uvoz motora i iskustva s BMW r1200c

Podforum za motocikliste...
Post Reply
tbaharis
Posts: 313
Joined: 09/07/2005 07:37
Location: Odma' pored iza...

#1 uvoz motora i iskustva s BMW r1200c

Post by tbaharis »

nemam pojma da li je ova tema vec postojala ako jest feel free da je uklonite... nisam biker ali planiram da postanem u skorije vrijeme... dugo sam razmisljao koji motor da uzmem mada imam favorita, to je definitivno BMW r1200c independent... razgovarao sam s jednim svabom ove godine na moru i kaze da je pravo tezak ali nije ni meni mane tako da ja mislim dacemo se slagati iako nikad prije nisam vozio "pravi bike"... ako ima ko iskustva s ovim motorom saljite... interesuje me da li na uvoz motora postoji starosno ogranicenje kao i na automobile (7 godina) i ako postoji koja je starosna granica... porez znam da je 17% ali me interesuje carina i ostale dadzbine... hvala
Como_Sarajevo
Posts: 624
Joined: 20/01/2004 00:00

#2

Post by Como_Sarajevo »

Godine nisu bitne,znači možeš preko 7 godina starosti uvesti motor.Porez 11 %,carina 17%.Ako dovlačiš iz USA kontejner će te doći oko 1500 dolara.
tbaharis
Posts: 313
Joined: 09/07/2005 07:37
Location: Odma' pored iza...

#3

Post by tbaharis »

Plavac wrote:Godine nisu bitne,znači možeš preko 7 godina starosti uvesti motor.Porez 11 %,carina 17%.Ako dovlačiš iz USA kontejner će te doći oko 1500 dolara.
ma jok amerika samo njemacka... ovaj mi se BMW pravo svidja... hvala na informaciji...
Yamahalac
Posts: 1287
Joined: 27/11/2006 10:11
Location: Tu i tamo

#4

Post by Yamahalac »

tbaharis wrote:
Plavac wrote:Godine nisu bitne,znači možeš preko 7 godina starosti uvesti motor.Porez 11 %,carina 17%.Ako dovlačiš iz USA kontejner će te doći oko 1500 dolara.
ma jok amerika samo njemacka... ovaj mi se BMW pravo svidja... hvala na informaciji...
ni uvoz iz amerika nije los zbog niskog kursa dolara
tbaharis
Posts: 313
Joined: 09/07/2005 07:37
Location: Odma' pored iza...

#5

Post by tbaharis »

u pravu si ali je komplikovano do bola... nego imal ko iskustva s ovim motorom, dijelovi, handling, itd... nije valjda da je samo meni za oko zapeo...
deset_u_pola
Posts: 247
Joined: 06/07/2005 14:58

#6

Post by deset_u_pola »

tbaharis wrote:u pravu si ali je komplikovano do bola... nego imal ko iskustva s ovim motorom, dijelovi, handling, itd... nije valjda da je samo meni za oko zapeo...
Ma nisi jedini. Kad sam se intenzivnije počeo zanimati za motore, ovo mi je bio izbor br 1. Onda sam vidio koliko košta (tada je bio oko 10.000 eura), a onda sam skontao da možda baš i nije za početnika.

Tako da još uvijek tražim motor po mojoj mjeri...
User avatar
Whitesnake
Posts: 134
Joined: 21/04/2007 13:49
Location: Sarajevo

#7

Post by Whitesnake »

Plavac wrote:Godine nisu bitne,znači možeš preko 7 godina starosti uvesti motor.Porez 11 %,carina 17%.Ako dovlačiš iz USA kontejner će te doći oko 1500 dolara.

Ej Plavac, nemoj me pogresno razumiti, ali bih volio znati koliko si siguran u ove informacije?? Milslim za porez, carinu i godine?? Znacilo bi mi jako kada bi mi mogao reci gdje bih to i ja mogao provjeriti kao validnu informaciju..
Pozz ;)
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#8

Post by DaysleepeR »

(procijenjena) Cijena motora + transport odredjuju carinsku osnovicu na koju placas 11% carine

Cijena motora + transport + carina odredjuju poresku osnovicu na koju placas PDV 17%

To ti je to.
tbaharis
Posts: 313
Joined: 09/07/2005 07:37
Location: Odma' pored iza...

#9

Post by tbaharis »

DaysleepeR wrote:(procijenjena) Cijena motora + transport odredjuju carinsku osnovicu na koju placas 11% carine

Cijena motora + transport + carina odredjuju poresku osnovicu na koju placas PDV 17%

To ti je to.
ako je procijenjena vrijednost u pitanju onda bi se to moglo zavrsit ono tatrane... :D ja ipak mislim da je kataloska vrijednost u pitanju. nista moracu se latit kopita i obic sve te "otimace" i skontat ukupnu cifru...
tbaharis
Posts: 313
Joined: 09/07/2005 07:37
Location: Odma' pored iza...

#10

Post by tbaharis »

deset_u_pola wrote:
tbaharis wrote:u pravu si ali je komplikovano do bola... nego imal ko iskustva s ovim motorom, dijelovi, handling, itd... nije valjda da je samo meni za oko zapeo...
Ma nisi jedini. Kad sam se intenzivnije počeo zanimati za motore, ovo mi je bio izbor br 1. Onda sam vidio koliko košta (tada je bio oko 10.000 eura), a onda sam skontao da možda baš i nije za početnika.

Tako da još uvijek tražim motor po mojoj mjeri...
u pravu si... ako hoces dobar r1200c bez obzira na godiste i kilometrazu cijene su mu od 6000 do 13000 eura... ja sam nasao 2001 godiste i malo je modifikovan ono ko custom i cijeni ga svabo 8900 eura... rekao mi je da bi spustio cijenu ali samo u slucaju da dodjem licno pregovarat da mu pokazem da sam ozbiljna musterija... ja cekam zimu, neka mi raja rece da su motori daleko jeftiniji zimi...
Post Reply