Vahid Halilhodžić

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#1 Vahid Halilhodžić

Post by Benjaminsky »

Image
Nije mu lako, jer je Mundijal propuštao tri puta, iako je svaki put bio nadomak toga da ode.
Vahid Halilhodžić uspio je da sa reprezentacijom Maroka ostvari plasman na Mundijal u Kataru, ali je odlukom tamošnjeg Fudbalskog saveza dobio otkaz zbog sukoba sa rukovodstvom. To je poznatom selektoru bio treći put da neposredno pred Mundijal ostane bez posla, a sada je na to uticao i loš odnos sa Hakimom Ziyechom, koga nije želio da uvrsti u reprezentaciju.
“Osjećam se osramoćeno. Umjesto da sam u Kataru, ja sam ovde na kiši. Zaista sam investirao mnogo sebe u projekat tokom prethodne tri godine i ovo je Mundijal koji propuštam, ali to je život“, rekao je Halilhodžić za francuski portal “So Foot”.
Legendarni golgeter, a sada uspješan trener, tvrdi da je obnovio reprezentaciju Maroka, sa njom postigao veliki uspjeh, ali da su mu sukobi “došli glave”.
“Kada dođete u državu ne znate sve dobre igrače, morate da ih tražite. Koliko sam ih gledao? Hiljadu! Obnovio sam 80 posto tima, a trenera dobrim trenerom čine rezultati. Nikada bolje Maroko nije prošao nego sa mnom. Ono što nisam poštovao su negativne kampanje da bi se kreirao animozitet među navijačima, među lokalcima i Marokancima u inostranstvu. Pritisak je trajao dugo, htjeli su da dodam ekipi tri, četiri igrača, iako smo već imali rezultate. Neki su čak odbili Maroko zbog drugih država, a eto ih sad na Mundijalu! A trebalo je da budu tu kada se išlo u Kinshasu ili u Gvineju tokom puča!”
“Napisao sam jedan dokument, siže svega što opisuje identitet tima, u odbrani, u napadu, u slobodnim udarcima, u zonama, sve je prevedeno na pet jezika jer Marokanci žive svuda. Pisao sam to tokom pandemije, jedini smo stručni štab koji je radio u to vrijeme. I želeo sam da završim karijeru uspješnim nastupom na Mundijalu!”, rekao je Vaha.
Nije želio da odstupa od svojih stavova, čak ni u najtežim okolnostima.
“Da sam sipao vodu u svoje vino ja ne bih bio Vahid, više bih volio da umrem sa svojim idejama. Nisam ni glup, ja mogu da promijenim stav ako je to dobro za ekipu, ali ako će ekipa eksplodirati zbog tako nečega… Trener odlučuje, na kraju krajeva, ja nisam lažan lik, ja nikada neću pripadati nekakvom lobiju”.
Prokomentarisao je i reprezentaciju Francuske, koja će u finalu SP igrati protiv Argentine.
“Odlični su u odbrani, Deschamps je škola Juventusa, pragmatična i realna, za pobjedu. Što se tiče Maroka, ne pratim, majka jednog igrača me je zvala i plakala jer on nije na spisku. Ne možete da shvatite, on je igrao kvalifikacije, ali nije pozvan i uništilo mu je život. Ja i dalje imam traume jer sam malo igrao na Mundijalu 1982. godine”, istakao je Halilhodžić.
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2 Re: VAHA

Post by Edin H. »

Pa ušao je protiv Španije u 74–toj minuti, pa ništa.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72897
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3 Re: VAHA

Post by Velkoski »

sorri, ali evidentno je klaun

naravno, ne po trenerskom umijeću
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#4 Re: VAHA

Post by Maharadza »

Velkoski wrote: 16/12/2022 19:38 sorri, ali evidentno je klaun

naravno, ne po trenerskom umijeću
Nemoj tako dragi kolega, pa ljudi smo, nismo hercegovci... :skoljka:
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#5 Re: VAHA

Post by Piaty »

Sami igrači su rekli da je mnogo bolje što je otišao tako da se o tome nema šta dalje pričati.

Odličan trener ali mu fali nešto u glavi. Tojest: odličan trener ali pogan ko čovjek.
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#6 Re: VAHA

Post by Romanista 101% »

Covjek je milioner, imao dobru i igracku, i trenersku karijeru. I sad dolaze anonimusu da izbacuju svoju frustraciju. Kao da ga bas oni znaju licno, i poznaju kakav je kao osoba. Ja sam zato da se zatvori ova tema. Potpuno nepotrebna.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16337
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#7 Re: VAHA

Post by sime_cipol »

Budala, ali mozda mu je to negdje pomoglo, a negdje odmoglo.
tr_ba
Posts: 744
Joined: 12/06/2014 17:13
Location: privatna prcija

#8 Re: VAHA

Post by tr_ba »

Sram neka bude bilo koga ko i jednu ruznu rijec o ovome covjeku napise.
Ovaj gospodin je gromada od insana, on je dokaz da se u zivotu nikome netreba saginjati.
Osmi Socrates
Posts: 8108
Joined: 19/10/2020 15:33

#9 Re: VAHA

Post by Osmi Socrates »

Kako je on dokaz bilo čemu? Ja nisam ni na jednoj strani, ali ne može "dokaz" biti čovjek koji reprezentaciju odvede na prvenstvo, onda ga nogiraju, i sa novim trenerom uđu u polufinale.

Ja ne znam da li je bio u pravu ili ne, ali, on nije "dokaz" ničega. Prije bi se moglo reći da je Ziyech "dokaz" da se ne treba saginjati. Nije se saginjao, ovi nogirali Vahu, Ziyech otišao na SP i ušao u polufinale.
detroit-mercy
Posts: 16094
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#10 Re: VAHA

Post by detroit-mercy »

Ne treba biti samo trener, nego i politicar i pedago kad zatreba. Vaha to nije. Sada sada gleda svjestko kao i mi.
User avatar
Nepenthe11
Posts: 892
Joined: 10/10/2020 18:59

#11 Re: VAHA

Post by Nepenthe11 »



:lol: :lol: :lol: :lol:
Crvena Tifoza
Posts: 10633
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#12 Re: VAHA

Post by Crvena Tifoza »

Jedan od najboljih, ako ne i najbolji naš trener/ selektor. :bih:
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#13 Re: VAHA

Post by Vam »

Svi bi se fokusirali na dramu oko odlaska sa trenerske pozije reprezentacije Maroka, a ne moze se biti objektivan i znati ko je bas u pravu jer svako ima svoju verziju i objasnjenje zasto je to tako.
Ono sto se sigurno zna jeste da ih je kao trener vodio kroz kvalifikacije i otisli su na prvenstvo. Da li bi uopste igrali na svjetskom da njega nije bilo je pravo pitanje. Mozda bi, sa ovim rezultatom i igracima bi se moglo tako nesto tvrditi nakon prvenstva, lako je suditi kad se sve zavrsi, ali se ne moze nikako znati, tako da mozda i ne bi, mozda bi ostali u africi i gledali prvenstvo...
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25822
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#14 Re: VAHA

Post by BHF_Manijak »

Da je ovo prvi put prica bi vam imala uporista. Medjutim njemu se ovo vec treci put desava. Jednom je slucajnost i okolnosti, treci put je vec indikator necega.

Kao trener top, kao covjek ocito velika prznica i prgav.
tintilinic
Posts: 333
Joined: 30/01/2013 17:44

#15 Re: VAHA

Post by tintilinic »

BHF_Manijak wrote: 18/12/2022 14:13 Da je ovo prvi put prica bi vam imala uporista. Medjutim njemu se ovo vec treci put desava. Jednom je slucajnost i okolnosti, treci put je vec indikator necega.

Kao trener top, kao covjek ocito velika prznica i prgav.
Hajde zemlje iz Afrike sto su ga tjerale,različiti lobiji interesima,prljava lova,ali Japan. Moras težak egoist biti da te Japanci otjerati ili teška kršenja dogovora i discipline da uradiš.
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#16 Re: VAHA

Post by Benjaminsky »

Nisam znao da ima toliko ljudi koji ga mrze. A skoro svi koji ga mrze su dobrim dijelom budale. Zašto? Zato što ne ga razumiju. A on je postigao više od bilo koga od svih njih koji ga mrze.
Romanija
Posts: 2006
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: All over the UK

#17 Re: VAHA

Post by Romanija »

Ne znam koji marokanski igrac prica, dosao na trening nakon povrede, samo gledao nije trenirao, zavrsi trening i kaze mu Vaha idi i napi se vode, igrac kaze da nije zedan jer nije ni trenirao, i Vaha mu kaze e ti neces vise igrati za mene.
Hajde da ga jednom skartijraju, pa onda dvaput, ali tri puta.......hercegovacki tersluk!
Crvena Tifoza
Posts: 10633
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#18 Re: VAHA

Post by Crvena Tifoza »

Jbg covjek ima svoje JA, pa makar ga to kostalo posla tri puta.
Covjek se nije htjeo sageti i popustiti pod pritiskom.
Ima li fudbal u malom prstu - ima.
baglama
Posts: 987
Joined: 13/11/2010 16:09

#19 Re: VAHA

Post by baglama »

Maharadza wrote: 16/12/2022 19:39
Velkoski wrote: 16/12/2022 19:38 sorri, ali evidentno je klaun

naravno, ne po trenerskom umijeću
Nemoj tako dragi kolega, pa ljudi smo, nismo hercegovci... :skoljka:
Ispravka krivog posta:
LJUDI SMO, JER SMO HERCEGOVCI.
Ne derem se nego KIPIM.(!)(!)(!)
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#20 Re: VAHA

Post by Benjaminsky »

Romanija wrote: 19/12/2022 17:40hercegovacki tersluk!
Ono što smo spremni proglasiti tersom, nije uvijek, ni samo ters.
Čovjek je principijelan jer zna šta je nogomet i naravno da ne da na sebe od svake šuše i fukare.
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#21 Re: VAHA

Post by Benjaminsky »

Za one koji vole, a i one koji ne vole Vahu (sime_cipol, BHF_Manijak, Velkoski, Romanija & Co.):

SELEKTOR MAROKA PRIZNAO: HVALA VAHIDU
Image
Walid Regragui zahvalio se svom prethodniku, bh. stručnjaku Vahidu Halilhodžiću za sjajno odrađen posao:
“Bravo i hvala Vahidu. On je napravio vrhunski posao i stvorio ovu grupu igrača s kojom smo igrali u Kataru. Ja sam donio svoj mentalitet, ali kostur ekipe je ostao Halilhodžićev. Nas u polufinale nije doveo jedan igrač, nego kompletna grupa koja je stvorena u kvalifikacijama. Čak i oni koju su igrali samo pet minuta su bili potpuno posvećeni.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16337
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#22 Re: VAHA

Post by sime_cipol »

Kako si samo dosao do zaključka da ja ne volim Vahu. Samo sam rekao da ima kondora u glavi :D
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#23 Re: VAHA

Post by Romanista 101% »

Benjaminsky wrote: 23/12/2022 12:03 Za one koji vole, a i one koji ne vole Vahu (sime_cipol, BHF_Manijak, Velkoski, Romanija & Co.):

SELEKTOR MAROKA PRIZNAO: HVALA VAHIDU
Image
Walid Regragui zahvalio se svom prethodniku, bh. stručnjaku Vahidu Halilhodžiću za sjajno odrađen posao:
“Bravo i hvala Vahidu. On je napravio vrhunski posao i stvorio ovu grupu igrača s kojom smo igrali u Kataru. Ja sam donio svoj mentalitet, ali kostur ekipe je ostao Halilhodžićev. Nas u polufinale nije doveo jedan igrač, nego kompletna grupa koja je stvorena u kvalifikacijama. Čak i oni koju su igrali samo pet minuta su bili potpuno posvećeni.
:thumbup:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45291
Joined: 29/12/2005 01:20

#24 Re: VAHA

Post by jeza u ledja »

sime_cipol wrote: 23/12/2022 17:42 Kako si samo dosao do zaključka da ja ne volim Vahu. Samo sam rekao da ima kondora u glavi :D
Kako ti, kao jedan anonimus, mozes ovako ruzne stvari pisati o jednom milioneru?
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#25 Re: VAHA

Post by Benjaminsky »

jeza u ledja wrote: 23/12/2022 18:19
sime_cipol wrote: 23/12/2022 17:42 Kako si samo dosao do zaključka da ja ne volim Vahu. Samo sam rekao da ima kondora u glavi :D
Kako ti, kao jedan anonimus, mozes ovako ruzne stvari pisati o jednom milioneru?
Besmisleno je reći za tako dobrog trenera da ima kondora u glavi. Šta to zapravo znači: imati kondora u glavi? Mislim ni da sam pisac ne zna to adekvatno objasniti. Ali bitno je da se nešto kaže.
Post Reply