Uz tebe smo generale!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#1 Uz tebe smo generale!

Post by Mahalac »

Nimalo slucajno s poznatih strana i kuhinja servira nam se pokusaj izjednacavanja krivice i zlocina u agresiji na BiH '92-'95.
Opet nimalo slucajno ide se na kompromitovanje jednog od najzasluznijih sinova BiH generala Armije BiH i komandanta 5 korpusa, Atifa Dudakovica.
Najmanje sto mozemo je iskazati podrsku nasem generalu.

Image

Divizijski general, zamjenik nacelnika Staba zajednicke komande Vojske Federacije BiH i proslavljeni ratni komandant 5. korpusa ARBiH Atif Dudakovic je rodjen 1953. u Orahovi, Bosanska Gradiska. Zavrsio Vojnu akademiju kopnene vojske, polaznik komandne stabne skole Taktike (prekinuo pocetkom rata 1991). Za vrijeme agresije na Bosnu i Hercegovinu bio je komandant 502. brigade i komandant 5. korpusa ARBiH sa kojim je u najvecoj vojnoj operaciji Armije RBiH oslobodio veliki dio teritorije Bos.krajine ukljucujuci i cetiri velika grada. Zivi i radi u Bihacu i Sarajevu.
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#2 Re: Uz tebe smo generale!

Post by terapija »

Mahalac wrote:Nimalo slucajno s poznatih strana i kuhinja servira nam se pokusaj izjednacavanja krivice i zlocina u agresiji na BiH '92-'95.
Opet nimalo slucajno ide se na kompromitovanje jednog od najzasluznijih sinova BiH generala Armije BiH i komandanta 5 korpusa, Atifa Dudakovica.
Najmanje sto mozemo je iskazati podrsku nasem generalu.

Image

Divizijski general, zamjenik nacelnika Staba zajednicke komande Vojske Federacije BiH i proslavljeni ratni komandant 5. korpusa ARBiH Atif Dudakovic je rodjen 1953. u Orahovi, Bosanska Gradiska. Zavrsio Vojnu akademiju kopnene vojske, polaznik komandne stabne skole Taktike (prekinuo pocetkom rata 1991). Za vrijeme agresije na Bosnu i Hercegovinu bio je komandant 502. brigade i komandant 5. korpusa ARBiH sa kojim je u najvecoj vojnoj operaciji Armije RBiH oslobodio veliki dio teritorije Bos.krajine ukljucujuci i cetiri velika grada. Zivi i radi u Bihacu i Sarajevu.
Ma yebi nas, kakvi smo...

Mater bi svoju prodali za fotelju (i slicno)

primjer: Tihic, Terzic i ostala stoka.
Harise pokazi im sta je patriotizam :P:P:P:P
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#3

Post by Nosferatu »

O cemu ti to konkretno pises?
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#4

Post by Nosferatu »

sretni wrote:Dok su Arkanovci klali narod po Sanskom Mostu Dudakovic je vodao sponzora iz Arabije da kolje zarobljenike. Pa budite uz njega :lol:
E, moj bijednice.

Jest, sve je to tako. Arkanovci su klali pokojeg Srpskog policajca koji je ostao u Sanskom Mostu da nije sljego na motokultivatoru dok je Dudak - vodao Jemence da kolju nevine Srpske kuvare sto su cuvali liniju od 300km oko Bihacke Krajine - uz pomoc - tvojih Babinovaca.

Idi bre u tri lepe nepismene iz kojih si istarlakao.
SilentWhisper
Posts: 320
Joined: 05/06/2006 17:16
Location: Happy place!!!!

#5

Post by SilentWhisper »

Radio-televizija Srbije (RTS) sinoć je prikazala snimak, na kojem se vidi kako bivši komandant Petog korpusa Armije BiH Atif Dudaković naređuje spaljivanje srpskih sela u akciji od 14. do 17. septembra 1995. godine koja je bila nastavak hrvatske "Oluje".
Nakon prikazivanja prvog snimka zločina hrvatskih "Crnih mambi", pripadnika odreda "Hamze" Armije BiH nad izbjeglim krajiškim Srbima, Dudaković je izjavio da nikada nije prekršio Ženevsku konvenciju i da nije dobijao izvještaje o počinjenim zločinima.
Izvor: Radio Slobodna Evropa

Samo da pojasnim o cemu se radi......Necu se petljat
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#6

Post by Nosferatu »

SilentWhisper wrote:Radio-televizija Srbije (RTS) sinoć je prikazala snimak, na kojem se vidi kako bivši komandant Petog korpusa Armije BiH Atif Dudaković naređuje spaljivanje srpskih sela u akciji od 14. do 17. septembra 1995. godine koja je bila nastavak hrvatske "Oluje".
Nakon prikazivanja prvog snimka zločina hrvatskih "Crnih mambi", pripadnika odreda "Hamze" Armije BiH nad izbjeglim krajiškim Srbima, Dudaković je izjavio da nikada nije prekršio Ženevsku konvenciju i da nije dobijao izvještaje o počinjenim zločinima.
Izvor: Radio Slobodna Evropa

Samo da pojasnim o cemu se radi......Necu se petljat
Hvala na pojasnjenju a sad bi da uzvratim ja sa jednim pojasnjenjem.

Oluja se desila na pocetku Augusta 1995-te.
Bosanski Petrovac je oslobodjen u Septembru 1995-te
Sanski Most u Oktorbru 1995-te.

Oluja je prethodila svemu - ako su na snimku Crne Mambe i Hamze - onda se moze raditi samo o Oluji i to u periodu od 3 do 8 Augusta 1995-te godine. A zna se pod cijom je komandom izvedena Oluja i koliko je 5 korpus se pitao - i po cemu u toj akciji.

Ovo je tipican primjer - Srpske propagande - u kojoj se mjesa i miksa - i vadi sve iz konteksta. Hamze jesu ubijale ali su ubijali Srpske zarobljene vojnike - koliko ja znam a na tom snimku o kojem ti govoris - ubijaju ljude kod bunkera i transea - sta ce Srpski civil u bunkeru i transeu? Da su ubijali civile - za to nisam znao, niti u to vjerujem dok ne vidim video autentican video snimak.

Sto se tice - spaljenih Srpskih sela - svako selo u kojem je pruzen otpor moguce da je bilo spaljeno i spaljeno je zato sto je u njemu pruzen otpor. Na drugu ruku - poznato je da su Srbi u povlacenju - sve svoje palili. Pa oni su u Bosanskom Novom - digli u vazduh 20-30 kuca - svojih - bez da je Bosanski Novi ikad - pao u ruke HV ili ABiH. Toliko su se oni izbezumili. Primjer povlacenja s Grbavice i Ilidze - pa nisu uticnice u zidu ostavljali - iako su na Grbavici i Ilidzi imali vrijeme - da skinu - u napadu V korpusa su imali vrijeme - samo da zapale "da balijama i ustasama nista ne ostane". To je ta logika.

Kontekst je vrlo, vrlo bitan.
Last edited by Nosferatu on 08/08/2006 10:39, edited 2 times in total.
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#7

Post by terapija »

Nosferatu wrote:
SilentWhisper wrote:Radio-televizija Srbije (RTS) sinoć je prikazala snimak, na kojem se vidi kako bivši komandant Petog korpusa Armije BiH Atif Dudaković naređuje spaljivanje srpskih sela u akciji od 14. do 17. septembra 1995. godine koja je bila nastavak hrvatske "Oluje".
Nakon prikazivanja prvog snimka zločina hrvatskih "Crnih mambi", pripadnika odreda "Hamze" Armije BiH nad izbjeglim krajiškim Srbima, Dudaković je izjavio da nikada nije prekršio Ženevsku konvenciju i da nije dobijao izvještaje o počinjenim zločinima.
Izvor: Radio Slobodna Evropa

Samo da pojasnim o cemu se radi......Necu se petljat
Hvala na pojasnjenju a sad bi da uzvratim ja sa jednim pojasnjenjem.

Oluja se desila na pocetku Augusta 1995-te.
Bosanski Petrovac je oslobodjen u Septembru 1995-te
Sanski Most u Oktorbru 1995-te.

Oluja je prethodila svemu - ako su na snimku Crne Mambe i Hamze - onda se moze raditi samo o Oluji i to u periodu od 3 do 8 Augusta 1995-te godine. A zna se pod cijom je komandom izvedena Oluja i koliko je 5 korpus se pitao - i po cemu u toj akciji.
Ma to se srpsko-fasisticka propaganda... Jedina stvar koju imaju preko drine da radi kako treba :P:P:P Valja zakuhati situaciju kod komsije kad je u sopstvenom dvoristu kriza, i tako skrenuti paznju na neko vrijeme.
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#8

Post by Mahalac »

S obzirom da smo cijeli rat sami sebe granatirali i ubijali, bilo bi malo preambiciozno tvrditi da smo uspjeli popaliti i Grbavicu i Ilidzu a mozda nekad ako to ustreba i to bude aktuelno i istinito :shock:
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#9

Post by Nosferatu »

Istraga o zločinu nad izbeglicama
8. avgust 2006. | 07:49 -> 10:36 | Izvor: B92, Beta
Sarajevo, Zagreb, Beograd -- Tužilaštvo BiH pokrenulo istragu o snimku zločina nad srpskim izbeglicama u Oluji, snimak tražilo i Tužilaštvo Hrvatske.


Kolona izbeglica u Oluji


Portparol Tužilaštva Bosne i Hercegovine Boris Grubešić rekao je da je u toku prikupljanje dodatnih informacija i dokaza o tom slučaju. Tužilaštvo je dobilo amaterski snimak zločina koji su pripadnici Armije BiH i Hrvatske vojske, učesnici operacije Oluja, počinili nad zarobljenicima srpske nacionalnosti.

Kako iz Sarajeva za B92 javlja Amir Sužanj, težnje vlasti Hrvatske da odgovornost prebace isključivo na vojnike Armije BiH mogle bi dovesti do zahlađenja odnosa Zagreb-Sarajevo i novog udaljavanja od istine o Oluji. Vlasti i deo medija u Hrvatskoj negiraju bilo kakvu vezu Hrvatske vojske i ratnih zločina tokom Oluje, tvrdeći da se zločin dogodio u BiH i da su ga počinili pripadnici muslimanske vojske. Potparolka Državnog tužilaštva Martina Mihordin rekla je da neće biti istrage protiv pripadnika I bojne II brigade Hrvatske vojske, Crnih mambi. "Iz raspoloživog snimka, onog koje je Državno tužilaštvo Hrvatske primilo, videlo se da su na tom području bili pripadnici Hrvatske vojske. Oni su bili angažovani na oslobađanju područja Dvora na Uni. Prema do sada prikupljenim podacima i pregledanih snimaka ne proizlazi sumnja da su oni počinili krivično delo", kaže ona.

Direktor Dokumentaciono-informativnog centra Veritas Savo Štrbac kaže da se na snimku koji je emitovan na TV B92 likvidacije ne vide jer je snimatelj ostao bez trake. "Postoji treća traka gde će se to sve videti. Pompa koja se digla sigurno će i usporiti proces dobijanja treće trake, gde će se videti šta su radili na tom putu, gde je pobijeno najviše ljudi iz kolone, šta su radile Mambe, a šta pripadnici 505 Bužimske", objašnjava Štrbac.

Štrbac kaže da i danas u mestu Dvor, na brdu Đed, postoji 112 grobnih mesta, a da je poznat identitet samo dve sahranjene osobe. Na groblju u Petrinji postoji 150 humki i krstova, a po informacijama Veritasa, veliki broj likvidiranih upravo je tamo pokopan. Oko 70 grobnih mesta je i na Glinskom groblju, a među njima su, prema podacima koje Veritas poseduje, sahranjeni neki od ljudi stradalih na putu Glina-Dvor. Štrbac podseća da ti posmrtni ostaci nisu ekshumirani ni posle 11 godina. "Dok su leševi u zemlji, moguće je da se Hrvati ponašaju ovako, da kažu da njihovi nisu ubijali, da su sve to radili neki drugi, da su sve izmislili Veritas i Štrbac. Zašto ne ekshumiraju leševe, da utvrdimo istinu? Leševi su najjači dokaz, jači nego snimci", kaže Štrbac.

Radiotelevizija Srbije prikazala je sinoć snimke na kojima se vidi kako komandant V korpusa Armije BiH Atif Dudaković svojim vojnicima naređuje da pale srpska sela u Bosanskoj krajini, u nastavku akcije Oluja, 16. i 17. septembra 1995. Na snimcima se vide zapaljene kuće, objekti i druga privatna imovina kako gore.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=207232

Neki od komentara (grohotom)

Pa 5.korpus armije BIH je bio najkrvavija jedinica u svim sukobima na teritoriji ex Yu. Oni su cak ratovali i sa Babinim jedinicama oko Kladuse, i kada su bili spremni da ubijaju svoj narod zamislite sta su radili sa Srbima. Ali to nikog ne interesuje tako da ce i ovo proci kao i Holmec. Mnogo vremena treba da prodje da bi pravi razlozi i sve lazi oko rata u ex YU izasli na videlo.
(miiki, 8. avgust 2006 08:41)


Pa ovo da ne poverujes. Oni samo traze Mladica i Karadzica, a ovamo jasniji dokaz ne treba. On jasno naredjuje da se pale srpska sela sto je jasno etnicko ciscenje i cilj proterivanje i unistenje Srba sa njihovih teritorija. Pa ako Haski sud sada ne optuzi i politicko rukovodstvo iz Sarajeva i Zagreba onda treba da odmah obustavi rad jer to zaista nema smisla.
(Public Enemy, 8. avgust 2006 09:19)
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#10

Post by Nosferatu »

Ono sto ja znam - a ja nisam bio ni za boja spreman - pa sad, mozete odmah 50% odpisati je sljedece.

Kod Dvora na Uni - je Srpska kolona izbjeglica zaprijecila put tenkovskoj brigadi Vojske Republike Srpske - koja je zurila da pobjegne sto prije - u Bosnu i Hercegovinu ili tacnije Bosanski Novi.

Ovi tenkisti su bukvalno - pregazili kolonu od par km dugu - govori se da je - 5km bila duga kolona slicna ovoj - samo na mnogo uzoj cesti - mozda sa 2 trake

Image

Uglavnom - posto su se cetnici bojali i Hrvatskih migova kao vojske od 100.000 naoruzanih ljudi - sto Gardista sto rezervista iz HV - prosli su kroz ovu kolonu Srba - i prakticno ih pomeli.

Ovo je naravno - ono sto Hrvati tvrde da se je dogodilo kod Dvora na Uni - i da su na taj nacin ginuli ljudi - ja mislim da su to ovi koje i pominju, iz Gline i Petrinje. Znaci - neko je pregazio kolonu - tenkovima i tu je poginulo oko par stotina Srba. Hrvati tvrda da su Srbi, Srbi su tvrdili da je to HV bila. Niko do sad nije tvrdio - da je 5 korpus dosao na podrucje RH za tenkovskom brigadom - da gazi kolonu od 5km - traktora i motokultivatora - sto bi bilo - bizrano indeed, ali - kako stvari stoje izgleda da nije bitna istina vec - da samo - jedna strana odgovara na udarac drugoj.
legendo_moja
Posts: 440
Joined: 24/07/2006 15:37

#11

Post by legendo_moja »

Covjek izdao naredjenje da se pale sela...da li bi neko bio toliko ljubazan da mi objasni u cemu je problem...

Nikad se nije znalo dokle ce se ici, gdje ce se stati, i da li ce biti kontra napada, iz tog razloga je razumljivo unistavanje infrastrukture.

Tad se nije znalo da ce rat trajati jos par dana, cilj je bio zauzeti sto vise teritorije na bilo koji nacin..

Ako se iko pridrzavao zenevske konvencije u ratu, onda je to bio Dudakovic, a ove sitne carke sto se serviraju s one strane Drine zna se za sta sluze...
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#12

Post by shin »

Ma mogu ga Atifu kolektivno dojit.
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#13

Post by terapija »

legendo_moja wrote:Covjek izdao naredjenje da se pale sela...da li bi neko bio toliko ljubazan da mi objasni u cemu je problem...

Nikad se nije znalo dokle ce se ici, gdje ce se stati, i da li ce biti kontra napada, iz tog razloga je razumljivo unistavanje infrastrukture.

Tad se nije znalo da ce rat trajati jos par dana, cilj je bio zauzeti sto vise teritorije na bilo koji nacin..

Ako se iko pridrzavao zenevske konvencije u ratu, onda je to bio Dudakovic, a ove sitne carke sto se serviraju s one strane Drine zna se za sta sluze...
Na ova s..nja s druge strane drine samo treba pucati kontru i pustiti snimke svih popaljenih bosnjackih i hrvatskih sela, srusenih dzamija i naredjenja tih djela.
Nema drugog nacina urazumiti djubrad :)
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#14

Post by horns&drums »

Ne znam za Lagumdziju, ali Zlatko Miletic...

Jesi ti, O Muamerbeze, bio sa Zlatkom na pocetku rata i kasnije? Ili neđe u poodrum ili u Danmark?
sarajevac
Posts: 99
Joined: 14/11/2003 00:00

#15

Post by sarajevac »

Radi se o snimku u kojem Dudakovic naredjuje vojnicima da pale kuce. Ta situacija zaista se desila i posto mnogo ljudi zna za tu situaciju siguran sam da znaju i istrazitelji haskog suda.

U vojnoj akciji koja se odvijala u pomenutoj noci, jedinice ABiH izgubile su vizuelni kontakt sa komandom. Dudakovic naredjuje da se pale kuce kako bi vidio dokle su jedinice stigle. To je verzija koju sam ja cuo. Uzmite je s rezervom ako zelite.

Paljenje i razaranje civilnih objekata je, bez obzira na namjeru i okolnosti, u definiciji ratnog zlocina.

Epilog ce donijeti sud. Ako bude dovoljno osnova optuzice ga i krivica/nevinost bice dokazani na mjestu gdje se to radi.

Istina je najbolje oruzje pa me zato nerviraju ratni poklici raznih polulikova. Nekad mi se cini da je stepen militantnosti direktno proporcionalan udaljenosti od domovine. (smajli koji povraca)
Im4U
Posts: 55
Joined: 16/08/2005 22:40

#16

Post by Im4U »

ja ne znam, stojim uz atifa koji nam je veoma pomogao. moj rahmetli otac je bio vojnik 5. korpusa. da nije bilo akcije oluje sad bi mi svi bili u rs :)
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#17

Post by Nosferatu »

Paljenje i razaranje civilnih objekata je, bez obzira na namjeru i okolnosti, u definiciji ratnog zlocina.
Nego - kojeg ja Srbina da optuzim za kucu na Stupu sto mi je zapaljena, kucu u Buca Potoku na koju je palo tri granata kao i stan na Kosevu u koju je uletila Srpska granata pa mi ranila oca.
Im4U
Posts: 55
Joined: 16/08/2005 22:40

#18

Post by Im4U »

ma to znam, ali znam da su cetnici bili jedan km od moje kuce a ja sam zivio skoro u centru bihaca. najzasluzniji je 5 korpus sto se tice ovog dijela. poceli su osvajati prema jugu i istoku ali eto dosao dejton
idic
Posts: 865
Joined: 04/06/2002 00:00
Location: Sarajevo

#19

Post by idic »

Svi koji su činili ratne zločine trebaju biti kažnjeni, bez obzira na ime i prezime, vjersku i nacionalnu pripadnost. Dok ljudi ne shvate da provođenjem PRAVDE, odnosno kažnjavanjem svih onih koji su krivi, a posebno onih koji su naređivali izvršenje zločina, nema mira i napretka ovoj zemlji. Niti se može BiH maknuti iz srednjevjekovnog stanja u kojem se nalazimo već 14 godina. :x
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#20

Post by Alfons Kauders »

Im4U wrote:ma to znam, ali znam da su cetnici bili jedan km od moje kuce a ja sam zivio skoro u centru bihaca. najzasluzniji je 5 korpus sto se tice ovog dijela. poceli su osvajati prema jugu i istoku ali eto dosao dejton
nisu poceli osvajati, vec oslobadjati... :D
Im4U
Posts: 55
Joined: 16/08/2005 22:40

#21

Post by Im4U »

Alfons Kauders wrote:
Im4U wrote:ma to znam, ali znam da su cetnici bili jedan km od moje kuce a ja sam zivio skoro u centru bihaca. najzasluzniji je 5 korpus sto se tice ovog dijela. poceli su osvajati prema jugu i istoku ali eto dosao dejton
nisu poceli osvajati, vec oslobadjati... :D
pardon, moja greska :D

poceli su oslobadjati, prvo citav usk pa redom :-)
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#22

Post by Nosferatu »

Muamerbeg wrote:
Im4U wrote:ja ne znam, stojim uz atifa koji nam je veoma pomogao. moj rahmetli otac je bio vojnik 5. korpusa. da nije bilo akcije oluje sad bi mi svi bili u rs :)
sa poslednjim dijelom se neslazem stobom i da nije bilo Oluje dosao je kraj cetnistva u Krajini sedmi i peti korpus su krenuli odlucno ali zatop nas je drugi i treci zajebao
Ama od Novembra 1994-te sve i jedna Srpska jedinica koja je dosla nasuprot 5-tog korpusa je - dezertirala. Pocelo se ginuti - a oni su vidjeli da se nekog bolan jebe hoces li doci ziv ili mrtav kuci.

Smijesno je, zaista smijesno - reci da bi Bihac bio Srebrenica bez Oluje. Cak i kad je najgore bilo - mi smo prizeljkivali da Srbi dodju u centar grada. Tu bi im Staljingrad bio. Mozda bi nas i izginulo pola - ali garantujem da bi zaplakaka Srpska svaka majka - koja nije do tada.
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#23

Post by addem »

Atif Dudakovic je najbolji bosanski general u historiji.
Muamerbeg
Posts: 15
Joined: 07/08/2006 17:43

#24

Post by Muamerbeg »

addem wrote:Atif Dudakovic je najbolji bosanski general u historiji.
Aferim brate
idic
Posts: 865
Joined: 04/06/2002 00:00
Location: Sarajevo

#25

Post by idic »

Dotični general sad putem telefona prodaje svoje knjige o ratu i ratnim zbivanjima u BiH. Zvoni tel. javim se, kaže lik ja sam general Dudaković i prodajem svoju knjigu bla bla.. cijena čista sitnica 200 KM. To bi svaka poštena kuća trebala imati u svojoj biblijoteci. :lol: :lol: :lol:

Nato mu ja kažem kako mi i nismo tako poštena familija, a rat smo osjetili na svojoj koži i o tome imamo lični stav, te nam tuđi nisu dobrodošli, na to pošteni general spusti slušalicu bez pozdrava. :)
Last edited by idic on 08/08/2006 11:39, edited 1 time in total.
Post Reply