plakanje i tako to ide valjda :D
Svaki slucaj svalerancije za koji sam cula nosi sa sobom isto objasnjenje..On se "jadan"svalera zato sto mu je zena rospija (ne da mu zena mindje, vjestica, ostrokondza, itd.), al' ostaje u braku s njom samo zbog djeteta.. :roll: :?
Mislim da je razlog najcesce ono iznad boldirano :roll: Njemu na poslu dobro-kuci dobro :) mirna Bosna
Švaleranje oženjenih muškaraca je posebna tema koja iskače iz okvira ovog topica i o kojoj bih mogla napisati esej mada nikada u životu nisam imala ništa ni s jednim oženjenim muškarcem pa čak ni flert. Na zadržavanje ruke prilikom rukovanja, na komplimente, na bilo šta što dolazi od nekoga ko je oženjen ne reagiram i nikada se nijedan nije usudio da me bari. Oženjeni idu na slabost žena, na njihovu osjetljivost, na emotivnost. Nesigurne žene, one kojima je potrebna neka vrsta self-esteema prihvataju komplimente od oženjenih i tako sebe uvaljuju u priču koju ne mogu emotivno progutati. Žena je, ako je majka, posebno osjetljiva na priče o djetetu, o ženi-rospiji i o braku koji se održava zbog djeteta. Ova priča u koju se moja prijateljica uplela je meni bezveze i ja nemam čak ni živaca slušati priče o njegovoj hladnoj i proračunatoj ženi koja je manager u nekoj banci i koju zanima samo karijera, o njemu kojem nedostaje ljubavi, nježnosti i tako to ... moja reakcija je so what ... a njena je bujrum njemu rame pa nek plače :lol:

Fakat su žene same krive što se pored toliko dobrih, slobodnih frajera lijepe za kretene koji bi i jare i pare ;-)
User avatar
BarbaDue
Posts: 63358
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#71 Re: Varanje preko Interneta

Post by BarbaDue »

varam ti ja tako, varam, vec haman Zvršio :D moj brale kad ti se ja okrenuh :skoljka: moja žena mi iza leđa.... Image
User avatar
River_isle
Posts: 1122
Joined: 08/08/2006 08:06
Location: @home

#72 Re: Varanje preko Interneta

Post by River_isle »

sve se to nadovezuje jedno na drugo... ako upoznas nekoga preko neta za ocekivat je da ce taj neko nastaviti da upoznaje druge ljude prkeo neta koji ce te jednog dana zamjeniti, kao sto je veza koja nastane iz prevare logicno da zavrsi isto tako prevarom...
bitno je samo ne ponoviti greske, ako se to desi e onda je brate do tebe
spekulant
Posts: 177
Joined: 23/07/2008 19:24

#73 Re: Varanje preko Interneta

Post by spekulant »

River_isle wrote:sve se to nadovezuje jedno na drugo... ako upoznas nekoga preko neta za ocekivat je da ce taj neko nastaviti da upoznaje druge ljude prkeo neta koji ce te jednog dana zamjeniti, kao sto je veza koja nastane iz prevare logicno da zavrsi isto tako prevarom...
bitno je samo ne ponoviti greske, ako se to desi e onda je brate do tebe
nigdje veze, cista generalizacija.. jel to znaci da ako upoznas nekog u kaficu/komsiluku/biblioteci/ulici/supermarketu da ta osoba nece nastaviti upoznavati druge ljude na tim mjestima, koji ce te jednog dana zamijeniti? po cemu je net drugaciji?
i toliko veza koje ne nastaju iz prevare zavrse prevarom, tako da nikad se ne zna.. a postoje i veze koje nastanu iz prevare pa se "ne zavrse" ili se zavrse iz drugih razloga.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#74 Re: Varanje preko Interneta

Post by zelenashica »

BarbaDue wrote:varam ti ja tako, varam, vec haman Zvršio :D moj brale kad ti se ja okrenuh :skoljka: moja žena mi iza leđa.... Image
e barba,barba......a govorila sam ti ja k'o prava jaranica...."nemoj varati ženu dok ne zaspi"..... :D a ti hoćeš ..neka sad...trpi tave po glavi :lol: :lol: :lol:
User avatar
River_isle
Posts: 1122
Joined: 08/08/2006 08:06
Location: @home

#75 Re: Varanje preko Interneta

Post by River_isle »

spekulant wrote:
River_isle wrote:sve se to nadovezuje jedno na drugo... ako upoznas nekoga preko neta za ocekivat je da ce taj neko nastaviti da upoznaje druge ljude prkeo neta koji ce te jednog dana zamjeniti, kao sto je veza koja nastane iz prevare logicno da zavrsi isto tako prevarom...
bitno je samo ne ponoviti greske, ako se to desi e onda je brate do tebe
nigdje veze, cista generalizacija.. jel to znaci da ako upoznas nekog u kaficu/komsiluku/biblioteci/ulici/supermarketu da ta osoba nece nastaviti upoznavati druge ljude na tim mjestima, koji ce te jednog dana zamijeniti? po cemu je net drugaciji?
i toliko veza koje ne nastaju iz prevare zavrse prevarom, tako da nikad se ne zna.. a postoje i veze koje nastanu iz prevare pa se "ne zavrse" ili se zavrse iz drugih razloga.
ama ja kazem iz svog iskustva i pusti me da generalizujem :D
Post Reply