Uvoz robe (carina)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
j00k3r
Posts: 206
Joined: 22/07/2012 18:27

#1 Uvoz robe (carina)

Post by j00k3r »

Poštovanje, ekipa,

Imam jedan upit, nadam se da se netko već susreo sa sličnim "problemom", pa da mi može pobliže objasniti/precizirati stvar, naime, opremamo dom, te bismo neke stvari rado uveli iz Hrvatske, konkretno za primjer garnituru u vrijednosti cca 1,500 KM ( nešto manje, al da zaokružimo ), i zanima me kako stvar funkcionira glede eventualne carine ( ako iste ima, onda i povrat poreza ) i svih tih potencijalnih zavrzlama...

Dakle, čitao sam o svemu, samo me još više buni, znam za cifru do 600 KM i sve to, al me zanimaju carine i obračuni za stvari iznad te cifre, postoje li neke olakšice, neke jedinstvene carinske stope, štoviše, oslobođenje za stvari ovakve prirode gdje nešto uzimaš u privatne, a ne komercijalne svrhe?

Ima li negdje pobliže objašnjeno sve, koji papir/zahtjev je potreban i slične stvari?

Na kraju krajeva, ako se baš nitko nije susreo/odradio slično, ako ne i isto, onda ih direktno zovem i to je to... :D

Hvala unaprijed, lp.
Do77
Posts: 46
Joined: 09/01/2019 12:07

#2 Re: Uvoz robe (carina)

Post by Do77 »

Ukratko, olakšica u ovom slučaju nemaš, roba se carini po predviđenoj carinskoj stopi (ovisno o vrsti robe). Vratiti porez možeš, naravno.
Post Reply