Vadite me odavdeeeeeeeeeee

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#151

Post by Svemirski_Jebach »

licno nisam imao ovakvih iskusenja i problema...mozda zato jer sam u NYC gdje su opet svi imigranti i pola ih ne zna ni engleski...

a opet, druzim se uglavnom sa tim bijelim protestantima...i nisam primijetio da me se drugacije gleda, odnosno da me neko zbog toga ponizava.

Opet, moguce je da neko ima drugacija iskustva i vjerujem da takvih slucajeva ima dosta...
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#152

Post by nineac »

Ja sam u fucking alabama, bosnjo, ali nisam imao problema. Cuo sam da je raja imala, ali nigdje nije savrseno!
User avatar
dacina_curica
Posts: 5828
Joined: 17/11/2006 20:24
Location: pored kofera......pakujem se lagano :)

#153

Post by dacina_curica »

Ja se takodje nisam nikada nasla u ruznoj situaciji (u USA sa vec 9 godina), ni sto se posla tice, niti na faksu, kao ni u svakodnevnom zivotu......Mislim da cu mnogo prije cuti nesto ruzno i pogrdno od nekog "naseg" (jer nas ovdje kod mene ima mali milion) nego od nekog Amera, pogotovo ne na religioznoj osnovi......A vecina raje sa kojom se druzim je ili iz mjesanih brakova ili u "mjesanim" vezama (kao i ja) i nisam jos ni jednom cula da je neko dozivio neke neprijatnosti.....U svakom slucaju sve najbolje jaranu BosanCu i njegovoj hanumi pa gdje god se odselili... :D
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#154

Post by Svemirski_Jebach »

a sto niko ne ide u bugarsku? Sad je to EU...ili Rumuniju? :D :D
DONY
Posts: 1257
Joined: 20/07/2006 18:23

#155

Post by DONY »

dacina_curica wrote:Ja se takodje nisam nikada nasla u ruznoj situaciji (u USA sa vec 9 godina), ni sto se posla tice, niti na faksu, kao ni u svakodnevnom zivotu......Mislim da cu mnogo prije cuti nesto ruzno i pogrdno od nekog "naseg" (jer nas ovdje kod mene ima mali milion) nego od nekog Amera, pogotovo ne na religioznoj osnovi......A vecina raje sa kojom se druzim je ili iz mjesanih brakova ili u "mjesanim" vezama (kao i ja) i nisam jos ni jednom cula da je neko dozivio neke neprijatnosti.....U svakom slucaju sve najbolje jaranu BosanCu i njegovoj hanumi pa gdje god se odselili... :D

ma "intelektualac" je najvjerovatnije pokusao da "shiri" islam.. :?
sure_alma
Posts: 237
Joined: 25/07/2005 23:42
Location: USA

#156

Post by sure_alma »

ma niko te nece dirati i ponizavati na religijskoj osnovi sem ako sam sebi to nametnes...amerikanci nece pricati o tome ako ti ne pocnes pricati...
ja zivim u sjevernoj dakoti gdje su sve sami bijelci ameri i krscani, ma nikad nista nisam dozivjela...ne promovisem se i fino mi je... :D
eh sad, ima tu i ona druga strana medalje...radi se non-stop, jeb ga mora se raditi gdje si god...daleko brate mili od bosne...da je blize da mogu u auto sjesti i vidjeti seher i svoje bilo bi mi fantazija...ovako moram da planiram put za bosnu unaprijed 6 mjeseci...e to mi nikako ne pase...
a ostalo, majke mi fino...vrata su ti sirom otvorena ka uspijehu ako hoces da budes uspijesan/na...cak ce ti i pomoci da se domognes tog nekog vrha...
eto, preporucujem ameriku u svako doba...daljina i rintanje su malo zeznuti ali ima toliko dobrih pluseva...
samo naprijed i ne daj se...ako mozes dolazi sto prije a ako ne onda preporucujem Kanadu kao alternativu...cak sam cula da je Kanada i bolja od USA...sve zavisi...
sretno u svakom slucaj!!!!! :D
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#157

Post by ladyblue18 »

svemirski ne ocekujem ja to nista vjeruj mi.
znam da nista nece past samo od sebe.
isto ko sto ne ocekujem da sad kad bih otisla tamo da odmah odem u nyc...prevelik je to zalogaj za bilo koga a kamoli za mene
od malog se pocinje
i ja znam mislim pretpostavljam da amerika kakvu gledamo u serijama i filmovima nije ona realna
party all the time, sex, drugs, etc...znam ja da sve to ima i silni ti derneci svake subote al opet nije to tako bajno kako izgleda na tvu bar sam tako cula od prijatelja koji su tamo
covjek se mora zrtvovat da bi nesto postigao u zivotu a ja ako nekad dobijem priliku iskoristit cu je sigurno
mozda kad bih i otisla tamo mozda mi se ne bi svidjelo..sve je to relativno :D
Vrbaslija-BL
Posts: 231
Joined: 21/08/2006 16:16

#158

Post by Vrbaslija-BL »

Tacno! Sve je vrlo relativno.

Zato ja bez neke velike muke ili teske ekonomske neimastine ne bih isao nigdje da sam na mjestu onih koji zive u Bosni.
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#159

Post by forUMASH »

....apsolutno sam siguran da sam imao puno manje problema i/ili neugodnosti nakon preseljenja u US, nego jedan prosjecan, recimo, Gorazdak prilikom preseljenja u Sarajevo.....
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#160

Post by ladyblue18 »

nineac wrote:Ja sam u fucking alabama, bosnjo, ali nisam imao problema. Cuo sam da je raja imala, ali nigdje nije savrseno!
Pif iskopala ja ovu temu :D
Ajd u alabami bar imas nasih sto ih nema u cjeloj ameriKi kolko sam cula :D Pa nisi sam :D
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#161

Post by nineac »

ladyblue18 wrote:
nineac wrote:Ja sam u fucking alabama, bosnjo, ali nisam imao problema. Cuo sam da je raja imala, ali nigdje nije savrseno!
Pif iskopala ja ovu temu :D
Ajd u alabami bar imas nasih sto ih nema u cjeloj ameriKi kolko sam cula :D Pa nisi sam :D
Otkud to??? Ma ovdje nema nasih nigdje. Atlanta je puna zato!
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#162

Post by ladyblue18 »

:lol: :lol: Nema ko mi nije rekao da je alabama krcata bosancima :D
I za astoriju sam cula :D
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#163

Post by nineac »

ladyblue18 wrote::lol: :lol: Nema ko mi nije rekao da je alabama krcata bosancima :D
I za astoriju sam cula :D
ma nemam pojma, a pravo da ti kazem nisam se ni trudio da ih nesto pronadjem :D
genija
Posts: 231
Joined: 24/04/2006 01:01

#164 Re: Vadite me odavdeeeeeeeeeee

Post by genija »

_BosanaC wrote:E ovako... Ukratko...

HOCU VAN! Kako god. Gdje god. U stvari, nije gdje god. Sto dalje to bolje. Kanada. Australija. Novi Zeland. USA. Ako odem u USA obecavam da cu za tri mjeseca postati veci amer od Svemirskog :-)

E sad ozbiljno... Na koji nacin se uopste podnose, i kome, zahtjevi za migracije? Interesuje me za mene i hanumu mi u mene.

I dreknucu im se jos jednom DOSTA! kad budem vidjeo granice ove drzave. I mislim da ce to biti bas dosta od mene.
Ti nisi normalan.. .. samo tako mogu reci? Da ti samo znas kakav je zivot npr ovdje u americi.. eehhhh

sjedi gdje jesi
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#165 Re: Vadite me odavdeeeeeeeeeee

Post by GandalfSivi »

genija wrote: Ti nisi normalan.. .. samo tako mogu reci? Da ti samo znas kakav je zivot npr ovdje u americi.. eehhhh

sjedi gdje jesi
Meni je bas super ovdje u Americi. Ne znam o cemu ti pricas...
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#166

Post by pesak »

A ja mislila da dodjem u Sarajevo.
Mogla bih da zivim u velikom gradu bilo gde. Nisam vezana za Beograd.
Ali , kad vec do sad nisam isla, necu ni ici... :sad:
Izet
Posts: 16
Joined: 24/02/2007 00:07

#167

Post by Izet »

Smartex wrote:
Smartex wrote:
ladyblue18 wrote: jah al opet valja cekat oktobar i za ovo...
nego evo ja kao jedan mladji mozak da kazem moje glediste na ovo sve
da imam priliku sutra bih otisla i to u SAD.Jer moze ona biti sranje od zemlje al i dalje je zemlja u kojoj je sve moguce bar koliko ja cujem od ljudi koji su tamo. Al najveca prepreka su mi roditelji narocito mama.
U ratu ona nije htjela ic a stari nije mogo sam otic i tako je to ostalo, onda su oni imali neke seme 2000 da idemo al tad se desi 11.9 i sve ostalo na prici.
E ona je u zadnje vrijeme pocela da prica "da sam otisla sada bi mi bilo bolje" al opet kada god ja spomenem tu cinjenicu da bih ja sutra otisla da mogu ona reaguje kao i uvijek...te sta bih ja u tudjini, i bla bla bla...
Uglavnom ja sa svojih 18 god kada me za neka 3 mjeseca ocekuje upis na fax sam svjesna da u ovoj drzavi nema buducnosti.I koliko god se trudila u skoli, pa i na faxu nikada to nece biti to.Zelim da idem negdje gdje cu se moc dokazat i gdje ce mi zivot bit lagodniji u tom smislu da necu morat radit od 8 do 20 za 700-800 u vrh glave 1000km mjesecno.
I nadam se da cu jednog dana i uspjet u tome :roll:
Et cekam oktobar da se prijavim :) pa mozda se desi cudo :D
samo se nadam da se nece naci neko da ismijava ovo sto sam napisala :roll:
Ne vrijediti da igras lurtiju jer po americkim pravilima moras da imas 21. godinu da bi imala pravo da ucestvujes. Sto bi nas narod rekao jos si ti zelena.
A druga stvar najveci tvoj problem i mnogih ljudi dole je sto u startu (samo 18 godina) vec nemas nadu za bolje sutra, i neke promjene u BiH. Problem je sto se nasi ljudi odmah predaju, a borbu nisu ni poceli. I znaj da sa 1000 km mjesecno dole mozes bolje da zivis nego sa 3000$ u Americi. Pretrazuj malo internet pravi poredjenja cijena i ostalog pa stavi na papir sta dobijas sta gubis pa ces i sama vidjeti da buducnost i nije toliko crna. Zatim ako zavrsis fax, iako je velika nezaposlenost u BiH opet ces se negdje zaposliti jer pogledaj statistike u socijalnom za zaposljavanje, najmanje nezaposlenih i oni koji najkrace cekaju za zaposlenje jesu upravo visoko skolovani.

A zasto nas covjek obicni bosanac misli da je svagdje bolje nego u Bosni? Zato jer uvijek misli da je na nekom drugom mjestu bolje nego u svojoj zemlji, po onoj staroj "komsijina trava uvijek je nekako zelenija".
Smartex ajde malo u bosnu trazi poso pa onda se javi. Da vidis te borbe...
Cure rade po 6 mjeseci besplatno (probni rad) pa je gazda otpusti. Gazda nadje novu za slijedecih 6 mjeseci. To tamo je "divlji zapad".
spectra
Posts: 175
Joined: 11/11/2004 17:10
Location: rajvosa-x.com

#168

Post by spectra »

Smartex wrote:
Smartex wrote:
ladyblue18 wrote: jah al opet valja cekat oktobar i za ovo...
nego evo ja kao jedan mladji mozak da kazem moje glediste na ovo sve
da imam priliku sutra bih otisla i to u SAD.Jer moze ona biti sranje od zemlje al i dalje je zemlja u kojoj je sve moguce bar koliko ja cujem od ljudi koji su tamo. Al najveca prepreka su mi roditelji narocito mama.
U ratu ona nije htjela ic a stari nije mogo sam otic i tako je to ostalo, onda su oni imali neke seme 2000 da idemo al tad se desi 11.9 i sve ostalo na prici.
E ona je u zadnje vrijeme pocela da prica "da sam otisla sada bi mi bilo bolje" al opet kada god ja spomenem tu cinjenicu da bih ja sutra otisla da mogu ona reaguje kao i uvijek...te sta bih ja u tudjini, i bla bla bla...
Uglavnom ja sa svojih 18 god kada me za neka 3 mjeseca ocekuje upis na fax sam svjesna da u ovoj drzavi nema buducnosti.I koliko god se trudila u skoli, pa i na faxu nikada to nece biti to.Zelim da idem negdje gdje cu se moc dokazat i gdje ce mi zivot bit lagodniji u tom smislu da necu morat radit od 8 do 20 za 700-800 u vrh glave 1000km mjesecno.
I nadam se da cu jednog dana i uspjet u tome :roll:
Et cekam oktobar da se prijavim :) pa mozda se desi cudo :D
samo se nadam da se nece naci neko da ismijava ovo sto sam napisala :roll:
Ne vrijediti da igras lurtiju jer po americkim pravilima moras da imas 21. godinu da bi imala pravo da ucestvujes. Sto bi nas narod rekao jos si ti zelena.
A druga stvar najveci tvoj problem i mnogih ljudi dole je sto u startu (samo 18 godina) vec nemas nadu za bolje sutra, i neke promjene u BiH. Problem je sto se nasi ljudi odmah predaju, a borbu nisu ni poceli. I znaj da sa 1000 km mjesecno dole mozes bolje da zivis nego sa 3000$ u Americi. Pretrazuj malo internet pravi poredjenja cijena i ostalog pa stavi na papir sta dobijas sta gubis pa ces i sama vidjeti da buducnost i nije toliko crna. Zatim ako zavrsis fax, iako je velika nezaposlenost u BiH opet ces se negdje zaposliti jer pogledaj statistike u socijalnom za zaposljavanje, najmanje nezaposlenih i oni koji najkrace cekaju za zaposlenje jesu upravo visoko skolovani.

A zasto nas covjek obicni bosanac misli da je svagdje bolje nego u Bosni? Zato jer uvijek misli da je na nekom drugom mjestu bolje nego u svojoj zemlji, po onoj staroj "komsijina trava uvijek je nekako zelenija".
Vidim, bas brizljivo savjetujes raju... :roll:

Istina, sa VSS se opet najlakse nadje posao, ali si zaboravio cinjenicu da osobe sa VSS su cesto primorane da rade poslove za koje se zahtijeva SSS, jer se na jedno radno mjesto zna prijaviti po 100 nezaposlenih (i na kraju se primi neko sa VSS, iako je u pitanju recimo radno mjesto sekretarice)... Licno znam nekoliko osoba...

Evo, ti jedan link http://pincom.info/bih/opsirnije.asp?ID=49324 pa se malo zabavi...
... i javi nam kakva je trava u San Diegu? :-D
dino_va..djevojcica
Posts: 271
Joined: 11/05/2006 04:34
Location: nc

#169

Post by dino_va..djevojcica »

@ lady blue, ako ozbiljna u toj namjeri sigurno da mozes...

ja sam dosla u usa sama prije 2g, ni 21g nisam imala.. eno patriota od staraca u bosni, nije da im je loshe al' meni je bolje.. pomazem sestru od 17, preuzela sam je na sebe, cim zavrsi skolu vadim je otud!
Smartex
Posts: 183
Joined: 07/02/2007 00:01
Location: San Diego

#170

Post by Smartex »

spectra wrote:
Smartex wrote:
Smartex wrote: Ne vrijediti da igras lurtiju jer po americkim pravilima moras da imas 21. godinu da bi imala pravo da ucestvujes. Sto bi nas narod rekao jos si ti zelena.
A druga stvar najveci tvoj problem i mnogih ljudi dole je sto u startu (samo 18 godina) vec nemas nadu za bolje sutra, i neke promjene u BiH. Problem je sto se nasi ljudi odmah predaju, a borbu nisu ni poceli. I znaj da sa 1000 km mjesecno dole mozes bolje da zivis nego sa 3000$ u Americi. Pretrazuj malo internet pravi poredjenja cijena i ostalog pa stavi na papir sta dobijas sta gubis pa ces i sama vidjeti da buducnost i nije toliko crna. Zatim ako zavrsis fax, iako je velika nezaposlenost u BiH opet ces se negdje zaposliti jer pogledaj statistike u socijalnom za zaposljavanje, najmanje nezaposlenih i oni koji najkrace cekaju za zaposlenje jesu upravo visoko skolovani.

A zasto nas covjek obicni bosanac misli da je svagdje bolje nego u Bosni? Zato jer uvijek misli da je na nekom drugom mjestu bolje nego u svojoj zemlji, po onoj staroj "komsijina trava uvijek je nekako zelenija".
Vidim, bas brizljivo savjetujes raju... :roll:

Istina, sa VSS se opet najlakse nadje posao, ali si zaboravio cinjenicu da osobe sa VSS su cesto primorane da rade poslove za koje se zahtijeva SSS, jer se na jedno radno mjesto zna prijaviti po 100 nezaposlenih (i na kraju se primi neko sa VSS, iako je u pitanju recimo radno mjesto sekretarice)... Licno znam nekoliko osoba...

Evo, ti jedan link http://pincom.info/bih/opsirnije.asp?ID=49324 pa se malo zabavi...
... i javi nam kakva je trava u San Diegu? :-D



Hm hm a koliko je nasih ljudi sa VSS u Americi koji rade poslove tipa ciscenje po hotelima, farbanje, vozaci... i to nije onda problem a kada je rijec o BiH e onda je problem
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#171

Post by jefferson »

Smartex wrote:
spectra wrote:
Smartex wrote: A druga stvar najveci tvoj problem i mnogih ljudi dole je sto u startu (samo 18 godina) vec nemas nadu za bolje sutra, i neke promjene u BiH. Problem je sto se nasi ljudi odmah predaju, a borbu nisu ni poceli. I znaj da sa 1000 km mjesecno dole mozes bolje da zivis nego sa 3000$ u Americi. Pretrazuj malo internet pravi poredjenja cijena i ostalog pa stavi na papir sta dobijas sta gubis pa ces i sama vidjeti da buducnost i nije toliko crna. Zatim ako zavrsis fax, iako je velika nezaposlenost u BiH opet ces se negdje zaposliti jer pogledaj statistike u socijalnom za zaposljavanje, najmanje nezaposlenih i oni koji najkrace cekaju za zaposlenje jesu upravo visoko skolovani.

A zasto nas covjek obicni bosanac misli da je svagdje bolje nego u Bosni? Zato jer uvijek misli da je na nekom drugom mjestu bolje nego u svojoj zemlji, po onoj staroj "komsijina trava uvijek je nekako zelenija".
Vidim, bas brizljivo savjetujes raju... :roll:

Istina, sa VSS se opet najlakse nadje posao, ali si zaboravio cinjenicu da osobe sa VSS su cesto primorane da rade poslove za koje se zahtijeva SSS, jer se na jedno radno mjesto zna prijaviti po 100 nezaposlenih (i na kraju se primi neko sa VSS, iako je u pitanju recimo radno mjesto sekretarice)... Licno znam nekoliko osoba...

Evo, ti jedan link http://pincom.info/bih/opsirnije.asp?ID=49324 pa se malo zabavi...
... i javi nam kakva je trava u San Diegu? :-D



Hm hm a koliko je nasih ljudi sa VSS u Americi koji rade poslove tipa ciscenje po hotelima, farbanje, vozaci... i to nije onda problem a kada je rijec o BiH e onda je problem
A koliko ih radi dobre poslove???
Sta ima nasih ljudi u americi koji imaju diplome koje kurcu nevrjede, ali su navikli na fotelje u BiH.
Druga stvar, znas i sam da je amerika konstantno usavrsavanje i ucenje ako hoces biti uspjesan. ja jednom dosao na neki skup, bilo 30 bosanaca, tri govorila engleski, ostali djeci daju telefone da se jave kada ih neko zove, a svi su po deset godina u USA!
I sta sad im neko treba dati posao jer boze moj oni imaju VSS? Pa imam je i ja pa niko mi nenudi poslove, nego idi i bori se za njih!
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#172

Post by Bullet Tooth Tony »

Pa što ne ide ova raja to hoce da ide , manja ce guzva u gradu biti , samo pricaju da hoce da idu a niko ne mice :D :D
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#173

Post by ladyblue18 »

Beg_Babic wrote:Pa što ne ide ova raja to hoce da ide , manja ce guzva u gradu biti , samo pricaju da hoce da idu a niko ne mice :D :D
E da je to tako lahko, sutra bi ti se broj stanovnista BiH smanjio sigurno za 30% a mozda cak i vise...
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#174

Post by Bullet Tooth Tony »

ladyblue18 wrote:
Beg_Babic wrote:Pa što ne ide ova raja to hoce da ide , manja ce guzva u gradu biti , samo pricaju da hoce da idu a niko ne mice :D :D
E da je to tako lahko, sutra bi ti se broj stanovnista BiH smanjio sigurno za 30% a mozda cak i vise...
P aneka se malo potrudi, sta da jos za njih stojimo u redovima :lol: :lol:
guest916
Posts: 42
Joined: 01/08/2007 00:06
Location: Perfection Valley

#175

Post by guest916 »

U US ne moras imati VSS ili neku visoku skolu da bi imao lijep zivot. Moras biti vrijedan, tacan i spretan... A ostalo ce samo doci od sebe.
Poznajem dosta nasih ljudi koji su navikli na lijepe stvari i vise ne znaju sta hoce od sebe pa stalno kukaju na Ameriku na porez i kredite.
Sto se prije naviknes bolje ce ti biti.
Post Reply