Varanje preko Interneta

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Sir_Lancelot
Posts: 186
Joined: 05/07/2007 15:25

#26 Re: Varanje preko Interneta

Post by Sir_Lancelot »

Slažem se da treba da postoje određene razlike. Zato bi meni savršeno odgovarala neka umjetnica umjesto revizorke ili bankarke. :D

Ali razlike ne mogu biti prevelike, bilo da se radi o druženju ili vezi.

Što se tiče tema za upoznavanje.... ne bih ulazio u to, jer je to nova tema.

Zasto bi uopste zapocinjao konverzaciju sa tobom, to je pravo pitanje?

(Uopšteno mislim :))
Loreley
Posts: 191
Joined: 18/08/2008 16:06

#27 Re: Varanje preko Interneta

Post by Loreley »

Sir_Lancelot wrote:Slažem se da treba da postoje određene razlike. Zato bi meni savršeno odgovarala neka umjetnica umjesto revizorke ili bankarke. :D

Ali razlike ne mogu biti prevelike, bilo da se radi o druženju ili vezi.

Što se tiče tema za upoznavanje.... ne bih ulazio u to, jer je to nova tema.

Zasto bi uopste zapocinjao konverzaciju sa tobom, to je pravo pitanje?

(Uopšteno mislim :))
Otvoriš temu, diskutuješ sa drugima, odgovaraš na postove i onda se pitaš zašto bi započinjao konverzaciju s nekim :lol:

Moja prijateljica koja se bavila internetom sa sociološke strane kao i internet poznanstvima reče da je ključna riječ - igra.
User avatar
x0z0y0
Posts: 1473
Joined: 10/11/2007 21:51

#28 Re: Varanje preko Interneta

Post by x0z0y0 »

tito dragi ja ljubomore i nepovjerenja koje pljusti na sve strane :shock: :shock:
znaci ako si u vezi ne smijes upoznati a kamoli razgovarati s drugim ljudima ..osim PROVJERENIM prijateljima :shock: :roll:
*ebo ti to povjerenje i vezu i brak ako se ja ljutim sto ima otvoren profil na FB..i eventualno se cuje s nekim prijateljima koje ja ne znam...ili ako on poshizi ako me zanimaju i drugi ljudi sem njega (mislim na interese...razgovore...nemojte me hvatati za rijec!)
pa mislite li vi stvarno da je nekome ko zeli prevaru potreban internet i da je to i razlog prevare?! hahahahaha

ma ne...hajmo partnere vezat...dajte da im zabranimo kontakt sa svima koji su u nasoj crnoj svescici, svma kojima ne znamo maticni broj i historiju bolesti od unazad 20es godina i ...nemojte sluuuucajno da cuje i jednu pametnu jer pametne dolaze samo od nas samih..

bljak
spekulant
Posts: 177
Joined: 23/07/2008 19:24

#29 Re: Varanje preko Interneta

Post by spekulant »

Loreley wrote:
Karabaja wrote:odjednom niko nema profil na facebook-u.. :-)

ne, nije u redu ako si u vezi, da ti djevojka/momak upoznaje osobe suprotnog spola i dogovara se na kafu s njima (preko interneta, sms-a, u pekari ili bilo gdje drugo)

u zadnje vrijeme mi se sve više čini da to treba da važi i za osobe istog spola :-?
Nemam stvarno profil na Facebooku ali mi je glupa ta logika po kojoj ne bih trebala upoznati nekoga preko neta i s njim otići na kafu. Od jedne kafe do veze je zaista dug put, a pogotovo ostaviti jednoga i otići sa drugim. Ako se veza bazira na uzajamnom povjerenju ne treba biti straha. Ja ne bih imala nikakav problem ako bi me partner prevario s nekim seksualno, ali samo jednom sa istom osobom :D

Čak mi imponira da budem u vezi s nekim kome se žene upucavaju. Znači da je kvalitetan i da je sa mnom zato što sam najbolja od svih a ne zato što ne može biti ni s kim drugim. Ako žena ima priliku upoznati druge muškarce i s njima komunicirati puno će lakše shvatiti koliko joj njen partner znači i zašto je s njim.
:shock: :shock: :shock: :? :? ja sam mislio da takvo razmisljanje postoji samo u pjesmama selme bajrami :lol:
Loreley
Posts: 191
Joined: 18/08/2008 16:06

#30 Re: Varanje preko Interneta

Post by Loreley »

Nemam pojma o čemu to pjeva Selma Bajrami. Kad si u vezi s nekim, to si obično zbog ljubavi a ne zbog redovnog seksa. Ako ste partner i ti često daleko jedno od drugoga može se svako od vas naći u situaciji da "prevari" jednokratno onog drugog. Takvih situacija imaš mali milion a i prilika. Ja poprilično liberalno gledam na one night stand pod uslovom da će partner paziti i da mi neće donijeti kakvu bolest, ali iz iskustva znam da su muškarci puno konzervativniji i da takve stvari teško opraštaju. Bila sam dugo u vezi sa sportistom koji mi je pričao kako su sva velika sportska takmičenja na kojima je učestvovao (izvinjavam se na izrazu) bila jedan veliki kupleraj. Žene su se bukvalno muškarcima bacale oko vrata, posebno onima koji se bave sportom kojim se on bavio. Jedan njegov kolega koji je u vrijeme velikog takmičenja dobio dijete je svoje testosterone ispucavao sa dvije istovremeno. Drugi je nakon 10 minuta priče sa Engleskinjom odmah imao seks. Nije realistično očekivati da nema prilike i da će sve izgledati kao ruske bacačice kugle :D
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#31 Re: Varanje preko Interneta

Post by Irm@ »

eh 'vako :D

prvo: ja sam jedna poprilicno ljubomorna i ters osoba :-D :D
drugo: imam profil na fejsbuku :-D :D
trece: u vezi s temom... licno mislim da nist ne moze zamijeniti onu iskru u oku kad se dvoje ljudi prvi put sretnu... eh sad je stvar hoce li se sresti uz malu pomoc interneta...ili negdje u kafani :-D :D iz licnog iskustva (tacnije s moje strane je to bilo potpuno bezopasno dopisivanje iz dosade...a s druge strane momak je sve vrlo ozbiljno shvatio i tek sam poslije saznala da on ustvari uredno vara svoju dugogodisnju djevojku s djevojkama koje "smeka" na fejsu pa malo msn... i onda se upoznaju i ko zna sta dalje...)
tako da na kraju ispadne da nikad ne znate je li to tek dopisivanje iz dosade... naravno kao i u svemu ostalom u jednoj vezi povjerenje je kljucno... jer ma koliko On mene uvjeravao da je na msn-u zbog mene ja to ne znam (osim da mu kameru u sobu ne ugradim :-D :D :shock: )
a maloprije gledah na RC pita novinarka nekog glumca da li bi oprostio prevaru... a on njoj kaze kak bi to jako zelio...jer kao to je ono sto ljude razlikuje od zivotinja...sposobnost oprastanja...
e pa ja cu onda radje biti zivotinja :-D :D
Benighted
Posts: 274
Joined: 16/02/2008 15:30

#32 Re: Varanje preko Interneta

Post by Benighted »

1 Nemam profil na Fejsbuk :)
Ustvari imao sam pa deaktivirao.
Em je djetinjasto... em pravi komplikacije.
2 Ne gledam u druge zenske ako sam zadovoljan trenutnom,ako ne onda gledam bilo u rl bilo na netu (to je obicno uvertira za prekid)
3 Nikad nisam uspio "zbarit" preko neta,ne kontam kako to ide...


PS. ne kontam ljude sa po 200 prijatelja na fb, hebo me svako ako znaju njih 30 ! al i to govori puno o njima :)
spekulant
Posts: 177
Joined: 23/07/2008 19:24

#33 Re: Varanje preko Interneta

Post by spekulant »

@loreley

drugo je ako ti i partner razgovarate i kazete jedno drugom da vam nista ne znaci da on/a spava sa drugim osobama, dokle god je to one night stand.. to je, jel, neka vrsta opn rilejšnšipa.

ali ti si rekla da je tebi pozitivno da te on vara!? ispada da ti samo na taj nacin mozes dobiti potvrdu da je on "kvalitetan".. :-)

ne bih rekao da su muskarci puno konzervativniji i da takve stvari tesko oprastaju, nego da su neke djevojke naivne i da nemaju samopostovanja ;-)

toliko od mene. peace!
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#34 Re: Varanje preko Interneta

Post by omar little »

ja gluposti, moj brate...kakva je razlika izmedju trtljanja na netu ili trtljanja u bircu za sankom?!? zasto je to varanje? i sta je uopce to varanje? ekskluzivitet :D je totalno overrejted i opsolit.
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#35 Re: Varanje preko Interneta

Post by ljubav_aha »

mozda neko otvori FB grupu "sparimo domace" :lol:
Lorena
Posts: 5
Joined: 23/11/2006 16:53

#36 Re: Varanje preko Interneta

Post by Lorena »

Loreley wrote:
Karabaja wrote:odjednom niko nema profil na facebook-u.. :-)

ne, nije u redu ako si u vezi, da ti djevojka/momak upoznaje osobe suprotnog spola i dogovara se na kafu s njima (preko interneta, sms-a, u pekari ili bilo gdje drugo)

u zadnje vrijeme mi se sve više čini da to treba da važi i za osobe istog spola :-?
Nemam stvarno profil na Facebooku ali mi je glupa ta logika po kojoj ne bih trebala upoznati nekoga preko neta i s njim otići na kafu. Od jedne kafe do veze je zaista dug put, a pogotovo ostaviti jednoga i otići sa drugim. Ako se veza bazira na uzajamnom povjerenju ne treba biti straha. Ja ne bih imala nikakav problem ako bi me partner prevario s nekim seksualno, ali samo jednom sa istom osobom :D

Čak mi imponira da budem u vezi s nekim kome se žene upucavaju. Znači da je kvalitetan i da je sa mnom zato što sam najbolja od svih a ne zato što ne može biti ni s kim drugim. Ako žena ima priliku upoznati druge muškarce i s njima komunicirati puno će lakše shvatiti koliko joj njen partner znači i zašto je s njim.
U nekim se stvarima potpuno slazemo, a opet u drugim nikako... :)

Ni ja nemam profil na Facebook-u. Stvar principa. Ne zato sto ne bih volila biti u prilici da lakse stupim u kontakt sa starom rajom, rasutom svuda po svijetu. Koliko god to djelovalo primamljivo, nije vrijedno gubljenja privatnosti, koje je ionako svakim danom sve manje. Drzave sprovode nove zakone spijuniranja stanovnistva, trziste gleda kako da se okoristi i manipulise licnim podacima - to se ne moze ni izbjeci; a jos da svojevoljno i besplatno Facebook-u dajem vlasnicka prava informacija, koje nikakvim spijuniranjem sami ne bi mogli sakupiti... Samo posmislim na 1984, Kallocain, Kafka... Horor. Moze se i na druge nacine stupiti u kontakt sa dragim osobama.

Ljudski je grijesiti, bozanski prastati. Ali u odredjenim granicama. Ne mislim da bih mogla oprostiti prevaru partnera. Svi mi dolazimo u iskusenja, ali uvijek imas izbor. Ako osjecanja prema partneru nisu dovoljna da se odoli iskusenju, ako u takvim trenucima partner nije ni na kraju pameti - zasto onda uopste nastaviti biti u vezi sa tom osobom? I zasto sa druge strane pristati na ponizenje? "...samo jednom sa istom osobom..." nije nikakva utjeha. Mozda se zavrsi na tom samo jednom i zaista pokaje, sto je rijetkost. Pretezno ako jednom oprostis, misle oprostices i drugi put i treci, peti... Znam da nije monogamija za svakoga, nekima je potrebnija sloboda i varijacija. Dok bih ja volila nekome biti bar malo posebna i biti s nekim koga ja smatram posebnim, ne bilo s kim pa da ga lako zamjeniti.

Bez povjerenja nema nista od veze. Ali ako partner aktivno trazi poznanstva suprotnog pola (ili istog - stvar ukusa), bili na Facebook-u ili uzivo - onda garant nije sve OK u vezi. Tu ima razloga za brigu/ljubomoru. Nesto je sasvim drugo upoznati novu osobu slucajno, u drustvu, na poslu...
mojgrad
Posts: 1439
Joined: 16/01/2007 13:28

#37 Re: Varanje preko Interneta

Post by mojgrad »

Loreley wrote: Nemam stvarno profil na Facebooku ali mi je glupa ta logika po kojoj ne bih trebala upoznati nekoga preko neta i s njim otići na kafu. Od jedne kafe do veze je zaista dug put, a pogotovo ostaviti jednoga i otići sa drugim. Ako se veza bazira na uzajamnom povjerenju ne treba biti straha. Ja ne bih imala nikakav problem ako bi me partner prevario s nekim seksualno, ali samo jednom sa istom osobom :D

Čak mi imponira da budem u vezi s nekim kome se žene upucavaju. Znači da je kvalitetan i da je sa mnom zato što sam najbolja od svih a ne zato što ne može biti ni s kim drugim. Ako žena ima priliku upoznati druge muškarce i s njima komunicirati puno će lakše shvatiti koliko joj njen partner znači i zašto je s njim.
Liberalno ili ne staromodno ili ne smatram da to sto ti imas nije ljubav vec egoizam. Ljubav, sama ti rijec govori, je nesto izmedju dvoje ljudi nesto predivno i sveto nesto sto treba cuvati kao malo vode na dlanu, jer ti se ne pruza svakim danom. Mnogi se rode i umru a da nikada ne spoznaju sta je to ljubav.
Sto znaci ako je ljubav u pitanju niti ti pada na pamet da prevaris svog partnera/cu niti imas uopste potrebe za tim.
A to sto ste daleko jedno od drugog nije razlog da se vara i koristi kao izgovor da bi se zadovoljile svoje seksualne potrebe, koje ih by the way svi mi imamo. Zato ti je dragi Bog i dao pameti da razmislis o svojim postupcima, da ne letis za svakom zenskom/muskarcem kojeg/ju si vidio i valjda se zbog toga razlikujemo od zivotinja, dao ti je PAMET da 2 x razmislis prije nego nesto uradis. O moralnim pitanjima u ovom tvom odgovoru da ne pocinjem.. :mrgreen: :lol:

Da oooooo da imala bih i te kako problem a tek on kada bi me prevario bilo jednom sa jednom osobom ili vise puta sa razlicitim, jer prevara je prevara i nazovi je kako hoces, postavi se prema tome kako zelis, ona isto znacenje uvijek ima..
Sir_Lancelot
Posts: 186
Joined: 05/07/2007 15:25

#38 Re: Varanje preko Interneta

Post by Sir_Lancelot »

Lorena wrote: Bez povjerenja nema nista od veze. Ali ako partner aktivno trazi poznanstva suprotnog pola (ili istog - stvar ukusa), bili na Facebook-u ili uzivo - onda garant nije sve OK u vezi. Tu ima razloga za brigu/ljubomoru. Nesto je sasvim drugo upoznati novu osobu slucajno, u drustvu, na poslu...
Slažem se. Mislim da oni koji tvrde da nisu ljubomorni samo zavaravaju sami sebe. To je isto kao tvrditi da se nikada ne naljute, (ne) vole i ostale emocije.
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#39 Re: Varanje preko Interneta

Post by Truba »

najmoćnije je kad me na FB pitaju koje si godište i ko ti je ovo i ovo i ovo

a sve fino piše :D
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#40 Re: Varanje preko Interneta

Post by Truba »

Benighted wrote:
PS. ne kontam ljude sa po 200 prijatelja na fb, hebo me svako ako znaju njih 30 ! al i to govori puno o njima :)
i ja sam tako kontao onda vidis...

4 osnovne sam promijenio.... 2 srednje fakultet poslovi razni
pa prijatelji od prijatelja... uz sve filtere može se nabiti 150 bez problema :D još sam i skriven bio :D
User avatar
neprilagodjena
Posts: 2379
Joined: 02/04/2008 21:59

#41 Re: Varanje preko Interneta

Post by neprilagodjena »

Nisam na FB.

Jel ovo opet neka sapunica :lol: :lol:
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#42 Re: Varanje preko Interneta

Post by kockica_kockica »

imam FB profil
imam dosta prijatelja, i 99% ih poznajem licno jer su bili tu pa otisli daleko i nemamo mogucnosti da se vidjamo cesto
1% prijatelja imam koje ne poznajem u RL... ali mi to ne predstavlja problem... ne flertujem ni s kim od njih....
neki su ozenjeni neki slobodni neki u vezi ali svakako mi FB ni forumi ni internet kao nacin upoznavanja s nekim bas ne odgovara.. i ako upoznam nekoga pa ga iz VL prebacim u RL onda je to samo i samo prijatlejstvo... nema sema, nema veza itd... just friendship :mrgreen:
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#43 Re: Varanje preko Interneta

Post by mamica papucarka »

kockica_kockica wrote:imam FB profil
imam dosta prijatelja, i 99% ih poznajem licno jer su bili tu pa otisli daleko i nemamo mogucnosti da se vidjamo cesto
1% prijatelja imam koje ne poznajem u RL... ali mi to ne predstavlja problem... ne flertujem ni s kim od njih....
neki su ozenjeni neki slobodni neki u vezi ali svakako mi FB ni forumi ni internet kao nacin upoznavanja s nekim bas ne odgovara.. i ako upoznam nekoga pa ga iz VL prebacim u RL onda je to samo i samo prijatlejstvo... nema sema, nema veza itd... just friendship :mrgreen:
a sto to, izuzev ako nisi vec u vezi i zaljubljena :?
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#44 Re: Varanje preko Interneta

Post by otherside »

joj mamice...sve bi ona poudala i pozenila, pa kako god :D
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#45 Re: Varanje preko Interneta

Post by slavkoimamodilera »

Imam profil na FB i medju 147 prijatelja nema apsolutno nikoga koga ne poznajem licno... i to je nakon skidanja odredjenog broja ljudi s liste i bar jos 20 ljudi ovako iz glave za koje znam da imaju FB profil, ali me ni malo ne interesuje da mi budu na listi "prijatelja"...
Btw. citava ta fama oko FB je totalno preuvelicana... bezveze...
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#46 Re: Varanje preko Interneta

Post by Zox »

I kod mene, 47 ljudi, svi prijatelji.
To sto ONA ima, ne znam, 200 prijatelja me ni najmanje ne zabrinjava, valjda sam jaci od konkurencije, zabavniji i sve ostalo :)
Ipak su to samo slova na ekranu.
orange
Posts: 129
Joined: 27/05/2003 00:00

#47 Re: Varanje preko Interneta

Post by orange »

Meni samo nije jasno jesam li ja stvarno izuzetak nekakav na tom FB, smotana, dosadna sta li... Imam 80 prijatelja od kojih svakoga ali SVAKOGA znam i to ne mogu reci da su to ljudi koje znam onako povrsno nego ih bas znam, pozdravljam na ulici kad sretnem, barem ovo sto je u Sarajevu...
3 ili 4 puta su mi se javljali kojekakvi likovi da ih dodam u prijatelje, ja vidim da ih ne znam, lijepo ignorisem i dovidjenja. Udata sam, muz mi nema profil na FB jer mu je to dosadno, vecina muzeve raje ima taj profil i naravno medju mojim su prijateljima, muzeva sestra, rodice, rodjaci, svi su na FB regularno... Meni moj muz nikad ne rece da mu nije pravo sto ja imam profil a znam da bi mi to odmah rekao da je vidio da je to nesto sto nije bas ok... Profil mi je skriven, ne dopustam svima da mi gledaju slike i mislim da je to sasvim ok, ne dajes prolaznicima na ulici albume sa slikama da pregledaju nego prijateljima kad ti dodju u goste na primjer 8-)

Ja vjerujem da i tamo ima svega ali sama pomisao da je neko spao na to da preko facebooka ili bilo koje stranice tog tipa, pored svoje zene ili djevojke, trazi neku drugu samo radi odrade ili sta je vec drugo u pitanju, e to mi je bas bljak bljak...


Sve u svemu, meni je FB skroz cool :D
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#48 Re: Varanje preko Interneta

Post by kockica_kockica »

mamica papucarka wrote:
kockica_kockica wrote:imam FB profil
imam dosta prijatelja, i 99% ih poznajem licno jer su bili tu pa otisli daleko i nemamo mogucnosti da se vidjamo cesto
1% prijatelja imam koje ne poznajem u RL... ali mi to ne predstavlja problem... ne flertujem ni s kim od njih....
neki su ozenjeni neki slobodni neki u vezi ali svakako mi FB ni forumi ni internet kao nacin upoznavanja s nekim bas ne odgovara.. i ako upoznam nekoga pa ga iz VL prebacim u RL onda je to samo i samo prijatlejstvo... nema sema, nema veza itd... just friendship :mrgreen:
a sto to, izuzev ako nisi vec u vezi i zaljubljena :?

nisam u vezi... ali zaljubljena jesam... :-D nadam se da cu biti u vezi :D
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#49 Re: Varanje preko Interneta

Post by madnessa »

da, na facebooku sam... i da, imam 517 prijatelja koje poznajem iz stvarnog zivota. to sto su mi prijatelji na facebooku ne cini ih odmah prijateljima u stvarnom zivotu. jednostavno su to ljudi koje sam srela kroz srednju skolu, fakultet, brojne organizacije i klubove ciji sam (bila) clan... neki su pak s putovanja... neka ih u raji, sta ces... :P a sama sam odgovorna za kolicinu licnih informacija koje plasiram na takvim stranicama i trudim se da tu kolicinu svedem na minimum...
dva puta u zivotu sam se nasla s ljudima koje sam upoznala preko interneta... davno je to bilo... ali dovoljno da mi je kristalno jasno da su stvari koje nam se plasiraju kroz online razgovore samo puki plod maste (u vecini slucajeva) i da nemaju veze sa stvarnoscu ili da ne cine ni 10% necije osobnosti... tako da sam totalno operisana od same pomisli da bih se mogla nekome svidjeti onakva kakva ja jesam i obrnuto cistim dopisivanjem... :run:
Loreley
Posts: 191
Joined: 18/08/2008 16:06

#50 Re: Varanje preko Interneta

Post by Loreley »

spekulant wrote:@loreley

drugo je ako ti i partner razgovarate i kazete jedno drugom da vam nista ne znaci da on/a spava sa drugim osobama, dokle god je to one night stand.. to je, jel, neka vrsta opn rilejšnšipa.

ali ti si rekla da je tebi pozitivno da te on vara!? ispada da ti samo na taj nacin mozes dobiti potvrdu da je on "kvalitetan".. :-)

ne bih rekao da su muskarci puno konzervativniji i da takve stvari tesko oprastaju, nego da su neke djevojke naivne i da nemaju samopostovanja ;-)

toliko od mene. peace!
Izgleda da te nisu učili da čitaš sa razumijevanjem :)

Rekla sam da mi je pozitivno kada se on sviđa drugim ženama i kada ga "napadaju". Realizacija odnosno konkretizacija, kako mi žene volimo to nazvati, je potpuno druga stvar. Ako mu je naša veza vrijedna "pokore" on je neće rizikovati i neće skočiti u krevet sa prvom guskicom koja raširi noge, ako nije onda bujrum. ;-)
Post Reply