Uvoz ledenog čaja od kanabisa&KAKVOĆA HRANE

Sve o zdravlju...
Post Reply
PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Uvoz ledenog čaja od kanabisa&KAKVOĆA HRANE

Post by PipiDugaDevetka » 22/06/2007 01:54

Konačno, neko stručan i kompetentan objasnio zašto nam djeca odlaze na operacije zamjene koštane srži, zbog čega Bosanci i Hercegovci umiru, zašto smo bolesniji nego ikada ranije, zašto reprezentativci ne mogu svih 90 minuta trčati,...
NE MOŽEŠ GANJATI LOPTU SA BOLESNOM/HEMIKALIJAMA OPTEREĆENOM JETROM!

http://www.poljoprivreda.ba 19.06.2007.g. wrote:BiH bez zakona o pakiranju i kakvoći hrane
BiH nema zakona o pakiranju, označavanju i reklamiranju hrane i pića pa se u trgovinama prodaju uvozni proizvodi bez deklaracije o sastavu, bez podataka o proizvodu na nekom od službenih jezika u BiH. Upozoravajući su podatci iz zdravstvenih ustanova o naglom porastu oboljelih od različitih oblika karcinoma i drugih težih bolesti, kojih nije bilo u većem broju prije rata u BiH.
Sve je više primjera da od raka pluća umiru mlađe osobe koji nisu bili pušači, od ciroze ili raka jetre osobe koje uopće nisu konzumirale alkohol... Uzroci naglog porasta teških oboljenja u BiH, po mišljenju dr. Ahemeda Smajića sa Poljoprivrednog fakulteta u Sarajevu i voditelja postdipolomskog studija o kontroli kvalitete hrane i pića, nalaze se u nekontroliranom uvozu hrane. On upozorava kako proizvođači hrane u svijetu koriste različite dodatke prehrambenim proizvodima zbog boje, okusa i mirisa... Dodatci koji se koriste u proizvodnji prehrambenih proizvoda moraju biti strogo dozirani, nekada u miligramima, jer u protivnom iznimno štete ljudskom zdravlju. "Malo je tvrtki u svijetu koje to kontroliraju", upozorava dr. Smajić dodajući kako je bolje kupovati domaće proizvode jer zastarjela tehnologija u BiH poduzećima još nije u mogućnosti koristiti goleme količine dodataka hrani, a u BiH se znatno manje koriste kemijske supstance u poljoprivrednoj proizvodnji. Smajić tvrdi kako u BiH postoje labaratoriji za kontrolu hrane, ali veletrgovine, male trgovine i inspekcije ne šalju proizvode na analizu kako to ne bi plaćali. BiH nema zakon o kontroli kakvoće hrane i pića, nema ni inspektora hrane i pića. Zbog nedostatne kontrole uvoza hrane u BiH nedavno su pripadnici EUFOR-a spriječili uvoz ledenog čaja od ekstrakta kanabisa. Uvoznik ledenog čaja je tvrtka ratnog ministra policije BiH i bivšeg šefa obavještajne službe AID Bakira Alispahića.

Izvor: Poslovni dnevnik
Last edited by PipiDugaDevetka on 22/06/2007 14:29, edited 1 time in total.

nostalgicar

Re: Pokušaj Bakira Alispahića da uveze ledeni čaj od kanabis

Post by nostalgicar » 22/06/2007 02:09

PipiDugaDevetka wrote:Konačno, neko stručan i kompetentan objasnio zašto nam djeca odlaze na operacije zamjene koštane srži, zbog čega Bosanci i Hercegovci umiru, zašto smo bolesniji nego ikada ranije, zašto reprezentativci ne mogu svih 90 minuta trčati,...
NE MOŽEŠ GANJATI LOPTU SA BOLESNOM/HEMIKALIJAMA OPTEREĆENOM JETROM!

http://www.poljoprivreda.ba 19.06.2007.g. wrote:BiH bez zakona o pakiranju i kakvoći hrane
BiH nema zakona o pakiranju, označavanju i reklamiranju hrane i pića pa se u trgovinama prodaju uvozni proizvodi bez deklaracije o sastavu, bez podataka o proizvodu na nekom od službenih jezika u BiH. Upozoravajući su podatci iz zdravstvenih ustanova o naglom porastu oboljelih od različitih oblika karcinoma i drugih težih bolesti, kojih nije bilo u većem broju prije rata u BiH.
Sve je više primjera da od raka pluća umiru mlađe osobe koji nisu bili pušači, od ciroze ili raka jetre osobe koje uopće nisu konzumirale alkohol... Uzroci naglog porasta teških oboljenja u BiH, po mišljenju dr. Ahemeda Smajića sa Poljoprivrednog fakulteta u Sarajevu i voditelja postdipolomskog studija o kontroli kvalitete hrane i pića, nalaze se u nekontroliranom uvozu hrane. On upozorava kako proizvođači hrane u svijetu koriste različite dodatke prehrambenim proizvodima zbog boje, okusa i mirisa... Dodatci koji se koriste u proizvodnji prehrambenih proizvoda moraju biti strogo dozirani, nekada u miligramima, jer u protivnom iznimno štete ljudskom zdravlju. "Malo je tvrtki u svijetu koje to kontroliraju", upozorava dr. Smajić dodajući kako je bolje kupovati domaće proizvode jer zastarjela tehnologija u BiH poduzećima još nije u mogućnosti koristiti goleme količine dodataka hrani, a u BiH se znatno manje koriste kemijske supstance u poljoprivrednoj proizvodnji. Smajić tvrdi kako u BiH postoje labaratoriji za kontrolu hrane, ali veletrgovine, male trgovine i inspekcije ne šalju proizvode na analizu kako to ne bi plaćali. BiH nema zakon o kontroli kakvoće hrane i pića, nema ni inspektora hrane i pića. Zbog nedostatne kontrole uvoza hrane u BiH nedavno su pripadnici EUFOR-a spriječili uvoz ledenog čaja od ekstrakta kanabisa. Uvoznik ledenog čaja je tvrtka ratnog ministra policije BiH i bivšeg šefa obavještajne službe AID Bakira Alispahića.

Izvor: Poslovni dnevnik

A jel to samo ekstrakt onako ili stvarno ima i THC-a ? I kako se zove taj Ice Tea :D

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 22/06/2007 02:19

Ja ga nisam vidio, ne znam. EUFOR-ovci su to vidjeli, mozda i konzumirali...šta ja znam.

mojhaver

Post by mojhaver » 22/06/2007 02:25

Veoma ukusan. :D
Ne fakat bez zeze, odlicno pice.

prleitihi

Post by prleitihi » 22/06/2007 02:42

- šta to radiš?????? :shock: :shock: :shock:
- pušim čaj..što?.. :? :? :? :?

Michun

Post by Michun » 22/06/2007 11:10

Ima li i lizalo od istog - ja kontala kupiti kad sam bila u Holandiji :D A ondaK opet...ko bi objasnio na granici :shock: :D

mala-i

Post by mala-i » 22/06/2007 11:13

Michun wrote:Ima li i lizalo od istog - ja kontala kupiti kad sam bila u Holandiji :D A ondaK opet...ko bi objasnio na granici :shock: :D

ja kupila.bas kao i pivo s istim :D

mobsterc
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post by mobsterc » 22/06/2007 22:13

sve biljke iz porodice sativa imaju raznorazne pozitivne efekte na ljudski organizam, pa tako i kanabis
fazon je u doziranju :oops:
:D

Sogan

Post by Sogan » 22/06/2007 23:30

U kojoj je stranci Bakir Alispahic? Glasacu za njega makar bio i u SDP-u? :D

Sarafcina

Post by Sarafcina » 23/06/2007 01:09

ako je ahmed smajic onaj bivsi ministar.... i ako je zaista izjavljivao ono sto mu se pripisuje po forumu ... ja mu nista ne vjerujem ;)

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 02/07/2007 22:31

@Sarafcina,
Ne znam šta je izjavljivao, ali neke stvari su rezultat lab. testiranja i rada tima ljudi, pa je to bez sumnje tačno. Evo vidi, svinjetina u halal proizvodima, kengurovina u sudžuki:
http://www.poljoprivreda.ba wrote:U mesnim prerađevinama, supama keksima, puterima, margarinima..., kupljenim u sarajevskim prodavnicama nađene svinjske masnoće i svinjetina! Proteklih nekoliko godina dobro smo se najeli bosanskog suđuka od kengurovog mesa. Naravno, proizvođači nigdje nisu istakli da su u tradicionalni proizvod koji se vijekovima pravio od goveđeg mesa stavili su kengurovo meso koje su uvezli po bagatelnim cijenama i tako ostvarili ekstra profit“, kaže prof. dr. Ahmed Smajić, redovni profesor Poljoprivrednog fakulteta u Sarajevu i rukovodilac postdiplomskog studija kontrole kvaliteta hrane i pića, piše Oslobođenje....Cijeli članak, vidi ovdje:http://www.poljoprivreda.ba/zanimljivosti/bosanski-suduk-od-kengurovog-mesa.html

Post Reply