Uzoran "Bošnjak" po srpskoj mjeri

User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#101 Re: Uzoran "Bošnjak" po srpskoj mjeri

Post by insomnia78 »

evianvoda wrote:Да по српској мјери кажем да нисам очекивао оволико добрих постова који добро огољавају поједине шовинисте. Контао сам све ће се свести на бошњак-босанац-свињетина-југословени-алкохол-зли срби.
Основни узрок предрасуда су или непознавање другог (у случају клинаца што сију мржњу) или ови што још нису изашли из 90тих, "сви су они исти" а лектира им је бошњаци.нет (у случају ветерана).

У ствари најбољи помак ка поправљању односа се управо и ради оваквим темама.. нека се што више пише. поздрављам.
Знаш, мало је тешко изаћи из 90-тих ако још увијек тражиш чланове своје породице убијене 90-тих
Мало се тешко отети утиску да су "сви они исти" кад Србија амнестира ђенерала...
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#102 Re: Uzoran "Bošnjak" po srpskoj mjeri

Post by cyprus »

Nevezano za temu - kad vidim koliko i kako SDA-ovci pjene zbog Radončića, al ono nenormalno... nešto mi miliji postade

:mrgreen: :oops:
johnlock071
Posts: 339
Joined: 03/08/2013 17:38

#103 Re: Uzoran "Bošnjak" po srpskoj mjeri

Post by johnlock071 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Ne znam zašto ovakva vulgarnost. Ako vam se ne sviđa tema zaobiđite je. I meni se ne sviđaju neke teme ali to nije razlog da vrijeđam ljude po istima. Razumijem da vas je pogodio post i da su se mnogi pronašli u njemu ali za to nisam kriv ja i tema već vaš stav i odnos spram drugih i drugačijih. Post je prijvaljen pa očekujem brisanje ovakvih komentara i onih koji podržavaju ovakav govor na javnom forumu.

Do tada držite se teme u skladu sa pravilima.

Hvala.
Samo cjepaj drvosječa, pogodio si u srž pro-četnike i pro-šćepine balije.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#104 Re: Uzoran "Bošnjak" po srpskoj mjeri

Post by hAZNADAR »

evianvoda wrote:Да по српској мјери кажем да нисам очекивао оволико добрих постова који добро огољавају поједине шовинисте. Контао сам све ће се свести на бошњак-босанац-свињетина-југословени-алкохол-зли срби.
Основни узрок предрасуда су или непознавање другог (у случају клинаца што сију мржњу) или ови што још нису изашли из 90тих, "сви су они исти" а лектира им је бошњаци.нет (у случају ветерана).

У ствари најбољи помак ка поправљању односа се управо и ради оваквим темама.. нека се што више пише. поздрављам.
Pa, mozda bi shodno tome, tj boljem upoznavanju bilo dobro da izneses par najcescih stereotipa.
primjerice mitomanski
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11521
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#105 Re: Uzoran "Bošnjak" po srpskoj mjeri

Post by japin_mutapi »

ovi što nisu izašli iz devedesetih neće nikada ni izaći jer su takvi u masovnim grobnicama, po jamama raznim, u potocima i rupama, u dubokoj rijeci ili pak u zgarištu kuće sa kojom su izgorjeli

tako da na dipr o devedesetim a ti koji napraviše devedesete još nisu izašli iz 1389

edit ... ovo je za onog lika gore evionešto ksko se vać zove
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#106 Re: Uzoran "Bošnjak" po srpskoj mjeri

Post by VCorp »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Bez motiva da provociram pitam se onako hipotetički kakav bi uzoran "Bošnjak" trebao biti po uzusima srpske politike u BiH.

Pa krenimo redom.

-Treba da jede svinjetinu i da pije alkohol
-Treba da mrzi Tursku i Arape
-Sa posebnom arogancijom i animozitetom govoriti/pisati o Erdoganu
-Treba da mrzi Aliju Izetbegovića
-Teba afirmativno da govori/piše o četničkom pokretu i dešavanjima od 1990. godine
-Treba u superlativu javno ili prikriveno da govori/piše o Radovanu Karadžiću, ratnoj generaciji srpskih političara u bivšoj Jugoslaviji
-Treba da kroz deklarativnu osudu "svih zločina" podržava genocid u Srebrenici i posljedice istog
-Treba u svakom čovjeku tamnije puti da vidi potencijalnu prijetnju i teroristu
-Svaki pozitivan primjer zajedničkog života ljudi u BiH, pogotovo u RS-u, posmatrati kao slabost i manu
-Svaku aktivnost institucija BiH posmatrati kao atak na srpski narod u BiH i RS
-Treba u superlativu da govori o RS-u te da ističe prednosti a sakriva mane
-Stalno ponavljati mantru da je RS bolji dio
-Kada se govori o BiH upotrebljavati izraz tzv.
-Mrziti džamije, ismijavati obrede muslimana, stavljati ih u podrugljiv kontekst

To bi bilo ovako na prvu, ako se čega bitnog još sjetim dopunim a i ostali slobodno dopunite sve ono šta smatrate da je bitno za "Bošnjaka" po mjeri srpske politike u BiH.

Sjetih se sada da kada bih morao birati osobu koja sve ovo gore objedinjuje smatram da je Emir Kusturica primjer i hodajući model "Bošnjaka" po mjeri srpske politike u BiH.

P.S

-Da osporava bošnjački identitet i bosanski jezik
-Da o Bošnjacima govori kao o izmišljenoj naciji

- Jedem svinjetinu jer volim razne salame, pršute, kulene i pijemo alkohol jer mi se sviđa i pivo i rakija, kao i mojem društvu
- Ne mrzim Tursku niti Arape već prodavanje priča o nekom bratstvu a ljudi ulažu u komšiluk a ne kod nas. Reći će mnogi onu standardnu bi li ti ulagao kod nas, pa ako smo već pobratimljeni onda je red pomoći bratu kad je najcrnje ?
- Šta je Erdogan osim pametovanja i dizanja tenzija uradio za BiH? Ovo za poplave je bilo samoincijativno od turskih općina.
- Alija Izetbegović je htio BiH podijeliti begovskim familijama, rat ga je spriječio ali je zato osnovao kriminalnu organizaciju SDA koja je možda nanijela više štete državi od rata. Da ne spominjemo da je prodao Srebrenicu, namjerno pustio da ga uhvate, nije sakrio famoznu mapu u sobi, taborčio je u Trezoru BiH, skupa sa ženom i Malim Princom se obogatio na tursko - arapskoj sadaKi.
- Poserem ti se na četnike.
- Isto se poserem na Karadzica i ostalu bagru iz devedesetih.
- Osuda svih zločina ? Je li trebamo biti smradovi kao Srbi pa negirati zločine nad civilima i sakrivati kosti nečijih najmilijih i praviti se da su ih poubijali Marsovci ?
- Okani se rasizma, rasa nema veze sa zločinom i ne odgovara se pred sudom kolektivno već individualno.
- Suživot može spasiti ovu zemlju, dijeljenje jača samo desničare.
- Ne zamaram se previše njihovim atacima jer su popušili rat a sad puše u natalitetu.
- Koji superlativi za RS ? Najnerazvijeniji dio Bosne ? Najkomičniji ? Najjadniji ? :D
- Tzv BiH ? To koristi samo krimos iz Laktaša, ne znam baš da Bošnjaci to koriste.
- Mrzim sve religije i sve ih ismijavam.

Bošnjački identitet i bosanski jezik su neosporivi. Jedini koji imaju problem s tim su desničari kod Srba i Hrvata te Bošnjaci turkofili koji se trude biti veći Turci od Turaka a takvih nam ne fali.

Izmišljena nacija ? SVAKA NACIJA JE IZMIŠLJENA. Bitno je koliko je jaka.


To što ti zamišljaš Bošnjake kroz prizmu seljačine koja glasa za SDA je tvoj problem, a nas ima u svijetu par miliona i svi smo različiti. Zašto ja kao Bošnjak ne smijem jesti svinjetinu i piti alkohol ? Bošnjak nije isto što i musliman, iskreno baš me zaboli za religiju bilo koga i važniji mi je moj narod i moja država.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#107 Re: Uzoran "Bošnjak" po srpskoj mjeri

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

VCorp wrote: - Jedem svinjetinu jer volim razne salame, pršute, kulene i pijemo alkohol jer mi se sviđa i pivo i rakija, kao i mojem društvu
- Ne mrzim Tursku niti Arape već prodavanje priča o nekom bratstvu a ljudi ulažu u komšiluk a ne kod nas. Reći će mnogi onu standardnu bi li ti ulagao kod nas, pa ako smo već pobratimljeni onda je red pomoći bratu kad je najcrnje ?
- Šta je Erdogan osim pametovanja i dizanja tenzija uradio za BiH? Ovo za poplave je bilo samoincijativno od turskih općina.
- Alija Izetbegović je htio BiH podijeliti begovskim familijama, rat ga je spriječio ali je zato osnovao kriminalnu organizaciju SDA koja je možda nanijela više štete državi od rata. Da ne spominjemo da je prodao Srebrenicu, namjerno pustio da ga uhvate, nije sakrio famoznu mapu u sobi, taborčio je u Trezoru BiH, skupa sa ženom i Malim Princom se obogatio na tursko - arapskoj sadaKi.
- Poserem ti se na četnike.
- Isto se poserem na Karadzica i ostalu bagru iz devedesetih.
- Osuda svih zločina ? Je li trebamo biti smradovi kao Srbi pa negirati zločine nad civilima i sakrivati kosti nečijih najmilijih i praviti se da su ih poubijali Marsovci ?
- Okani se rasizma, rasa nema veze sa zločinom i ne odgovara se pred sudom kolektivno već individualno.
- Suživot može spasiti ovu zemlju, dijeljenje jača samo desničare.
- Ne zamaram se previše njihovim atacima jer su popušili rat a sad puše u natalitetu.
- Koji superlativi za RS ? Najnerazvijeniji dio Bosne ? Najkomičniji ? Najjadniji ? :D
- Tzv BiH ? To koristi samo krimos iz Laktaša, ne znam baš da Bošnjaci to koriste.
- Mrzim sve religije i sve ih ismijavam.

Bošnjački identitet i bosanski jezik su neosporivi. Jedini koji imaju problem s tim su desničari kod Srba i Hrvata te Bošnjaci turkofili koji se trude biti veći Turci od Turaka a takvih nam ne fali.

Izmišljena nacija ? SVAKA NACIJA JE IZMIŠLJENA. Bitno je koliko je jaka.


To što ti zamišljaš Bošnjake kroz prizmu seljačine koja glasa za SDA je tvoj problem, a nas ima u svijetu par miliona i svi smo različiti. Zašto ja kao Bošnjak ne smijem jesti svinjetinu i piti alkohol ? Bošnjak nije isto što i musliman, iskreno baš me zaboli za religiju bilo koga i važniji mi je moj narod i moja država.

Meni je drago što je ova tema bez ustezanja otvorila neke bolne procese barem ovdje na forumu. Nije problem i ako smrčeš bijelo, guziš crnkije na koje sam moram priznati i sam slab, tvoja je stvar ako jedeš krokodilovo ili bilo koje drugo meso, dakle ja ne prozivam ljude koji sve to rade već one koji kroz tu prizmu predrasuda tog činjenja ili ne činjenja ljude svrstavaju u podobne i one nepodobne. Ja se sa tobom mogu složiti u 90% stvari koje si iznio, mogu prihvatiti i onaj 10% jer je to stvar tvog osobnog stava na koje imaš puno pravo, problem su oni koji evo da kažem mene i tebe kao Bošnjake ocjenjuju kroz te stavke.

Dakle podoban Bošnjak po mjeri politike, neću reći srpskog naroda, već politike i režima RS-a je onaj "Bošnjak" koji ispunjava sve ili dobar dio pobrojanih kriterija iz uvodnog posta. naveo sam i hodajuće primjere, Emir Kusturica a neki su dodali i Đevdu samozvanog eksperta za terorizam a ima ih još.

Treće, misliš da Turske općine mogu samoinicijaivno mimo znanja centralne vlasti uraditi bilo šta? Možeš misliti kako mogu a ne bih volio da živiš u zabludi tipa: Erdogan ne valja ali turske općine valjaju. Hajde de da i tu misaonu akrobaciju popušim ali ostaje mi gorak ukus u ustima. :cry:

Ti četnike možeš nabijati do mile volje ali njihovo redovno postrojavanje na dijelu BIH koja za sebe voli reći da je bolji dio time ne možeš spriječiti. Dakle što ljudi prije progledaju i uvidi neke stvari to će svima nama biti lakše da bez ustezanja dijagnosticiramo problem.
User avatar
Putnik ali stvarno
Posts: 842
Joined: 12/02/2015 14:57
Location: on the ride

#108 Re: Uzoran "Bošnjak" po srpskoj mjeri

Post by Putnik ali stvarno »

Uzoran Bosnjak bi trebao peci malo jacu rakiju, ovako moze cijeli dan do podne

Da smanji ukoso od podne

Priznaje da je novi Tito - Novak I odrice se Federera & Nadala
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#109 Re: Uzoran "Bošnjak" po srpskoj mjeri

Post by VCorp »

Živio sam s momcima iz Erdoganove vojne akademije, svi redom misle da je smeće i zaostao te smatraju da im zemlju vuče nazad jer potiče konzervatizam.

Skupljanje i slanje dobrovoljnih priloga mora odobriti glavna centrala ? :lol: Pa nije ti ovo igrica Alijin Trezor :lol:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#110 Re: Uzoran "Bošnjak" po srpskoj mjeri

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

VCorp wrote:Živio sam s momcima iz Erdoganove vojne akademije, svi redom misle da je smeće i zaostao te smatraju da im zemlju vuče nazad jer potiče konzervatizam.

Skupljanje i slanje dobrovoljnih priloga mora odobriti glavna centrala ? :lol: Pa nije ti ovo igrica Alijin Trezor :lol:
To nisu dobrovoljni prilozi (humanitarna pomoć) već organizovana pomoć Turske. Godinama imaš TIK-u (nešto kao turski USAID) koji implementira razne programe pomoći, unaprijeđenja privrede i drugih segmenata života. Sjedište im je iznad OHR-a na tranzitu. Turski krediti za privrednike preko Zirat banke, visokoškolske ustanove, privatna ulaganja u privredu samo su mali dio pomoći Turske i ove vlade. I sada sve to treba sjebati i popišati da bi ti kao Srbin bio zadovoljan i rekao dobar Bošnjak. Možda prije 1992. godine ali sada nikako.

Imam ja redovan kontakt sa Turcima, svakodnevno, tako da velika večina istog podržava. Oni koji ne podržavaju su većinom mlađi. Kada ih pitam šta je najveći problem kaže zabranio da se pije alkohol na ulici. :-) Na moju konstataciju da i u nekim zapadnim kršćanskim zemljama je zabranjeno konzumiranje alkohola na javnom mjestu ostaju zabezeknuti. Uglavnom su neinformisani i furaju se na anarhiste. :oops:
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#111 Re: Uzoran "Bošnjak" po srpskoj mjeri

Post by zambaklija »

evo ja se nesmatram bošnjakom pa čak ni nekakvim muslimanom,PC smatram tvorevinom stvorenom na pokolju,genocidu i sada kao apartheid,erdogana smatram nikako,aliju isto, vehabije,ISIS i slične smatram i stavljam u isti red kao i četnike i ustaše ili SSovce,kada stižem u BiH i vidim prvu munaru srce mi volkačko,ša sam onda ja :jbt:
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#112 Re: Uzoran "Bošnjak" po srpskoj mjeri

Post by GeeTnT »

zambaklija wrote:evo ja se nesmatram bošnjakom pa čak ni nekakvim muslimanom,PC smatram tvorevinom stvorenom na pokolju,genocidu i sada kao apartheid,erdogana smatram nikako,aliju isto, vehabije,ISIS i slične smatram i stavljam u isti red kao i četnike i ustaše ili SSovce,kada stižem u BiH i vidim prvu munaru srce mi volkačko,ša sam onda ja :jbt:
Ti si Sejfo...Tokača 8-)
Locked