Vakcine - iskustva

Moderator: O'zone

Locked

Hocete li se vakcinisati protiv COVID-a koliko god puta bude trebalo?

-DA, naravno kad god kazu strucnjaci da treba i koliko god puta tu sam
89
30%
-NE, primio sam 2 doze i dosta od mene
62
21%
-NE, primio sam 3 ili primit cu uskoro trecu dozu i dosta od mene
48
16%
-NISAM se nikako vakcinisao protiv covida niti planiram
102
34%
 
Total votes: 301

A_A_AKCIJA
Posts: 5967
Joined: 16/11/2009 02:54

#1526 Re: Vakcine - iskustva

Post by A_A_AKCIJA »

Naslovnica wrote: 21/06/2021 11:46 Portugal, Rusija, itd...
U Čileu divlja, 55% revakcinisanih.
Baš sumorne brojke obzirom na stepen vakcinacije.
Izrael haman pa ništa. Isto kao i kod nas i u regionu.
To ovako na prvu, s mobitela.
Stvarno se može vidjeti šarenilo brojki, od covid slučajeva, do procenta vakcinisanih, nekada imam osjećaj da nema pravila.
Ima pravila itekako, samo ako želiš da razumiješ.

Kome nije jasno, neka pročita haris.ba upis.

Ko neće, džaba mu, čitao ne čitao, izroviće neku glupost samo da odbrani svoju sumnjičavost.

Za sve ostale koji su se sada uključili u program iz studija, ukratko: nevakcinisani održavaju epidemiju, sa 65% učešća u novim slučajevima. Kratko i jasno.

Sve ostalo je antivaxxerska apologetika.

Jedina dobra stvar u svemu, bar dok ne uzgoje novi virus mijenjajući ga međusobno ko sličice, je da će virus najviše pogađati dobrovoljno nevakcinisane, pa eto makar malo poetske pravde u svemu da bude.
Naslovnica
Posts: 27925
Joined: 20/03/2013 15:38

#1527 Re: Vakcine - iskustva

Post by Naslovnica »

A_A_AKCIJA wrote: 21/06/2021 23:39
Naslovnica wrote: 21/06/2021 11:46 Portugal, Rusija, itd...
U Čileu divlja, 55% revakcinisanih.
Baš sumorne brojke obzirom na stepen vakcinacije.
Izrael haman pa ništa. Isto kao i kod nas i u regionu.
To ovako na prvu, s mobitela.
Stvarno se može vidjeti šarenilo brojki, od covid slučajeva, do procenta vakcinisanih, nekada imam osjećaj da nema pravila.
Ima pravila itekako, samo ako želiš da razumiješ.

Kome nije jasno, neka pročita haris.ba upis.

Ko neće, džaba mu, čitao ne čitao, izroviće neku glupost samo da odbrani svoju sumnjičavost.

Za sve ostale koji su se sada uključili u program iz studija, ukratko: nevakcinisani održavaju epidemiju, sa 65% učešća u novim slučajevima. Kratko i jasno.

Sve ostalo je antivaxxerska apologetika.

Jedina dobra stvar u svemu, bar dok ne uzgoje novi virus mijenjajući ga međusobno ko sličice, je da će virus najviše pogađati dobrovoljno nevakcinisane, pa eto makar malo poetske pravde u svemu da bude.
Najlakše je napisati anitvakserska apologetika i kao tu se sva priča završava? Nije ništa kratko i jasno.
Evo šta je Haris napisao:
As of 14 June, there have been 73 deaths in England of people who were confirmed as having the Delta variant and who died within 28 days of a positive test, and of these:

34 (47%) were unvaccinated
10 (14%) were more than 21 days after their first dose of vaccine
26 (36%) were more than 14 days after their second dose
Ti kažeš 65%, on kaže 47%.
Ja vidim da je 36% umrlih u skupini onih koji su primili obje doze. Ili je ovdje nešto pogrešno, ili ja živim u zabludi da vakcinacija 100% spriječava smrtne slučajeve?
:?
A_A_AKCIJA
Posts: 5967
Joined: 16/11/2009 02:54

#1528 Re: Vakcine - iskustva

Post by A_A_AKCIJA »

Slušaj, driblaj ti nekog drugog, nisam ja za tih sportova :D

Haris kopirao dio o novozaraženim, a ti hinjski uletiš sa umrlim, samo da zamutiš vodu. Mani se tih trolerskih folova.

Eto, drama 30ak mrtvih koji su bili pelcovani u UK na nekih 80 miliona ljudi, ko u Sarajevu prije par mjeseci za jedan dan.

Pratim tvoje pisanje na temi i više mi je nego jasno da si antivaxer petokolonaš :D Nisam antivaxer, ali...
Ko na politici i SDA.

:D
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#1529 Re: Vakcine - iskustva

Post by Challenger_ »

A_A_AKCIJA wrote: 22/06/2021 00:03...
Ja (prvi put) vakcinisao svoje stare, Zetra. Sad čekaju red za revakcinu. Ja nisam prioritetna kategorija i još uvijek se nisam vakcinisao, a ne znam ni da li ću, iskreno.

Kako je sa tvojima?
A_A_AKCIJA
Posts: 5967
Joined: 16/11/2009 02:54

#1530 Re: Vakcine - iskustva

Post by A_A_AKCIJA »

Challenger_ wrote: 22/06/2021 00:11
A_A_AKCIJA wrote: 22/06/2021 00:03...
Ja (prvi put) vakcinisao svoje stare, Zetra. Sad čekaju red za revakcinu. Ja nisam prioritetna kategorija i još uvijek se nisam vakcinisao, a ne znam ni da li ću, iskreno.

Kako je sa tvojima?
Sve vozio u Srbiju.
Nisam htio ništa prepustiti slučaju.

Hvala na pitanju :thumbup:
I tebi savjet, makar Sputnikom da se bocneš :)

Bukvalno znam preko 200 ljudi koji su primili od Kineza do AZ i niko nikakvih problema.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#1531 Re: Vakcine - iskustva

Post by Challenger_ »

A_A_AKCIJA wrote: 22/06/2021 00:16Hvala na pitanju :thumbup:
I tebi savjet, makar Sputnikom da se bocneš :)

Bukvalno znam preko 200 ljudi koji su primili od Kineza do AZ i niko nikakvih problema.
Bih, bilo čim osim mrna vakcina, ne vjerujem im ništa. Dakle, ja hoću a ova moja neće, pa neće... Neće nikako. To me za sad koči.
Naslovnica
Posts: 27925
Joined: 20/03/2013 15:38

#1532 Re: Vakcine - iskustva

Post by Naslovnica »

A_A_AKCIJA wrote: 22/06/2021 00:03 Slušaj, driblaj ti nekog drugog, nisam ja za tih sportova :D

Haris kopirao dio o novozaraženim, a ti hinjski uletiš sa umrlim, samo da zamutiš vodu. Mani se tih trolerskih folova.

Eto, drama 30ak mrtvih koji su bili pelcovani u UK na nekih 80 miliona ljudi, ko u Sarajevu prije par mjeseci za jedan dan.

Pratim tvoje pisanje na temi i više mi je nego jasno da si antivaxer petokolonaš :D Nisam antivaxer, ali...
Ko na politici i SDA.

:D
Nikoga ja ne driblam, samo konstatujem.
Ništa nisam hinjski izostavio, nego sam kopirao dio koji govori koliko je umrlo vakcinisanih, nakon druge doze. Pa mi upitnik iznad glave, o kakvim sada umrlim pričamo ako vakcina 100% spriječava teži oblik, a pogotovu smrt? Nije u pitanju nikakva drama, jedini ko ovdje pravi dramu si ti.
Nikakvo trolanje, ja samo koristim podatke koje je Haris postavio, i svoj mozak.
Ja se vakcinisao i na kraju ispadoh i antivakser petokolonaš? :lol:
E svašta će čovjek ovdje pročitati.
Ja, SDA i politika? Podsjeti me, pls... :lol:
Naslovnica
Posts: 27925
Joined: 20/03/2013 15:38

#1533 Re: Vakcine - iskustva

Post by Naslovnica »

Challenger_ wrote: 22/06/2021 00:18
A_A_AKCIJA wrote: 22/06/2021 00:16Hvala na pitanju :thumbup:
I tebi savjet, makar Sputnikom da se bocneš :)

Bukvalno znam preko 200 ljudi koji su primili od Kineza do AZ i niko nikakvih problema.
Bih, bilo čim osim mrna vakcina, ne vjerujem im ništa. Dakle, ja hoću a ova moja neće, pa neće... Neće nikako. To me za sad koči.
I kod mene moja nije htjela, ja otišao solo.
S tim da sam ja dao povjerenje mRNA varijanti.
A_A_AKCIJA
Posts: 5967
Joined: 16/11/2009 02:54

#1534 Re: Vakcine - iskustva

Post by A_A_AKCIJA »

Challenger_ wrote: 22/06/2021 00:18
A_A_AKCIJA wrote: 22/06/2021 00:16Hvala na pitanju :thumbup:
I tebi savjet, makar Sputnikom da se bocneš :)

Bukvalno znam preko 200 ljudi koji su primili od Kineza do AZ i niko nikakvih problema.
Bih, bilo čim osim mrna vakcina, ne vjerujem im ništa. Dakle, ja hoću a ova moja neće, pa neće... Neće nikako. To me za sad koči.
Ma samo idi. Znam takvih parova, on otišao na AZ, pa ljepša polovina, kada se lično uvjerila da je ovaj ostao živ i zdrav, sa njim na revakcinu po Pfizera :) .
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#1535 Re: Vakcine - iskustva

Post by Challenger_ »

Naslovnica wrote: 22/06/2021 00:21I kod mene moja nije htjela, ja otišao solo.
S tim da sam ja dao povjerenje mRNA varijanti.
Gdje si otišao? Bgd?

Ama, ne možeš ovu moju nagovoriti a ne da je bez škole, ona je magistar (master) struke. "Neću, pa neću, idi ti, ja neću". Mislim, hajd u neku stvar...
Naslovnica
Posts: 27925
Joined: 20/03/2013 15:38

#1536 Re: Vakcine - iskustva

Post by Naslovnica »

Challenger_ wrote: 22/06/2021 00:26
Naslovnica wrote: 22/06/2021 00:21I kod mene moja nije htjela, ja otišao solo.
S tim da sam ja dao povjerenje mRNA varijanti.
Gdje si otišao? Bgd?

Ama, ne možeš ovu moju nagovoriti a ne da je bez škole, ona je magistar (master) struke. "Neću, pa neću, idi ti, ja neću". Mislim, hajd u neku stvar...
Subotica, odozgo mi ženini pa ih taman malo obišao.
Iduće hefte akbgda na revakcinaciju.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#1537 Re: Vakcine - iskustva

Post by Challenger_ »

A_A_AKCIJA wrote: 22/06/2021 00:24Ma samo idi. Znam takvih parova, on otišao na AZ, pa ljepša polovina, kada se lično uvjerila da je ovaj ostao živ i zdrav, sa njim na revakcinu po Pfizera :) .
Ne boji se, nego neće. Kad počne da nabraja razloge protiv, digne mi pritisak. I ona i njena koleginica, obje super moderne ali ultra vjernice, ono sa dna kace.

Možda popusti na jesen.


:roll:
topss
Posts: 368
Joined: 10/11/2020 02:38

#1538 Re: Vakcine - iskustva

Post by topss »

Challenger_ wrote: 22/06/2021 00:29
A_A_AKCIJA wrote: 22/06/2021 00:24Ma samo idi. Znam takvih parova, on otišao na AZ, pa ljepša polovina, kada se lično uvjerila da je ovaj ostao živ i zdrav, sa njim na revakcinu po Pfizera :) .
Ne boji se, nego neće. Kad počne da nabraja razloge protiv, digne mi pritisak. I ona i njena koleginica, obje super moderne ali ultra vjernice, ono sa dna kace.

Možda popusti na jesen.


:roll:
De napisi koje razloga navodi. :D
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#1539 Re: Vakcine - iskustva

Post by seoBIH »

Tvoje tijelo, tvoja odluka. Ja sam se odlucio za vakcinu, ne nagovaram nikoga, ne pametujem, ako neko pita, prenesem svoje iskustvo. Sreca, pozitivno za sada. Tako bi gledao i u braku, ako ne zeli, apsolutno njen izbor, rekao bih zasto ja zelim i zasto cu to uraditi, a ona neka ima svoje misljenje.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24863
Joined: 08/09/2005 20:08

#1540 Re: Vakcine - iskustva

Post by Haris.ba »

Naslovnica wrote: 21/06/2021 23:54
Ti kažeš 65%, on kaže 47%.
Ja vidim da je 36% umrlih u skupini onih koji su primili obje doze. Ili je ovdje nešto pogrešno, ili ja živim u zabludi da vakcinacija 100% spriječava smrtne slučajeve?
:?
Smanjuje broj smrtnih slucajeva i hospitalizaciju.

Vjerovatno negdje ima, Britanci to sve prate, koja su starosna skupina umrli, jesu li imali neke dodatne bolesti.
Naslovnica
Posts: 27925
Joined: 20/03/2013 15:38

#1541 Re: Vakcine - iskustva

Post by Naslovnica »

Haris.ba wrote: 22/06/2021 09:16
Naslovnica wrote: 21/06/2021 23:54
Ti kažeš 65%, on kaže 47%.
Ja vidim da je 36% umrlih u skupini onih koji su primili obje doze. Ili je ovdje nešto pogrešno, ili ja živim u zabludi da vakcinacija 100% spriječava smrtne slučajeve?
:?
Smanjuje broj smrtnih slucajeva i hospitalizaciju.

Vjerovatno negdje ima, Britanci to sve prate, koja su starosna skupina umrli, jesu li imali neke dodatne bolesti.
Piše da su umrli od covid-19, da li su imali neke dodatne bolesti ili nisu, to nije bitno. Bar je tako bilo kada su se mrtvi brojali u stotinama i hiljadama, pa su pojedinci propitivali te brojke, ali su one bile sveto slovo, o tome se nije moglo polemisati jer se odmah proglašavalo ljude za anti ovo, anti ono.
Nećemo sada počinjati priču "eto, možda su imali dodatne bolesti", nemojmo dvostrukih mjerila. Od covida umiru i revakcinisani, osim ako britanski podaci nisu istiniti.
Svima kažem, da, rastu brojevi inficiranih, ali to ne prati broj umrlih kao prije. To su optimistični podaci i ulijevaju nadu da smo na pravom putu pobjede nad virusom. :thumbup:
Naslovnica
Posts: 27925
Joined: 20/03/2013 15:38

#1542 Re: Vakcine - iskustva

Post by Naslovnica »

seoBIH wrote: 22/06/2021 09:09 Tvoje tijelo, tvoja odluka. Ja sam se odlucio za vakcinu, ne nagovaram nikoga, ne pametujem, ako neko pita, prenesem svoje iskustvo. Sreca, pozitivno za sada. Tako bi gledao i u braku, ako ne zeli, apsolutno njen izbor, rekao bih zasto ja zelim i zasto cu to uraditi, a ona neka ima svoje misljenje.
Ja sam se vakcinisao, ljepša polovica ne želi. Nije antivaxer, ali nije ni da prva čeka u redu za vakcinu, dapače. Imali smo loša iskustva sa vakcinacijom djece, jedno je zaglavilo i u bolnici i tu se njoj desio klik u glavi. Mati im je, nosila ih je u utrobi, rodila, odgajala, ja je razumijem, taj njen strah nakon toga što se desilo.
Da se vratim na početak.
Nije samo pitanje tvoje tijelo, tvoja odluka.
Pitanje je i sebičnosti.
Ja imam nekih stanja i nisam baš najzdraviji, tako da je vakcina dobrodošla. Ona je OK, ali joj mati nije OK. Ni svekrva. Ni desetine drugih ljudi oko nje. To je za mene jedna vrsta sebičnosti. Probao sam lagano i na finjaka ali ne ide. Ne pada mi na pamet da pravim scene i probleme u braku zbog vakcine. Šta da se radi...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66210
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1543 Re: Vakcine - iskustva

Post by _BataZiv_0809 »

Dakle realnost je da cemo zivjeti sa ovim virusom kao sto zivimo sa milionima drugih virusa cijeg postojanja manje vise i nismo svjesni. Ono sto je bitno jeste da ce vakcine i buduce terapije uciniti da bude opasan kao i sezonska gripa.

Ali najbitnije je da covjecanstvo izvuce pouke kako smo zapravo blizu globalnoj katastrofi i da se to vise ne desi. Bez obzira je li pobjegao iz laboratorije ili sa mokre pijace.
User avatar
DanteX
Posts: 1088
Joined: 14/09/2009 23:26

#1544 Re: Vakcine - iskustva

Post by DanteX »

Zna li neko broj Sajma u Beogradu? Mama želi u subotu da ide da, se vakcinise, posto ide busem strah je da neće stići na vrijeme. Ako neko moze proslijediti broj da ih kontaktira za vakcinu u radno vrijeme vikendom.
Naslovnica
Posts: 27925
Joined: 20/03/2013 15:38

#1545 Re: Vakcine - iskustva

Post by Naslovnica »

_BataZiv_0809 wrote: 22/06/2021 09:47 Dakle realnost je da cemo zivjeti sa ovim virusom kao sto zivimo sa milionima drugih virusa cijeg postojanja manje vise i nismo svjesni. Ono sto je bitno jeste da ce vakcine i buduce terapije uciniti da bude opasan kao i sezonska gripa.

Ali najbitnije je da covjecanstvo izvuce pouke kako smo zapravo blizu globalnoj katastrofi i da se to vise ne desi. Bez obzira je li pobjegao iz laboratorije ili sa mokre pijace.
:thumbup:
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5952
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#1546 Re: Vakcine - iskustva

Post by studiorum_tuzlaensis »

Covjecanstvo i pouke... jah

U prošlom stoljeću je samo od terora jačih nad slabijim i ratovima ubijeno više od 200 milona ljudi. Ne treba nama virus, mi smo virus. :)


User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66210
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1547 Re: Vakcine - iskustva

Post by _BataZiv_0809 »

Pa recimo da pouke budu na nivou onih koje su se izvukle poslije Cernobila. Bez da se neki Legasov mora samoubiti zbog toga.

Nemam iluzija da necemo nastaviti ovoj planeti jebat majku kroz majku.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24863
Joined: 08/09/2005 20:08

#1548 Re: Vakcine - iskustva

Post by Haris.ba »

Naslovnica wrote: 22/06/2021 09:28
Piše da su umrli od covid-19, da li su imali neke dodatne bolesti ili nisu, to nije bitno. Bar je tako bilo kada su se mrtvi brojali u stotinama i hiljadama, pa su pojedinci propitivali te brojke, ali su one bile sveto slovo, o tome se nije moglo polemisati jer se odmah proglašavalo ljude za anti ovo, anti ono.
Nećemo sada počinjati priču "eto, možda su imali dodatne bolesti", nemojmo dvostrukih mjerila. Od covida umiru i revakcinisani, osim ako britanski podaci nisu istiniti.
Svima kažem, da, rastu brojevi inficiranih, ali to ne prati broj umrlih kao prije. To su optimistični podaci i ulijevaju nadu da smo na pravom putu pobjede nad virusom. :thumbup:
Veoma je bitno jesu li imali dodatne bolesti. Onda koje su to bolesti. Sve ce to pomoci da se lijece ljudi bolje. Zato Britanci prate i koliko je proslo od pozitivnog testa i vakcinacije. Svi detalji postaju bitni..

Nije problem propitlivati brojke. Vec, kada se propitkuju sa pricom to je sve gripa, iluminati, cipovanje....

Evo sta kazu za AZ:

https://www.indiatoday.in/world/story/r ... 2021-06-22
New real-world data from Public Health England (PHE) has shown that two doses of AstraZeneca is 92% effective against hospitalisation due to the Delta variant and showed no deaths among those vaccinated.
I sta sad zakljuciti iz ovoga? Umrli su vakcinisani nekom drugom vakcinom nego AZ?

Ali, ima i drugih.

https://www.indiatoday.in/coronavirus-o ... 2021-06-21
Eminent health expert and American scientist Eric Feigl-Ding has said in a series of tweets that AstraZeneca vaccine may have limited effectiveness against the Delta variant of SARS-CoV-2, the coronavirus that causes Covid-19.

Citing a study, Eric Feigl-Ding said, “The efficacy of AZ [AstraZeneca vaccine] against Delta variant is not 90% (it’s 60%), Pfizer is 88% in one non-trial study. However, 1 dose of vaccine (both types averaged) is just 33%. And many countries are just 1 dose vaccinated.”
However, Eric Feigl-Ding pointed out that despite high vaccination coverage in the UK, the US and many European countries, the Delta variant is spreading at an alarming rate in a fresh wave of the coronavirus pandemic.
User avatar
vaučer
Posts: 9179
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#1549 Re: Vakcine - iskustva

Post by vaučer »

Čiko koji me vakcinirao je imao najbolji komentar.
Sigurno interna medicinarska šala da izbezumi skrivene teoretičare zavjere.
Izvlači vakcinu i reče: 'Eto ga. Početak kraja.' :D
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#1550 Re: Vakcine - iskustva

Post by hadzinicasa »

vaučer wrote: 22/06/2021 10:18 Čiko koji me vakcinirao je imao najbolji komentar.
Sigurno interna medicinarska šala da izbezumi skrivene teoretičare zavjere.
Izvlači vakcinu i reče: 'Eto ga. Početak kraja.' :D
a mozda pocetak kraja psiho-fizio terora covid okolnosti kojem smo svi podvrgnuti zadnjih godinu i po.
Locked