Vakcine - iskustva

Moderator: O'zone

Locked

Hocete li se vakcinisati protiv COVID-a koliko god puta bude trebalo?

-DA, naravno kad god kazu strucnjaci da treba i koliko god puta tu sam
89
30%
-NE, primio sam 2 doze i dosta od mene
62
21%
-NE, primio sam 3 ili primit cu uskoro trecu dozu i dosta od mene
48
16%
-NISAM se nikako vakcinisao protiv covida niti planiram
102
34%
 
Total votes: 301

User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#1 Vakcine - iskustva

Post by spinel_ »

Svi koji su se bocnuli protiv covida volio bih da napisu svoja iskustva...
Da imamo na ovoj temi...-
Last edited by spinel_ on 04/01/2022 23:51, edited 5 times in total.
kritikos
Posts: 784
Joined: 12/01/2018 09:17

#2 Re: Vakcine - iskustva

Post by kritikos »

spinel_ wrote: 13/03/2021 09:57 Svi koji su se bocnuli protiv covida volio bih da napisu svoja iskustva...
Da imamo na ovoj temi...
Iskustva su tek u zacetku. Tema ima potencijal za puni sjaj kroz 5-6 godina.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15395
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#3 Re: Vakcine - iskustva

Post by problemnatravunu »

Image
Seawolf
Posts: 7447
Joined: 14/06/2012 22:59

#4 Re: Vakcine - iskustva

Post by Seawolf »

Ja nisam, ali jesu moj brat i njegova supruga.

Medicinski radnici, oboje u rasponu starosti između 40 i 50 godina.

Primili su obje doze Pfizer vakcine, krajem decembra prošle i u januaru ove godine.

Sve je O.K.
User avatar
vaučer
Posts: 8861
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#5 Re: Vakcine - iskustva

Post by vaučer »

Supruga primila jednu dozu AstraZenece.
Bol u ruci dva dana, blaga vrtoglavica i mučnina par dana.
Osim toga nikakvih problema.
akcija007
Posts: 2792
Joined: 17/05/2008 23:50

#6 Re: Vakcine - iskustva

Post by akcija007 »

Moj rodjak, med radnik-dr. Januar . obje doze Pfizer/Biotech. Prvi put samo osjecaj malaksalosti , od drugog dana sve OK . Na drugoj dozi nista nije osjetio
WRecker
Posts: 144
Joined: 01/01/2017 03:36

#7 Re: Vakcine - iskustva

Post by WRecker »

problemnatravunu wrote: 13/03/2021 10:05 Image
Zasto za sve pise procenat a za AZ jak imunoloski odgovor
statixx
Posts: 8767
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#8 Re: Vakcine - iskustva

Post by statixx »

Zena mog brata primila obje doze Pfizera, nije imala nikakvih simptoma.
Teufik
Posts: 4839
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#9 Re: Vakcine - iskustva

Post by Teufik »

Juce primio AZ. Bol u ramenu i kao blaza upala misica cijelog tijela. Nemam temperaturu.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#10 Re: Vakcine - iskustva

Post by banjaluka078 »

Momak juče revakcinisan Sputnikom, završio smjenu od 24 sata, primio vakcinu i otišao u ribu. :)
Kaže da su par kolega i jedna starija doktorica poslije revakcinacije (ne i prve doze) imala temperaturu do 48 sati i odležali se. Treći dan kao novi.

Bratov šef u Srbiji primio Pfizera, par dana "šetanja" temperature i umora. Radna kolegica poslije kineske imala natečene limfne žlijezde ispod pazuha, povuklo se nakon nekoliko dana.
User avatar
drndalo
Posts: 22716
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#11 Re: Vakcine - iskustva

Post by drndalo »

Sestra dobila kinesku neki dan, prvu dozu. Par sati nakon, glavobolja i predvece kao da ce se prehladiti osjecaj. Legla, ususkala se, odspavala, proslo...
kazo
Posts: 1513
Joined: 08/03/2012 19:57

#12 Re: Vakcine - iskustva

Post by kazo »

Citam da je sedam drzava zabranilo upotrebu AZ zbog neke serije. Zna li neko da li je ta serija dosla i u BiH?
Da li primiti ovu AZ ili cekati pfizera?
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#13 Re: Vakcine - iskustva

Post by black_adrian »

Prijateljica, medicinski radnik, jučer primila Astrazenecu, prvu dozu, blaga temperatura, umor, bol u ruci.
trotecnr1
Posts: 204
Joined: 19/01/2021 17:32

#14 Re: Vakcine - iskustva

Post by trotecnr1 »

WRecker wrote: 13/03/2021 11:55
problemnatravunu wrote: 13/03/2021 10:05 Image
Zasto za sve pise procenat a za AZ jak imunoloski odgovor
Jer im je studija nije zadovoljavala metodologiju, nije se mogao izračunati procenat jer su podaci bili haotični i nepovezani.
topss
Posts: 368
Joined: 10/11/2020 02:38

#15 Re: Vakcine - iskustva

Post by topss »

problemnatravunu wrote: 13/03/2021 10:05 Image
Mnogo lakse cuvanje i skladistenje AZ u odnosu na Pfizera. Zbog toga se i vodi ova kampanja protiv njih.
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#16 Re: Vakcine - iskustva

Post by neko_sa_strane »

Ma da, samo poneko i umre nakon vakcinacije AstraZeneca vakcinom. Imunologinja iz Srbije rekla je da čovjek mora biti relativno zdrav prije vakcinacije. Mislim da bi poželjno bilo izvaditi nalaze prije vakcinisanja.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#17 Re: Vakcine - iskustva

Post by Sydnor »

Mama od radnog kolege primila AZ vakcinu jer radi kao med. sestra u bolnici. Krv joj se zgrušala u ruci valjda i ruka joj otekla nenormalno, kaže da joj se sad bore da joj spase ruku.

Sputnika V se potpisujem da prvi primim u BiH ali ovu AZ me ni Allah ni Bog neće natjerat da je primim.

Sestra već 2 Pfizera dobila, dakle revakcinisana, nije ni prvi ni drugi put imala nikakvih nuspojava.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#18 Re: Vakcine - iskustva

Post by banjaluka078 »

Sydnor wrote: 15/03/2021 13:14 Mama od radnog kolege primila AZ vakcinu jer radi kao med. sestra u bolnici. Krv joj se zgrušala u ruci valjda i ruka joj otekla nenormalno, kaže da joj se sad bore da joj spase ruku.
Gdje?
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#19 Re: Vakcine - iskustva

Post by banjaluka078 »

Sad je na tapetu isticanje svake smrti poslije AZ, totalno zaboravili prebrojane mrtve po domovima nakon Pfizerove vakcine? Bojim se da tu ima ponajviše politike. Ipak je AZ britanska, a Brexit, razvod od EU... Nema naslova o jakim nuspojavama poslije drugih vakcina, a nije da ih nema na te brojke od miliona primljenih vakcina.



Over 92 million doses of COVID-19 vaccines were administered in the United States from December 14, 2020, through March 8, 2021. During this time, VAERS received 1,637 reports of death (0.0018%) among people who received a COVID-19 vaccine. CDC and FDA physicians review each case report of death as soon as notified and CDC requests medical records to further assess reports. A review of available clinical information including death certificates, autopsy, and medical records revealed no evidence that vaccination contributed to patient deaths. CDC and FDA will continue to investigate reports of adverse events, including deaths, reported to VAERS.

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nc ... vents.html
palermo
Posts: 22266
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#20 Re: Vakcine - iskustva

Post by palermo »

ma ovo oko AZ je bezveze. 20 miliona ljudi primilo tu vakcinu i par desetina kobajagi sumnjvih slučajeva i nadigne se dreka. Pa da si peperminta toliko podijelio nekome bi se nešto desilo.

Pričao sam danas sa ovim doktorima što su primili AZ , uglavnom mlađi ljudi su imali neke nus pojave, temperaturu, malo tresavice, ali sve je to trajalo dan-dva i prošlo. Ovi stariji gotovo i da nisu imali nus pojava....

Ako se ukaže prilika odmah primiti
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#21 Re: Vakcine - iskustva

Post by high_volume »

palermo wrote: 15/03/2021 15:10 ma ovo oko AZ je bezveze. 20 miliona ljudi primilo tu vakcinu i par desetina kobajagi sumnjvih slučajeva i nadigne se dreka. Pa da si peperminta toliko podijelio nekome bi se nešto desilo.

Pričao sam danas sa ovim doktorima što su primili AZ , uglavnom mlađi ljudi su imali neke nus pojave, temperaturu, malo tresavice, ali sve je to trajalo dan-dva i prošlo. Ovi stariji gotovo i da nisu imali nus pojava....

Ako se ukaže prilika odmah primiti
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Vezirbh
Posts: 223
Joined: 17/07/2013 20:58

#22 Re: Vakcine - iskustva

Post by Vezirbh »

palermo wrote: 15/03/2021 15:10 ma ovo oko AZ je bezveze. 20 miliona ljudi primilo tu vakcinu i par desetina kobajagi sumnjvih slučajeva i nadigne se dreka. Pa da si peperminta toliko podijelio nekome bi se nešto desilo.

Pričao sam danas sa ovim doktorima što su primili AZ , uglavnom mlađi ljudi su imali neke nus pojave, temperaturu, malo tresavice, ali sve je to trajalo dan-dva i prošlo. Ovi stariji gotovo i da nisu imali nus pojava....

Ako se ukaže prilika odmah primiti
Potpisujem
dowydyenya
Posts: 880
Joined: 27/01/2010 11:40

#23 Re: Vakcine - iskustva

Post by dowydyenya »

Primio az vakcinu iako sam citao zadnjih dana o blacenju ove vakcine , nemam nikakvih nus pojava i opet bi je primio kad procitam smrtnost onih koji je nisu primili
Image
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2793
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#24 Re: Vakcine - iskustva

Post by ovo_malo_duse »

Evo da se prijavim danas primio prvu dozy AZ . Dosad nista, malo osjecao ubod jedan sat i proslo. Hanuma juce, malo je ruka boljela sinoc a jutros bila umorna, malo glava teska, danas po podne sve proslo.
5 kolega sa posla primilo zadnjih 7 dana i svi isti rezultati, malo boli rame malo umor i to je to.

S druge strane iscitao sam sve moguce o AZ u ovo par dana od petka kad sam dobio ponudu za vakcinu i ne mogu biti pametan o cemu se radi ovdje. 30 ljudi imalo ugruske na 5 miliona u EU + 17 miliona UK doza. Pa svaki malo jaci lijek ima istu i goru statistiku i nuspojave. I opet pola EU pauzira AZ. Jebo te ko da je svaki 10 vakcinisani rikno a bolnice pune i sve u lock down ode.
Al ebees ga nije jednostavno opet nikad ne znas kad ces bit dio tog malog procenta. Mozak te voza ko na toboganu a mediji bombarduju i pumpaju.
Uglavnom odlucio sam da su veci plusevi nego minusi i da ne propustim priliku. Kako god okrenes samo se uzviseni pita kad ce ko dobit kartu. I jos zadnjih godina za putovanja u Kinu i Indiju primo sam 5-6 vakcina i nikakve reakcije samo pozitiva.
Posto sam prebolovao sranje u oktobru nadam de da cu proci bez reakcija jer bi mi organizam trebao imati info o virusu i da imunoloska reakcija nebi trebao a biti jaka. Do sad je tako danas od 2 pa vidjecemo.
Eto meni sudjeno izgleda da na klixu djelim iskustva. :D
palermo
Posts: 22266
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#25 Re: Vakcine - iskustva

Post by palermo »

ovo_malo_duse wrote: 16/03/2021 21:00 Evo da se prijavim danas primio prvu dozy AZ . Dosad nista, malo osjecao ubod jedan sat i proslo. Hanuma juce, malo je ruka boljela sinoc a jutros bila umorna, malo glava teska, danas po podne sve proslo.
5 kolega sa posla primilo zadnjih 7 dana i svi isti rezultati, malo boli rame malo umor i to je to.

S druge strane iscitao sam sve moguce o AZ u ovo par dana od petka kad sam dobio ponudu za vakcinu i ne mogu biti pametan o cemu se radi ovdje. 30 ljudi imalo ugruske na 5 miliona u EU + 17 miliona UK doza. Pa svaki malo jaci lijek ima istu i goru statistiku i nuspojave. I opet pola EU pauzira AZ. Jebo te ko da je svaki 10 vakcinisani rikno a bolnice pune i sve u lock down ode.
Al ebees ga nije jednostavno opet nikad ne znas kad ces bit dio tog malog procenta. Mozak te voza ko na toboganu a mediji bombarduju i pumpaju.
Uglavnom odlucio sam da su veci plusevi nego minusi i da ne propustim priliku. Kako god okrenes samo se uzviseni pita kad ce ko dobit kartu. I jos zadnjih godina za putovanja u Kinu i Indiju primo sam 5-6 vakcina i nikakve reakcije samo pozitiva.
Posto sam prebolovao sranje u oktobru nadam de da cu proci bez reakcija jer bi mi organizam trebao imati info o virusu i da imunoloska reakcija nebi trebao a biti jaka. Do sad je tako danas od 2 pa vidjecemo.
Eto meni sudjeno izgleda da na klixu djelim iskustva. :D
:thumbup: čestitam.

naravno da ćeš odlučiti da primiš vakcinu. Na kraju krajeva to između ostalog i dijeli ljude na pametne i tokmake.
Locked