Vakcine - iskustva

Moderator: O'zone

Locked

Hocete li se vakcinisati protiv COVID-a koliko god puta bude trebalo?

-DA, naravno kad god kazu strucnjaci da treba i koliko god puta tu sam
89
30%
-NE, primio sam 2 doze i dosta od mene
62
21%
-NE, primio sam 3 ili primit cu uskoro trecu dozu i dosta od mene
48
16%
-NISAM se nikako vakcinisao protiv covida niti planiram
102
34%
 
Total votes: 301

kljiks00
Posts: 133
Joined: 14/03/2021 20:10

#201 Re: Vakcine - iskustva

Post by kljiks00 »

mO k3 wrote: 08/04/2021 20:31 bilo bi bolje da mu tijelo pokaze reakciju ... kod moje bolje polovice je prva bila katastrofa , dok druga nije je ni osjetila
Kod njenih kolega su prve bile bez problema, ali zato druge pola klilnike nije bilo na poslu
To što pola klinike nije moglo na posao neme veze sa vakcinom. Čista slučajnost :D
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#202 Re: Vakcine - iskustva

Post by mO k3 »

vazi wrote: 08/04/2021 20:28
mO k3 wrote: 08/04/2021 20:21 Malo prije sam dobio Binotech vakcinu , do sada je sve u redu ...
Jel to pfizer ? Ako jeste, moj muž je dobio prvu dozu prije 10 ak dana , niti jednog simptoma nije imao, bas ništa, nadam se da će tako biti i sa drugom dozom.
malo sam juce bio malakso, ali danas je sve ok

Kod kolega od moje zene druga je bila katastrofa , vakcinisali su citavu kliniku u sljedeceih para dana pola klilinike nije moglo doci na posao
breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#203 Re: Vakcine - iskustva

Post by breuer »

kažu da je sa Pfizerom druga doza rizičnija
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#204 Re: Vakcine - iskustva

Post by banjaluka078 »

breuer wrote: 11/04/2021 12:15 kažu da je sa Pfizerom druga doza rizičnija
Rizičnija? Po šta?
breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#205 Re: Vakcine - iskustva

Post by breuer »

banjaluka078 wrote: 11/04/2021 12:31
breuer wrote: 11/04/2021 12:15 kažu da je sa Pfizerom druga doza rizičnija
Rizičnija? Po šta?
po efekte poslije primanja, to mi reče kolegica koja je primila prvu dozu, kaže da se plaši druge, a da je prva skroz ok
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#206 Re: Vakcine - iskustva

Post by banjaluka078 »

Mislila sam da se priča o nekim rizicima po zdravlje, ne o reakciji organizma.
Ljudima bude lošije od psihe i pritiska kojeg si nabiju iščekujući nuspojave ili običnu reakciju na vakcinu.

Neka se opusti, stres je loš za imuni sistem.
breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#207 Re: Vakcine - iskustva

Post by breuer »

banjaluka078 wrote: 11/04/2021 12:54 Mislila sam da se priča o nekim rizicima po zdravlje, ne o reakciji organizma.
Ljudima bude lošije od psihe i pritiska kojeg si nabiju iščekujući nuspojave ili običnu reakciju na vakcinu.

Neka se opusti, stres je loš za imuni sistem.
:thumbup:
izvrsni direktor
Posts: 9132
Joined: 20/12/2018 16:11

#208 Re: Vakcine - iskustva

Post by izvrsni direktor »

breuer wrote: 11/04/2021 12:35
banjaluka078 wrote: 11/04/2021 12:31
breuer wrote: 11/04/2021 12:15 kažu da je sa Pfizerom druga doza rizičnija
Rizičnija? Po šta?
po efekte poslije primanja, to mi reče kolegica koja je primila prvu dozu, kaže da se plaši druge, a da je prva skroz ok
o kakvom riziku je konkretno rijec?
o akutnim nuspojavama sam citao, ali o rizicima nista nisam nasao
breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#209 Re: Vakcine - iskustva

Post by breuer »

izvrsni direktor wrote: 11/04/2021 13:42
breuer wrote: 11/04/2021 12:35
banjaluka078 wrote: 11/04/2021 12:31

Rizičnija? Po šta?
po efekte poslije primanja, to mi reče kolegica koja je primila prvu dozu, kaže da se plaši druge, a da je prva skroz ok
o kakvom riziku je konkretno rijec?
o akutnim nuspojavama sam citao, ali o rizicima nista nisam nasao
rizik od akutnih nuspojava :D
izvrsni direktor
Posts: 9132
Joined: 20/12/2018 16:11

#210 Re: Vakcine - iskustva

Post by izvrsni direktor »

breuer wrote: 11/04/2021 13:45
izvrsni direktor wrote: 11/04/2021 13:42
breuer wrote: 11/04/2021 12:35

po efekte poslije primanja, to mi reče kolegica koja je primila prvu dozu, kaže da se plaši druge, a da je prva skroz ok
o kakvom riziku je konkretno rijec?
o akutnim nuspojavama sam citao, ali o rizicima nista nisam nasao
rizik od akutnih nuspojava :D
Ej jbg, rizik od bola u ramenu poslije vakcinacije je nesto bas o cemu vrijedi razmisliti prije vakcinacije. Golem rizik
sagitariusZE
Posts: 104
Joined: 28/06/2013 23:22

#211 Re: Vakcine - iskustva

Post by sagitariusZE »

breuer wrote: 11/04/2021 12:35
banjaluka078 wrote: 11/04/2021 12:31
breuer wrote: 11/04/2021 12:15 kažu da je sa Pfizerom druga doza rizičnija
Rizičnija? Po šta?
po efekte poslije primanja, to mi reče kolegica koja je primila prvu dozu, kaže da se plaši druge, a da je prva skroz ok
A kako ona zna?Cula od druge kolegice?
breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#212 Re: Vakcine - iskustva

Post by breuer »

sagitariusZE wrote: 11/04/2021 15:35
breuer wrote: 11/04/2021 12:35
banjaluka078 wrote: 11/04/2021 12:31

Rizičnija? Po šta?
po efekte poslije primanja, to mi reče kolegica koja je primila prvu dozu, kaže da se plaši druge, a da je prva skroz ok
A kako ona zna?Cula od druge kolegice?
ona primila u Pazaru...
User avatar
BHDragons
Posts: 367
Joined: 18/08/2020 15:24

#213 Re: Vakcine - iskustva

Post by BHDragons »

Jaranica iz Amerike primila Modernu, nema nikakvih nuspojava sve okej.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#214 Re: Vakcine - iskustva

Post by KatarinaKosaca »

I moja prijateljica u SAD modernu komplet tretman, sve ok. Ja sam primila prvu dozu sputnjika prije 10-ak dana, sve ok. Čak šta više, lagana i na ubod, imala sam u životu puno težih vakcina
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#215 Re: Vakcine - iskustva

Post by Dado dijasporitus »

Jučer primio Pfeizer. Nepunu minutu nakon vakcine, koju nisam ni osjetio, imao reakciju, zamalo se onesvijestio. Legli me 15tak minuta, kažu dešava se, i nakon toga odšetao iz centra.

Nepuna 3 sata nakon vakcinacije niska temperatura. Bol u ramenu. Sinoć u goloj vodi se kupao, morao se 3 puta presvući. Blaga treskavica.

Ujutro vise nema temperature ali bolovi u tijelu, slabost, lijeva ruka neupotrebljiva. Kažu do sutra bi trebao biti ok. Ovo je prva doza za koju kažu da je lakša, kakva li će tek biti druga. Mada sve je od osobe do osobe. Supruga primila vakcinu zajedno u isto vrijeme i nikakvih simptom osim bola u ramenu.

Ako je ovo preview šta ljudi doživljavaju sa Koronom onda savijetujem da se vakcinisete. Dva dana nelagode je vrijedno.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#216 Re: Vakcine - iskustva

Post by banjaluka078 »

Dado dijasporitus wrote: 12/04/2021 15:07 Jučer primio Pfeizer. Nepunu minutu nakon vakcine, koju nisam ni osjetio, imao reakciju, zamalo se onesvijestio. Legli me 15tak minuta, kažu dešava se, i nakon toga odšetao iz centra.

Juče je u grupi o nedoumicama oko vakcine pisala žena koja inače na procedure, doživi slabost i/ili nesvjesticu. Poslije vakcine je pala u nesvijest. Malo poslije je bila bolje i otišla kući. Kopiraću ovdje, možda ti bude od pomoći za revakcinaciju.
Juče sam primila Pfizer 1 dozu. Bila sam pod velikim strahom noć i dan prije i otišla sam u strahu i na primanje, 10min poslije počinje da mi se dešava nešto što mi se desi prilikom većih intervencija kod doktora ili kad vidim neko krvarenje i slično, slabost, mučnina, zujanje u ušima, vrtoglavica i u tim momentima ja moram da čučnem ili legnem, eventualno podignem noge da bih došla sebi. Juče sam krenula da zatražim krevet u domu zdravlja ali sam se onesvijestila, kažu 2 puta. Uglavnom nakon sto sam doležala i pritisak se podigao, bio je 80/50 bila sam dobro i otišla sam kući. Nisu to prijavili u nuspojave, kažu da je od straha i da su juče imali još 3 takva slučaja kod mlađih ljudi. Mogu to da prijavim? Smijem dobiti drugu dozu? Kako da se to opet ne dogodi? Hvala.
Vazovagalna sinkopa se može dogoditi za vađenja krvi ili primanja bilo koje injekcije (ne nužno cjepiva). Vi možete prijaviti kao nuspojavu agenciji za lijekove, to imate apsolutno pravo napraviti.
Dobar obrok prije idućeg cijepljenja, više tekućine, te upozoriti cjepitelja da ste se onesvijestili kod prve doze. Biti će tad i manji strah, pa je i vjerojatnost ponavljanja istog manja.
Popričajte sa svojim liječnikom oko moguće lijeka za smirenje, da se manje bojite. Držim fige.
https://recipe-cpsa.com/vazovagalna-sin ... enja-krvi/
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#217 Re: Vakcine - iskustva

Post by Dado dijasporitus »

banjaluka078 wrote: 12/04/2021 15:20
Dado dijasporitus wrote: 12/04/2021 15:07 Jučer primio Pfeizer. Nepunu minutu nakon vakcine, koju nisam ni osjetio, imao reakciju, zamalo se onesvijestio. Legli me 15tak minuta, kažu dešava se, i nakon toga odšetao iz centra.

Juče je u grupi o nedoumicama oko vakcine pisala žena koja inače na procedure, doživi slabost i/ili nesvjesticu. Poslije vakcine je pala u nesvijest. Malo poslije je bila bolje i otišla kući. Kopiraću ovdje, možda ti bude od pomoći za revakcinaciju.
Juče sam primila Pfizer 1 dozu. Bila sam pod velikim strahom noć i dan prije i otišla sam u strahu i na primanje, 10min poslije počinje da mi se dešava nešto što mi se desi prilikom većih intervencija kod doktora ili kad vidim neko krvarenje i slično, slabost, mučnina, zujanje u ušima, vrtoglavica i u tim momentima ja moram da čučnem ili legnem, eventualno podignem noge da bih došla sebi. Juče sam krenula da zatražim krevet u domu zdravlja ali sam se onesvijestila, kažu 2 puta. Uglavnom nakon sto sam doležala i pritisak se podigao, bio je 80/50 bila sam dobro i otišla sam kući. Nisu to prijavili u nuspojave, kažu da je od straha i da su juče imali još 3 takva slučaja kod mlađih ljudi. Mogu to da prijavim? Smijem dobiti drugu dozu? Kako da se to opet ne dogodi? Hvala.
Vazovagalna sinkopa se može dogoditi za vađenja krvi ili primanja bilo koje injekcije (ne nužno cjepiva). Vi možete prijaviti kao nuspojavu agenciji za lijekove, to imate apsolutno pravo napraviti.
Dobar obrok prije idućeg cijepljenja, više tekućine, te upozoriti cjepitelja da ste se onesvijestili kod prve doze. Biti će tad i manji strah, pa je i vjerojatnost ponavljanja istog manja.
Popričajte sa svojim liječnikom oko moguće lijeka za smirenje, da se manje bojite. Držim fige.
https://recipe-cpsa.com/vazovagalna-sin ... enja-krvi/
Hvala za ovo. Rekli su mi istu stvar i kontao sam da je možda upravo anksioznost mada meni uopste nije bila frka ići na vakcinaciju. Primao sam i neke druge vakcine prije i nisam imao takvih reakcija. Imam i istoriju anksioznosti i znam kako mi se tijelo ponaša u stresnoj situaciji pa sam i naučio da to kontrolisem ali ovo me opalilo potpuno neočekivano i nekontrolisano. Mada možda je i nešto podsvijesno na sto nisam računao. Čudno je ljudsko tijelo .
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#218 Re: Vakcine - iskustva

Post by banjaluka078 »

Nema na čemu. :)
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#219 Re: Vakcine - iskustva

Post by Dado dijasporitus »

Dado dijasporitus wrote: 12/04/2021 15:07 Jučer primio Pfeizer. Nepunu minutu nakon vakcine, koju nisam ni osjetio, imao reakciju, zamalo se onesvijestio. Legli me 15tak minuta, kažu dešava se, i nakon toga odšetao iz centra.

Nepuna 3 sata nakon vakcinacije niska temperatura. Bol u ramenu. Sinoć u goloj vodi se kupao, morao se 3 puta presvući. Blaga treskavica.

Ujutro vise nema temperature ali bolovi u tijelu, slabost, lijeva ruka neupotrebljiva. Kažu do sutra bi trebao biti ok. Ovo je prva doza za koju kažu da je lakša, kakva li će tek biti druga. Mada sve je od osobe do osobe. Supruga primila vakcinu zajedno u isto vrijeme i nikakvih simptom osim bola u ramenu.

Ako je ovo preview šta ljudi doživljavaju sa Koronom onda savijetujem da se vakcinisete. Dva dana nelagode je vrijedno.
Sad me kolegica posavjetovala a nadjoh i clanak da za ljude koji su imali koronu prije reakcija na Pfiezer je puno cesca i veca, cak i kod prve doze. Nisam nikad testirao pozitivan ali se jesam razbolio u martu prosle godine sa slicnim simptomima kad je ovo shranje pocelo. Tad nije ni bilo lako dostupnih testiranja. Ko ce ga znati vise.
kljiks00
Posts: 133
Joined: 14/03/2021 20:10

#220 Re: Vakcine - iskustva

Post by kljiks00 »

Dado dijasporitus wrote: 12/04/2021 15:07 Jučer primio Pfeizer. Nepunu minutu nakon vakcine, koju nisam ni osjetio, imao reakciju, zamalo se onesvijestio. Legli me 15tak minuta, kažu dešava se, i nakon toga odšetao iz centra.

Nepuna 3 sata nakon vakcinacije niska temperatura. Bol u ramenu. Sinoć u goloj vodi se kupao, morao se 3 puta presvući. Blaga treskavica.

Ujutro vise nema temperature ali bolovi u tijelu, slabost, lijeva ruka neupotrebljiva. Kažu do sutra bi trebao biti ok. Ovo je prva doza za koju kažu da je lakša, kakva li će tek biti druga. Mada sve je od osobe do osobe. Supruga primila vakcinu zajedno u isto vrijeme i nikakvih simptom osim bola u ramenu.

Ako je ovo preview šta ljudi doživljavaju sa Koronom onda savijetujem da se vakcinisete. Dva dana nelagode je vrijedno.
Nadam se da ćeš biti OK. Da li ti je samo lijeva ruka neupotrebljiva ili čitava lijeva strana?
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#221 Re: Vakcine - iskustva

Post by Dado dijasporitus »

kljiks00 wrote: 12/04/2021 21:16
Dado dijasporitus wrote: 12/04/2021 15:07 Jučer primio Pfeizer. Nepunu minutu nakon vakcine, koju nisam ni osjetio, imao reakciju, zamalo se onesvijestio. Legli me 15tak minuta, kažu dešava se, i nakon toga odšetao iz centra.

Nepuna 3 sata nakon vakcinacije niska temperatura. Bol u ramenu. Sinoć u goloj vodi se kupao, morao se 3 puta presvući. Blaga treskavica.

Ujutro vise nema temperature ali bolovi u tijelu, slabost, lijeva ruka neupotrebljiva. Kažu do sutra bi trebao biti ok. Ovo je prva doza za koju kažu da je lakša, kakva li će tek biti druga. Mada sve je od osobe do osobe. Supruga primila vakcinu zajedno u isto vrijeme i nikakvih simptom osim bola u ramenu.

Ako je ovo preview šta ljudi doživljavaju sa Koronom onda savijetujem da se vakcinisete. Dva dana nelagode je vrijedno.
Nadam se da ćeš biti OK. Da li ti je samo lijeva ruka neupotrebljiva ili čitava lijeva strana?
Samo lijeva ruka od ramena, ali evo nakon pola dana i to je popustilo. :thumbup:
Erva40
Posts: 31
Joined: 02/04/2021 09:27

#222 Re: Vakcine - iskustva

Post by Erva40 »

Pozz,
Posto sam nov. Vidim vecina ljudi su kritikovaki ili se bojali vakcine AstraZenek. Moje iskustvo je da sam primio vakcinu prije malo vise od mjesec dana u Novom Sadu. Nikakve reakcije nisam imao sem bola u ramenu poslije dva dana i to je to. Drugu dozu primam i Maju pa cemo vidjet. Moj otac 80g je primo Kinesku vakcinu prije par dana u Priboj i sve je ok. Za staruje kazu kineska je ok. Tetka isto primila Kineskz u Bg bez reakcija,sve ok. AstraZenek, poslije 3 sedmice od kad sam je primo mama mi se zarazila od Korone hvala bogu blazi simptomi. Ja sam uradio seroloski posto ssm bio i kontaktu s njom i na testu vec su mi se razvila antitijela, poslije prve doze AstraZenek. Mogao sam mojima pomoci i biti kod njih dok nisu pregurali to. To je moje iskustvo. I uvijek sam za to da se primi vakcina, nego gatati kako ces proci s koronom. Problem je sto u BiH je katastrofa sto se tice nabavke vakcine. Ljudi ko moze da primi nek primi. Na vakcinu svako individualno reaguje. Najgore sti moze biti su tep dan ili dva i bol u glavi i to je to. Vecina nema nikakve reakcije, rame te boli normalno od uboda. Sretno
User avatar
tovarish
Posts: 3501
Joined: 26/05/2008 23:57

#223 Re: Vakcine - iskustva

Post by tovarish »

Ja danas primio astra zenecu. Odgovarali me zbog mojih bolesti i rekli da pričekam kinesku par dana i ja to odbio. Rekoh, daj ti meni ovo evropsko.

Sad čekam da vidim kako će tijelo reagovati.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2794
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#224 Re: Vakcine - iskustva

Post by ovo_malo_duse »

Otac i Mati danas primili AZ ...Sadaka vakcinacija pocela u HNK...Stavili ih na listu prosle sedmice. U ponedeljak ih zvali danas primili prvu dozu, Javice kad ce ici na sljedecu dozu za 6-8 sedmica . :bih:
Da napomenem da su oboje kategorija koja se i treba prva vakcinisat..

Starci nisu bili u bolnici od kako je ovo kino krenulo, oboje iznenadjeni tretmanom sve za 10 proslo citav proces, prije dolaska , sama vakcinacija i tretman nakon 20min cekanja...

Izgleda da sva ova halabuka oko Zdravstvenog sistema pomaze ili je bas u HNK drugaciji tretman pacijenata...
User avatar
teuta06
Posts: 1594
Joined: 28/03/2018 11:14

#225 Re: Vakcine - iskustva

Post by teuta06 »

ovako... ja sam kao prebolovala coronu u 11. mjesecu... bez nekih jakih simptoma.naknadnim seroloskim utvrđena corona..prije mjesec sam radila seroloski Igg 40,3

u kuci mi je otac dobio coronu krajem 3. mjeseca .. nisam se izolovala od njega... nikakvih simptoma kod mene... dan-danas zdrava

mozda budem imala sansu da primim AstraZenecu ovaj jedan... koje je vaše mišljenje, da li da primim zbog moje specifične situacije?
Locked