Vakcinacija u Srbiji

Moderator: O'zone

Locked
gaasim
Posts: 51
Joined: 14/09/2020 15:25

#1 Vakcinacija u Srbiji

Post by gaasim »

Pitanje za sve one koji su se vakcinisali u Srbiji. Ima li mogućnost da se primi druga doza vakcine u Sarajevu ili negdje drugo u BiH?
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#2 Re: Vakcinacija u Srbiji

Post by Tesla Edison »

gaasim wrote: 17/05/2021 09:01 Pitanje za sve one koji su se vakcinisali u Srbiji. Ima li mogućnost da se primi druga doza vakcine u Sarajevu ili negdje drugo u BiH?
Mislim da teoretski može. Recimo ako si AZ primio u Srbiji a prijaviš se za vakcinu u BiH i ako te pozovu i ti se vakcinišeš, ta vakcina ti je u suštini druga doza, samo što to niko ne zna :D. I da, mora biti ista vakcina, dakle, AZ-AZ, SP-SP, PF-PF,....
leech
Posts: 822
Joined: 23/03/2005 21:59

#3 Re: Vakcinacija u Srbiji

Post by leech »

jutros je navodno Aida Pilav izjavila da se to ne planira, jer vlasti u Srbiji cuvaju druge doze za one koji su vec primili prve , drugim riječima jedva su dočekali da skinu brigu sa sebe. Znam da se Tesla (vjerovatno :)) sali, ali koliko mi je poznato prva i druga doza nisu iste, po sadrzaju valjda, ali ako nista razlikuju se po boji poklopca, tako sam cula, pa ne mozes primiti bilo koju kao drugu.
User avatar
rida1976
Posts: 1894
Joined: 25/11/2007 19:43

#4 Re: Vakcinacija u Srbiji

Post by rida1976 »

Kod AZ je prvi shot jači, tj. jača doza. Zato skoro svi koji prime AZ imaju poprilično jaku reakciju. Rijetko ko prođe bez temperature i sl.
Falling Skies
Posts: 95
Joined: 15/05/2021 09:00

#5 Re: Vakcinacija u Srbiji

Post by Falling Skies »

leech wrote: 17/05/2021 09:45 jutros je navodno Aida Pilav izjavila da se to ne planira, jer vlasti u Srbiji cuvaju druge doze za one koji su vec primili prve , drugim riječima jedva su dočekali da skinu brigu sa sebe. Znam da se Tesla (vjerovatno :)) sali, ali koliko mi je poznato prva i druga doza nisu iste, po sadrzaju valjda, ali ako nista razlikuju se po boji poklopca, tako sam cula, pa ne mozes primiti bilo koju kao drugu.
Vučić je izjavio prije 3 dana javno da svi građani BiH koji su primili vakcine uskoro mogu i drugu dozu da prime sve je spremno i obezbjeđeno.
akcija007
Posts: 2806
Joined: 17/05/2008 23:50

#6 Re: Vakcinacija u Srbiji

Post by akcija007 »

Prvo, nemojte otvarati i trecu temu na temu vakcina.
Molim moderatora @O'zone da ukine ovu temu i prebaci sve u vakcina -news
To ne moze tako. Gdje si primio prvu dozu u toj drzavi ides da primis i drugu dozi.
Teoretski bi moglo tako, da se u SA usutis da si u Srbiji primio ali moras onda pogoditi u SA da dobijes istu kao u Srbiji. U tom slucaju niko ti nece izdati digitalni certifikat za prelazak granica jer nece pisati na papiru II doze .
Locked