VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#2551 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Mogy87 »

int21 wrote:
easy wrote:
polacijela wrote:Nema šanse da bi 2019. godine uspio program vakcinacije protiv Variole vere, nema šanse...
Tj prvo bi se vakcinisalo 40% ljudi, ostali bi mislili da eto nisu uspjeli da im dohakaju sa chemtrailsima, pa hoce sad s vakcinama. Onda bi izbila epidemija i poceli ljudi masovno da umiru, a onda bi nastali neredi u domovima zdravlja, gdje bi mase probile koridore policije i sami se vakcinisali :D :lol:
:-D :-D :-D
Oplakah.
Takodje. Bez obzira na ozbiljnost teme vrlo cesto se provuku izrazito duhoviti sarkasticni komentari
Naslovnica
Posts: 27930
Joined: 20/03/2013 15:38

#2552 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Naslovnica »

Obzirom na našu kulturu življenja, količinu smeća, opštu nekulturu, hrakanje i istresanje noseva na svim mjestima, smradove raznoraznog porijekla u sredstvima javnog prevoza, pišanje po haustorima i liftovima, variola vera me uopšte ne bi iznenadila.
User avatar
int21
Posts: 1087
Joined: 27/07/2009 13:46
Location: Silvermoon city

#2553 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by int21 »

Naslovnica wrote:Obzirom na našu kulturu življenja, količinu smeća, opštu nekulturu, hrakanje i istresanje noseva na svim mjestima, smradove raznoraznog porijekla u sredstvima javnog prevoza, pišanje po haustorima i liftovima, variola vera me uopšte ne bi iznenadila.
Obzirom na sve to.....smrtnost 98%...
Naslovnica
Posts: 27930
Joined: 20/03/2013 15:38

#2554 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Naslovnica »

Mogy87 wrote:
int21 wrote:
easy wrote:[quote="polacijela"Nema šanse da bi 2019. godine uspio program vakcinacije protiv Variole vere, nema šanse...[/quote

Tj prvo bi se vakcinisalo 40% ljudi, ostali bi mislili da eto nisu uspjeli da im dohakaju sa chemtrailsima, pa hoce sad s vakcinama. Onda bi izbila epidemija i poceli ljudi masovno da umiru, a onda bi nastali neredi u domovima zdravlja, gdje bi mase probile koridore policije i sami se vakcinisali :D :lol:
:-D :-D :-D
Oplakah.
Takodje. Bez obzira na ozbiljnost teme vrlo cesto se provuku izrazito duhoviti sarkasticni komentari
Ma vala i nije nešto izrazito duhovito i za oplakivanja.
8-)
User avatar
int21
Posts: 1087
Joined: 27/07/2009 13:46
Location: Silvermoon city

#2555 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by int21 »

Jeste.

Jer su ljudima postali idoli razne karleuse i pice mace pa se njih slusa za zdravstvene savjete.
Ljudi misle da su zavrsili sve skole svijeta pa traze da im se dostavi sastav vakcine jer oni znaju sta to znaci.
Jer se brinu samo za sebe i jebe im se za ostatak svijeta.
Jer misle da je higijena jedino uticala na izumiranje nekih bolesti.

Jer .......


Da....za oplakivanje je tolika..... da ne kazem sta.
Naslovnica
Posts: 27930
Joined: 20/03/2013 15:38

#2556 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Naslovnica »

int21 wrote:Jeste.

Jer su ljudima postali idoli razne karleuse i pice mace pa se njih slusa za zdravstvene savjete.
Ljudi misle da su zavrsili sve skole svijeta pa traze da im se dostavi sastav vakcine jer oni znaju sta to znaci.
Jer se brinu samo za sebe i jebe im se za ostatak svijeta.
Jer misle da je higijena jedino uticala na izumiranje nekih bolesti.

Jer .......


Da....za oplakivanje je tolika..... da ne kazem sta.
Mislim da smo apsolvorali da je veliki broj izgubio povjerenje u naš zdravstveni sistem, i po vertikali i po horizontali.
Zdravstveni sistem gdje se, između ostalog, antibiotici propisuju kao da su to Rondo C bombone.
easy
Posts: 348
Joined: 14/06/2008 14:45

#2557 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by easy »

Realno veoma mi je zao ljudi koji su na svojoj kozi, ili kozi svoje djece iskusili nus pojave vakcinacije. Niko ne kaze da one nisu prisutne i u nekim slucajevima nisu ni totalno banalne. Ipak ono sto je najpametnije uraditi u tom trenutku i kasnije kod eventualne vakcinacije ostale djece je konsultovati se sa pedijatrom. Ja shvatam da se kod svakog od nas javi roditeljski instinkt u takvim situacijama i zelimo da zastitimo dijete od slicnog negativnog iskustva. Ipak u tom trenutku ne uzimamo u obzir 1000 drugih stvari koje ce pedijatar mozda da uzme. Ne znamo na primjer, kako ce dijete reagovati ako oboli od same bolesti protiv koje je vakcinisano i imalo nus pojave. Koliko moze neko biti siguran da u tom slucaju nece imati jos gore nus pojave? Hocu reci, da uprkos negativnim reakcijama, vakcinacija moze u nekim slucajevima i dalje biti opravdana, u nekim slucajevima ipak ne. Ovi zadnji su upravo ona grupa koju mi kolektivom treba da stitimo.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2558 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Chmoljo »

S4mpion wrote:
Sve dok govorimo kako nas nije briga za tuđu djecu i šta će ko s njima radit', kolektivna svijest nam je ravna nuli.

To smo mi u jednoj rečenici, tako nam ode mali Smajo Ćesir i SVI SMO OKRENULI LEĐA, jer nas realno zaboli dupe šta ko radi sa svojim djetetom i kako će to dijete proći, jer gledamo samo sebe.
Vrlo je ruzno pominjati patnje malog andjela da bi igrao na emocije u raspravi koja neme veze sa tim.

Obicno za tim posezu oni koji nemaju argumenata. Ili provociraju reakciju.

Kako god, vrlo, vrlo je ruzno.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2559 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by triconja »

Chmoljo wrote:
S4mpion wrote:
Sve dok govorimo kako nas nije briga za tuđu djecu i šta će ko s njima radit', kolektivna svijest nam je ravna nuli.

To smo mi u jednoj rečenici, tako nam ode mali Smajo Ćesir i SVI SMO OKRENULI LEĐA, jer nas realno zaboli dupe šta ko radi sa svojim djetetom i kako će to dijete proći, jer gledamo samo sebe.
Vrlo je ruzno pominjati patnje malog andjela da bi igrao na emocije u raspravi koja neme veze sa tim.

Obicno za tim posezu oni koji nemaju argumenata. Ili provociraju reakciju.

Kako god, vrlo, vrlo je ruzno.
To ti je to, ja sam saljivim tonom par puta vec potezo argumente koji ce kao opravdat nevakcinaciju u zadnjih par strana tipa kriminal, druge bolesti i slicno a nije dugo trebalo da se pocne ozbiljno o tome pricat, uz naravno konkretne primjere.

Znaci neko ko nema veze sa vakcinom je ubijen i to znaci da ne treba vrsit vakcinaciju jer komsije nije briga za tebe. Sad smo sa naucnih i dokazanih stvari sisli na ljudski (zivotna skola i slicne nebuloze) nivo, znaci diskusija i normalni argumenti zdrao.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2560 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Bloo »

User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2561 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by triconja »

Sta ce paster, izmislio da treba podgrijat mlijeko i odmah on neko a cvoke mu pucali jer je dosadan :lol:
Naslovnica
Posts: 27930
Joined: 20/03/2013 15:38

#2562 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Naslovnica »

Torlak?!
To neke stare zalihe?
8-)
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#2563 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Tempo »

Naslovnica wrote:
int21 wrote:Jeste.

Jer su ljudima postali idoli razne karleuse i pice mace pa se njih slusa za zdravstvene savjete.
Ljudi misle da su zavrsili sve skole svijeta pa traze da im se dostavi sastav vakcine jer oni znaju sta to znaci.
Jer se brinu samo za sebe i jebe im se za ostatak svijeta.
Jer misle da je higijena jedino uticala na izumiranje nekih bolesti.

Jer .......


Da....za oplakivanje je tolika..... da ne kazem sta.
Mislim da smo apsolvorali da je veliki broj izgubio povjerenje u naš zdravstveni sistem, i po vertikali i po horizontali.
Zdravstveni sistem gdje se, između ostalog, antibiotici propisuju kao da su to Rondo C bombone.
jes, ti znas koliko se antibiotika propisuje.
Naslovnica
Posts: 27930
Joined: 20/03/2013 15:38

#2564 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Naslovnica »

Tempo wrote:
Naslovnica wrote:
int21 wrote:Jeste.

Jer su ljudima postali idoli razne karleuse i pice mace pa se njih slusa za zdravstvene savjete.
Ljudi misle da su zavrsili sve skole svijeta pa traze da im se dostavi sastav vakcine jer oni znaju sta to znaci.
Jer se brinu samo za sebe i jebe im se za ostatak svijeta.
Jer misle da je higijena jedino uticala na izumiranje nekih bolesti.

Jer .......


Da....za oplakivanje je tolika..... da ne kazem sta.
Mislim da smo apsolvorali da je veliki broj izgubio povjerenje u naš zdravstveni sistem, i po vertikali i po horizontali.
Zdravstveni sistem gdje se, između ostalog, antibiotici propisuju kao da su to Rondo C bombone.
jes, ti znas koliko se antibiotika propisuje.
Znam, družim se sa ljudima koji imaju djecu, kao i ja.
Antibiotici se propisuju i kada treba i kada ne treba, to bar svako zna.
Neki problem?
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#2565 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Tempo »

Naslovnica wrote: Znam, družim se sa ljudima koji imaju djecu, kao i ja.
Antibiotici se propisuju i kada treba i kada ne treba, to bar svako zna.
Neki problem?


to je pausalna i ni na cemu zasnovana pretpostavka. cuj druzis se ti s ljudima. ma nije valjda, ja mislio druzis se sa kupusom. i jos stvar postavljas na nivo aksioma, to bar svako zna. zna moj racku. znaju doktori, znaju mikrobolozi, znaju epidemiolozi. vjerovatno i jos neki, ali ti nisi jedan od njih.

o antibioticima i mehanizmu njihovog djelovanja isto nemas pojma, nego lupetas gluposti, a nemas ni pojma koliko su antibiotici, uz vakcine, spasili zivota i umanjili patnji.
Naslovnica
Posts: 27930
Joined: 20/03/2013 15:38

#2566 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Naslovnica »

Uredu, vidim ti sve znaš, hajde sada SSK u skokovima.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#2567 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Tempo »

Naslovnica wrote:Uredu, vidim ti sve znaš, hajde sada SSK u skokovima.

vidis ti...
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2568 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by S4mpion »

Chmoljo wrote:
S4mpion wrote:
Sve dok govorimo kako nas nije briga za tuđu djecu i šta će ko s njima radit', kolektivna svijest nam je ravna nuli.

To smo mi u jednoj rečenici, tako nam ode mali Smajo Ćesir i SVI SMO OKRENULI LEĐA, jer nas realno zaboli dupe šta ko radi sa svojim djetetom i kako će to dijete proći, jer gledamo samo sebe.
Vrlo je ruzno pominjati patnje malog andjela da bi igrao na emocije u raspravi koja neme veze sa tim.

Obicno za tim posezu oni koji nemaju argumenata. Ili provociraju reakciju.

Kako god, vrlo, vrlo je ruzno.
Potezanje ovakvih primjera ne može biti lijepo, ali nažalost, moramo ih pominjati, jer ništa ne učimo na greškama koje smo itekako počinili i koje se i ovdje itekako tiču vakcinacije.
Imam ja jedno pitanje za vas koji stalno spominjete ta neka prava. Ko je vama dao pravo da rizikujete moje zdravlje i moj život? Sa sobom i svojom djecom radite apsolutno šta hoćete, pobacajte sve kroz prozor što se mene tiče, hladno me zaboli neka stvar šta će biti sa vama i vašim potomstvom. Ali ko vam je dao pravo da mene ugrožavate? Ja nisam na to pristala niti me iko pitao (a obzirom da je moja guzica u pitanju, smatram da trebam biti pitana).
Budući da se vakcinacija u Njemačkoj vrši na dobrovoljnoj osnovi, ti ljudi nikada ne bi postigli takav nivo zaštite kad bi ovako razmišljali i gledali samo sebe.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2569 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Chmoljo »

znači trol.

ok.
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#2570 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Alhemicarkaa »

Naslovnica wrote:
Torlak?!
To neke stare zalihe?
8-)
Uvoz Torlakovih vakcina je zabranjen u BiH. Sve zalihe su potrosene i unistene zbog isteklog roka. Na ovoj stranici iz nekog razloga jos uvijek pise Torlak. Pisala sam autoru sajta i tvrdi da je ispravljeno, da je ostalo u nekoj memoriji pa jos to pokazuje ( ne razumijem se pretjerano u web informatiku).

U svakom slucaju, relevantan podatak u ovom slucaju je info sa stranice Agencije za lijekove i medicinska sredstva BiH.

Svaka cast entuzijastima koji vode ovu stranicu vakcine.ba ali zvanicne informacije o dozvoljenim proizvodjacima lijekova daje Agencija za lijekove.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#2571 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Not My Idea »

Rekoh vam prije sedam dana
Not My Idea wrote:Zao mi je bebe i jos zalije jadnih roditelja. Vjerovatno ni krivi ni dužni ostadose bez djeteta.
Slazem se da treba zabraniti upis u skole i vrtice djeci koja nisu vakcinisana, a roditelje koji ne vakcinisu djecu debelo kazniti novčano.


Ps. Ne mogu da vjerujem da uopste pokušavate razgovarati sa Sampionom. Lik je vec godinama sampion u glupostima i besmislenom supljiranju. To je najopasnija sorta, oni sto misle da su pametni. Zbog takvih umiru bebe od morbila u sred Evrope u 21.stoljeću
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2572 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Bloo »

Alhemicarkaa wrote:
Uvoz Torlakovih vakcina je zabranjen u BiH. Sve zalihe su potrosene i unistene zbog isteklog roka. Na ovoj stranici iz nekog razloga jos uvijek pise Torlak. Pisala sam autoru sajta i tvrdi da je ispravljeno, da je ostalo u nekoj memoriji pa jos to pokazuje ( ne razumijem se pretjerano u web informatiku).

U svakom slucaju, relevantan podatak u ovom slucaju je info sa stranice Agencije za lijekove i medicinska sredstva BiH.

Svaka cast entuzijastima koji vode ovu stranicu vakcine.ba ali zvanicne informacije o dozvoljenim proizvodjacima lijekova daje Agencija za lijekove.
Yep cache vjerovatno.

Izvor koji su naveli je: Zavod za javno zdravstvo FBiH.
User avatar
anchor85
Posts: 4201
Joined: 23/01/2014 13:47

#2573 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by anchor85 »

S4mpion wrote:
Chmoljo wrote:
S4mpion wrote:
Sve dok govorimo kako nas nije briga za tuđu djecu i šta će ko s njima radit', kolektivna svijest nam je ravna nuli.

To smo mi u jednoj rečenici, tako nam ode mali Smajo Ćesir i SVI SMO OKRENULI LEĐA, jer nas realno zaboli dupe šta ko radi sa svojim djetetom i kako će to dijete proći, jer gledamo samo sebe.
Vrlo je ruzno pominjati patnje malog andjela da bi igrao na emocije u raspravi koja neme veze sa tim.

Obicno za tim posezu oni koji nemaju argumenata. Ili provociraju reakciju.

Kako god, vrlo, vrlo je ruzno.
Potezanje ovakvih primjera ne može biti lijepo, ali nažalost, moramo ih pominjati, jer ništa ne učimo na greškama koje smo itekako počinili i koje se i ovdje itekako tiču vakcinacije.
Imam ja jedno pitanje za vas koji stalno spominjete ta neka prava. Ko je vama dao pravo da rizikujete moje zdravlje i moj život? Sa sobom i svojom djecom radite apsolutno šta hoćete, pobacajte sve kroz prozor što se mene tiče, hladno me zaboli neka stvar šta će biti sa vama i vašim potomstvom. Ali ko vam je dao pravo da mene ugrožavate? Ja nisam na to pristala niti me iko pitao (a obzirom da je moja guzica u pitanju, smatram da trebam biti pitana).
Budući da se vakcinacija u Njemačkoj vrši na dobrovoljnoj osnovi, ti ljudi nikada ne bi postigli takav nivo zaštite kad bi ovako razmišljali i gledali samo sebe.
Potezanje ovakvog primjera je zaista ružno, i nema veze sa ovom pričom. Nasilje bilo kakve vrste je apsolutno neprihvatljivo i nema nikakvog opravdanja.
Ono što sam ja napisala je (možda malo grubo) priznanje roditeljima da zaista imaju pravo da odlučuju o svojoj djeci. To ne znači da ću podržati i opravdati ako neko zaista pobaca svoju djecu kroz prozor, pobogu. Ali problem nastaje kada te njihove odluke, donesene iz potpuno sebičnih razloga (kao i odluka da se ima dijete u startu) utiču na sve oko njih. Oni su ti kojima nije stalo do drugih ljudi, druge djece (koja iz određenih razloga ne mogu biti vakcinisana), do djece kojima još nije vrijeme da se vakcinišu, itd.
Problem nije u meni i ovakvima poput mene. Ja sam vakcinisana i ja ću svoju djecu vakcinisat, za svoje dobro i dobro ostalih.
Šta god da napišeš nećeš meni natrpati tu odgovornost.
saabsa
Posts: 1856
Joined: 07/10/2009 01:17

#2574 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by saabsa »

U svemu ovom ima puno nelogičnih stvari...
1. morbile se šire samo u federaciji a smrtonosna gripa samo u rs-u... Neki nevidljivi zid između ili šta već ?
2.kažu prenosivost morbila od 95-99% a od nove godine do danas po njima 164 oboljela... Kako ? U jednom Sarajevskom vrtiću dvoje djece u različitim grupama dobilo te morbile, i niko više... Pa kako ako je nevakcinisanost zavisno od izvora od 40-60%. Osim toga i vakcinisan ih može dobiti samo u blažem obliku.
3. kažu sad gužve za vakcinaciju...pa koja budala sad to može uraditi ako vjeruje u epidemiju, kad se zna da sama vakcinacija privremeno obara imunitet organizma, pa bi u slučaju obolijevanja svježe vakcinisane osobe ona gore prošla nego da nije vakcinisana...

Meni je sve ovo toliko nelogično da više ne znam u šta da vjerujem...
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2575 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by triconja »

saabsa wrote:U svemu ovom ima puno nelogičnih stvari...
1. morbile se šire samo u federaciji a smrtonosna gripa samo u rs-u... Neki nevidljivi zid između ili šta već ?
2.kažu prenosivost morbila od 95-99% a od nove godine do danas po njima 164 oboljela... Kako ? U jednom Sarajevskom vrtiću dvoje djece u različitim grupama dobilo te morbile, i niko više... Pa kako ako je nevakcinisanost zavisno od izvora od 40-60%. Osim toga i vakcinisan ih može dobiti samo u blažem obliku.
3. kažu sad gužve za vakcinaciju...pa koja budala sad to može uraditi ako vjeruje u epidemiju, kad se zna da sama vakcinacija privremeno obara imunitet organizma, pa bi u slučaju obolijevanja svježe vakcinisane osobe ona gore prošla nego da nije vakcinisana...

Meni je sve ovo toliko nelogično da više ne znam u šta da vjerujem...
To ti je sve spansko selo (zito) prosjecnom bosancu, neas ti sta plaho kontat kad imaju ljudi kojima je to poso :mrgreen:
Post Reply