Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

sharafce

#1 Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by sharafce » 24/03/2011 18:55

Sve na stranu, politika i ostalo...ne mogu vjerovati da ovaj debil ovoliko uziva dok posmatra kako neko zvjerski bije maloljetnu djecu :(

http://wn.com/british_soldiers_beating_iraq_children

sorei

#2 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by sorei » 24/03/2011 19:00

Maloumnici, sta drugo ocekivati od njih :x :x :x

bailaor

#3 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by bailaor » 24/03/2011 19:02

Krstaska govna...

JThomas

#4 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by JThomas » 24/03/2011 19:02

pa samo na propagandnom materijalu vojska dijeli cvijeće i čokolade. ne budite makar vi naivni, prošli smo to...

sharafce

#5 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by sharafce » 24/03/2011 19:29

ima jos snimaka, sa jos mladjom djecom, jako me potreslo :( do suza

escobar__

#6 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by escobar__ » 24/03/2011 20:14

Jebeš i njih i njihovu demo(n)kratiju.

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#7 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by PipiDugaDevetka » 24/03/2011 20:33

Snimljeno u Južnom Iraku 2004.g.
Vojnici-monstrumi primjerno kažnjeni, a djeca su sada, vjerovatno, vojnici u opustošenom Iraku.
:(
Dobro bi bilo da naši humanitarci organizuju pomoć. Recimo ''Merhamet'', Crveni križ/krst i slični.

kamen spoticanja

#8 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by kamen spoticanja » 24/03/2011 20:34

emooo wrote:ovako se divljaci uce pameti :thumbup: ,nasa murija bi trebala postupati na ovaj nacin svima bi bilo bolje :bih:
:shock: :shock: :x

Toto

#9 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by Toto » 24/03/2011 20:41

sharafce wrote:Sve na stranu, politika i ostalo...ne mogu vjerovati da ovaj debil ovoliko uziva dok posmatra kako neko zvjerski bije maloljetnu djecu :(

http://wn.com/british_soldiers_beating_iraq_children
kraljevska demokratija

Decerto
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.

#10 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by Decerto » 24/03/2011 21:19

Nisu svi vojnici takvi...sta ocete reci,da svaki vojnik u iraku/afganistanu tuce malu djecu ?

Fossil

#11 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by Fossil » 24/03/2011 21:44

Decerto wrote:Nisu svi vojnici takvi...sta ocete reci,da svaki vojnik u iraku/afganistanu tuce malu djecu ?
Naravno da nije svaki al sigurno preko 50% :x Bolje je pod diktaturom zivjet nego pod ovom demokratijom Krstaska govna su to sve :x

sheilak

#12 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by sheilak » 24/03/2011 21:53

Pitanje je kakvi se to ljudi uopste prikljucuju internacionalnim trupama. Niko od nas nije toliko naivan da vjeruje u goruci idealizam mladih ljudi koji odlaze u nepoznate zemlje da se bore protiv zlog neprijatelja zarad nekog spasenja (bilo kakvog). Dakle, sta je motivacija tih ljudi koji se sami kaznjavaju i postaju vojnici? A nisu u akutnoj opasnosti niti oni niti dom njihov, itd.? Ako i jeste idealizam, onda moramo sumnjati u njihovo mentalno zdravlje, ali i iskrenost prema samom sebi. Ako je nesto drugo, opet moramo posumnjati, a svi se zajedno moramo uplasiti. Jer ipak, i pored najcasnijih namjera, ako ih imaju, i oni su samo ljudi koji u takvim granicnim situacijama kao sto je rat mogu vrlo lako zastraniti. Niko ne zna za sto je covjek sposoban (ovdje mislim na sve nas) u atmosferi ludila, haosa i apsurda, a gdje ima moc da se igra malog boga. Gdje se moze izivljavati do besvijesti nad ljudima, gdje moze lijeciti svoje frustracije. Vidjeli smo Srebrenicu, vidjeli smo Irak, Gvantanamo, sada gledamo Libiju, itd. Koliko je jos samo neznanih zrtava u tim "oslobodjenim" podrucjima? Koliko ce ih jos biti? I kakvih?

pape
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#13 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by pape » 24/03/2011 22:45

bailaor wrote:Krstaska govna...
Fossil wrote:Krstaska govna su to sve.
Ubit ce vas generalizacija i mrznja.

Tesko je naci opravdanje za postupke ovih britanskih vojnika, .... tesko je opravdati bilo kakvo nasilje nad drugima.
Ali, .... krivci za nasilje u ovakvim slucajevima se skrivaju u udobnim kabinetima, u vladama zemalja koje salju svoje vojnike sirom svijeta da "uvode red".
Ne salje li i nasa vlada, ... nasu djecu, da tamo negdje glume mirotvorce sa municijom u cijevima?

I kako vi, ... pravednici, ... znate ko su ovi vojnici sto maltretiraju djecake? Kako znate kojem se Bogu oni mole?

Sve dok postoji i jedan jedini ovakav, .... Image
..... ne pristajem da shutim na vase bljuvotine.

Vjerujem da vam ni casni vojnik Jovo Divjak ne bi presutio.

AS_sa

#14 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by AS_sa » 24/03/2011 22:47

ma ovi su britanci *ovna ... gdje god da se zakuha oni su prvi ... :x

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#15 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by PipiDugaDevetka » 25/03/2011 00:58

Pri protjerivanju moje porodice četnici gurnuli moju gospodju mamu jer se protivila, pa joj slomili nogu, visoko do kuka.
Nije mogla hodati, pa naiđoše UNPROFOR-ci, Francuzi pored ček-pointa Tramvajska pruga-Kasindolska, unesoše materu u oklopni transporter i dok su putovali prema Gradu, onaj jedan Francuz, sve je miluje po kosi.

Drugi Francuz, opet, napio se i u KMT bacio bombu na stražara ARBiH u susjednoj zgradi. Ubio ga iz čista mira i pijanstva.

Decerto
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.

#16 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by Decerto » 25/03/2011 06:47

PipiDugaDevetka wrote:Pri protjerivanju moje porodice četnici gurnuli moju gospodju mamu jer se protivila, pa joj slomili nogu, visoko do kuka.
Nije mogla hodati, pa naiđoše UNPROFOR-ci, Francuzi pored ček-pointa Tramvajska pruga-Kasindolska, unesoše materu u oklopni transporter i dok su putovali prema Gradu, onaj jedan Francuz, sve je miluje po kosi.

Drugi Francuz, opet, napio se i u KMT bacio bombu na stražara ARBiH u susjednoj zgradi. Ubio ga iz čista mira i pijanstva.
Eto,odlican primjer da nisu svi isti...i meni ide na k.... kad generaliziraju i kad jedan vojnik nesto pogrijesi,svi su govna.

sharafce

#17 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by sharafce » 25/03/2011 08:25

sheilak wrote:Pitanje je kakvi se to ljudi uopste prikljucuju internacionalnim trupama. Niko od nas nije toliko naivan da vjeruje u goruci idealizam mladih ljudi koji odlaze u nepoznate zemlje da se bore protiv zlog neprijatelja zarad nekog spasenja (bilo kakvog). Dakle, sta je motivacija tih ljudi koji se sami kaznjavaju i postaju vojnici? A nisu u akutnoj opasnosti niti oni niti dom njihov, itd.? Ako i jeste idealizam, onda moramo sumnjati u njihovo mentalno zdravlje, ali i iskrenost prema samom sebi. Ako je nesto drugo, opet moramo posumnjati, a svi se zajedno moramo uplasiti. Jer ipak, i pored najcasnijih namjera, ako ih imaju, i oni su samo ljudi koji u takvim granicnim situacijama kao sto je rat mogu vrlo lako zastraniti. Niko ne zna za sto je covjek sposoban (ovdje mislim na sve nas) u atmosferi ludila, haosa i apsurda, a gdje ima moc da se igra malog boga. Gdje se moze izivljavati do besvijesti nad ljudima, gdje moze lijeciti svoje frustracije. Vidjeli smo Srebrenicu, vidjeli smo Irak, Gvantanamo, sada gledamo Libiju, itd. Koliko je jos samo neznanih zrtava u tim "oslobodjenim" podrucjima? Koliko ce ih jos biti? I kakvih?
Sa ovim se apsolutno slazem

sharafce

#18 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by sharafce » 25/03/2011 08:35

Decerto wrote:
PipiDugaDevetka wrote:Pri protjerivanju moje porodice četnici gurnuli moju gospodju mamu jer se protivila, pa joj slomili nogu, visoko do kuka.

Eto,odlican primjer da nisu svi isti...i meni ide na k.... kad generaliziraju i kad jedan vojnik nesto pogrijesi,svi su govna.
I, ja mislim da ne treba generalizirati. Ali takodjer mislim da komanda date vojske ne bi ni reagovala, i da je znala za ovo, da nije sve snimljeno i objavljeno. Mozda griješim, ali eto, to mislim. I, takodje, mislim da nesto ne štima kad je ovakav jedan debil imao hrabrosti ovo snimati, a ovi drugi, onako nonšalantno udarati djecu. Da su igdje u djeliću svoga mozga imali naredbu koja im to zabranjuje i spoznaju da će biti strogo kažnjeni za to, da ne bi radili ovakve gnusne stvar, ili bi bar malo razmislili o njima. Po njihovom "nastupu" mi ne izgleda da su se plašili ikakve reakcije. Nisu ih tukli dok se nisu sakrili u "svoje zidine", naravno, zato što znaju da će tu naići na odobravanje. E, šta samo preostaje, ako je neko od njih imalo čovjek, pa da sam sebe kontroliše i bude human, a ne životinja.

JThomas

#19 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by JThomas » 25/03/2011 08:42

pa sigurno ima i dobar broj onih koji misle da je to stvarno neka uzvišena zadaća, propaganda je čudo. a što se tiče drugih - kažu da se prilično isplati za one bez škole, da su dobre penzije i socijalna zaštita poslije i da se lako i dobro možeš zaposliti u policiji i zaštitarskim agencijama. a sigurno ima i pravih psihopata koliko hoćeš, naročito u elitnim jedinicama.

i opet, stvarno ne znam šta vi očekujete od okupatorske vojske, pa bili ste u ratu, većina vas, pobogu. samo u crtićima vojska dijeli šećerlame. otkad je svijeta i vijeka narod se bojao prolaska i vlastite vojske, a kamoli okupatorske.

sharafce

#20 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by sharafce » 25/03/2011 09:39

JThomas wrote:otkad je svijeta i vijeka narod se bojao prolaska i vlastite vojske, a kamoli okupatorske.
ovo je suština...nekako, mislim, ako te udari ruka tvoje majke, manje boli nego da te udari ruka tudjina. Tako i u ovoj priči, kontam dodje ti neko sa strane i bije ti djecu :(

JThomas

#21 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by JThomas » 25/03/2011 10:27

meni je isti qrac, al' eto, kako ti ćejf. čak je gore kad te tuče onaj ko bi trebao biti na tvojoj strani, od okupatora se i ne nadaš ničemu drugom.

neko je na ovom forumu nekad genijalno napisao, ne mogu se sjetiti ko da me sječeš...četnici nisu ušli u najveći dio sarajeva - ali je svejedno opljačkano...surovo, ali istinito.

privremeni

#22 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by privremeni » 25/03/2011 10:57

JThomas wrote:pa sigurno ima i dobar broj onih koji misle da je to stvarno neka uzvišena zadaća, propaganda je čudo. a što se tiče drugih - kažu da se prilično isplati za one bez škole, da su dobre penzije i socijalna zaštita poslije i da se lako i dobro možeš zaposliti u policiji i zaštitarskim agencijama. a sigurno ima i pravih psihopata koliko hoćeš, naročito u elitnim jedinicama.

i opet, stvarno ne znam šta vi očekujete od okupatorske vojske, pa bili ste u ratu, većina vas, pobogu. samo u crtićima vojska dijeli šećerlame. otkad je svijeta i vijeka narod se bojao prolaska i vlastite vojske, a kamoli okupatorske.
To je to, svega gore pomenutog se sjetim svaki puta kada samo ugledam uniformu.
I kad svemu jos dodas potrebu da ti svaki korak ili postupak, mora biti objavljen na FB ili Yu-tubu, inace ne postojis, dobijes ovakve stvari nad kojima se iscudjavamo. :roll:

The 51st State

#23 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by The 51st State » 25/03/2011 11:02

sta se cudite, manje vise svaka policija je ovakva..., koliko sam skonto na snimku radi se o nekoj "riot" jedinici.

black

#24 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by black » 25/03/2011 11:06

govna britanska :x

madner

#25 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by madner » 25/03/2011 11:20

The 51st State wrote:sta se cudite, manje vise svaka policija je ovakva..., koliko sam skonto na snimku radi se o nekoj "riot" jedinici.
Nije isto kada te tuce tvoja milicija i tudja.

Post Reply