Vanbracna zajednica vs brak

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#251 Re: Vanbracna zajednica vs brak

Post by hadzinicasa »

dale cooper wrote: 05/05/2022 17:36 Obično dignu ruke kad pređeš 40-tu. :mrgreen:
ja ne znam sto.
eno Eva Mendez prvo dijete u 42, Hale Berry u 41 a drugo u 47 ...
Gina Dawis prvo u 46 ... nastavi niz
:srce:

#OpeningPandorasBox
no_sikiriki
Posts: 16542
Joined: 11/12/2012 13:21

#252 Re: Vanbracna zajednica vs brak

Post by no_sikiriki »

hadzinicasa wrote: 05/05/2022 17:44
dale cooper wrote: 05/05/2022 17:36 Obično dignu ruke kad pređeš 40-tu. :mrgreen:
ja ne znam sto.
eno Eva Mendez prvo dijete u 42, Hale Berry u 41 a drugo u 47 ...
Gina Dawis prvo u 46 ... nastavi niz
:srce:

#OpeningPandorasBox
Odlično, sad nam samo fale oni likovi da krenu pričati o biološkom satu i ohrndanim debelim feministkinjama u tridesetim, i superiornim starijim muškarcima koji "mogu kad hoće" :lol:
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#253 Re: Vanbracna zajednica vs brak

Post by dale cooper »

no_sikiriki wrote: 05/05/2022 17:47
hadzinicasa wrote: 05/05/2022 17:44

ja ne znam sto.
eno Eva Mendez prvo dijete u 42, Hale Berry u 41 a drugo u 47 ...
Gina Dawis prvo u 46 ... nastavi niz
:srce:

#OpeningPandorasBox
Odlično, sad nam samo fale oni likovi da krenu pričati o biološkom satu i ohrndanim debelim feministkinjama u tridesetim, i superiornim starijim muškarcima koji "mogu kad hoće" :lol:
Ne sumnjam da će se oglasiti. :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#254 Re: Vanbracna zajednica vs brak

Post by Truba »

Da.. samo ima jedna kvaka
To su trule bogatasice koje su ili zamrsle jaja prije 20 godina...ko paris hilton
Zajednicko im je blizanci ili trojke...

Ili je rijec o veoma sposobnim ljubavnicima...psiho fizicki zdravi muskarci sto vecina bosanskog covjeka nije


Vidite onu pjevacicu seks petarda ne mogu se sjetiti

To je suplja...za obicne ljude nekih 35 37 je posljednja granica...sa svim stresom problemima i bolestima ...
User avatar
vjeshalica
Posts: 16990
Joined: 31/03/2019 14:56

#255 Re: Vanbracna zajednica vs brak

Post by vjeshalica »

hadzinicasa wrote: 05/05/2022 17:44
dale cooper wrote: 05/05/2022 17:36 Obično dignu ruke kad pređeš 40-tu. :mrgreen:
ja ne znam sto.
eno Eva Mendez prvo dijete u 42, Hale Berry u 41 a drugo u 47 ...
Gina Dawis prvo u 46 ... nastavi niz
:srce:

#OpeningPandorasBox
Moya mamy je rodila u 36 godini, sto je bilo neshvatljivo u ono vrijeme :mrgreen:
User avatar
vjeshalica
Posts: 16990
Joined: 31/03/2019 14:56

#256 Re: Vanbracna zajednica vs brak

Post by vjeshalica »

Black swan wrote: 05/05/2022 18:02 Da.. samo ima jedna kvaka
To su trule bogatasice koje su ili zamrsle jaja prije 20 godina...ko paris hilton
Zajednicko im je blizanci ili trojke...

Ili je rijec o veoma sposobnim ljubavnicima...psiho fizicki zdravi muskarci sto vecina bosanskog covjeka nije


Vidite onu pjevacicu seks petarda ne mogu se sjetiti

To je suplja...za obicne ljude nekih 35 37 je posljednja granica...sa svim stresom problemima i bolestima ...
Ko ti je kriv sto si se prehladio na tramvajskim stolicama
User avatar
vjeshalica
Posts: 16990
Joined: 31/03/2019 14:56

#257 Re: Vanbracna zajednica vs brak

Post by vjeshalica »

no_sikiriki wrote: 05/05/2022 17:40
Ne daj im! Jedna prijateljica mi je zbog roditelja i njihovog pritiska završila na antidepresivima. Ljudi nekad nisu svjesni koliko odmažu vlastitoj djeci. Niko nije manje vrijedan zbog udaje/neudaje. Nema ništa gore kad nekome tako nabijaš kompleks godinama i uništiš ga psihički, a roditelj si mu. :sad:
Roditelje vrijeđa kad vide druge da rađaju im djeca/zene se pa onda navale pod svaku cijenu ne razmisljajuci o unistavanju zivota zarad drugih ljudi. Nisu dzaba rekli ne falite se djecom i imetkom.
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#258 Re: Vanbracna zajednica vs brak

Post by auspuhc »

no_sikiriki wrote: 05/05/2022 17:40
selenofil wrote: 05/05/2022 17:34
Kako je krenulo i moji roditelji ce meni nabiti kompleks. Vec su poceli da mi "traze" momka za brak. Te ova preporuka, te ona...Mislim manite me se, tek mi je 30.
😂😂
Ne daj im! Jedna prijateljica mi je zbog roditelja i njihovog pritiska završila na antidepresivima. Ljudi nekad nisu svjesni koliko odmažu vlastitoj djeci. Niko nije manje vrijedan zbog udaje/neudaje. Nema ništa gore kad nekome tako nabijaš kompleks godinama i uništiš ga psihički, a roditelj si mu. :sad:
Roditelji zele dobro svojoj djeci. Selena mi se bas svidja karakterno. Vidi se na prvu da je normalna i inteligentna djevojka. Steta bi bilo da ostane sama. Naravno, ako joj tako odgovara onda ok. Ali vecina zena zeli da ima porodicu.
Pretpostavljam da se radi o previsokim kriterijima koje ima i koje mali procenat muskaraca ispunjava. :-D
no_sikiriki
Posts: 16542
Joined: 11/12/2012 13:21

#259 Re: Vanbracna zajednica vs brak

Post by no_sikiriki »

vjeshalica wrote: 05/05/2022 18:45
no_sikiriki wrote: 05/05/2022 17:40
Ne daj im! Jedna prijateljica mi je zbog roditelja i njihovog pritiska završila na antidepresivima. Ljudi nekad nisu svjesni koliko odmažu vlastitoj djeci. Niko nije manje vrijedan zbog udaje/neudaje. Nema ništa gore kad nekome tako nabijaš kompleks godinama i uništiš ga psihički, a roditelj si mu. :sad:
Roditelje vrijeđa kad vide druge da rađaju im djeca/zene se pa onda navale pod svaku cijenu ne razmisljajuci o unistavanju zivota zarad drugih ljudi. Nisu dzaba rekli ne falite se djecom i imetkom.
Naravno, sve je to razumljivo, da želiš dobro za svoje dijete, da ima partnera itd. Ali postoji normalan način za pokušati pomoći, ili razgovarati o tome. A ne da ubijaš u pojam vlastito dijete, jer nije ispunilo neka tvoja, pa možda i vlastita, očekivanja. Najgori su oni što krenu s tim kad je nekome 25 i ne gase se ni 20 godina kasnije. :mrgreen:
User avatar
vjeshalica
Posts: 16990
Joined: 31/03/2019 14:56

#260 Re: Vanbracna zajednica vs brak

Post by vjeshalica »

auspuhc wrote: 05/05/2022 18:48
Pretpostavljam da se radi o previsokim kriterijima koje ima i koje mali procenat muskaraca ispunjava. :-D
Bas lijepo pises o drugarici sa foruma. Ali ako je postavila kriterije, ne znaci da su visoki,nego da ih neko ne moze isouniti jer nije dovoljno dobar. Cim je zena inteligentna i pametna, a neudata dugo,ili bez nekog partnera odma joj se zamjera na konto previsokih kriterija.

Sto bi rekla lisica za grozđe kad ga nije mogla da dohvati, ionako je kiselo. :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#261 Re: Vanbracna zajednica vs brak

Post by Truba »

User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#262 Re: Vanbracna zajednica vs brak

Post by auspuhc »

vjeshalica wrote: 05/05/2022 19:22
auspuhc wrote: 05/05/2022 18:48
Pretpostavljam da se radi o previsokim kriterijima koje ima i koje mali procenat muskaraca ispunjava. :-D
Bas lijepo pises o drugarici sa foruma. Ali ako je postavila kriterije, ne znaci da su visoki,nego da ih neko ne moze isouniti jer nije dovoljno dobar. Cim je zena inteligentna i pametna, a neudata dugo,ili bez nekog partnera odma joj se zamjera na konto previsokih kriterija.

Sto bi rekla lisica za grozđe kad ga nije mogla da dohvati, ionako je kiselo. :mrgreen:
Pa sto je zena uspjesnija i inteligentnija teze joj je pronaci partnera. Zasto je tako? Zato sto je zenama urodjeno da traze muskarce koji su jos bolji od njih. U najgorem slucaju bi se zadovoljile nekim ko je na njihovom nivou. Jos ako su pored toga izbirljive sto se tice fizickog izgleda krug potencijalnih je malen. :-D
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#263 Re: Vanbracna zajednica vs brak

Post by Ateista »

Black swan wrote: 05/05/2022 18:02 Da.. samo ima jedna kvaka
To su trule bogatasice koje su ili zamrsle jaja prije 20 godina...ko paris hilton
Zajednicko im je blizanci ili trojke...

Ili je rijec o veoma sposobnim ljubavnicima...psiho fizicki zdravi muskarci sto vecina bosanskog covjeka nije


Vidite onu pjevacicu seks petarda ne mogu se sjetiti

To je suplja...za obicne ljude nekih 35 37 je posljednja granica...sa svim stresom problemima i bolestima ...
Kako god, danas su informacije lako dostupne, svako se moze informisati oko tih stvari i na osnovu toga donijeti odluku. Nekom je potomstvo toliko bitno da ce se odluciti vjencati sa bilo kim samo da dodje do toga, neko na donotra speeme ili surogat majku, nekom opet nije toliko bitmo i radije nece imati djecu ako ne nadje pravu osobu. Licni izbor, te iako roditelji cesto zeke najbolje svojoj djeci (ne uvijek, cesto ima i deugih motva) to ne znaci da znaju sta je najbolje za njih i kako da budu sretni.
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#264 Re: Vanbracna zajednica vs brak

Post by Ateista »

Piaty wrote: 05/05/2022 17:08
no_sikiriki wrote: 05/05/2022 16:15

Pa tad su postali "legalni", pred Bogom i narodom, kako onaj reče. :mrgreen: Odahnuli ljudi, jer su im djeca ispunila društvene norme i ko pita može reći udala se/oženio se, sad su "sigurica", stvorili su porodicu itd.
Neki to smatraju životnim postignućem kad im se dijete uda/oženi. I nekima je smak svijeta kad se to ne desi. Imam par neudatih prijateljica kojima roditelji zagorčavaju život i stvaraju im pritisak godinama...jer žele da "budu sretne i da se skrase" pod svaku cijenu. Tužno. A žene ostvarene, imaju ispunjen život, ništa im ne fali. I vlastiti im roditelji nabijaju kompleks manje vrijednosti samo zbog toga što su neudate.
Legalni pred Bogom, nego sta!
Pred narodom NE, of kors.

Postignuce je kada se dijete rodi, nema veceg i ljepseg postignuca u zivotu. Ako je to nemoguce postoje razna druga postignuca koja covjek moze da ostvari.

Neudate prijateljice imaju svoje razloge, a zasto misliti da roditelji nisu u pravu? Ne kazem nista za to stvaranje pritiska jer je bezeveze ali cudis li se sto je roditeljima zao sto im se djeca nisu skrasila? Ako da onda zasto mislis da roditelji nista ne znaju? Sta da su tvoji i moji roditelji odlucili da se furaju cijeli zivot i da budu "ostvareni" i sta uopce znaci rijec ostvaren? Ipak su te neudate djevojke njihova (tj njihovih roditelja) djeca i mnogo je lakse o tome razmisljati iz tvoje pozicije nego iz pozicije njihovih roditelja.

Ponavljam, ne slazem se nikako sto im zagorcavaju zivot sa tim "udaj se" ali ne mozes im osporiti to sto im je zao ako im dijete ostane neudato ili neozenjeno. Kojem to roditelju ne bi bilo zao.
Kao sto sam napisao iznad, ako roditelji zele dobro ne znaci da su u pravu i da znaju sta je za njihovu djecu dobro, druga generacija, drugo vrijeme, drugi kriteriji, puno toga je drugacije.
To je odluka nasih roditelja da nas dobiju (ili nepaznja u nekim slucajevima ako nije bila planirana trudnoca) i oni znaju zasto i kako je doslo do toga, mi trebamo sami donijeti tu odluku. Nekom je ostvarenje da ima djecu, nekom nesto drugo, nekom vise stvari a to ukljucuje djecu. Kao sto nasi roditelji znaju zasto su nas dobili, i oni koji nemaju partnera i djecu imaju neke svoje razloge zasto nemaju.
User avatar
selenofil
Posts: 4153
Joined: 10/09/2021 14:35

#265 Re: Vanbracna zajednica vs brak

Post by selenofil »

no_sikiriki wrote: 05/05/2022 17:40
selenofil wrote: 05/05/2022 17:34
Kako je krenulo i moji roditelji ce meni nabiti kompleks. Vec su poceli da mi "traze" momka za brak. Te ova preporuka, te ona...Mislim manite me se, tek mi je 30.
😂😂
Ne daj im! Jedna prijateljica mi je zbog roditelja i njihovog pritiska završila na antidepresivima. Ljudi nekad nisu svjesni koliko odmažu vlastitoj djeci. Niko nije manje vrijedan zbog udaje/neudaje. Nema ništa gore kad nekome tako nabijaš kompleks godinama i uništiš ga psihički, a roditelj si mu. :sad:
Ma bilo bi meni i razumljivo da oni imaju skladan i funkcionalan brak. Nego sve suprotno od toga.
Zato mi nije jasno cemu forsiranje. Da zavrsim npr u braku u kakvom su oni?! Ne pada mi na pamet. Zato mi se ne zuri, niti cu da se zalijecem. Kad budem toliko koliko neovisna, onda cu da razmisljam o braku.
no_sikiriki
Posts: 16542
Joined: 11/12/2012 13:21

#266 Re: Vanbracna zajednica vs brak

Post by no_sikiriki »

selenofil wrote: 06/05/2022 10:27
no_sikiriki wrote: 05/05/2022 17:40

Ne daj im! Jedna prijateljica mi je zbog roditelja i njihovog pritiska završila na antidepresivima. Ljudi nekad nisu svjesni koliko odmažu vlastitoj djeci. Niko nije manje vrijedan zbog udaje/neudaje. Nema ništa gore kad nekome tako nabijaš kompleks godinama i uništiš ga psihički, a roditelj si mu. :sad:
Ma bilo bi meni i razumljivo da oni imaju skladan i funkcionalan brak. Nego sve suprotno od toga.
Zato mi nije jasno cemu forsiranje. Da zavrsim npr u braku u kakvom su oni?! Ne pada mi na pamet. Zato mi se ne zuri, niti cu da se zalijecem. Kad budem toliko koliko neovisna, onda cu da razmisljam o braku.
:thumbup:
breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#267 Re: Vanbracna zajednica vs brak

Post by breuer »

joj ljudi, ja sam prespavao još jednu noć u ilegalnoj zajednici...

hvala bogu, niko još ništa nije provjeravao...
no_sikiriki
Posts: 16542
Joined: 11/12/2012 13:21

#268 Re: Vanbracna zajednica vs brak

Post by no_sikiriki »

breuer wrote: 06/05/2022 10:30 joj ljudi, ja sam prespavao još jednu noć u ilegalnoj zajednici...

hvala bogu, niko još ništa nije provjeravao...
E sad nam je jasno čemu zemljotresi. Čovječanstvo će zbog ovih ilegalaca otići u...
User avatar
selenofil
Posts: 4153
Joined: 10/09/2021 14:35

#269 Re: Vanbracna zajednica vs brak

Post by selenofil »

breuer wrote: 06/05/2022 10:30 joj ljudi, ja sam prespavao još jednu noć u ilegalnoj zajednici...

hvala bogu, niko još ništa nije provjeravao...
:lol: :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#270 Re: Vanbracna zajednica vs brak

Post by Truba »

Ateista wrote: 06/05/2022 08:26
Black swan wrote: 05/05/2022 18:02 Da.. samo ima jedna kvaka
To su trule bogatasice koje su ili zamrsle jaja prije 20 godina...ko paris hilton
Zajednicko im je blizanci ili trojke...

Ili je rijec o veoma sposobnim ljubavnicima...psiho fizicki zdravi muskarci sto vecina bosanskog covjeka nije


Vidite onu pjevacicu seks petarda ne mogu se sjetiti

To je suplja...za obicne ljude nekih 35 37 je posljednja granica...sa svim stresom problemima i bolestima ...
Kako god, danas su informacije lako dostupne, svako se moze informisati oko tih stvari i na osnovu toga donijeti odluku. Nekom je potomstvo toliko bitno da ce se odluciti vjencati sa bilo kim samo da dodje do toga, neko na donotra speeme ili surogat majku, nekom opet nije toliko bitmo i radije nece imati djecu ako ne nadje pravu osobu. Licni izbor, te iako roditelji cesto zeke najbolje svojoj djeci (ne uvijek, cesto ima i deugih motva) to ne znaci da znaju sta je najbolje za njih i kako da budu sretni.
kako god obični se ljudi ne trebaju porediti sa bogatašima
nego sa susjedom u 47. koji ima stomak bojler išijas hemeroide slabo sjeme te je čitav život pod strecom i ptsp takav ne može napraviti dijete nekoj u 42.

jeste kaže bogataši su pod drogama i alkoholom
ali su naši muškarci pod 3 decenije bureka cigara i nekretanja

zato što prije obitelj to bolje
NediM17
Posts: 21491
Joined: 05/11/2009 11:49

#271 Re: Vanbracna zajednica vs brak

Post by NediM17 »

Hoce i salmonela ako su stara jaja. :lol:
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#272 Re: Vanbracna zajednica vs brak

Post by Ateista »

selenofil wrote: 06/05/2022 10:27
no_sikiriki wrote: 05/05/2022 17:40

Ne daj im! Jedna prijateljica mi je zbog roditelja i njihovog pritiska završila na antidepresivima. Ljudi nekad nisu svjesni koliko odmažu vlastitoj djeci. Niko nije manje vrijedan zbog udaje/neudaje. Nema ništa gore kad nekome tako nabijaš kompleks godinama i uništiš ga psihički, a roditelj si mu. :sad:
Ma bilo bi meni i razumljivo da oni imaju skladan i funkcionalan brak. Nego sve suprotno od toga.
Zato mi nije jasno cemu forsiranje. Da zavrsim npr u braku u kakvom su oni?! Ne pada mi na pamet. Zato mi se ne zuri, niti cu da se zalijecem. Kad budem toliko koliko neovisna, onda cu da razmisljam o braku.
:thumbup: Pametno razmisljanje. To je nesto u cemu ne treba zuriti.
Jako je zanimljivo kakona tome cesto insistiraju oni koji su u jako losim brakovima ili cak razvedeni, svjesni svih rizika kada se donose ishitrene odluke, ali ipak to tako treba.
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#273 Re: Vanbracna zajednica vs brak

Post by Ateista »

breuer wrote: 06/05/2022 10:30 joj ljudi, ja sam prespavao još jednu noć u ilegalnoj zajednici...

hvala bogu, niko još ništa nije provjeravao...
Sad cu ti poslati inspekciju kuci. Sto bi tebi bilo bolje nego drugima, eto ti pametan a drugi glupi, umjesto ko normalan svijet da obavis svoju gradjansku duznost. :D :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#274 Re: Vanbracna zajednica vs brak

Post by Truba »

nije pitanje gdje si ti uživao
pitanje je bil ti bilo vokri da ti sestra i kćerka tako po ilegalnim zajednicama
pa moraju preko grane dokazivati da im je to dijete zajedničko :mrgreen:

znaaaaamo mi kakvi su muški
jeste li liberalni kad su ženski rođaci u pitanju
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#275 Re: Vanbracna zajednica vs brak

Post by Ateista »

Black swan wrote: 06/05/2022 11:53
Ateista wrote: 06/05/2022 08:26
Kako god, danas su informacije lako dostupne, svako se moze informisati oko tih stvari i na osnovu toga donijeti odluku. Nekom je potomstvo toliko bitno da ce se odluciti vjencati sa bilo kim samo da dodje do toga, neko na donotra speeme ili surogat majku, nekom opet nije toliko bitmo i radije nece imati djecu ako ne nadje pravu osobu. Licni izbor, te iako roditelji cesto zeke najbolje svojoj djeci (ne uvijek, cesto ima i deugih motva) to ne znaci da znaju sta je najbolje za njih i kako da budu sretni.
kako god obični se ljudi ne trebaju porediti sa bogatašima
nego sa susjedom u 47. koji ima stomak bojler išijas hemeroide slabo sjeme te je čitav život pod strecom i ptsp takav ne može napraviti dijete nekoj u 42.

jeste kaže bogataši su pod drogama i alkoholom
ali su naši muškarci pod 3 decenije bureka cigara i nekretanja

zato što prije obitelj to bolje
Ne znaci obavezno da su obicni ljudi takvi, ima ih zdravijih i od bogatasa, ali tacno je da bogatasi imaju odredjene prednosti jer imaju pristup najboljim privatnim doktorima, klinikama i slicno, pa jeste malo tesko za porediti.
Opet, sve to nije razlog da se sa bilo cim zuri i da de nesto radi na silu, kakav ce biti taj brak i djeca ako je glavni razlog bioloski sat.
Post Reply