Vakcine - iskustva

Moderator: O'zone

Locked

Hocete li se vakcinisati protiv COVID-a koliko god puta bude trebalo?

-DA, naravno kad god kazu strucnjaci da treba i koliko god puta tu sam
89
30%
-NE, primio sam 2 doze i dosta od mene
62
21%
-NE, primio sam 3 ili primit cu uskoro trecu dozu i dosta od mene
48
16%
-NISAM se nikako vakcinisao protiv covida niti planiram
102
34%
 
Total votes: 301

fizikalniracun
Posts: 42
Joined: 22/06/2021 14:49

#1676 Re: Vakcine - iskustva

Post by fizikalniracun »

hadzinicasa wrote: 23/06/2021 14:19
A_A_AKCIJA wrote: 23/06/2021 14:13
fizikalniracun wrote: 23/06/2021 14:09 neki imaju gadan problem sto neki drugi ne zele vakcinu
Baš tako. A ti neki možda imaju autoimunu bolest, možda su na kemoterapiji, možda uzimaju lijekove koji obaraju imuni sistem, a rade na kasi u Bingu .

I onda im ti dođeš zaražen i bez maske, because moja ljuska pravaaaaa.
this.
Naravno da imam pravo sta da radim sa svojim tijelom. Ta prava i koristim. Molim za komentar sta je tu pogresno?
Naslovnica
Posts: 27840
Joined: 20/03/2013 15:38

#1677 Re: Vakcine - iskustva

Post by Naslovnica »

hadzinicasa wrote: 23/06/2021 14:24
Bloo wrote: 23/06/2021 14:22
A_A_AKCIJA wrote: 23/06/2021 14:00

Ovo je čista esencija antivaxxerskog pokreta. Nebrušeni, izvorni, životinjski egoizam. Daj meni, a ostale ko hebe. Što bih ja išta radio zbog drugih?

Koga briga što iza svakog raka maternice, stoji neki papak koji ga je prenio!

A pošto se odnosi na HPV, simbolično si mogao reći da te boli quratz za tuđim zdravljem i bio bi u potpunosti u pravu.
Sama je kriva.
Sta se jebe okolo bez zastite. Dvoslojni kondom.
Fuksa.Neudata.
i nek ide na papa test jednom u 6 mjeseci. papanka neuka.
Logično.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#1678 Re: Vakcine - iskustva

Post by seoBIH »

Nesto razmisljam, izgleda da dolaskom ove topline vlada nejebica. Nema druge...(i ja seruckam umjesto da radim nesto drugo...)
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#1679 Re: Vakcine - iskustva

Post by Humljanin »

A_A_AKCIJA wrote: 23/06/2021 14:13
fizikalniracun wrote: 23/06/2021 14:09 neki imaju gadan problem sto neki drugi ne zele vakcinu
Baš tako. A ti neki možda imaju autoimunu bolest, možda su na kemoterapiji, možda uzimaju lijekove koji obaraju imuni sistem, a rade na kasi u Bingu .

I onda im ti dođeš zaražen i bez maske, because moja ljuska pravaaaaa.
Kakve veze sad ima maska sa time?
Ubacuješ masku u priču o cjepivima, samo da bi poentirao.

Ovako, da ti čiko nešto kaže. Nitko savjesniji od mene nije bio otkako traje pandemija. Ja i svi oko mene od rodbine, prijatelja, radnih kolega smo se polomili živi ne bi li nekako zaštitili od zaraze trudnice, stare, nemoćne, bolesne, kronične bolesnike...itd i na kraju su svi preboljeli koronu. Čak, što je vrlo neobicno za ovu bolest, manje su tegoba i simptoma imale te rizične skupne nego uvjetno rečeno zdravi ljudi.
Poznajem nekoliko mlađih ljudi, sportskog nacina života koji su dobro najebali od korone a neki i umrli.
Nijednu osobu koja je na kemoterapijama, koja ima kronične bolesti u mojoj okolini ne znam da je preminula od korone. (Što ne znači da ne umiru, samo dajem primjer iz svoje blizine).
Čak imamo primjer jednog mlađeg muskarca sa dva transplatirana organa koji godinama ima imunitet na nuli. Nema ga prakticki nikako.
Slomili smo se da ga nekako sačuvamo da ne dođe u kontakt sa virusom, lik je prebolio koronu a da nije ni znao. Vadio antitijela i imao neke bruka visoke cifre.
Moja baba koja je kronični srčani i plučni bolesnik je prelezala koronu od kuće. Ne kažem da je ugodno iskustvo, ali nije zavrsila u bolnici. I za nju smo se trudili da se ne zarazi pa se zarazila nekako da nikome nije jasno kako.

I takvi kao ti dođu pametovati nekome i nazivati ga životinjom i pokretati nekakve križarske pohode pravednika protiv "životinja" koje dovode u pitanje efikasnost i sigurnost cjepiva?
Naslovnica
Posts: 27840
Joined: 20/03/2013 15:38

#1680 Re: Vakcine - iskustva

Post by Naslovnica »

splinter wrote: 23/06/2021 14:26 @Naslovnica je sasvim regularan forumaš, al čini mi se da je na moru trenutno ( jbg ako se ne varam) i moguće da su sunce i piva uradili svoje. :kiss:
Hvala dobri moj i predobri, kakav sam ti i sam.
:lol:
Volim ja ba malo zabiberiti i propitivati dogme, čisto neka se nešto vrti.
Čim dođem s moreta rajfajzen vol.02.
Od mene vala dosta, ne tražite da se vakcinišem i protiv HPV, vjeran sam kano Lesi (na lancu).🐕‍🦺
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#1681 Re: Vakcine - iskustva

Post by Raigor Stonehoof »

fizikalniracun wrote: 23/06/2021 14:27
hadzinicasa wrote: 23/06/2021 14:19
A_A_AKCIJA wrote: 23/06/2021 14:13

Baš tako. A ti neki možda imaju autoimunu bolest, možda su na kemoterapiji, možda uzimaju lijekove koji obaraju imuni sistem, a rade na kasi u Bingu .

I onda im ti dođeš zaražen i bez maske, because moja ljuska pravaaaaa.
this.
Naravno da imam pravo sta da radim sa svojim tijelom. Ta prava i koristim. Molim za komentar sta je tu pogresno?
tebe i takve treba na goli otok
pa eto imajte prava tamo
osnujte plemensku zajednicu, svakako ste na tom nivou
zakon glupljega neg vlada
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#1682 Re: Vakcine - iskustva

Post by spinel_ »

A_A_AKCIJA wrote: 23/06/2021 14:06
hadzinicasa wrote: 23/06/2021 13:43
Naslovnica wrote: 23/06/2021 13:36
Naravno da jedno ne isključuje drugo. Isto kao što i vakcinacija ne isključuje šestomjesečni papa test.
Nije valjda da moram objašnjavati šta je papa test i zbog čega se redovno treba obavljati?
ne razumijem povlacenje papa testa u ovom kontekstu.
a tu aroganciju mozes odloziti u hodniku kod izlaznih vrata kad izlazis iz kuce, jer malo koji post ranije se tebi objasnjavalo kako se prenose STDs, pa ti niko nije s visoka popovao.
Mogo je komotno napisati, puti rak, ima kemoterapija, šta sad frka oko paraplegičara a imaju kolica, šta seru amputirci pored onakih kuka ...

Samo nemoj bocu, a sve ostalo može. Neka idu svako pola godine da se testiraju, samo nemoj joj mali da primi bocu.
Kult, pseudoreligija...
Ama bolan ko si ti da govoris i odlucujes za tudje dijete?
Ako je tebi vazniji 5-10 godina preostalog zivota djuturuma od zivota osobe koja ima 12 godina i pred kojom je zivot ona nisi dobar glave. A i svakako bilo ko kod djecu podvrgava ovom eskperimentu je bolestan, nema druge. Ne znam sta ti roditelji imaju u glavi. Ali ista im samo sluzi za dobrog panja.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50401
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1683 Re: Vakcine - iskustva

Post by Bloo »

Naslovnica wrote: 23/06/2021 14:31
splinter wrote: 23/06/2021 14:26 @Naslovnica je sasvim regularan forumaš, al čini mi se da je na moru trenutno ( jbg ako se ne varam) i moguće da su sunce i piva uradili svoje. :kiss:
Hvala dobri moj i predobri, kakav sam ti i sam.
:lol:
Volim ja ba malo zabiberiti i propitivati dogme, čisto neka se nešto vrti.
Čim dođem s moreta rajfajzen vol.02.
Od mene vala dosta, ne tražite da se vakcinišem i protiv HPV, vjeran sam kano Lesi (na lancu).🐕‍🦺
A da li je zena? :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 27840
Joined: 20/03/2013 15:38

#1684 Re: Vakcine - iskustva

Post by Naslovnica »

Raigor Stonehoof wrote: 23/06/2021 14:31
fizikalniracun wrote: 23/06/2021 14:27
hadzinicasa wrote: 23/06/2021 14:19

this.
Naravno da imam pravo sta da radim sa svojim tijelom. Ta prava i koristim. Molim za komentar sta je tu pogresno?
tebe i takve treba na goli otok
pa eto imajte prava tamo
osnujte plemensku zajednicu, svakako ste na tom nivou
zakon glupljega neg vlada
Gdje se treba upisati, javljam se dobrovoljno.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#1685 Re: Vakcine - iskustva

Post by hadzinicasa »

Naslovnica wrote: 23/06/2021 14:31
splinter wrote: 23/06/2021 14:26 @Naslovnica je sasvim regularan forumaš, al čini mi se da je na moru trenutno ( jbg ako se ne varam) i moguće da su sunce i piva uradili svoje. :kiss:
Hvala dobri moj i predobri, kakav sam ti i sam.
:lol:
Volim ja ba malo zabiberiti i propitivati dogme, čisto neka se nešto vrti.
Čim dođem s moreta rajfajzen vol.02.
Od mene vala dosta, ne tražite da se vakcinišem i protiv HPV, vjeran sam kano Lesi (na lancu).🐕‍🦺
pa i ne mozes nakon 26 godine, sve i da hoces 8-)
fizikalniracun
Posts: 42
Joined: 22/06/2021 14:49

#1686 Re: Vakcine - iskustva

Post by fizikalniracun »

Raigor Stonehoof wrote: 23/06/2021 14:31
fizikalniracun wrote: 23/06/2021 14:27
hadzinicasa wrote: 23/06/2021 14:19

this.
Naravno da imam pravo sta da radim sa svojim tijelom. Ta prava i koristim. Molim za komentar sta je tu pogresno?
tebe i takve treba na goli otok
pa eto imajte prava tamo
osnujte plemensku zajednicu, svakako ste na tom nivou
zakon glupljega neg vlada
zasto bih osnivao plemensku zajednicu? meni vladaju službeni zakoni BiH a ja ih po Covid-u ni u kom obliku ne kršim :thumbup:
Naslovnica
Posts: 27840
Joined: 20/03/2013 15:38

#1687 Re: Vakcine - iskustva

Post by Naslovnica »

Bloo wrote: 23/06/2021 14:33
Naslovnica wrote: 23/06/2021 14:31
splinter wrote: 23/06/2021 14:26 @Naslovnica je sasvim regularan forumaš, al čini mi se da je na moru trenutno ( jbg ako se ne varam) i moguće da su sunce i piva uradili svoje. :kiss:
Hvala dobri moj i predobri, kakav sam ti i sam.
:lol:
Volim ja ba malo zabiberiti i propitivati dogme, čisto neka se nešto vrti.
Čim dođem s moreta rajfajzen vol.02.
Od mene vala dosta, ne tražite da se vakcinišem i protiv HPV, vjeran sam kano Lesi (na lancu).🐕‍🦺
A da li je zena? :mrgreen:
Ups.
:shock:
:run:

Ide na papa test redovno, ako dobije na FB "like&share post", ili ako bude kakva ekupi ponuda. :lol:
Naslovnica
Posts: 27840
Joined: 20/03/2013 15:38

#1688 Re: Vakcine - iskustva

Post by Naslovnica »

hadzinicasa wrote: 23/06/2021 14:35
Naslovnica wrote: 23/06/2021 14:31
splinter wrote: 23/06/2021 14:26 @Naslovnica je sasvim regularan forumaš, al čini mi se da je na moru trenutno ( jbg ako se ne varam) i moguće da su sunce i piva uradili svoje. :kiss:
Hvala dobri moj i predobri, kakav sam ti i sam.
:lol:
Volim ja ba malo zabiberiti i propitivati dogme, čisto neka se nešto vrti.
Čim dođem s moreta rajfajzen vol.02.
Od mene vala dosta, ne tražite da se vakcinišem i protiv HPV, vjeran sam kano Lesi (na lancu).🐕‍🦺
pa i ne mozes nakon 26 godine, sve i da hoces 8-)
E jbga onda. Zamalo da mi savjest proradi.
Zašto ne može nakon 26, pitam bez zajebancije?!
:?
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#1689 Re: Vakcine - iskustva

Post by Humljanin »

Nevjerojatno kakvi porivi (strahovi, šta li?) mržnje izbijaju ma površinu kad god su neka krizna vremena kao ova sa pandemijom.

Hoćeš se cijepiti? Cijepi se, tvoja stvar.
Nećeš se cijepiti? Nemoj, tvoja stvar.

Priče o nekakvim životinjskom egu, o golim otocima, itd nadilaze razum.

Tko ti brani da se cijepiš? Radi šta god hoćeš. Ali odakle ti pravo da to silom namećeš nekome tko je prosudio drugačije od tebe?

Šta bi sada trebali svi se smijati onima koji su primili AstraZenecu jer po ovim posljednjim istraživanjima ona stitinsamo 30 i kusur posto od oboljevanja od indijskog soja virusa, dok Pfizer i Moderna štite 80-ak posto?

Je li i tu zabranjeno raspravljati kakvo je koje cjepivo? Jesu li po ovome sva cjepiva ista? Jel isto djeluju? Jel isto štite? Jesu li isti rizici?

Kanite se sektaštva i razmisljajte malo svojom glavom. Prosudi šta je najbolje za tvoju obitelj i tebe i time se vodi.
Pusti se histeriziranja i paljenja lomače za druge.

Lp
A_A_AKCIJA
Posts: 5875
Joined: 16/11/2009 02:54

#1690 Re: Vakcine - iskustva

Post by A_A_AKCIJA »

fizikalniracun wrote: 23/06/2021 14:27
hadzinicasa wrote: 23/06/2021 14:19
A_A_AKCIJA wrote: 23/06/2021 14:13

Baš tako. A ti neki možda imaju autoimunu bolest, možda su na kemoterapiji, možda uzimaju lijekove koji obaraju imuni sistem, a rade na kasi u Bingu .

I onda im ti dođeš zaražen i bez maske, because moja ljuska pravaaaaa.
this.
Naravno da imam pravo sta da radim sa svojim tijelom. Ta prava i koristim. Molim za komentar sta je tu pogresno?
... reče taliban opasan sa trikile nekog pakistanskog vitezita na bajramsko jutro, tamo, kad se hoće Kandaharu...
fizikalniracun
Posts: 42
Joined: 22/06/2021 14:49

#1691 Re: Vakcine - iskustva

Post by fizikalniracun »

A_A_AKCIJA wrote: 23/06/2021 14:42
fizikalniracun wrote: 23/06/2021 14:27
hadzinicasa wrote: 23/06/2021 14:19

this.
Naravno da imam pravo sta da radim sa svojim tijelom. Ta prava i koristim. Molim za komentar sta je tu pogresno?
... reče taliban opasan sa trikile nekog pakistanskog vitezita na bajramsko jutro, tamo, kad se hoće Kandaharu...
jel biJo dobar jutrošnji sendvič od faktografa? :kiss:
fizikalniracun
Posts: 42
Joined: 22/06/2021 14:49

#1692 Re: Vakcine - iskustva

Post by fizikalniracun »

seoBIH wrote: 23/06/2021 14:15
A_A_AKCIJA wrote: 23/06/2021 14:13
fizikalniracun wrote: 23/06/2021 14:09 neki imaju gadan problem sto neki drugi ne zele vakcinu
Baš tako. A ti neki možda imaju autoimunu bolest, možda su na kemoterapiji, možda uzimaju lijekove koji obaraju imuni sistem, a rade na kasi u Bingu .

I onda im ti dođeš zaražen i bez maske, because moja ljuska pravaaaaa.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
ako se on ne cuva od mene, zasto da ga ja cuvam?
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#1693 Re: Vakcine - iskustva

Post by seoBIH »

haj proguglaj sta je empatija
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#1694 Re: Vakcine - iskustva

Post by Humljanin »

A_A_AKCIJA wrote: 23/06/2021 14:42
fizikalniracun wrote: 23/06/2021 14:27
hadzinicasa wrote: 23/06/2021 14:19

this.
Naravno da imam pravo sta da radim sa svojim tijelom. Ta prava i koristim. Molim za komentar sta je tu pogresno?
... reče taliban opasan sa trikile nekog pakistanskog vitezita na bajramsko jutro, tamo, kad se hoće Kandaharu...
Ti nisi dobar sa glavom.
Uspoređuješ čovjeka koji ima zadršku prema novoj vakcini sa opsanim talibanom.

Pa jesi li svjestan ti koliko si u životu virusa i bakterija i to patogenih prenio? Jesi li svjestan koliko si možda ljudi ojadio?
Koliko si bolesti od najbezazlenijih do ozbiljnih prenio i ne znajući?

I kako bi tebe trebalo zvati?

Ili ti možda misliš da se svi virusi i bakterije mogu nekako unistiti da ne egzistiraju u ljudskom eko sustavu?
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#1695 Re: Vakcine - iskustva

Post by Raigor Stonehoof »

Humljanin wrote: 23/06/2021 14:40 Nevjerojatno kakvi porivi (strahovi, šta li?) mržnje izbijaju ma površinu kad god su neka krizna vremena kao ova sa pandemijom.

Hoćeš se cijepiti? Cijepi se, tvoja stvar.
Nećeš se cijepiti? Nemoj, tvoja stvar.

Priče o nekakvim životinjskom egu, o golim otocima, itd nadilaze razum.

Tko ti brani da se cijepiš? Radi šta god hoćeš. Ali odakle ti pravo da to silom namećeš nekome tko je prosudio drugačije od tebe?


Lp
Nemaš ti tu šta prosuđivati. Nisi ti pametniji od svih svjetskih doktora i naučnika. Pročitao tri članka na internetu pa bi sad odlučivao nešto? Jebem ti demokratiju. Mišljenje je kao i šupak, svi ga imaju.
Naslovnica
Posts: 27840
Joined: 20/03/2013 15:38

#1696 Re: Vakcine - iskustva

Post by Naslovnica »

Поштовани/а,
За ЈМБГ ***** термин за ревакцинисање против COVID-19 заказан је за 25.06. у 09:40 часова у Трг Лазара Нешића 4.

Приликом доласка на ревакцинацију покажите QR код који Вам је послат.


Ова порука Вам је аутоматски послата, немојте одговарати на њу.


С поштовањем,
ИЗЈЗС "Др Милан Јовановић Батут"
Портал еУправа Републике Србије


:thumbup:
fizikalniracun
Posts: 42
Joined: 22/06/2021 14:49

#1697 Re: Vakcine - iskustva

Post by fizikalniracun »

Raigor Stonehoof wrote: 23/06/2021 14:48
Humljanin wrote: 23/06/2021 14:40 Nevjerojatno kakvi porivi (strahovi, šta li?) mržnje izbijaju ma površinu kad god su neka krizna vremena kao ova sa pandemijom.

Hoćeš se cijepiti? Cijepi se, tvoja stvar.
Nećeš se cijepiti? Nemoj, tvoja stvar.

Priče o nekakvim životinjskom egu, o golim otocima, itd nadilaze razum.

Tko ti brani da se cijepiš? Radi šta god hoćeš. Ali odakle ti pravo da to silom namećeš nekome tko je prosudio drugačije od tebe?


Lp
Nemaš ti tu šta prosuđivati. Nisi ti pametniji od svih svjetskih doktora i naučnika. Pročitao tri članka na internetu pa bi sad odlučivao nešto? Jebem ti demokratiju. Mišljenje je kao i šupak, svi ga imaju.
Koji su to svi svjetski doktori i naučnici?
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#1698 Re: Vakcine - iskustva

Post by Humljanin »

Raigor Stonehoof wrote: 23/06/2021 14:48
Humljanin wrote: 23/06/2021 14:40 Nevjerojatno kakvi porivi (strahovi, šta li?) mržnje izbijaju ma površinu kad god su neka krizna vremena kao ova sa pandemijom.

Hoćeš se cijepiti? Cijepi se, tvoja stvar.
Nećeš se cijepiti? Nemoj, tvoja stvar.

Priče o nekakvim životinjskom egu, o golim otocima, itd nadilaze razum.

Tko ti brani da se cijepiš? Radi šta god hoćeš. Ali odakle ti pravo da to silom namećeš nekome tko je prosudio drugačije od tebe?


Lp
Nemaš ti tu šta prosuđivati. Nisi ti pametniji od svih svjetskih doktora i naučnika. Pročitao tri članka na internetu pa bi sad odlučivao nešto? Jebem ti demokratiju. Mišljenje je kao i šupak, svi ga imaju.
I tvoje misljenje, i moje, kao i 99% populacije spada u tu kategoriju.

Naravno da svatko ima pravo i obavezu razmisljati svojom glavom, slušati preporuke autoriteta i sam prosuditi za sebe.

Ne bi bilo prvi put da su se neki lijekovi povukli. Ne bi bilo prvi put da su se neke preppruke promijenile za 180 stepeni.
Ne bi bilo prvi put da su neke prakse za koje je struka mislila da su poželjne i korisne pokazale kao štetne.

Pa doktori su prije par desetljeća na televizijama preporučavali cigarete.

To nije teorija zavjerem to je stvarnost. Znanost se razvija i sutra će više znati nego jučer. Tko zna šta će sve u bližoj i daljnjoj budučnosti biti odbačeno što danas držimo kao sveto slovo.
To ne znaci da znanost treba odbaciti ili da prepoduke ne treba slušati. To je ono najbolje što imamo trenutno.

Ali svatko ima pravo za sebe i svoj život prosuditi ono što misli da je na osnovu dostpunih informacija najbolje za njega.
Naslovnica
Posts: 27840
Joined: 20/03/2013 15:38

#1699 Re: Vakcine - iskustva

Post by Naslovnica »

Humljanin wrote: 23/06/2021 14:40 Nevjerojatno kakvi porivi (strahovi, šta li?) mržnje izbijaju ma površinu kad god su neka krizna vremena kao ova sa pandemijom.

Hoćeš se cijepiti? Cijepi se, tvoja stvar.
Nećeš se cijepiti? Nemoj, tvoja stvar.

Priče o nekakvim životinjskom egu, o golim otocima, itd nadilaze razum.

Tko ti brani da se cijepiš? Radi šta god hoćeš. Ali odakle ti pravo da to silom namećeš nekome tko je prosudio drugačije od tebe?

Šta bi sada trebali svi se smijati onima koji su primili AstraZenecu jer po ovim posljednjim istraživanjima ona stitinsamo 30 i kusur posto od oboljevanja od indijskog soja virusa, dok Pfizer i Moderna štite 80-ak posto?

Je li i tu zabranjeno raspravljati kakvo je koje cjepivo? Jesu li po ovome sva cjepiva ista? Jel isto djeluju? Jel isto štite? Jesu li isti rizici?

Kanite se sektaštva i razmisljajte malo svojom glavom. Prosudi šta je najbolje za tvoju obitelj i tebe i time se vodi.
Pusti se histeriziranja i paljenja lomače za druge.

Lp
Fakat, eno javiše da se Merkelica ubola prvo AZ, a druga doza Moderna? Jedan ironični WHY?!
:lol: :lol: :lol:
A moja mati isto godište kao Merkelica, dobila prvu dozu AZ, i drugu će AZ, ako bude dostupna.
Samo pitam.
:?
splinter
Posts: 7413
Joined: 08/10/2011 12:28

#1700 Re: Vakcine - iskustva

Post by splinter »

Naslovnica wrote: 23/06/2021 14:39
hadzinicasa wrote: 23/06/2021 14:35
Naslovnica wrote: 23/06/2021 14:31

Hvala dobri moj i predobri, kakav sam ti i sam.
:lol:
Volim ja ba malo zabiberiti i propitivati dogme, čisto neka se nešto vrti.
Čim dođem s moreta rajfajzen vol.02.
Od mene vala dosta, ne tražite da se vakcinišem i protiv HPV, vjeran sam kano Lesi (na lancu).🐕‍🦺
pa i ne mozes nakon 26 godine, sve i da hoces 8-)
E jbga onda. Zamalo da mi savjest proradi.
Zašto ne može nakon 26, pitam bez zajebancije?!
:?
To zavisi od cijepiva. Nisu sva ista Npr za Gardasil 9 cijepivo rađena su ispitivanja uglavnom na mlađoj populaciji do 27.godine. Cijepiš još kao dijete prije seksualne aktivnosti, jer se tako tempira imunizacija. Osim toga taj neki uzrast od 9-14 godine je mnogo sigurniji, gotovo zaštićen da već nije bilo kontakta s virusom zbog neželjenih posljedica.
Imaju i cijepiva poput Cervarixa za koja su rađena testiranja na ženama do 72 godine. Ovisi i za koji se soj HPV virusa traži zaštita kao i od države do države i programa imunizacije.
Locked