Vakcine - iskustva

Moderator: O'zone

Locked

Hocete li se vakcinisati protiv COVID-a koliko god puta bude trebalo?

-DA, naravno kad god kazu strucnjaci da treba i koliko god puta tu sam
89
30%
-NE, primio sam 2 doze i dosta od mene
62
21%
-NE, primio sam 3 ili primit cu uskoro trecu dozu i dosta od mene
48
16%
-NISAM se nikako vakcinisao protiv covida niti planiram
102
34%
 
Total votes: 301

splinter
Posts: 7416
Joined: 08/10/2011 12:28

#5101 Re: Vakcine - iskustva

Post by splinter »

DEMONIKA wrote: 02/06/2022 07:20 @splinter

evo dođe Novawax
da li si se vakcinisao
zanima me jer sam čekala njihovu vakcinu radi kćerke
pliz
ako imaš ikakve info iz prve ruke, čekam :D
i da li je moguće za građane BiH da se novavaxiraju u Cro :mrgreen:
Gdje dođe? :-D
Nisam se vakcinisao, otsao sam dosljedan. Zadnji put kad sam ispitivao antitjela još sam ih imao, doduše nekad na proljeće pa tako da nije bilo potrebe da se vakcinišem. Uostalom pravi test sam imao u februaru kad je par ljudi oko mene s kojima sam bio u svakodnevnom kontaktu, pa čak i ukućani i koji su svu bili vakcinisani, oboljeli ali ja jedini nisam.
Jedini razlog zbog kojeg se nisam vakcinisao je taj što sam bio prebolio Covid i imao sam antitjela, inače bih se vakcinisao, prije ili kasnije.
Mada sam u aprilu išao vani u par navrata, na probni rad tamo, nije sad bitno koja zemlja i ništa mi nisu tražili osim antigen testa.
Da budemo iskreni, da nije izbilo srovo anje u Ukrajini vjerovatno bi većina mjera ostala na snazi bar do juna, pa bih izvisio za taj odlazak vani, ali sam kockao pa se isplatilo.
Nije isključeno da ću se na kraju ipak morati cjepiti pa je i dalje je Novavax moj izbor. Tehnologija cjepiva je relativno stara i isprobana, nema konzervansa, sadži dvije komponente koje pored antitjela aktiviraju direktno T i B limfocite i koristi potpuno prirodni adjuvant Matrix-M.
Na kraju, haj ga znaj, može biti svega na jesen, ne u noj mjeri kao prije naravno al opet, za očekivati je tu i tamo pokoji belaj. Ako ništa moguće da pooštre neke mjere i vjerovatno će se općenito više pisati o tome. No vidjet ćemo, ima još vremena.
To za Hrvatsku ne znam, vjerovatno može ali kako izganjati poitvrdu i da li vrijedi ovdje.
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#5102 Re: Vakcine - iskustva

Post by DEMONIKA »

splinter wrote: 02/06/2022 08:19
DEMONIKA wrote: 02/06/2022 07:20 @splinter

evo dođe Novawax
da li si se vakcinisao
zanima me jer sam čekala njihovu vakcinu radi kćerke
pliz
ako imaš ikakve info iz prve ruke, čekam :D
i da li je moguće za građane BiH da se novavaxiraju u Cro :mrgreen:
Gdje dođe? :-D
Nisam se vakcinisao, otsao sam dosljedan. Zadnji put kad sam ispitivao antitjela još sam ih imao, doduše nekad na proljeće pa tako da nije bilo potrebe da se vakcinišem. Uostalom pravi test sam imao u februaru kad je par ljudi oko mene s kojima sam bio u svakodnevnom kontaktu, pa čak i ukućani i koji su svu bili vakcinisani, oboljeli ali ja jedini nisam.
Jedini razlog zbog kojeg se nisam vakcinisao je taj što sam bio prebolio Covid i imao sam antitjela, inače bih se vakcinisao, prije ili kasnije.
Mada sam u aprilu išao vani u par navrata, na probni rad tamo, nije sad bitno koja zemlja i ništa mi nisu tražili osim antigen testa.
Da budemo iskreni, da nije izbilo srovo anje u Ukrajini vjerovatno bi većina mjera ostala na snazi bar do juna, pa bih izvisio za taj odlazak vani, ali sam kockao pa se isplatilo.
Nije isključeno da ću se na kraju ipak morati cjepiti pa je i dalje je Novavax moj izbor. Tehnologija cjepiva je relativno stara i isprobana, nema konzervansa, sadži dvije komponente koje pored antitjela aktiviraju direktno T i B limfocite i koristi potpuno prirodni adjuvant Matrix-M.
Na kraju, haj ga znaj, može biti svega na jesen, ne u noj mjeri kao prije naravno al opet, za očekivati je tu i tamo pokoji belaj. Ako ništa moguće da pooštre neke mjere i vjerovatno će se općenito više pisati o tome. No vidjet ćemo, ima još vremena.
To za Hrvatsku ne znam, vjerovatno može ali kako izganjati poitvrdu i da li vrijedi ovdje.
kako bolan gdje dođe
dođe u rvatsku
Danas je počelo cijepljenje protiv COVID-a novim proteinskim cjepivom. Europska agencija za lijekove odobrila ga je lani u prosincu, kada je Hrvatska naručila 198 tisuća doza.
ja cjepljena svim titinim čudima, mislim da me još drže i da mogu u močvare i džungle :mrgreen:
pitam jer mi ne pada na pamet da mi kći bude jastučić za igle :mrgreen:
Ide i ona tamo vamo sa papirom o antitjelima, prebolovala (ja bila negativna, valjda ubijam i viruse :mrgreen: )
Ubrzo bi trebala u Austriju jer je ugovorila posao, a vakcinsanje je obavezno, i to (koliko sam čula) samo rajfajzen i moderna za sad priznate :mrgreen:

Hvala na odgovoru
javi kad se bocneš, ja odmah za tobom (da navijam) :mrgreen:
acuupo
Posts: 205
Joined: 12/02/2014 15:39

#5103 Re: Vakcine - iskustva

Post by acuupo »

Drustvo
U oktobru prosle godine sam primio drugu dozu AstraZeneca
Posto mi treba Evropski certifikat da sam vakcinisan(Bosanski ne prihvataju)da li postoji sansa da mogu otici u Hrvatsku i dobiti trecu vakcinu tamo a samim tim i certifikat.
toska
Posts: 2959
Joined: 26/09/2016 14:08

#5104 Re: Vakcine - iskustva

Post by toska »

nepass1 wrote: 15/04/2022 15:50
Forumerrer wrote: 12/04/2022 21:04 Sta se preporucuje nakon 2 astre i koliko je potrebno da prodje vremena od druge?
Pfizer, ja cekao sest mjeseci
da li je ovo još važeće/preporuka?

2 x Astra prošlo ljeto, znači skoro godina, i sada Pfizer? nikada bolovao.
User avatar
nepass1
Posts: 9659
Joined: 06/07/2017 07:35

#5105 Re: Vakcine - iskustva

Post by nepass1 »

toska wrote: 22/07/2022 22:35
nepass1 wrote: 15/04/2022 15:50

Pfizer, ja cekao sest mjeseci
da li je ovo još važeće/preporuka?

2 x Astra prošlo ljeto, znači skoro godina, i sada Pfizer? nikada bolovao.
Ja bih opet tako, mada fakat nisam u zadnje vrijeme nista pratio.
Ja bolovao, tj bio samo pozitivan bez i jednog simptoma. Nakon 20 dana od negativnog testa primio prvu AZ, onda nakon osam sedmica drugu i nakon sest mjeseci pfizer. Ni od vakcina nisam imao nuspojave. Samo od prve AZ me bolila ruka 4-5 dana.
toska
Posts: 2959
Joined: 26/09/2016 14:08

#5106 Re: Vakcine - iskustva

Post by toska »

nepass1 wrote: 22/07/2022 23:44
toska wrote: 22/07/2022 22:35
da li je ovo još važeće/preporuka?

2 x Astra prošlo ljeto, znači skoro godina, i sada Pfizer? nikada bolovao.
Ja bih opet tako, mada fakat nisam u zadnje vrijeme nista pratio.
Ja bolovao, tj bio samo pozitivan bez i jednog simptoma. Nakon 20 dana od negativnog testa primio prvu AZ, onda nakon osam sedmica drugu i nakon sest mjeseci pfizer. Ni od vakcina nisam imao nuspojave. Samo od prve AZ me bolila ruka 4-5 dana.
ok, ovaj kovid izgleda ne posustaje.
a ovo "od prve AZ me bolila ruka 4-5 dana" je izgleda pravilo, ne izuzetak.

i mene je ruka pomalo bolila od prve AZ, ništa strašno, ali izbjegavao sam ležanje na toj strani, i to sam pripisivao bolu od uboda injekcije, međutim, od druge baš ništa.
User avatar
Ateista
Posts: 46504
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#5107 Re: Vakcine - iskustva

Post by Ateista »

toska wrote: 22/07/2022 22:35
nepass1 wrote: 15/04/2022 15:50

Pfizer, ja cekao sest mjeseci
da li je ovo još važeće/preporuka?

2 x Astra prošlo ljeto, znači skoro godina, i sada Pfizer? nikada bolovao.
Ako si u BiH, koliko sam upratio jos odavno vise nema AZ kod nas, tako da je preporuka ugkavnom rajfajzen.
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#5108 Re: Vakcine - iskustva

Post by paladinka »

Ja tri vakcine primla , sljedcih 2- 3 mjeseca sigurno ce biti i cetvrta, Pfizer , naravno malo je ruka bolila , ali inace sve je bilo ok.
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#5110 Re: Vakcine - iskustva

Post by melb26sa »

User avatar
Haris.ba
Posts: 24765
Joined: 08/09/2005 20:08

#5111 Re: Vakcine - iskustva

Post by Haris.ba »

Treba li se najaviti za vakcinaciju u Sarajevu?

Info dopuna: ne treba.
Locked