Valjda je ovo vaznije od Fashion weeka

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

bosniaque
Posts: 1008
Joined: 16/04/2004 01:04
Location: CH

#26

Post by bosniaque »

evo jos jednog od razloga za "muzej genocida" ili kako ga vec hoce da nazovu, mada to nije vazno kako ce se muzej zvati bitno je da znamo da srbo-chetnici nisu promjenili cud i da su jos uvjek krvolocni!!! :x :roll:
Novo ubijanje Srebrenice

Milan Bulajić je najavom proslave "oslobađanja Srebrenice" krenuo u nečasnu, parama SCG plaćanu misiju kako bi dokazao da nije bilo genocida nad Bošnjacima

Najbolja potvrda ispravnosti stava Srebreničana da se 11. jula ove godine u Potočarima ne trebaju naći čuvari izvršilaca genocida nad civilima ovoga grada, jeste jučerašnja informacija da će jedna od legalnih državnih i naučnih institucija Srbije i Crne Gore ,istoga dana u Beogradu upriličiti obilježavanje godišnjice "oslobađanja Srebrenice".
Na čelu tih aktivnosti naći će se Milan Bulajić, jedan od naj agilnijih tumača pravne misli te zemlje s najvišim naučnim zvanjima i dugogodišnji direktor svih institucija koje imaju zadatak dokazati da je nad srpskim narodom "vršen i izvršen" genocid od njegovog postanka do danas.
Ovaj bivši komunistički diplomata, porijeklom iz Vilusa kod Nikšića, koji nekrofilski pohlepno, bez validnih dokaza, skoro pedeset godina dokazuje da su u proteklim ratovima svi ubijali Srbe, okomio se na ubijenu Srebrenicu još od 1995. godine. Krenuo je u nečasnu, državnim parama plaćanu misiju, s ciljem da dokaže da u ovome gradu nije bilo genocida nad Bošnjacima, već da su Bošnjaci, jednostavno, pobili sami sebe.
To što je genocid u Srebrenici već dva puta dokazanpred sudijama Haškog tribunala, ne sprečava Bulajića da svakodnevno, potpomognut parama zvaničnog Beograda, "pričučne" na već pravno dokazanu istinu o Srebrenici i pokuša je svijetu pokazati kao laž. Zbog togamu je i jučer iz Haga javno "opaljen šamar" na obraz koji je, očito, davno izgubio.
Bulajić sigurno ne radi ništa sami "onako". Njegova najava proslave "oslobođenja Srebrenice", na dan kad se u Potočarima bude klanjala dženaza za još novih 600 identificiranih žrtava, samo je nastavak puta kome se na isti dan prošle godine priključio i predsjednikSrbije Boris Tadić.
Hoće li nakon svega ovoga bosanski političari, oslonjeni na svoju "tradicionalnu mudrost", ponovo u Potočare pozvati beogradske "bulajiće", ostaje da se vidi.
User avatar
CROCOP
Posts: 282
Joined: 09/03/2005 16:37

#27

Post by CROCOP »

Muzej Genocida je u ovom trenutku neprikladan, jer je pravosnaznom presudom Haskog tribunala, dokazan genocid samo u slucaju Srebrenice. Dok su za ostale dijelove BiH ukljucujuci tu i proces protiv Slobodana Milosevica, sudjenja jos u tijeku. Mislim da bi Muzej Agresije bio mnogo prikladniji, jer je prisustvo VJ u BiH tijekom agresijom iniciranog rata vise nego evidentno. U slucaju da se pravosnazno osude Slobodan Milosevic (cisto sumnjam), Radovan Karadzic i Ratko Mladic te 4 optuzenih visoko rangiranih sacnika VRS i VJ, otvorila bi se mogucnost osnivanja Muzeja genocida, sto bi naravno bilo opstruirano na sve moguce nacine od strane predstavnika i zvanicnika RS. Naravno, nuzno je za buducnost jedinstvene BIH, na adekvatan nacin obiljeziti odnosno pamtiti sve zlocine.
Last edited by CROCOP on 21/04/2005 17:26, edited 1 time in total.
rei
Posts: 1101
Joined: 21/02/2005 12:40

#28

Post by rei »

CROCOP wrote:Genocid je pravno upotrebljiv, trenutno, samo za zlocine u Ruandi, kao simbolom drzavne politike u toj zemlji 1994. Osim Krstica nitko nije osudjen pod optuzbom za genocid. Svi ostali, pa tako recimo i agresija RS i sveg sto su Raso i ekipa napravili, je okarakterizirano kao etnicko ciscenje i zlocini protiv covjecnosti. Mislim da je stoga naziv Muzej genocida malo prejak. Mislim da bi npr. Muzej zrtava rata bio puno prikladniji. Iz vise razloga. Prije svega ne bi povlacio nicije optuzbe tipa "Vi ste, mi smo, oni su...", vec lijepo poslozite sve o svakomu. Srbima - Srebrenica, Manjaca, Omarska, Kula itd... Hrvatima - Ahmici, Heliodrom itd... Bosnjacima - Vozuca, Grabovica itd...
I onda da vidimo tko moze sto prigovorit. U protivnom ce se uvijek netko nac' "uvrijedjen". No, najveci problem je ne gledat pravolinijski, a to i "ubi ovu zemlju".


:roll: no coment , :lol:
micika
Posts: 3439
Joined: 27/02/2004 00:00
Location: ankara

#29

Post by micika »

Tugo moja.... :(
rumenko
Posts: 1482
Joined: 24/07/2002 00:00

#30

Post by rumenko »

nisam upratio da li bi muzej bio u vezi sa genocidom u Srebrenici ili sire...
bosniaque
Posts: 1008
Joined: 16/04/2004 01:04
Location: CH

#31

Post by bosniaque »

rumenko wrote:nisam upratio da li bi muzej bio u vezi sa genocidom u Srebrenici ili sire...

ja mislim na cijelu bih, jer genocid se desio na cijelom prostoru bosne i hercegovine....srebrenica je nas auschwitz....
mislim nije bitan naziv muzeja, bitnije je da se tako jedan projekat odradi i pitam se zasto tek sada se pojavila ta ideja, zasto ne prije! :roll:
emotion
Posts: 14
Joined: 17/04/2005 01:10
Contact:

#32

Post by emotion »

Ako nije plansko ubijanje civila Sarajeva kroz cetiri godine klasican genocid, vise desetina djece po parkovima i ulicama, razaranje Sarajeva klasicni urbicid, onda cemo praviti muzej flore i faune... ;)
Šandor
Posts: 2383
Joined: 13/04/2005 20:26
Location: Negdje izmedju

#33 Re: Valjda je ovo vaznije od Fashion weeka

Post by Šandor »

kub lajkan wrote:
Duh sa sjekirom wrote:...da se u Sarajevu napravi Muzej genocida...
E vala mogli su i neko kulturnije ime naći za muzej... Samo nek' je potpaljivat' mržnju...

I onda čudno što "oni" neće s "nama"...

Pa ne bi ni ja s "nama" ovakvima...
Lajkan govori ono sto mnogi misle.
SD-6
Posts: 750
Joined: 20/08/2004 01:20

#34

Post by SD-6 »

...treba ga nazvati "Muzej Bratstva i Jedinstva" :zzzz:
Post Reply