Vahid Halilhodžić

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#51 Re: Vahid Halilhodžić

Post by Ljakan »

Sigurno da su mu guzovi zinuli za milionima i sigurno da je procjenio da nemamo sanse ili da su nam iste veoma male pa zato nije zelio al budi covjek pa kazi a ne ko supak.
User avatar
ljevoruki
Posts: 4754
Joined: 20/05/2011 22:49

#52 Re: Vahid Halilhodžić

Post by ljevoruki »

Ljakan wrote:Sigurno da su mu guzovi zinuli za milionima i sigurno da je procjenio da nemamo sanse ili da su nam iste veoma male pa zato nije zelio al budi covjek pa kazi a ne ko supak.
Nije lud da to tako otvoreno kaze.
Namazan je on, nije blecak k'o Pape da lupa kako nije htio da preuzme reprezentaciju dok nismo imali sansu da se negdje plasiramo I slicne bravura I vratolomije. :( :run:
Kako razmisljaju I sta pricaju - to je vec drugi par opanaka.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11049
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#53 Re: Vahid Halilhodžić

Post by Tito_i_Partija »

Ova tema podsjeca na onu Neletovu od neki dan. Da mozda i Vaha ne voli Dabic Rasu? :lol:
User avatar
House
Posts: 46724
Joined: 17/03/2010 15:36

#54 Re: Vahid Halilhodžić

Post by House »

Point. wrote:Samo da dodam, Pape nije otjeran zbog jednog kiksa, on je otjeran zbog niza kiksova. Velika razlika.

Kipar je kiks za otkaz
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#55 Re: Vahid Halilhodžić

Post by Paul F. »

Da upravo Kipar a ne nekakvo dovođenje tetki i svekrvi u reprezentaciju. Kipar jeste bila njegova greška jer ih je potcijenio i napao da im zabije deset golova.
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#56 Re: Vahid Halilhodžić

Post by Paul F. »

OldMayor wrote:
Paul F. wrote:Dovoljno je pročitati postove na ovoj temi pa vidjeti neke od mogućih razloga zašto neće. Zar mu treba da ga nazivaju kokošarom zbog para ili telećom glavom nakon nekog intervjua ili izgubljene utakmice ?
A kako su ga to nazivali u Alziru. Mozda ne znas, ali Vaha je i dole bio itekako optuzivan za neke mutnje radnje. Ili eto kako mu je bilo u Obali Slonovace, nema dole su sve gospoda, a mi smo divljaci.

Daj ba, je li se iko od vas ikada bavio sportom. Prvo protivnicki navijaci ti psuju od - do, tvoji ti igraci psuju od - do, trener ti psuje od - do. Sta je vama ba, pa zar vi mislite da bi eto Vahu povrijedio jedan popisani komentar. Covjek koji je proveo toliko godina u fudbalu, sto igrajuci, sto trenirajuci.

Jest, eto Vaha nece da bude trener, jer je neko napisao komentar na portalu klixa :-) :lol:

Ja u to ne vjerujem.
Koliko me sjećanje služi, Vaha je u jednoj izjavi spominjao nekorektan odnos alžirskih medija prema njemu tako da ne bih baš rekao da mu je svejedno. Može biti da je i odabrao Japan zbog takvih stvari. Ovdje, kod nas se ne radi samo o jednom pišljivom komentaru. Sjeti se teme o Sušiću. Pojedinci su se ponašali kao da su bukvalno plaćeni da crne selektora i trolaju svaku ozbiljnu raspravu. Da vrše pritisak na neistomišljenike bez da su banovani. Skoro svi forumaši koji se razumiju u fudbal su napustili temu. To nije beznačajna i bezazlena stvar.
Na ovoj pak temi se vidi kako naši ljudi lahko i na prvu gledaju druge kroz prizmu nekakvih cigančera.
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#57 Re: Vahid Halilhodžić

Post by Paul F. »

OldMayor wrote: Ok, evo nacrtat cu ti.

Po tvom rezonovanju, koji qrac onda Ronaldo ima onoliku platu, pa obezbjedio se covjek jos dok je bio u Unitedu, mogao je dzaba igrat daljnju karijeru.

Il kome Bill Gates stvara jos milijardi, koji ce mu djavo. Obezbjedio je svojih 100 buducih generacija.

Eto. Takvo je tvoje rezonovanje. :-) Ti ne shvatas da ti ljudi ne zive obicnim zivotom. On ne kupuje stancic od 50m2, nego kupi vilu. Njegova zena sigurno ne pere po kuci, nego ima pomocnice. Njegova djeca se nisu skolovala na univerzitetu dzemal bijedic, nego sigurno su im debelo placene bog zna kakve skole itd itd. I pare im uvijek trebaju...

Ja ne vrijedjam Vahu, samo kazem da nije htio da nas trenira jer je znao da moze dobiti vise love od druge reprezentacije. Znao je da moze dobiti bolje uslove. Bolje trening kampove. Znao je da nasa repka i nema neke izglede da ide na EP. A zamisli on Vahid Halilhodzic nakon SP i senzacije sa Alzirom sroza se sa Bosnom u ovako smijesnoj grupi i ne odvede je ni u baraz (sto je itekako realno).

Ja mogu prihvatiti da novac nije jedini razlog, ali da je jedan od glavnih to jeste 100%.

I sta je tu tesko shvatiti, eto jos jednom sam ti objasnio, nacrtao... Ne kontam sta ga pravdate. :-)
Hvala na crtežu mada mislim da paralela nije dobra. Nije riječ o tome da Bil Gates bez veze prestane da zarađuje nego da učini nešto za svoju zemlju odričući se nekoliko miliončića. On bi to sigurno uradio ako nema drugih negativnih posljedica. Pa svi oni finansijski pomažu druge kroz razne donacije.
User avatar
Point.
Posts: 27789
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#58 Re: Vahid Halilhodžić

Post by Point. »

House wrote:
Point. wrote:Samo da dodam, Pape nije otjeran zbog jednog kiksa, on je otjeran zbog niza kiksova. Velika razlika.

Kipar je kiks za otkaz
Po meni, kiks je vec bio protiv Nigerije. Onakva taktika je bila vapaj za otkazom.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11049
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#59 Re: Vahid Halilhodžić

Post by Tito_i_Partija »

Zaboravljate momciluka, nije vam dobro. :D

Image
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#60 Re: Vahid Halilhodžić

Post by SSemir »

hmmm jedna ponuda: smijesno mali novac ( u odnosu na ono koliko moze da zaradjuje), skoro nikakve sanse da se uspije kvalifikovati, savez u kojem vecina nema veze sa sportom, protiv mnogih se vode kriminalne istrage, narod koji te vrijedja cak i zbog onoga sto nisi uradio, porede te sa teletom upravo u vrijeme kad si ostvario najveci uspjeh reprezentacije...
vs
2 miliona, Japan, kulturna nacija, sve u perfektnom stanju, ivicu porede sa bozanstvom (dok kod nas svako malo vidis pljuvanje po istom).

drzava prepuna bosnja vs drzava prepuna japanaca
koga bi trebao odabrati? hmmmmmm :D
User avatar
limeni
Posts: 2745
Joined: 30/12/2007 00:39

#61 Re: Vahid Halilhodžić

Post by limeni »

SSemir wrote:hmmm jedna ponuda: smijesno mali novac ( u odnosu na ono koliko moze da zaradjuje), skoro nikakve sanse da se uspije kvalifikovati, savez u kojem vecina nema veze sa sportom, protiv mnogih se vode kriminalne istrage, narod koji te vrijedja cak i zbog onoga sto nisi uradio, porede te sa teletom upravo u vrijeme kad si ostvario najveci uspjeh reprezentacije...
vs
2 miliona, Japan, kulturna nacija, sve u perfektnom stanju, ivicu porede sa bozanstvom (dok kod nas svako malo vidis pljuvanje po istom).

drzava prepuna bosnja vs drzava prepuna japanaca
koga bi trebao odabrati? hmmmmmm :D
ja ti kazem, ko voli pare nek ide i nek se ne vraca ali nek ne zavlaci narod nekim glupostima.
novac nije bitan kada zastupas svoju BiH a nije da se nema novca ipak bi dobio 25.000 eura to ti je 300.000 + premije za odlazak na euro znaci racunaj jos toliko :wink:
sta koga briga sta savez radi? koga briga sta zaostala rulja po tribinama laje ako znas da si uradio sve sto mozes da dodjes do pobjede? safet susic je meni legenda i veliko mu hvala za ono sto je ostvario a vaha sto se mene tice nek ide gdje hoce svakako nije neki covjek sto potvrdjuju ljudi bliski njemu.
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#62 Re: Vahid Halilhodžić

Post by Paul F. »

limeni wrote:
SSemir wrote:hmmm jedna ponuda: smijesno mali novac ( u odnosu na ono koliko moze da zaradjuje), skoro nikakve sanse da se uspije kvalifikovati, savez u kojem vecina nema veze sa sportom, protiv mnogih se vode kriminalne istrage, narod koji te vrijedja cak i zbog onoga sto nisi uradio, porede te sa teletom upravo u vrijeme kad si ostvario najveci uspjeh reprezentacije...
vs
2 miliona, Japan, kulturna nacija, sve u perfektnom stanju, ivicu porede sa bozanstvom (dok kod nas svako malo vidis pljuvanje po istom).

drzava prepuna bosnja vs drzava prepuna japanaca
koga bi trebao odabrati? hmmmmmm :D
ja ti kazem, ko voli pare nek ide i nek se ne vraca ali nek ne zavlaci narod nekim glupostima.
novac nije bitan kada zastupas svoju BiH a nije da se nema novca ipak bi dobio 25.000 eura to ti je 300.000 + premije za odlazak na euro znaci racunaj jos toliko :wink:
sta koga briga sta savez radi? koga briga sta zaostala rulja po tribinama laje ako znas da si uradio sve sto mozes da dodjes do pobjede? safet susic je meni legenda i veliko mu hvala za ono sto je ostvario a vaha sto se mene tice nek ide gdje hoce svakako nije neki covjek sto potvrdjuju ljudi bliski njemu.
Vaha zavlači narod nekakvim glupostima ?????? Vaha je uvijek govorio da ga ta pozicija ne interesuje. Vaha nama ne duguje ništa gospodine. Kažeš da neće zbog para ali i kod nas ima para. :-) :-) :-) Što se tiče te zaostale rulje koja laje rekao bih da je problem mnogo veći od toga. Velika smišljena prljava internet hajka je bila protiv prethodnog selektora. Safet, onakav čovjek, gospodin i igrač, sa kojim smo nekoliko puta razvaljivali jače ekipe na kraju ispade da ne zna šta je krilo a šta bek. Zašto bi se Vaha upuštao u takve stvari ?
User avatar
Point.
Posts: 27789
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#63 Re: Vahid Halilhodžić

Post by Point. »

Paul F. wrote: Vaha zavlači narod nekakvim glupostima ?????? Vaha je uvijek govorio da ga ta pozicija ne interesuje. Vaha nama ne duguje ništa gospodine. Kažeš da neće zbog para ali i kod nas ima para. :-) :-) :-) Što se tiče te zaostale rulje koja laje rekao bih da je problem mnogo veći od toga. Velika smišljena prljava internet hajka je bila protiv prethodnog selektora. Safet, onakav čovjek, gospodin i igrač, sa kojim smo nekoliko puta razvaljivali jače ekipe na kraju ispade da ne zna šta je krilo a šta bek. Zašto bi se Vaha upuštao u takve stvari ?
Pape je od igraca i gospodina ispao na kraju lazov, podmutljivac i public enemy no1 svojom krivicom. Ostace misterija zasto je od onakve ekipe koja je ubila puru u Meksiku, Obali Slonovace, Franacuske, napravio ekipu koja gubi od Kipra, koja na Izrael ide bez napadaca i na kojoj je poceo praviti razne eksperimente koje jos niko nije skontao. Pa, vjerujem, ni on sam.
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#64 Re: Vahid Halilhodžić

Post by Paul F. »

Point. wrote:
Paul F. wrote: Vaha zavlači narod nekakvim glupostima ?????? Vaha je uvijek govorio da ga ta pozicija ne interesuje. Vaha nama ne duguje ništa gospodine. Kažeš da neće zbog para ali i kod nas ima para. :-) :-) :-) Što se tiče te zaostale rulje koja laje rekao bih da je problem mnogo veći od toga. Velika smišljena prljava internet hajka je bila protiv prethodnog selektora. Safet, onakav čovjek, gospodin i igrač, sa kojim smo nekoliko puta razvaljivali jače ekipe na kraju ispade da ne zna šta je krilo a šta bek. Zašto bi se Vaha upuštao u takve stvari ?
Pape je od igraca i gospodina ispao na kraju lazov, podmutljivac i public enemy no1 svojom krivicom. Ostace misterija zasto je od onakve ekipe koja je ubila puru u Meksiku, Obali Slonovace, Franacuske, napravio ekipu koja gubi od Kipra, koja na Izrael ide bez napadaca i na kojoj je poceo praviti razne eksperimente koje jos niko nije skontao. Pa, vjerujem, ni on sam.
Ne slažem se baš sa ovim što si napisao ali naću to ovdje demantovati jer bi se previše udaljili od teme. Safet je zadnjih mjeseci bio u behutu i blesavo se je ponašao međutim to nije relevantno za ono o čemu mi ovdje pričamo. Ovdje govorimo o mogućim razlozima zašto Vaha neće. U tom kontekstu ja govorim o prljavoj kampanji koja je počela protiv Safeta u vrijeme najvećih uspjeha. Pogledaj na primjer Safetov intervju 20 sa Sanelom Prašović. 28 min 50 sek, Sanela spominje negativna pisanja koja ruše atmosferu u reprezentaciji. To je bilo vrijeme najveće euforije. Kvalifikovani smo a Svjetsko Prvenstvo još nije počelo. Sjećam se da je u to vijeme, možda i u istom gostovanju, Safet rekao da ga iritiraju neistine koje se o njemu plasiraju. E sad, insistirati da Vaha pomaže a ništa ne raditi oko ovih koji odmažu po meni nema smisla.
User avatar
limeni
Posts: 2745
Joined: 30/12/2007 00:39

#65 Re: Vahid Halilhodžić

Post by limeni »

Paul F. wrote:
limeni wrote:
SSemir wrote:hmmm jedna ponuda: smijesno mali novac ( u odnosu na ono koliko moze da zaradjuje), skoro nikakve sanse da se uspije kvalifikovati, savez u kojem vecina nema veze sa sportom, protiv mnogih se vode kriminalne istrage, narod koji te vrijedja cak i zbog onoga sto nisi uradio, porede te sa teletom upravo u vrijeme kad si ostvario najveci uspjeh reprezentacije...
vs
2 miliona, Japan, kulturna nacija, sve u perfektnom stanju, ivicu porede sa bozanstvom (dok kod nas svako malo vidis pljuvanje po istom).

drzava prepuna bosnja vs drzava prepuna japanaca
koga bi trebao odabrati? hmmmmmm :D
ja ti kazem, ko voli pare nek ide i nek se ne vraca ali nek ne zavlaci narod nekim glupostima.
novac nije bitan kada zastupas svoju BiH a nije da se nema novca ipak bi dobio 25.000 eura to ti je 300.000 + premije za odlazak na euro znaci racunaj jos toliko :wink:
sta koga briga sta savez radi? koga briga sta zaostala rulja po tribinama laje ako znas da si uradio sve sto mozes da dodjes do pobjede? safet susic je meni legenda i veliko mu hvala za ono sto je ostvario a vaha sto se mene tice nek ide gdje hoce svakako nije neki covjek sto potvrdjuju ljudi bliski njemu.
Vaha zavlači narod nekakvim glupostima ?????? Vaha je uvijek govorio da ga ta pozicija ne interesuje. Vaha nama ne duguje ništa gospodine. Kažeš da neće zbog para ali i kod nas ima para. :-) :-) :-) Što se tiče te zaostale rulje koja laje rekao bih da je problem mnogo veći od toga. Velika smišljena prljava internet hajka je bila protiv prethodnog selektora. Safet, onakav čovjek, gospodin i igrač, sa kojim smo nekoliko puta razvaljivali jače ekipe na kraju ispade da ne zna šta je krilo a šta bek. Zašto bi se Vaha upuštao u takve stvari ?
zavlaci jer je lazov koji nece da kaze da su mu pare bitnije od nekakve BIH nego krivicu prebacuje na savez, nacionalni kljuc (gdje je taj kljuc kod papeta i mese kad su samo najbolji pozvani) i drzavu. on za mene nije bosanac i hercegovac i gotovo, finito, fini. i sta ima od nekih sto na internetu anonimno pisu, pa naravno ako igra i rezultat ne valjaju javnost ce pljuvati. pogledaj malo u engleskoj sto im medije rade, ako selektoru u BIH smeta pritisak javnosti neka igra sah kriket ili curling.
User avatar
OldMayor
Posts: 2999
Joined: 30/10/2013 11:21

#66 Re: Vahid Halilhodžić

Post by OldMayor »

Evo rek'o je...ipak nije do para. :oops:
– U takvim uvjetima nemoguće bi bilo normalno raditi. Tu su i traume iz rata koje nosim kada sam bio ranjen. Bez obzira što je to davno bilo, ipak bi se vratila ta bolna sjećanja i ne bih bio sretan čovjek. A da ne ulazim što su politika i vjera na svakom koraku, što bi mi neko odmah rekao zašto nisi pozvao ovog Bošnjaka ili nema ovog Srbina. Nisam želio biti dio te priče – rekao je popularni Vaha.
Posra se coek jos jednom po nama.

Znaci eto Pape i Mesa su obicne budale. Isto vazi i za sve igrace. Seres li Vaha, seres. Jest, novinari konstatno pitaju zasto nije pozvan onaj bosnjak il onaj srbin...nema, svaku konferenciju. I ovo izjaviti nakon sto si radio u Obali slonovace i Alziru... :-)

Pa moj Vaha i Dzeko je proveo rat u Sarajevu, CITAV. I Pjanic je dosao ovdje da igra, mogao je i on hladit muda negdje, dosao je i Kolasinac, Hajrovic i mnogi drugi... Al eto tebi smeta politika, a ne smeta ti raditi sa divljacima u Obali Slonovace ili Alziru...

p.s.
I nisi bio ranjen, nego si se sam ranio. Moj otac je BIO ranjen.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#67 Re: Vahid Halilhodžić

Post by insomnia78 »

Jarane vi isto mala djeca
Frajer sto puta reko da nece
Na lijep nacin i na malo manje lijep al reko sto puta
Druga je stvar sto ste vi mislili da on ako dodje eto nas cudom drito u polufinalu evropskog
User avatar
Pismonosa
Posts: 3767
Joined: 18/04/2011 12:35

#68 Re: Vahid Halilhodžić

Post by Pismonosa »

...
Last edited by Pismonosa on 03/02/2021 15:04, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#69 Re: Vahid Halilhodžić

Post by insomnia78 »

Realno, noje on odlazeci
Lik nije nikad ni bio tu, s reprezentacijom
User avatar
Pismonosa
Posts: 3767
Joined: 18/04/2011 12:35

#70 Re: Vahid Halilhodžić

Post by Pismonosa »

...
Last edited by Pismonosa on 03/02/2021 15:03, edited 1 time in total.
User avatar
OldMayor
Posts: 2999
Joined: 30/10/2013 11:21

#71 Re: Vahid Halilhodžić

Post by OldMayor »

insomnia78 wrote:Jarane vi isto mala djeca
Frajer sto puta reko da nece
Na lijep nacin i na malo manje lijep al reko sto puta
Druga je stvar sto ste vi mislili da on ako dodje eto nas cudom drito u polufinalu evropskog
Ne, ne, ne.... frajer je rekao nije me niko nikad zvao, ofo, ono...kad su ga zovnuli, kreno sa nekom trecom pricom.

Nije stvar u tome sto on nece, jebe mi se, ima ko hoce. Nego je poenta sto se vadi na gluposti. Eto jbg obala slonovace i alzir ispadose jos civilizacija za nas... :-) Pa zamisli kad stranac ovo procita, fkt ce pomisliti da kod nas tako funkcionisu stvari...a evo ja pitam Vahu kada je to neko rekao da neki igrac nije ili jeste pozvan zbog vjere, kada je to neki novinar pitao Papeta, Sliskovica itd... Dakle, serucka lik...sa sigurne daljine.
Tyke
Posts: 2627
Joined: 23/02/2012 05:44

#72 Re: Vahid Halilhodžić

Post by Tyke »

OldMayor wrote:
insomnia78 wrote:Jarane vi isto mala djeca
Frajer sto puta reko da nece
Na lijep nacin i na malo manje lijep al reko sto puta
Druga je stvar sto ste vi mislili da on ako dodje eto nas cudom drito u polufinalu evropskog
Ne, ne, ne.... frajer je rekao nije me niko nikad zvao, ofo, ono...kad su ga zovnuli, kreno sa nekom trecom pricom.

Nije stvar u tome sto on nece, jebe mi se, ima ko hoce. Nego je poenta sto se vadi na gluposti. Eto jbg obala slonovace i alzir ispadose jos civilizacija za nas... :-) Pa zamisli kad stranac ovo procita, fkt ce pomisliti da kod nas tako funkcionisu stvari...a evo ja pitam Vahu kada je to neko rekao da neki igrac nije ili jeste pozvan zbog vjere, kada je to neki novinar pitao Papeta, Sliskovica itd... Dakle, serucka lik...sa sigurne daljine.
Rek'o je Padza nakon njegovog nepozivanja. :P Pape nacionalista :lol:
Halilhodžić, koji će na klupi Japana zarađivati dva miliona eura godišnje, u razgovoru za naš list otkrio je da je već nakon prvog razgovora s čelnicima znao da će biti njihov novi selektor.
Hahaha, mi smo ovo znali jos davnih dana.
Gledao sam neke njihove utakmice, kasete sa SP-a i Azijskog kupa.
Ja, ipak, mislim da je ovo boldirano razlog njegovog nedolaska na nasu klupu. Prodali u savezu video rekorder i kupili DVD player. :lol:
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#73 Re: Vahid Halilhodžić

Post by phillie »

Ko kaze da je "Muji" Japan tek na trecem mjestu :D :D :D
User avatar
Pismonosa
Posts: 3767
Joined: 18/04/2011 12:35

#74 Re: Vahid Halilhodžić

Post by Pismonosa »

...
Last edited by Pismonosa on 03/02/2021 13:31, edited 1 time in total.
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#75 Re: Vahid Halilhodžić

Post by Paul F. »

limeni wrote:... ako selektoru u BIH smeta pritisak javnosti neka igra sah kriket ili curling...
... Ili neka ide u Japan. :D
Post Reply