Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
drndalo
Posts: 22823
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#51 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by drndalo »

tintilinic wrote:
drndalo wrote:Izvini, ali Daihatsu se u zapadnoj evropi sasvim pristojno prodaje, ima ga u Holandiji, Belgiji, Njemackoj jako puno... I tamo bas i nije jeftin... Ali ga kupuju jer misle da je dobar omjer ulozeno/dobiveno...

Daihatsu se više ne prodaje u Evropi.
Prodavao... :oops:
User avatar
em11r
Posts: 942
Joined: 14/03/2012 16:28
Location: TuzlOk

#52 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by em11r »

Isti je slucaj (ubijanje cijenama) i sa Kiom ja ne znam kako oni opstaju u Bosni

Nova Optima (2.0 Benz, automatik) u Kuvajtu kosta cca 25.000 KM
Image

Kod nas u Bosni osnovni model (1.7 CRD) kosta 52.990 KM.

I kako da mu je neko kupi?
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#53 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by bach »

Toyota - uništen brend? Svašta, pa najveći na svijetu su.
Malo čudno razmišljanje.
Nisu uništili Toyotu kao Toyotu robnu marku, nego su ugušili Daihatsu kao vlastiti subbrand. Neka živi Lexus ( gdje ima mnogo toga iz mnogo jeftinijeg Yarisa, li koga briga...)
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2564
Joined: 07/05/2009 19:51

#54 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by Magarece_godine »

ins wrote:Toyotu u BiH je "ubila" cjenovna politika, a ne Ahmic. Jer da je samo AFA problem, onda bi npr. Smajlovic i Nuić radili bez problema, a ovako su svi u dubiozi.

Pa osnovni Auris D-4D sa 90 KS je bio 37-38.000 KM :-)
Djelomično si upravo. Nije riječ o politici cijena, već o OBAVEZNOJ CARINI OD 15 % s obzirom da su Toyote neeuropski proizvodi ....
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#55 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by goran16v »

Magarece_godine wrote:
ins wrote:Toyotu u BiH je "ubila" cjenovna politika, a ne Ahmic. Jer da je samo AFA problem, onda bi npr. Smajlovic i Nuić radili bez problema, a ovako su svi u dubiozi.

Pa osnovni Auris D-4D sa 90 KS je bio 37-38.000 KM :-)
Djelomično si upravo. Nije riječ o politici cijena, već o OBAVEZNOJ CARINI OD 15 % s obzirom da su Toyote neeuropski proizvodi ....
Nisu sve odnosno ne obracunava se na sve modele carina, jer se gro Toyota se pravi u Turskoj s kojom imamo ugovor o slobodnoj trgovini bez carine, Francuskoj i u Engleskoj.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#56 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by StupskaBitanga »

Čitao sam temu o Asi i vidim totalna konfuzija ko je i šta koga kupio a kako sam shvatio opasno se zakuhalo
Mojih par pitanja ide ka tome
Ko i koje marke automobila će prodavati u Sarajevu? Asa gubi dobija li šta novo i tako to. Mislim evo vidim ovi iz Visokog šire paletu pa pored Opela, Chevroleta i Suzukija sada imaju i Citroen
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#57 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by goran16v »

StupskaBitanga wrote:Čitao sam temu o Asi i vidim totalna konfuzija ko je i šta koga kupio a kako sam shvatio opasno se zakuhalo
Mojih par pitanja ide ka tome
Ko i koje marke automobila će prodavati u Sarajevu? Asa gubi dobija li šta novo i tako to. Mislim evo vidim ovi iz Visokog šire paletu pa pored Opela, Chevroleta i Suzukija sada imaju i Citroen
Oko ASA-e nije pitanje prodaje automobila nego pitanje da li ce ostati uvooznici (gdje lezi glavna lova).
U Sa je biti manjih primjena.
Renault ce i dalje prodavati Bunjo, Halilovic, a po navodima Guma M ce zauzeti mjesto Neurona
Skoda: ASA PSS, Autoagent (s tim sto je po navodima u losoj situaciji) i Bunjo
VW i Audi: ASA PVA, Quattro
Citro: ABC i Berlijeta
Lexus i Toyota: AFA prodaje objekat u Blazuju, ali pojma nemam hoce li prebaciti prodaju Lexusa u Semizovac ili je kraj.
Sve ostalo manje-vise isto.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#58 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by 530i »

Bunjina firma za Škodu se zove TRIAB d.o.o.
tintilinic
Posts: 333
Joined: 30/01/2013 17:44

#59 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by tintilinic »

Prođoh preko Bara danas i nigdje Renaulta???Sta se desava s Bunjom?
User avatar
Optimist
Posts: 13657
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#60 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by Optimist »

tintilinic wrote:Prođoh preko Bara danas i nigdje Renaulta???Sta se desava s Bunjom?

Preselio u novu zgradu preko puta, a u njihovoj staroj zgradi ce ubuduce biti Skoda.
tintilinic
Posts: 333
Joined: 30/01/2013 17:44

#61 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by tintilinic »

Kakva nova zgrada??
Tamo samo beton i malo stakla....Nista nije zavrseno.......Da nije on izgubio Renault?
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#62 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by Better Man »

tintilinic wrote:Kakva nova zgrada??
Tamo samo beton i malo stakla....Nista nije zavrseno.......Da nije on izgubio Renault?
Nije! Polako, valja sve preseliti i opremiti!
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#63 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by StupskaBitanga »

u Srbiji eno Mercedes prodaju svoju firmu za prodaju nekakvoj švicarskog firmi i povukli se s tržišta
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#64 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by addem »

Bunjo je definitivno preuzeo skodu. Vec se reklamiraju. Samo me interesuje dal je izgubio renault?
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#65 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by johntra »

StupskaBitanga wrote:u Srbiji eno Mercedes prodaju svoju firmu za prodaju nekakvoj švicarskog firmi i povukli se s tržišta
ćorak, demantovao Mercedes to...
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#66 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by johntra »

addem wrote:Bunjo je definitivno preuzeo skodu. Vec se reklamiraju. Samo me interesuje dal je izgubio renault?
Nije, napisano je na ovoj temi već više puta...
User avatar
mayab
Posts: 27188
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#67 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by mayab »

Sinoc prolazio cestom pored Bunje, bivsi Renault salon renoviran i ubacene Skode, a svi oni Renoi i Dacie sa trave ispred prebaceni sa druge strane, uz Hyundaia
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#68 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by StupskaBitanga »

Renault će biti prebačen u novi objekat onaj bijeli do Hyundai
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#69 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

addem wrote:Bunjo je definitivno preuzeo skodu. Vec se reklamiraju. Samo me interesuje dal je izgubio renault?
Katastrofa za Skodu, Bunjo je najveći prevarant. Cijela afera oko kodiranih kartica i krađe Megana i Laguna je potekla od njega, imao je ubjedljivo najgori Renaulta servis u Sarajevu a tako će biti i za Škodu. Koliko god ASA bila loša imali su koliko-toliko OK servis, uposlenike sa minimalnim poznavanje osnova komunikacije sa klijentom, poslovne etike i biznisa. Servise su završavali po propisanom standardu, cijenama derali (opet su bili među najjeftinijim u poređenju sa ostalim brandovima) ali isto tako znali su priznati grešku i sve popraviti o svom trošku.
User avatar
drndalo
Posts: 22823
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#70 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by drndalo »

Sto je katastrofa za Skodu? Ostaje i ASA, konkurisat ce jedni drugima, ako Bunjo ne bude valjao ili bude skuplji od ASA-e, nek propadne, evo bas se nasekirah...
Edisontije
Posts: 126
Joined: 28/10/2012 20:16

#71 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by Edisontije »

Danas na Šipu na promociji nove Octavie pitam ja uljudno imaju li neki benzinski motor za test voznju kaze meni trgovac: "ih benzin kad bi mi to........" nema odgovora. Ma osoblje prodaje vozila i njihov pristup kupcima.
S druge strane oduševljen sam profesionlanošću u škoda salonu preko puta ASA auta. sve za deset. Isto tako deset+ za AC QUATRO !!! i naravno ASA auto svaka im čast na ljubaznosti!!! :thumbup:
User avatar
drndalo
Posts: 22823
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#72 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by drndalo »

Edisontije wrote:S druge strane oduševljen sam profesionlanošću u škoda salonu preko puta ASA auta. sve za deset. Isto tako deset+ za AC QUATRO !!! i naravno ASA auto svaka im čast na ljubaznosti!!! :thumbup:
Ti ili si na nekim dobrim drogama, ili se pristup kupcu u ASA-inim salonim promijenio za 176 stepeni u zadnje 2-3 godine... :mrgreen:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#73 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

drndalo wrote:Sto je katastrofa za Skodu? Ostaje i ASA, konkurisat ce jedni drugima, ako Bunjo ne bude valjao ili bude skuplji od ASA-e, nek propadne, evo bas se nasekirah...
Loš kadar, loši ljudi sa upitnim moralom, hoće slagat, zavrnuti i potkrasti kupce. Škoda je do sada imala konkurencije, nisi bio primoran ići u ASA-u. Ali evo hajde da vidimo šta to Bunjo može ponuditi.
User avatar
drndalo
Posts: 22823
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#74 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by drndalo »

Jos bolje, propasce, i moci cemo reci da su propali zbog nesposobnosti/bezobrazluka/kradje...
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#75 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by direstraits0078 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
addem wrote:Bunjo je definitivno preuzeo skodu. Vec se reklamiraju. Samo me interesuje dal je izgubio renault?
Katastrofa za Skodu, Bunjo je najveći prevarant. Cijela afera oko kodiranih kartica i krađe Megana i Laguna je potekla od njega, imao je ubjedljivo najgori Renaulta servis u Sarajevu a tako će biti i za Škodu. Koliko god ASA bila loša imali su koliko-toliko OK servis, uposlenike sa minimalnim poznavanje osnova komunikacije sa klijentom, poslovne etike i biznisa. Servise su završavali po propisanom standardu, cijenama derali (opet su bili među najjeftinijim u poređenju sa ostalim brandovima) ali isto tako znali su priznati grešku i sve popraviti o svom trošku.

Grohotom se smijem. :lol:

Kao sto vec neko rece, ako budu radili kako treba radice, a ako budu fuserili kao ASA, propasce.
Post Reply