Vakcinacija u Zetri

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
nepass1
Posts: 9526
Joined: 06/07/2017 07:35

#1351 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by nepass1 »

Hoce, dok se vrati sve sa mora, raznih festivala itd. Polako raste broj svakodnevno.
Kcus se vec uveliko priprema.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20402
Joined: 12/08/2013 12:51

#1352 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by insaneinthebrain »

udri me jace wrote: 06/08/2021 13:57 prolazim danas nema 20 ljudi ispred ... vise se okupi kad rizo ruza pjeva
Samo uvesti zelene kartone za ulazak u restorane, kafane, nargilhane i ostala okupljalista. I vidio bi redova do Ilidze. I Dino Merlin bi pozavidio broju :zzzz:
User avatar
zubi
Posts: 5136
Joined: 16/07/2009 00:27

#1353 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by zubi »

dječak sa šibicama wrote: 06/08/2021 13:34 U svakom slucaju ne cekati previse, najdalje do kraja avgusta, cim krene novi val vidjecete guzve na Zetri, ima da svi oni sto bi radije zivi zakopani nego da prime bocu, dodju i stanu u red.
I ti isto, a?
TheRedhead
Posts: 802
Joined: 09/02/2015 18:27

#1354 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by TheRedhead »

insaneinthebrain wrote: 06/08/2021 14:02
udri me jace wrote: 06/08/2021 13:57 prolazim danas nema 20 ljudi ispred ... vise se okupi kad rizo ruza pjeva
Samo uvesti zelene kartone za ulazak u restorane, kafane, nargilhane i ostala okupljalista. I vidio bi redova do Ilidze. I Dino Merlin bi pozavidio broju :zzzz:
Aaa ne odmah bi se okupili ljudi da protestuju, nece zbog politicara, nezaposlenosti i svega, ali zbog kafane hoce :lol:

Kad taj Pfizer dolazi jel nas to Biden zaboravio :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65598
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1355 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by _BataZiv_0809 »

nepass1 wrote: 06/08/2021 13:59 Hoce, dok se vrati sve sa mora, raznih festivala itd. Polako raste broj svakodnevno.
Kcus se vec uveliko priprema.
I to sto kazes. Ide SFF, grad je pun turista (stranih i dijaspore koje odavno nije bilo vise), svi se vracaju s mora...bice veselo...
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#1356 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Nadzornik »

salik79 wrote: 06/08/2021 13:51
Moj medo, kada njemacka vlast ne slusa drzavni Savez patologa upravo po ovom pitanju, mislis da ce neko ovdje slusati tebe na ovom forumu!?
Saliče,da li sto meni cini ili si ti zaista protivnik vakcinacije... :-?
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#1357 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by muhafuca »

topss wrote: 05/08/2021 18:41
medo-medo wrote: 05/08/2021 18:31 znači imamo dvije verzije trenutno u vezi 36. godišnje žene što je preminula 1 dan nakon AZ vakcine.

1) neko je rekao , da je "imala trombove" i prije vakcine , ali nije rekla prilikom vakcinacije, pa je to bilo fatalno
2) brat je rekao da se je samo probudila napila vode i dobila srčani, ali nije niko radio obdukciju da potvrdi to.

ako neko može da da više inforamcija bilo bi korisno
Ako idemo nekom logikom kada veliki broj ljudi primi vakcinu desit ce se da i da neki izgube zivot neposredno nakon vakcinacije. O tome da li je u ovom slucaju i vakcinacija uticala na smrt bi trebalo da se pozabave strucne osobe, ali koliko sam cuo porodica to ne zeli. Kod nas je svakako vec mnogo ljudi plasljivo i nesigurno oko vakcinacije i ovaj slucaj ce samo doprinijeti da oni koji se premisljaju donesu odluku protiv. Ja sam vakcinisan bez bilo kakvih posljedica ali da ovo citam prije nego trebam otici sigurno mi ne bi bilo svejedno.
sve bi to bilo lijepo i fino da se ista logika primjenjuje ili primjenjivala i kod onih koji umru par dana nakon sto se testiraju pozitivno na Covid.

moze covjek od milion drugih stvari umrijeti al pisao se pod Covid, nema obdukcije i zdravo.
adsubzero
Posts: 2994
Joined: 08/02/2013 15:52

#1358 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by adsubzero »

muhafuca wrote: 06/08/2021 15:25
topss wrote: 05/08/2021 18:41

Ako idemo nekom logikom kada veliki broj ljudi primi vakcinu desit ce se da i da neki izgube zivot neposredno nakon vakcinacije. O tome da li je u ovom slucaju i vakcinacija uticala na smrt bi trebalo da se pozabave strucne osobe, ali koliko sam cuo porodica to ne zeli. Kod nas je svakako vec mnogo ljudi plasljivo i nesigurno oko vakcinacije i ovaj slucaj ce samo doprinijeti da oni koji se premisljaju donesu odluku protiv. Ja sam vakcinisan bez bilo kakvih posljedica ali da ovo citam prije nego trebam otici sigurno mi ne bi bilo svejedno.
sve bi to bilo lijepo i fino da se ista logika primjenjuje ili primjenjivala i kod onih koji umru par dana nakon sto se testiraju pozitivno na Covid.

moze covjek od milion drugih stvari umrijeti al pisao se pod Covid, nema obdukcije i zdravo.
Slazem se kad su u pitanju izuzetno rijetke iznenadne smrti. Kada je pracen tok bolesti i nema nikakve misterije, kakva je logika traziti obdukciju? Pa to bi bilo kao reci "tretirao sam pacijenta a ne znam od cega". Popricaj nekad sa nekim ko je lijecio kovid pacijente.
udri me jace
Posts: 275
Joined: 24/06/2021 11:31

#1359 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by udri me jace »

veci je % smrtnosti od covida nego procenat liječenih i praćenih
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#1360 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by salik79 »

Nadzornik wrote: 06/08/2021 14:30
salik79 wrote: 06/08/2021 13:51
Moj medo, kada njemacka vlast ne slusa drzavni Savez patologa upravo po ovom pitanju, mislis da ce neko ovdje slusati tebe na ovom forumu!?
Saliče,da li sto meni cini ili si ti zaista protivnik vakcinacije... :-?
Protiv prisilne vakcinacije, a pogotovo ovih genskih terapija.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40372
Joined: 29/06/2011 23:39

#1361 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by dječak sa šibicama »

U Medjugorju jucer milion ljudi, nekakva omladinska manifestacija, po Sarajevu hiljade setaca, sve je krcato, turisti, dijaspora, domaci, ogromna fluktuacija ljudi koji dolaze i odlaze... kako to da famozna delta jos nije dosla, i ceka jesen.

Tacno nekad pomislim da nas neko dobro zajebava.
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#1362 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by suspect_zero »

dječak sa šibicama wrote: 06/08/2021 13:28 Fajzer Fajzer 🤟

ma zaebavam se, mozda ovu kinesku uzmem, kontam najmanje nus pojava ima
Ja bih volila da mogu onu o kojoj je @splinter pričao....pošto je internista u SG na godišnjem pa ne mogu da se posavjetujem, onda ću najvjerovatnije i ja ovu.

I kineska ima vjerovatno nuspojave? valjda nije vezano za srce ili krvne žile?...jbt. što kod koje nuspojave ne udaraju na psihičko sranje, ono recimo da si vazda rahat od pameti :oops:
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#1363 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by preselio na ahiret »

dječak sa šibicama wrote: 06/08/2021 16:59 U Medjugorju jucer milion ljudi, nekakva omladinska manifestacija, po Sarajevu hiljade setaca, sve je krcato, turisti, dijaspora, domaci, ogromna fluktuacija ljudi koji dolaze i odlaze... kako to da famozna delta jos nije dosla, i ceka jesen.

Tacno nekad pomislim da nas neko dobro zajebava.
To ni meni nije jasno,po ovome sto vidim sad ako se bas pojavi na jesen neko znaci namjerno pusta da nas sjebe drugog objasnjenja nema.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1364 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by moonca »

dječak sa šibicama wrote: 06/08/2021 16:59 U Medjugorju jucer milion ljudi, nekakva omladinska manifestacija, po Sarajevu hiljade setaca, sve je krcato, turisti, dijaspora, domaci, ogromna fluktuacija ljudi koji dolaze i odlaze... kako to da famozna delta jos nije dosla, i ceka jesen.

Tacno nekad pomislim da nas neko dobro zajebava.
Cudno. na Floridi je opet u usponu zarazenost. Deltom. . opet se maske moraju nositi.. nije mi jasno .... kako --kad turisti van Amerike ne ulaze u zemlju..
moj dr koji je vaksinisan. je bio zarazen deltom.. . 7 dana . temp. izgubljen okus mirisa/ ukusa. ali, kaze bez vecih bolova.. :-)
Naslovnica
Posts: 27663
Joined: 20/03/2013 15:38

#1365 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Naslovnica »

Odavno je trebalo prestati objavljivati brojeve zaraženih, samo broj hospitalizacija i umrlih je validan.
User avatar
nepass1
Posts: 9526
Joined: 06/07/2017 07:35

#1366 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by nepass1 »

dječak sa šibicama wrote: 06/08/2021 16:59 U Medjugorju jucer milion ljudi, nekakva omladinska manifestacija, po Sarajevu hiljade setaca, sve je krcato, turisti, dijaspora, domaci, ogromna fluktuacija ljudi koji dolaze i odlaze... kako to da famozna delta jos nije dosla, i ceka jesen.

Tacno nekad pomislim da nas neko dobro zajebava.
Iz prve ruke, ne zajebava nas niko

Kad malo imas dodira sa pacijentima vidis tek koliko je zajebano
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55473
Joined: 15/12/2008 16:53

#1367 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by ultima_palabra »

medo-medo wrote: 06/08/2021 17:48 Američki CDC (Centers for Disease Control and Prevention) objavio brojke novozaraženih (vakcinisani vs nevakcinisani)

U Massachusetts-u 75% novooboljelih od Covida je bilo potpuno vakcinisano

problem je da vakcina ne djeluje protiv Delte i Alfe.
Ali kažu,"navodno" vakcinisani blaže prođu. Iako ima ljudi koji su i Coronu "blaže" prošli.

EDIT: eno ih , već se znoje na svom Web sajtu:: vooolks, nothing to see here, breakthrough cases are totally normal, keep walking.. vaccines are working...
hahahaha, umejsto da kažu: NE ZNAMO.... vozaju ljude ko bmw po snjegu
Klaster u Provincetownu, MA… zarazeno preko 400, vecinom vakcinisanih, hospitaliziranih devet, umrlih nula. Procjenjuje se da bi bez vakcine bilo oko 90 hospitaliziranih i desetak mrtvih.
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#1368 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Dead Man Walking »

ultima_palabra wrote: 06/08/2021 20:17
medo-medo wrote: 06/08/2021 17:48 Američki CDC (Centers for Disease Control and Prevention) objavio brojke novozaraženih (vakcinisani vs nevakcinisani)

U Massachusetts-u 75% novooboljelih od Covida je bilo potpuno vakcinisano

problem je da vakcina ne djeluje protiv Delte i Alfe.
Ali kažu,"navodno" vakcinisani blaže prođu. Iako ima ljudi koji su i Coronu "blaže" prošli.

EDIT: eno ih , već se znoje na svom Web sajtu:: vooolks, nothing to see here, breakthrough cases are totally normal, keep walking.. vaccines are working...
hahahaha, umejsto da kažu: NE ZNAMO.... vozaju ljude ko bmw po snjegu
Klaster u Provincetownu, MA… zarazeno preko 400, vecinom vakcinisanih, hospitaliziranih devet, umrlih nula. Procjenjuje se da bi bez vakcine bilo oko 90 hospitaliziranih i desetak mrtvih.
Zna to medo bolje od nas ba, brat potego u Loznicu dva puta da se pelcuje, a ovdje trola raju protiv vakcina. Ljudima mrsko na Zetru otici, ali oni koji znaju sta je vakcina bez problema se zalaufaju i preko grane. Bravo medo, ne daj nauci pod noge. :thumbup:
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#1369 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Dead Man Walking »

Nek si se ti zastitio, ostalo je sve domen nagadjanja. :thumbup:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24407
Joined: 08/09/2005 20:08

#1370 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Haris.ba »

nepass1 wrote: 06/08/2021 19:50
dječak sa šibicama wrote: 06/08/2021 16:59 U Medjugorju jucer milion ljudi, nekakva omladinska manifestacija, po Sarajevu hiljade setaca, sve je krcato, turisti, dijaspora, domaci, ogromna fluktuacija ljudi koji dolaze i odlaze... kako to da famozna delta jos nije dosla, i ceka jesen.

Tacno nekad pomislim da nas neko dobro zajebava.
Iz prve ruke, ne zajebava nas niko

Kad malo imas dodira sa pacijentima vidis tek koliko je zajebano
Kako kazu Overton prag. Prije je na 100 dnevno zarazenih bio policijski sat i nerad kafana. Sada je sve normala.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1371 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by moonca »

Velikom br i jeste 1-2 dana.... mali je % smrtnosi. tako da ih to izgleda ne zabrinjava..... niti previshe upozoravaju....
..Kao i, malo je vremena da tacno i znaju.. sta nas je zadesilo... :-)
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#1372 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by NediM17 »

Medo medo, ursus ursus. :mrgreen:
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#1373 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by Dead Man Walking »

medo-medo wrote: 06/08/2021 22:34
Dead Man Walking wrote: 06/08/2021 20:40 Nek si se ti zastitio, ostalo je sve domen nagadjanja. :thumbup:
:lol:
prvo ste me optužili da sam izmislio da sam se uopšte vakcinisao,
sad me optužujete što sam se vakcinisao

hahahahaaaaaaaaaaaaaa
Ko te optuzuje? Ja pozdravljam tvoj potez i pozivam i ostale da slijede tvoj primjer. :thumbup:
BadBoy
Posts: 8049
Joined: 01/11/2005 21:55

#1374 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by BadBoy »

medo-medo wrote: 06/08/2021 12:45
seoBIH wrote: 06/08/2021 11:26

Ne slazem se ni ja s tvojim. Fino ti napisem da mi je nakon XY godina ustanovljen problem sa srcem i to nekim čudom, jer se doktoru radio posao i slušao moje nebuloze. Do tada, nikome se nije dalo da mi posveti onih jebenih 10 minuta i temeljito pregleda.

Prema tome, ne može se gledati jednostrano na neki slučaj, valjda treba detaljna analiza stručnjaka, odnosno obdukcija i sl.
možda se samo ne razumijemo.nisam protiv vakcina.
ali samo protiv logike kada neko umre da se ishitreno kaze "nije do vakcine, ili nema povezanosti sa vakcinama"...

jeste do vakcine, i to su sada priznali, i oficijelno uvrstili u rijetke nuspojave za sve vakcine. Pfizer za srce, AZ i JJ sa ugruške.

Pogledaj izvještaje iz marta, svi kažu nema NIJEDAN LINK da povezuje ugruške i AZ.
A pročitaj sad izvještaje, WHO izdao saopštenje da u rijetkim slučajevim AZ pravi ugruške, a Pfizer miokarditis i perikarditis.

Kako to, da u martu NEMA dokaza da vakcina pravi ukruške, miokarditis i perikarditis, a u junu ugrušci, miokarditis i perikarditis navedeni kao rijetke reakcije na vakcine ?

Znači čisto ignorisanje činjenica.

E protiv toga sam. Reci mi istinu, pa ću sam odlučiti.
Jarane, najiskrenije sad, jel se ti malo namjerno praviš lud ili ti noge smrde?

Pisat ću polako da bolje shvatiš:

NEMA NIKAKVOG ZATAŠKAVANJA


[b]ČIM SU SE POJAVILI DOVOLJNO ČVRSTI DOKAZI KOJI UPUĆUJU NA POSTOJANJE VEZE IZMEĐU TROMBOCITOPENIJE IZAZVANE VAKCINAMA, ISTA JE UVRŠTENA KAO NUSPOJAVA[/b]


Kako je to ignorisanja činjenica? Da su ignorisali ne bi stavili to u nus pojave. Da su ignorisali činjenice, kao što ti sada tvrdiš, ne bi ni znao za tu pojavu.

Hajde sad malo sjaši.
BadBoy
Posts: 8049
Joined: 01/11/2005 21:55

#1375 Re: Vakcinacija u Zetri

Post by BadBoy »

adsubzero wrote: 06/08/2021 15:43
muhafuca wrote: 06/08/2021 15:25

sve bi to bilo lijepo i fino da se ista logika primjenjuje ili primjenjivala i kod onih koji umru par dana nakon sto se testiraju pozitivno na Covid.

moze covjek od milion drugih stvari umrijeti al pisao se pod Covid, nema obdukcije i zdravo.
Slazem se kad su u pitanju izuzetno rijetke iznenadne smrti. Kada je pracen tok bolesti i nema nikakve misterije, kakva je logika traziti obdukciju? Pa to bi bilo kao reci "tretirao sam pacijenta a ne znam od cega". Popricaj nekad sa nekim ko je lijecio kovid pacijente.
Čovjek bude bolestan 20 dana, od toga hospitaliziran 10, prikačen na respirator, pluća budu uništena i kaže ne zna se od čega je umro. Jah eto.
Locked