VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#1301 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by sizifinho »

Pa normalno da cemo biti srediste viceva i sala kad je kod nas "drzavna" selekcija glupih ljudi u masovnom porastu.
Ljudi falsifikuju diplome, pametni odlaze tamo gdje ce ih vise cijeniti a ovi sto ostanu, usisa ih nistavilo i crnilo pa se pomire da glupavim ne mogu nista kad se spawnaju u masama na pozicijama koje zapravo znace. Evo daj mi jednog politicara il bitnu osobu koja je u zivotu uradila nesto sto je zapravo doprinjelo obrazovanju, nauci, odgoju ili sigurnosti???
dr. Damir Marjanovic je jedan od rijetkih koji je pokusao
pa ga pirane umal pojele nisu. Kad jedan naucnik koji je u svijetu priznat ne moze nasim budalama nista, kako onda ocekivati da jedna dijasporka u sporu sa svekrvom vakcinise svoje dijete? Kod nas se glupi ljudi ne umiju asimilirati u sociodemokratskim zemljama koje su svojevrsna "vakcina" za glupe ljude i onda se mi pitamo sto su bosansko bosnjacki hrvo-srbi najpametniji na svijetu??! Pisam se na sebe prvog pa onda na sve ostale.
p.s.
Ovo "pisam" se odnosilo na glupe ljude, da naglasim, posto ima zlonamjernih budala koje ce prijaviti bilo koji post sa kojim se ne slazu. Ovako znam, ako me neko prijavi dobio je certifikat da je glup.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#1302 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by sadie_forever »

sizifinho wrote:Pa normalno da cemo biti srediste viceva i sala kad je kod nas "drzavna" selekcija glupih ljudi u masovnom porastu.
Ljudi falsifikuju diplome, pametni odlaze tamo gdje ce ih vise cijeniti a ovi sto ostanu, usisa ih nistavilo i crnilo pa se pomire da glupavim ne mogu nista kad se spawnaju u masama na pozicijama koje zapravo znace. Evo daj mi jednog politicara il bitnu osobu koja je u zivotu uradila nesto sto je zapravo doprinjelo obrazovanju, nauci, odgoju ili sigurnosti???
dr. Damir Marjanovic je jedan od rijetkih koji je pokusao
pa ga pirane umal pojele nisu. Kad jedan naucnik koji je u svijetu priznat ne moze nasim budalama nista, kako onda ocekivati da jedna dijasporka u sporu sa svekrvom vakcinise svoje dijete? Kod nas se glupi ljudi ne umiju asimilirati u sociodemokratskim zemljama koje su svojevrsna "vakcina" za glupe ljude i onda se mi pitamo sto su bosansko bosnjacki hrvo-srbi najpametniji na svijetu??! Pisam se na sebe prvog pa onda na sve ostale.
p.s.
Ovo "pisam" se odnosilo na glupe ljude, da naglasim, posto ima zlonamjernih budala koje ce prijaviti bilo koji post sa kojim se ne slazu. Ovako znam, ako me neko prijavi dobio je certifikat da je glup.
jel ti jedini argument moja svekrva? i to je ono tipicno balkanski :D

u medjuvremenu se nas odnos popravio,jako se slazemo ..dobro mi dodje da cuva dijete :thumbup: :mrgreen: koji sad argument imas protiv mene?
User avatar
Truba
Posts: 81758
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1303 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Truba »

sutra kad te nešto zaboli ne idi doktoru nego se liječi preko youtubea i www.www.www
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#1304 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by sizifinho »

sadie_forever wrote:
sizifinho wrote:Pa normalno da cemo biti srediste viceva i sala kad je kod nas "drzavna" selekcija glupih ljudi u masovnom porastu.
Ljudi falsifikuju diplome, pametni odlaze tamo gdje ce ih vise cijeniti a ovi sto ostanu, usisa ih nistavilo i crnilo pa se pomire da glupavim ne mogu nista kad se spawnaju u masama na pozicijama koje zapravo znace. Evo daj mi jednog politicara il bitnu osobu koja je u zivotu uradila nesto sto je zapravo doprinjelo obrazovanju, nauci, odgoju ili sigurnosti???
dr. Damir Marjanovic je jedan od rijetkih koji je pokusao
pa ga pirane umal pojele nisu. Kad jedan naucnik koji je u svijetu priznat ne moze nasim budalama nista, kako onda ocekivati da jedna dijasporka u sporu sa svekrvom vakcinise svoje dijete? Kod nas se glupi ljudi ne umiju asimilirati u sociodemokratskim zemljama koje su svojevrsna "vakcina" za glupe ljude i onda se mi pitamo sto su bosansko bosnjacki hrvo-srbi najpametniji na svijetu??! Pisam se na sebe prvog pa onda na sve ostale.
p.s.
Ovo "pisam" se odnosilo na glupe ljude, da naglasim, posto ima zlonamjernih budala koje ce prijaviti bilo koji post sa kojim se ne slazu. Ovako znam, ako me neko prijavi dobio je certifikat da je glup.
jel ti jedini argument moja svekrva? i to je ono tipicno balkanski :D

u medjuvremenu se nas odnos popravio,jako se slazemo ..dobro mi dodje da cuva dijete :thumbup: :mrgreen: koji sad argument imas protiv mene?
nisi mi bitna uopste, cinjenica da si ti postavila uopste tu temu govori vise o tvom mentalnom sklopu. Naudi ti njoj, al da muz ne skonta :-x
ozdrlje_donje
Posts: 526
Joined: 01/02/2012 14:40

#1306 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by ozdrlje_donje »

Budalastine, devetmeseci.net se ne slaze s ovim...
easy
Posts: 348
Joined: 14/06/2008 14:45

#1307 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by easy »

Image

:shock: :? :bih: :-)
User avatar
Truba
Posts: 81758
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1308 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Truba »

mislim da to nije mjerodavno za forum ali je i dalje alarmantno jer je forum 0.09% bosne minus dijaspora

dakle situacija je još gora
palestinka
Posts: 1080
Joined: 15/07/2006 21:51

#1309 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by palestinka »

hladan.preminger wrote:Vi jos sa njom raspravljate. :)

Pa ta je saddie otvorila 10 tak tema u zadnju godinu dana o problemima sa svekrvom sa kojom zivi. Toliko je nesposobna da se u jebenoj svedskoj ne moze odvojiti od svekrve i naci sebi stan da zivi samostalno. Posljednja je bila "kako iznervirati svekrvu, al da muz ne skonta".

Zato ne cudi postiranje linkova sa iditiotskih stranica i predstavljanje istih kao naucnih istina.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
P.S. posljednja tema joj je bilo nešto kao zašto kao Sarajevo mahala I zašto je puno mahaluša, u Svedskoj je ovako...
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#1310 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Horcrux »

https://arstechnica.com/science/2017/05 ... community/
Minnesota is experiencing its largest measles outbreak since the 1990s following a targeted and intense effort by anti-vaccine groups there to spread the false belief that vaccinations cause autism.
...
In the early 2000s, the large Somali immigrant population had high vaccination rates. But in 2008, fear that their children were suffering from higher rates of autism swept through the community. Though research later concluded that autism rates were not unusually high in the community, anti-vaccination activists pounced on the panic. The activists held community meetings and invited Wakefield to visit with scared families. Vaccination rates dropped from 92 percent in 2004 to 42 percent in 2014.
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#1311 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by walk_M-A-N »

http://www.momsacrossamerica.com/glypho ... d_vaccines
Glyphosate, a chemical ingredient found in Monsanto’s Roundup and hundreds of other herbicides, has been found in vaccines. Moms Across America received preliminary screening results from Microbe Inotech Laboratories Inc. of St. Louis, Missouri which show the DTap Adacel (Sanofi Pasteur) vaccine had 0.123 ppb, Influenza Fluvirin (Novaris) 0.331 ppb and HepB Energix-B (Glaxo Smith Kline) 0.325 and Pneumonoccal Vax Polyvalent Pneumovax 23, (Merck) had 0.107 ppb of glyphosate.The MMR II (Merck) vaccine, which CDC whistle blower Dr.William Thompson has linked to autism, had levels up to 25 times higher than the other vaccines, at 2.671ppb. Subsequently, multiple rounds of additional independent tests have confirmed these findings at or above the same levels.
“The public must know that their vaccines likely contain glyphosate, a toxic weed killer, which is acknowledged by the EPA as a “reproductive effector” ( i.e.: endocrine disruptor) which "can cause
liver and kidney damage” and has been shown to be a
neurotoxin . The WHO has deemed glyphosate a
probable carcinogen . We do not believe any state or government should have the right to mandate vaccines which contain harmful additives including a probable carcinogen such as glyphosate based herbicides, especially to our most vulnerable babies.
MIT scientist, Dr. Stephanie Seneff, added that “glyphosate could easily be present in vaccines due to the fact that certain vaccine viruses (including measles in MMR and flu virus) are grown on gelatin derived from the ligaments of pigs fed heavy doses of glyphosate in their GMO feed. Livestock feed is allowed to have up to 400 PPM of glyphosate residues by the EPA, thousands of times higher than has been shown to cause harm in numerous studies."
French scientist and glyphosate expert Seralini’s research has shown that glyphosate is never used alone. It is always used with adjuvants (co-formulants/other chemicals) and they have found those adjuvants to make Roundup 1000X more toxic. So the detection of glyphosate in vaccines with this methodology would indicate the presence of other co-formulants which are 1000X more toxic.
http://www.thehealthyhomeeconomist.com/ ... ccination/
https://go.thetruthaboutvaccines.com/
http://www.boughtmovie.com/watch-the-fi ... of-bought/
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#1312 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by The Realist »

Measles death toll climbs to 25 in Romania

https://www.romania-insider.com/measles ... 5-romania/
User avatar
GAU8
Posts: 9129
Joined: 05/01/2011 09:18

#1314 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by GAU8 »

Zar se u 22 vijeku mora jos raspravljati o opravdanosti vakcinacije....
User avatar
Truba
Posts: 81758
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1315 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Truba »

italiiani su poduzeli korake

obvezatno
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#1316 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by triconja »

Sve je to normalno, ionako je planeta prenaseljena :izet: :lol: :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81758
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1317 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Truba »

95 malisana u spltu ne moze u vrtic jer nisu vakcinisani 8) 8) 8) 8)

nadam se da cemo pjevati onu staru

u sarajevu i u splitu
anti vakseri nam puse ****

:mrgreen:
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#1318 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by lijepa u dusi »

Sokirana sam koliko ljudi u zadnje vrijeme ne vakcinise djecu. Ako ikad budem imala svoju, zahtijevacu da bude u vrticu/razredu iskljucivo s vakcinisanom djecom. Moje pravo izbora, jel...

Uglavnom su to nepismene hamsose kojima je narodnamedicina.net jedini dodir s medicinom. Ako su oni rekli da ne treba onda je sigurno tako :-)
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#1319 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by pustopoljina »

evo i njemacka ce poceti kaznjavati roditelje koji ne vakcinisu djecu.
pojavom interneta je bruka ljudi umislila da imaju pojma u oblastima u kojima su jedva naslove preletjeli.
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#1320 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by musicman80 »

easy wrote:Image

:shock: :? :bih: :-)

Ja sam isto odgovorio Ne, ali samo zato sto nemam djece. Trebali su staviti I tu opciju za nas koji nemamo djece, ali volimo online anketiranje. :D
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#1321 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by salik79 »

pustopoljina wrote:evo i njemacka ce poceti kaznjavati roditelje koji ne vakcinisu djecu.
pojavom interneta je bruka ljudi umislila da imaju pojma u oblastima u kojima su jedva naslove preletjeli.
To, na sta se pozivas, si upravo ti uradio. Povjerovao si, bez provjere, ono sto procitas na klixu. Nema govora da ce Njemacka kaznjavati roditelje koji ne vakcinisu djecu. Za to bi morali mijenjati ustav, a farmaceutski lobi, nadam se, bas i nije toliko jak. ;-)

Poznavanje stranih jezika je velika blagodat. 8-)
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#1322 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by pustopoljina »

salik79 wrote:
pustopoljina wrote:evo i njemacka ce poceti kaznjavati roditelje koji ne vakcinisu djecu.
pojavom interneta je bruka ljudi umislila da imaju pojma u oblastima u kojima su jedva naslove preletjeli.
To, na sta se pozivas, si upravo ti uradio. Povjerovao si, bez provjere, ono sto procitas na klixu. Nema govora da ce Njemacka kaznjavati roditelje koji ne vakcinisu djecu. Za to bi morali mijenjati ustav, a farmaceutski lobi, nadam se, bas i nije toliko jak. ;-)

Poznavanje stranih jezika je velika blagodat. 8-)
u pravu si, napisala sam pocece, umjesto izgleda da ce poceti, jer se radi o prijedlogu zakona (od stranke CDU).
ipak, ne bih rekla da "nema govora", iako bi morali prekrajati (prema ministrici zdravlja iz druge stranke CSU)zakon o skrbnistvu i tjelesni integritet...dovoljno je da izbije epidemija.
italija i francuska su to vec uradile, a francuski ustavni sud je donio odluku da je nametanje vakcinacije u skladu sa ustavom.
Osim toga, pravna podloga za uvodjenje obaveze vakcinacije u njemackoj postoji, jer su vec jednom imali takvu obavezu.
i kao uvijek- valja odvagati koliko vrijedi korist pojedinca vs. koristi zajednice.
klixov clanak me jeste prebacio na ovu temu, ali nije prvi haber.
farmaceutski lobi...ponovicu nesto sto sam na ovom forumu x puta napisala- ne bogati se farmaceutska industrija na vakcinama, kao niti na lijekovima za tradicionalne bolesti, ne bogati se na aspirinu.
bogati se (bez ikakvog ulaganja u istrazivanje i razvoj) na svim mogucim preparatima koje se prodaju "over the Counter", znaci bez recepta. dobit zarade na tim proizvodima je daleko, daleko veca nego na bilo kojem lijeku za kojeg a)postoji bolest, b) mora se izdati recept, c) ulozene su godine na istrazivanje i razvoj.
(to je isto razlog zasto malo ko pravi "orphan drugs", a stotine ih proizvodi Vitamin C).
tema vakcinisanja nije ogranicena samo na bosnu, postalo je moderno ne vakcinisati djecu i biti pametniji od doktora, jer...bgt. poznaje se strani jezik. wow.
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#1323 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by sha_ba »

U svici je obavezno!
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#1324 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by salik79 »

pustopoljina wrote:
salik79 wrote:
pustopoljina wrote:evo i njemacka ce poceti kaznjavati roditelje koji ne vakcinisu djecu.
pojavom interneta je bruka ljudi umislila da imaju pojma u oblastima u kojima su jedva naslove preletjeli.
To, na sta se pozivas, si upravo ti uradio. Povjerovao si, bez provjere, ono sto procitas na klixu. Nema govora da ce Njemacka kaznjavati roditelje koji ne vakcinisu djecu. Za to bi morali mijenjati ustav, a farmaceutski lobi, nadam se, bas i nije toliko jak. ;-)

Poznavanje stranih jezika je velika blagodat. 8-)
u pravu si, napisala sam pocece, umjesto izgleda da ce poceti, jer se radi o prijedlogu zakona (od stranke CDU).
ipak, ne bih rekla da "nema govora", iako bi morali prekrajati (prema ministrici zdravlja iz druge stranke CSU)zakon o skrbnistvu i tjelesni integritet...dovoljno je da izbije epidemija.
italija i francuska su to vec uradile, a francuski ustavni sud je donio odluku da je nametanje vakcinacije u skladu sa ustavom.
Osim toga, pravna podloga za uvodjenje obaveze vakcinacije u njemackoj postoji, jer su vec jednom imali takvu obavezu.
i kao uvijek- valja odvagati koliko vrijedi korist pojedinca vs. koristi zajednice.
klixov clanak me jeste prebacio na ovu temu, ali nije prvi haber.
farmaceutski lobi...ponovicu nesto sto sam na ovom forumu x puta napisala- ne bogati se farmaceutska industrija na vakcinama, kao niti na lijekovima za tradicionalne bolesti, ne bogati se na aspirinu.
bogati se (bez ikakvog ulaganja u istrazivanje i razvoj) na svim mogucim preparatima koje se prodaju "over the Counter", znaci bez recepta. dobit zarade na tim proizvodima je daleko, daleko veca nego na bilo kojem lijeku za kojeg a)postoji bolest, b) mora se izdati recept, c) ulozene su godine na istrazivanje i razvoj.
(to je isto razlog zasto malo ko pravi "orphan drugs", a stotine ih proizvodi Vitamin C).
tema vakcinisanja nije ogranicena samo na bosnu, postalo je moderno ne vakcinisati djecu i biti pametniji od doktora, jer...bgt. poznaje se strani jezik. wow.
Naravno da sam upravu ;-)

Sto bi rekli nasi: "ZID DOJCE CAJTUNG, na tebe je red" 8-)

Verweigerern von Impfberatung droht eine Strafe von 2500 Euro
Onima koji odbijaju savjetovanje o vakcinaciji prijeti kazna od 2500 hiljade eura

Gesundheitsminister Gröhe hält aber eine Impfpflicht in Deutschland nicht für nötig, um die Masern endgültig zu verbannen.
Medjutim, ministar zdravlja Groehe ne smatra da je obavezna vakcinacija u Njemackoj neophodna, da bi se male boginje iskorijenile.

Eltern von Kita-Kindern drohen Geldstrafen bis 2500 Euro, wenn sie sich der verpflichtenden Impfberatung verweigern. So steht es im Epidemiologie-Gesetz, das am 1. Juni im Bundestag abschließend beraten werden soll, berichtet die Bild.
Roditeljima Kita-djece prijete novcane kazne do 2500 Eura, ako odbiju obavezno savjetovanje o vakcinaciji. Tako stoji u Epidemioloskom zakonu, koji bi 1. juna u Bundestagu trebao ici u konacno razmatranje, javlja Bild.

Bayerns Gesundheitsministerin Melanie Huml (CSU) warnte vor Aktionismus und vor einem erheblichen Eingriff in das im Grundgesetz verankerte Grundrecht auf körperliche Unversehrtheit und in das Sorgerecht der Eltern.
Ministrica zdravlja Bavarske, Melanie Huml (CSU), je upozorila na akcionizam i na znacajno zadiranje u Ustavom zagarantovano (u Ustav ugradjeno/usidreno/ucvrsceno) osnovno pravo na tjelesni integritet (nepovrijedivost) i pravo na roditeljsku skrb.

http://www.sueddeutsche.de/gesundheit/i ... -1.3521808

Imponira mi tvoja zadivljenost poznavanjem stranog jezika (u ovom slucaju jezika o cijoj materiji se raspravlja). :oops:
Last edited by salik79 on 27/05/2017 04:52, edited 2 times in total.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#1325 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by salik79 »

sha_ba wrote:U svici je obavezno!
Shabo, zao mi je sto cu te uvrijediti, ali netacno! U Svicarskoj je vakcinisanje preporuceno, a i to samo u slucaju kada prednosti iste jasno prevagnu rizik i nuspojave (a, opet i to redovno preispituju). Tako da je u Svicarskoj vrlo malo preporucenih vakcina.
https://www.bag.admin.ch/bag/de/home/th ... uetzt.html
Post Reply