VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
easy
Posts: 348
Joined: 14/06/2008 14:45

#1651 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by easy »

славянин wrote:Samo ne vakcinisite ... prirodna selekcija na djelu.
Samo sto oni, ponavljam, ugrozavaju druge ljude koji nisu u stanju primit vakcinu: novorodjencad, ljude sa teskim oboljenima, straije ljude, itd.

Cilj vakcine je ne zastiti pojedinca jednom vakcinom nego zastiti drustvo kolektivnim imunitetom.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#1652 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by славянин »

easy wrote:
славянин wrote:Samo ne vakcinisite ... prirodna selekcija na djelu.
Samo sto oni, ponavljam, ugrozavaju druge ljude koji nisu u stanju primit vakcinu: novorodjencad, ljude sa teskim oboljenima, straije ljude, itd.

Cilj vakcine je ne zastiti pojedinca jednom vakcinom nego zastiti drustvo kolektivnim imunitetom.
Da razumijem te u potpunosti - mislis na bolesti koje su "ugusene" vakcinacijom a ako se dozvoli iste se mogu rasplamsati vrlo brzo i doseci nivoe epidemije ili pandemije.
Ali sta da se radi tu - vakcinisi na silu to ce uzeti kao dodatni "argument" da ih neko truje.Mislim da su nasli relativno dobro rjesenje u par zapadnih zemalja - jednostavno ne dozvoljavaju djeci koja nisu vakcinisana pristup u vrtice,skole itd - tako da roditelj moze izgubiti starateljstvo nad istim.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#1653 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by S4mpion »

easy wrote: Ovaj tvoj primjer ne da smrdi. Kod doktora nema preduslova za lijecenje, pogotovo ne kada se radi o nekoj tamo informaciji o nekoj vakcini. I pogotvo ne "u svijetu". Odvedes dijete kod tog specijaliste van BiH, urade se pretrage i lijeci se na osnovu tih nalaza.

Ovi svi primjeri su znam ja dvoje roditelja, imam ja rodicu koja je pametna aman zaman i nece da cak inise i vas cijeli svijet se protiv nje okrenuo. Itd.

Evo da vam pomognem. Dajte neki link na neku vijest o toj porodici. Eto ne mora biti ni naucni... ovaj neko sto spominje rodicu, neka posalje neki naucni rad njen na tu temu, neku publikaciju, istrazivanje, clanak bilo sta. Kakav je to argument moja rodica je jako pametna, ona ne vakcinise, necu i ni ja?
Kako misliš link?

Pričam ti o ljudima koje lično poznajem. Žao mi je, ali ne mogu vjerovati da su slagali kako su im nedostupni papiri koji su potrebni za liječenje.

I pogriješio si, kod ljekara postoje preduslovi za liječenje.
easy
Posts: 348
Joined: 14/06/2008 14:45

#1654 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by easy »

S4mpion wrote:
easy wrote: Ovaj tvoj primjer ne da smrdi. Kod doktora nema preduslova za lijecenje, pogotovo ne kada se radi o nekoj tamo informaciji o nekoj vakcini. I pogotvo ne "u svijetu". Odvedes dijete kod tog specijaliste van BiH, urade se pretrage i lijeci se na osnovu tih nalaza.

Ovi svi primjeri su znam ja dvoje roditelja, imam ja rodicu koja je pametna aman zaman i nece da cak inise i vas cijeli svijet se protiv nje okrenuo. Itd.

Evo da vam pomognem. Dajte neki link na neku vijest o toj porodici. Eto ne mora biti ni naucni... ovaj neko sto spominje rodicu, neka posalje neki naucni rad njen na tu temu, neku publikaciju, istrazivanje, clanak bilo sta. Kakav je to argument moja rodica je jako pametna, ona ne vakcinise, necu i ni ja?
Kako misliš link?

Pričam ti o ljudima koje lično poznajem. Žao mi je, ali ne mogu vjerovati da su slagali kako su im nedostupni papiri koji su potrebni za liječenje.

I pogriješio si, kod ljekara postoje preduslovi za liječenje.
Ljekar ne smije da odobije lijecenje jer postoji nesto sto se zove Hipokratova zakletva. Druga je stvar ako neko nije podoban za odredjeno lijecenje. Ok shvatam ljude poznajes privatno, i normalno ne zelis da ih imenujes, ali mi je i dalje ovaj primjer vrlo abstraktan. Nema konkretne informacije. Daj detsljnije infos: Dijete ima problema sa tim i tim, moze da se lijeci tu i tu, ali ne moze da dobije tu i tu informaciju od tog i tog organa vlasti. Kada bi bio malo detaljniji onda bi mogli argumentovano razgovarati.

Ja cu ti reci da sam okruzen sa mnogo ljudi koji su djeci dali sve obligatorne i vecinu proizvoljnih vakcina niko nije imao problema. Radi se o bar 10ak porodica, ukljucujuci i moju djecu. Jos niti jedan slucaj ne poznajem licno da neko sumnja na vakcinu radi nekog oboljenja.

Ne vakcinisati dijete radi straha od komplikacija je isto kao ne otici kod doktora kad si bas bolestan, jer postoji vjerovatnoca da ces na putu dozivjeti saobracajnu nesrecu.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#1655 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by S4mpion »

easy wrote:
Ljekar ne smije da odobije lijecenje jer postoji nesto sto se zove Hipokratova zakletva.
Mislim da se nismo razumjeli.

Po mom vjerovanju, liječenje u inostranstvu je bilo onemogućeno jer doktori nisu imali pojma kakvo smeće je ubrizgano u djetetov krvotok.

Zašto smatram da je u pitanju smeće?- Zato što kriju podatke k'o guja noge. Neko je od loših vakcina napravio vikendicu na Poljinama.

Uzmimo u obzir naše zdravstvo, u bolnici ne možeš dobit' ni andol ako ga sam sebi ne kupiš, ne moram ja tu ništa objašnjavat', situacija govori sama za sebe. Kao građani, nemamo razloga da vjerujemo ljudima koji nabavljaju injekcije.
belfy
Posts: 7690
Joined: 06/08/2007 09:00

#1656 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by belfy »

S4mpion wrote:
easy wrote:
Ljekar ne smije da odobije lijecenje jer postoji nesto sto se zove Hipokratova zakletva.
Mislim da se nismo razumjeli.

Po mom vjerovanju, liječenje u inostranstvu je bilo onemogućeno jer doktori nisu imali pojma kakvo smeće je ubrizgano u djetetov krvotok.

Zašto smatram da je u pitanju smeće?- Zato što kriju podatke k'o guja noge. Neko je od loših vakcina napravio vikendicu na Poljinama.

Uzmimo u obzir naše zdravstvo, u bolnici ne možeš dobit' ni andol ako ga sam sebi ne kupiš, ne moram ja tu ništa objašnjavat', situacija govori sama za sebe. Kao građani, nemamo razloga da vjerujemo ljudima koji nabavljaju injekcije.
tvoje nepoznavanje materije, kao i uvijek, dominira tvojim odgovorom. doktori u inostranstvu ne mogu da odrede sta je u krvotoku? mora da im nedostaje visoke tehnologije, jer inace otkriju i sta si doruckovao prije mjesec dana...

a nase zdravstvo nije najbolje, a o njemu znas tacno toliko kao o ovom inostranom. kako ti ne dosadi da se provaljujes...?
easy
Posts: 348
Joined: 14/06/2008 14:45

#1657 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by easy »

S4mpion wrote:
easy wrote:
Ljekar ne smije da odobije lijecenje jer postoji nesto sto se zove Hipokratova zakletva.
Mislim da se nismo razumjeli.

Po mom vjerovanju, liječenje u inostranstvu je bilo onemogućeno jer doktori nisu imali pojma kakvo smeće je ubrizgano u djetetov krvotok.

Zašto smatram da je u pitanju smeće?- Zato što kriju podatke k'o guja noge. Neko je od loših vakcina napravio vikendicu na Poljinama.

Uzmimo u obzir naše zdravstvo, u bolnici ne možeš dobit' ni andol ako ga sam sebi ne kupiš, ne moram ja tu ništa objašnjavat', situacija govori sama za sebe. Kao građani, nemamo razloga da vjerujemo ljudima koji nabavljaju injekcije.
O kojoj se vakcini radi na koju sumnjaju da je izazvala probleme? Gdje su se obratili? Koju su informaciju trazili? Koji su odgovor dobili?

I dalje je prica veoma apstraktna da bi se mogla neka odluka bazirati na njoj. Samim tim sto ne dajes vise informacija tj. detaljnije odgovore na moja pitanja, vjerovatno ih nemas, iz cega proizilazi da se nisi dovoljno pozabavio sa tim slucajem i da si jednostavno nacuo nesto i skontao da bi to mogao biti dovoljno dobar razlog protiv vakcinacije. Po mom misljenju vrlo neodgovorno.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#1658 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by S4mpion »

easy wrote:
O kojoj se vakcini radi na koju sumnjaju da je izazvala probleme? Gdje su se obratili? Koju su informaciju trazili? Koji su odgovor dobili?

I dalje je prica veoma apstraktna da bi se mogla neka odluka bazirati na njoj. Samim tim sto ne dajes vise informacija tj. detaljnije odgovore na moja pitanja, vjerovatno ih nemas, iz cega proizilazi da se nisi dovoljno pozabavio sa tim slucajem i da si jednostavno nacuo nesto i skontao da bi to mogao biti dovoljno dobar razlog protiv vakcinacije. Po mom misljenju vrlo neodgovorno.
Postavljaš pogrešna pitanja, kao prvo, ništa ti ne znači je li u pitanju vakcina x ili y, jer, bez obzira na vakcinu, ne postoji opravdanje za skrivanje nalaza koji su preduslov za liječenje u inostranstvu. Kao drugo, ništa ti ne znači je li primljena u domu zdravlja ili CUM-u.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#1659 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by славянин »

S4mpion wrote:
easy wrote:
O kojoj se vakcini radi na koju sumnjaju da je izazvala probleme? Gdje su se obratili? Koju su informaciju trazili? Koji su odgovor dobili?

I dalje je prica veoma apstraktna da bi se mogla neka odluka bazirati na njoj. Samim tim sto ne dajes vise informacija tj. detaljnije odgovore na moja pitanja, vjerovatno ih nemas, iz cega proizilazi da se nisi dovoljno pozabavio sa tim slucajem i da si jednostavno nacuo nesto i skontao da bi to mogao biti dovoljno dobar razlog protiv vakcinacije. Po mom misljenju vrlo neodgovorno.
Postavljaš pogrešna pitanja, kao prvo, ništa ti ne znači je li u pitanju vakcina x ili y, jer, bez obzira na vakcinu, ne postoji opravdanje za skrivanje nalaza koji su preduslov za liječenje u inostranstvu. Kao drugo, ništa ti ne znači je li primljena u domu zdravlja ili CUM-u.
Cuj ne znaci nista - pa ako neka med.sestra ili doktor u nekoj zdravstvenoj instituciji nije htjela dati opis/podatke o koristenim vakcinama - tebi je logicno jeli cijeli sistem zdravstveni optuziti za trovanje djece :-?
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#1660 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by S4mpion »

славянин wrote: Cuj ne znaci nista - pa ako neka med.sestra ili doktor u nekoj zdravstvenoj instituciji nije htjela dati opis/podatke o koristenim vakcinama - tebi je logicno jeli cijeli sistem zdravstveni optuziti za trovanje djece :-?
Ko kaže da je u pitanju medicinska sestra ili doktor?

Ja to nisam rekao.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#1661 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by славянин »

S4mpion wrote:
славянин wrote: Cuj ne znaci nista - pa ako neka med.sestra ili doktor u nekoj zdravstvenoj instituciji nije htjela dati opis/podatke o koristenim vakcinama - tebi je logicno jeli cijeli sistem zdravstveni optuziti za trovanje djece :-?
Ko kaže da je u pitanju medicinska sestra ili doktor?

Ja to nisam rekao.
Znaci ti tvoji prijatelji su dobili od koga cega zvanicnu/nezvanicnu obavijest da im nece reci koji je proizvodjac vakcine ?

Pa sta si rekao ? Neko koga znas je pitao nekoga negdje i taj neko ili institucija mu rekli ili obavijestili da nece da mu kazu ????
nikimostar
Posts: 646
Joined: 09/05/2010 15:42

#1662 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by nikimostar »

Nisam ni pro ni kontra.Najveci problem je nepovjerenje u doktore u zdravstveni sistem.Ono sto me najvise nervira su povrsni pregledi.Ja nisam laik za medicinu ,pa ja moram postavljati pitanja, pitati i jako rijetko dobijem odgovor vecinom je to jako sturo objasnjenje i ono kao ko ste vi da postavljate pitanja.Treba svasta nesto promjeniti da bi se prije svega steklo povjerenje kod ljudi.Odgovori ,mi to ne mozemo znati i mi ne mozemo garantovati nisu prihvatljivi za razumnog i skolovanog covjeka.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#1663 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by S4mpion »

славянин wrote: Znaci ti tvoji prijatelji su dobili od koga cega zvanicnu/nezvanicnu obavijest da im nece reci koji je proizvodjac vakcine ?

Pa sta si rekao ? Neko koga znas je pitao nekoga negdje i taj neko ili institucija mu rekli ili obavijestili da nece da mu kazu ????
Čekaj malo, zar ti nije palo na pamet da je slučaj gdje jedan doktor ili medicinska sestra opstruiraju proces liječenja, nekako previše jednostavan?

I ne radi se samo o podacima o vakcini, već i o nalazima.
easy
Posts: 348
Joined: 14/06/2008 14:45

#1664 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by easy »

S4mpion wrote:
славянин wrote: Znaci ti tvoji prijatelji su dobili od koga cega zvanicnu/nezvanicnu obavijest da im nece reci koji je proizvodjac vakcine ?

Pa sta si rekao ? Neko koga znas je pitao nekoga negdje i taj neko ili institucija mu rekli ili obavijestili da nece da mu kazu ????
Čekaj malo, zar ti nije palo na pamet da je slučaj gdje jedan doktor ili medicinska sestra opstruiraju proces liječenja, nekako previše jednostavan?

I ne radi se samo o podacima o vakcini, već i o nalazima.
Pa daj nam detalje, da ne postavljamo pogresna pitanja. Koja bi bila prava pitanja?

Ova tvoja prica je, malo rec, zavijena velom tajne. Ja se iskreno nadam da ti imas detaljne informacije, koje sa nama iz nekog razloga neces da podijelis, pa da si na osnovu toga formirao tako negativno misljenje u vezi imunizacije. Ako ipak baratas sa tako polovicnim i rekla-kazala informacijama, koje nama nudis i na osnovu toga formiras svoju odluku ds ne vakcinises svoje dijete, onda je to, ponavljam, krajnje neodgovorno.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#1665 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by S4mpion »

easy wrote:
S4mpion wrote:
славянин wrote: Znaci ti tvoji prijatelji su dobili od koga cega zvanicnu/nezvanicnu obavijest da im nece reci koji je proizvodjac vakcine ?

Pa sta si rekao ? Neko koga znas je pitao nekoga negdje i taj neko ili institucija mu rekli ili obavijestili da nece da mu kazu ????
Čekaj malo, zar ti nije palo na pamet da je slučaj gdje jedan doktor ili medicinska sestra opstruiraju proces liječenja, nekako previše jednostavan?

I ne radi se samo o podacima o vakcini, već i o nalazima.
Pa daj nam detalje, da ne postavljamo pogresna pitanja. Koja bi bila prava pitanja?
Ne mogu i ne želim ti davati detalje koji nisu relevantni za priču.
easy
Posts: 348
Joined: 14/06/2008 14:45

#1666 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by easy »

S4mpion wrote: Ne mogu i ne želim ti davati detalje koji nisu relevantni za priču.
Pa sto iznosis ovo kao primjer ako nije relevantno za pricu? Pobijas se u svakom novom komentaru. Detalji su vrlo vazni i kljucni, inace je ova prica sto si iznio samo jos jedna u nizu ubleha koje svakodnevno srecemo na trash portalima.

A tebi sretno na susretu sa svojom savjescu, kada na takvim informacijama baziras odluku koja moze da spasi ili ugrozi zivot tvog dijeteta i hiljade ljudi i djece oko tebe. Ja nikada ne bi napravio takvu odluku bez podrobnog istrazivanja svih detalja. Svaki dan bi me vidjali u ministarstvu/bolnici/socijalnom. Slao bi im dopise sa cc na sve poznate novinske portale/agencije ako bi mi poceli uskracivati informacije. Eto tako bi se to trebalo uraditi, a ne kod kuce progovoriti dvije sa zenom. Ona: "jes cuo sta se desilo <ime porodice umetni ovdje>? Dijete im se razbolilo od vakcine." Ti: "Cuj to? Ne pada mi na pamet da ja dajem to smece nasoj djeci." i prebacis kanal sa pinka na fudbal. Ona: "Ma jasta, cuo si sta Karleusa kaze" i nastavi peglati posteljinu...

sorry na karikiranju :skoljka:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#1667 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by S4mpion »

easy wrote:
S4mpion wrote: Ne mogu i ne želim ti davati detalje koji nisu relevantni za priču.
Pa sto iznosis ovo kao primjer ako nije relevantno za pricu? Pobijas se u svakom novom komentaru. Detalji su vrlo vazni i kljucni, inace je ova prica sto si iznio samo jos jedna u nizu ubleha koje svakodnevno srecemo na trash portalima.
Opet nisi razumio šta ti govorim, detalji koje ti tražiš nisu relevantni za priču, ono što sam ja iznio itekako jeste.
easy
Posts: 348
Joined: 14/06/2008 14:45

#1668 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by easy »

S4mpion wrote:
easy wrote:
S4mpion wrote: Ne mogu i ne želim ti davati detalje koji nisu relevantni za priču.
Pa sto iznosis ovo kao primjer ako nije relevantno za pricu? Pobijas se u svakom novom komentaru. Detalji su vrlo vazni i kljucni, inace je ova prica sto si iznio samo jos jedna u nizu ubleha koje svakodnevno srecemo na trash portalima.
Opet nisi razumio šta ti govorim, detalji koje ti tražiš nisu relevantni za priču, ono što sam ja iznio itekako jeste.
Ja gledam na ovu temu kao mogucnost da naucim nesto novo i da druge naucim necem novom, tj pokusaj za razmjenu kvalitetnih informacija. Ako mi ti u nasoj diskusiji izneses polovicne i povrsne informacije, onda nisam nista naucio. Ako mislis da su nase vakcine opasne, taj stav izneses ovdje i potkrepljujes ga tom pricom onda su detalji itekako vazni i svi bi ih trebali znat u suprotnom saljes opasnu poruku bez potkrepe.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1669 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Bloo »

Možda čovjek misli da je na nekom od onih mama foruma gdje gutaju sve što im se niz grlo gurne od bilo kakvih informacija.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#1670 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by S4mpion »

easy wrote: Ja gledam na ovu temu kao mogucnost da naucim nesto novo i da druge naucim necem novom, tj pokusaj za razmjenu kvalitetnih informacija. Ako mi ti u nasoj diskusiji izneses polovicne i povrsne informacije, onda nisam nista naucio. Ako mislis da su nase vakcine opasne, taj stav izneses ovdje i potkrepljujes ga tom pricom onda su detalji itekako vazni i svi bi ih trebali znat u suprotnom saljes opasnu poruku bez potkrepe.
Nije problem u tome što želiš učiti, ali ne mogu ti davati informacije koje nisu relevantne za diskusiju. Ni u jednom trenutku nisi naveo važnost detalja koje zahtijevaš.
easy
Posts: 348
Joined: 14/06/2008 14:45

#1671 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by easy »

S4mpion wrote:
easy wrote: Ja gledam na ovu temu kao mogucnost da naucim nesto novo i da druge naucim necem novom, tj pokusaj za razmjenu kvalitetnih informacija. Ako mi ti u nasoj diskusiji izneses polovicne i povrsne informacije, onda nisam nista naucio. Ako mislis da su nase vakcine opasne, taj stav izneses ovdje i potkrepljujes ga tom pricom onda su detalji itekako vazni i svi bi ih trebali znat u suprotnom saljes opasnu poruku bez potkrepe.
Nije problem u tome što želiš učiti, ali ne mogu ti davati informacije koje nisu relevantne za diskusiju. Ni u jednom trenutku nisi naveo važnost detalja koje zahtijevaš.
Ne znam jesi li bas procitao moje postove, jer u svakom to stoji. Ali evo ponovit cu ti, ako kazes da su nase vakcine opasne i za to navedes primjer nekoga kome se nesto desilo, a pri tome neces da das transparentne informacije onda ti je bolje da nista ni ne pises jer ne doprinosis kvalitetnoj diskusiji potkrepljenoj cinjenicama. Ta tvoja prica je bez detaljnijih informacija, samo prica iz frizerskog salona, a ti je navodis kao dokaz lose kvalitete vakcina. Da bi bila relevantna za ovu diskusiju i da bi neko mogao formirati misljenje, moras pojasniti neke stvari koje te ljudi pitaju.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#1672 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by S4mpion »

easy wrote:
S4mpion wrote:
easy wrote: Ja gledam na ovu temu kao mogucnost da naucim nesto novo i da druge naucim necem novom, tj pokusaj za razmjenu kvalitetnih informacija. Ako mi ti u nasoj diskusiji izneses polovicne i povrsne informacije, onda nisam nista naucio. Ako mislis da su nase vakcine opasne, taj stav izneses ovdje i potkrepljujes ga tom pricom onda su detalji itekako vazni i svi bi ih trebali znat u suprotnom saljes opasnu poruku bez potkrepe.
Nije problem u tome što želiš učiti, ali ne mogu ti davati informacije koje nisu relevantne za diskusiju. Ni u jednom trenutku nisi naveo važnost detalja koje zahtijevaš.
Ne znam jesi li bas procitao moje postove, jer u svakom to stoji. Ali evo ponovit cu ti, ako kazes da su nase vakcine opasne i za to navedes primjer nekoga kome se nesto desilo, a pri tome neces da das transparentne informacije onda ti je bolje da nista ni ne pises jer ne doprinosis kvalitetnoj diskusiji potkrepljenoj cinjenicama. Ta tvoja prica je bez detaljnijih informacija, samo prica iz frizerskog salona, a ti je navodis kao dokaz lose kvalitete vakcina. Da bi bila relevantna za ovu diskusiju i da bi neko mogao formirati misljenje, moras pojasniti neke stvari koje te ljudi pitaju.
Nisi promijenio pristup.
easy
Posts: 348
Joined: 14/06/2008 14:45

#1673 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by easy »

S4mpion wrote: Nisi promijenio pristup.
:D lol prejak si kralju :run:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#1674 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by S4mpion »

easy wrote:
S4mpion wrote: Nisi promijenio pristup.
:D lol prejak si kralju :run:
Hvala.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#1675 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by triconja »

Eee, zali boze pustog topovskog mesa radi par pametnjakovica koji od djece prave nekvalitetan kadar za vojsku :oops: :D
Post Reply