Uvoz auta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#2626 Re: Uvoz auta

Post by RagibUzoriti »

Ako ce ti on dati svoje tablice od vozila,sjednes u vozilo i pravac mjesto stanovanja tj.Bosna. Onda nadjes spediciju i ljudi ti sve zavrse. Najbolji i najbezbolniji nacin.

Ne znam jedino oko E1 obrasca da li mozes dobiti ili ne. Ako ne dobijes,platis sto moras i mirna Bosna
Eisenheim
Posts: 91
Joined: 08/01/2015 11:18

#2627 Re: Uvoz auta

Post by Eisenheim »

RagibUzoriti wrote:Ako ce ti on dati svoje tablice od vozila,sjednes u vozilo i pravac mjesto stanovanja tj.Bosna. Onda nadjes spediciju i ljudi ti sve zavrse. Najbolji i najbezbolniji nacin.

Ne znam jedino oko E1 obrasca da li mozes dobiti ili ne. Ako ne dobijes,platis sto moras i mirna Bosna
Ma necu se druze peglati s tim E1 platit cu carinu i to je to. Sta mi treba tamo od papira od njega. Hoce li mi biti problem ako me policija zaustavi a tablice od drugog covjeka. Sta mi tacno tu treba da mogu sigurno doci do spedicije kod nas.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#2628 Re: Uvoz auta

Post by RagibUzoriti »

Eisenheim wrote:
RagibUzoriti wrote:Ako ce ti on dati svoje tablice od vozila,sjednes u vozilo i pravac mjesto stanovanja tj.Bosna. Onda nadjes spediciju i ljudi ti sve zavrse. Najbolji i najbezbolniji nacin.

Ne znam jedino oko E1 obrasca da li mozes dobiti ili ne. Ako ne dobijes,platis sto moras i mirna Bosna
Ma necu se druze peglati s tim E1 platit cu carinu i to je to. Sta mi treba tamo od papira od njega. Hoce li mi biti problem ako me policija zaustavi a tablice od drugog covjeka. Sta mi tacno tu treba da mogu sigurno doci do spedicije kod nas.
Nisam toliko kompetentan ali mislim da punomoc i kupoprodajni ugovor su i vise nego dovoljno.
Eisenheim
Posts: 91
Joined: 08/01/2015 11:18

#2629 Re: Uvoz auta

Post by Eisenheim »

RagibUzoriti wrote:
Eisenheim wrote:
RagibUzoriti wrote:Ako ce ti on dati svoje tablice od vozila,sjednes u vozilo i pravac mjesto stanovanja tj.Bosna. Onda nadjes spediciju i ljudi ti sve zavrse. Najbolji i najbezbolniji nacin.

Ne znam jedino oko E1 obrasca da li mozes dobiti ili ne. Ako ne dobijes,platis sto moras i mirna Bosna
Ma necu se druze peglati s tim E1 platit cu carinu i to je to. Sta mi treba tamo od papira od njega. Hoce li mi biti problem ako me policija zaustavi a tablice od drugog covjeka. Sta mi tacno tu treba da mogu sigurno doci do spedicije kod nas.
Nisam toliko kompetentan ali mislim da punomoc i kupoprodajni ugovor su i vise nego dovoljno.
Aha znas li neku spediciju da imas iskustva s njima?
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#2630 Re: Uvoz auta

Post by RagibUzoriti »

Pitaj @HAVANA

Sigurno ti ima nekoga za preporuciti
Eisenheim
Posts: 91
Joined: 08/01/2015 11:18

#2631 Re: Uvoz auta

Post by Eisenheim »

RagibUzoriti wrote:Pitaj @HAVANA

Sigurno ti ima nekoga za preporuciti
Poslao sam mu poruku. Znaci da je najbolja opcija ta da dovucem na njemackim tablicama ne ove Zoll vec regularne?
Livorno
Posts: 89
Joined: 31/07/2017 14:20

#2632 Re: Uvoz auta

Post by Livorno »

Eisenheim wrote:Ja imam specifican slucaj za uvoz automobila pa bi mi trebala pomoc ako ima ko strucan.

Dogovorio sam se sa poznanikom od rodjaka koji zivi u Danskoj da pazarimo auto. Situacija je sljedeca. On je auto kupio i registrovao u Berlinu, ali se auto trenutno nalazi u Parizu buduci da tamo ima djecu i kod njih je kuci. On je voljan da dodje do Pariza avionom i da se nadjemo u Strazburgu i da tu pazarimo auto. Nudi mi posto je auto registrovano da ga vozim tako nazad ali ne znam koja je procedura kod nas za to. Riješili bi kupoprodajni ugovor tamo i sve to, medjutim interesuje me kako bi poslije ja registrovao auto, platio porez i carinu. Moze li se to uraditi odma recimo dok bi ja cekao da ga on odjavi tamo ili je bolje da se odma odjavi i uzmu one Zoll tablice. I sta mi jos od papira treba tamo da mogu zavrsiti?

Znam da je mnogo pitanja pa imajte strpljenja. Jako mi je bitno jer planiram iduci petak da idem za Njemacki pa bi da u medjuvremenu i pazarim auto.

Hvala.
Poznanik od rodjaka zivi u DANSKOJ,
auto registrovanu u NJEMACKOJ,
auto se nalazi u FRANCUSKOJ ...
pazi da ne ostanes donji!!
Eisenheim
Posts: 91
Joined: 08/01/2015 11:18

#2633 Re: Uvoz auta

Post by Eisenheim »

Livorno wrote:
Eisenheim wrote:Ja imam specifican slucaj za uvoz automobila pa bi mi trebala pomoc ako ima ko strucan.

Dogovorio sam se sa poznanikom od rodjaka koji zivi u Danskoj da pazarimo auto. Situacija je sljedeca. On je auto kupio i registrovao u Berlinu, ali se auto trenutno nalazi u Parizu buduci da tamo ima djecu i kod njih je kuci. On je voljan da dodje do Pariza avionom i da se nadjemo u Strazburgu i da tu pazarimo auto. Nudi mi posto je auto registrovano da ga vozim tako nazad ali ne znam koja je procedura kod nas za to. Riješili bi kupoprodajni ugovor tamo i sve to, medjutim interesuje me kako bi poslije ja registrovao auto, platio porez i carinu. Moze li se to uraditi odma recimo dok bi ja cekao da ga on odjavi tamo ili je bolje da se odma odjavi i uzmu one Zoll tablice. I sta mi jos od papira treba tamo da mogu zavrsiti?

Znam da je mnogo pitanja pa imajte strpljenja. Jako mi je bitno jer planiram iduci petak da idem za Njemacki pa bi da u medjuvremenu i pazarim auto.

Hvala.
Poznanik od rodjaka zivi u DANSKOJ,
auto registrovanu u NJEMACKOJ,
auto se nalazi u FRANCUSKOJ ...
pazi da ne ostanes donji!!
Komsije su u Danskoj 15 godina se znaju. Nije to uopste problem. Jest da je komplikovano malo ali eto sta cu. heh
User avatar
nepass1
Posts: 9706
Joined: 06/07/2017 07:35

#2634 Re: Uvoz auta

Post by nepass1 »

koliko izadje carina i svi troskovi ako se u njemackoj kupi auto od 40k KM?
User avatar
xoklix
Posts: 2425
Joined: 16/01/2018 16:07

#2635 Re: Uvoz auta

Post by xoklix »

Zna li neko može li se za Volvo dobiti EUR1 ? XC90(2015ta godina)
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2564
Joined: 07/05/2009 19:51

#2636 Re: Uvoz auta

Post by Magarece_godine »

xoklix wrote:Zna li neko može li se za Volvo dobiti EUR1 ? XC90(2015ta godina)
Da ti ja prodam 2016, Bh porijeklo :D
User avatar
xoklix
Posts: 2425
Joined: 16/01/2018 16:07

#2637 Re: Uvoz auta

Post by xoklix »

Magarece_godine wrote:
xoklix wrote:Zna li neko može li se za Volvo dobiti EUR1 ? XC90(2015ta godina)
Da ti ja prodam 2016, Bh porijeklo :D
Jel na piku? Il' se samo hvališ :P :mrgreen:
Pošalji u pp specifikacije i cijenu.
Bavarac94
Posts: 385
Joined: 17/01/2013 20:50

#2638 Re: Uvoz auta

Post by Bavarac94 »

Da li neko ima iskustva sa transportom alu felgi sa zimskim gumama iz BiH u Njemacku u autu?
User avatar
HardCore
Posts: 2377
Joined: 17/05/2011 21:46

#2639 Re: Uvoz auta

Post by HardCore »

.
User avatar
ljevoruki
Posts: 4754
Joined: 20/05/2011 22:49

#2640 Re: Uvoz auta

Post by ljevoruki »

Ima li neko iskustvo sa uvozom auta u BiH iz USA?
Zanima me kako rijesiti crvene zmigavce i jos par detalja.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#2641 Re: Uvoz auta

Post by madner »

Bavarac94 wrote:Da li neko ima iskustva sa transportom alu felgi sa zimskim gumama iz BiH u Njemacku u autu?
Carina zna peglati.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#2642 Re: Uvoz auta

Post by HAVANA »

Petobanku ce ti traziti.Eura il km,zavisi od raspolozenja. :D l
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#2643 Re: Uvoz auta

Post by madner »

Tarifa znaci ostala ista. :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#2644 Re: Uvoz auta

Post by Maraschino »

sto je zanimljivo prilikom uvoza da medju prvim pitanjima postavljaju bas to ''imate li dodatni set guma'' a droga i oruzje jok, nego gume.
valjda zbog kafe.
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#2645 Re: Uvoz auta

Post by azdralovic »

ljevoruki wrote:Ima li neko iskustvo sa uvozom auta u BiH iz USA?
Zanima me kako rijesiti crvene zmigavce i jos par detalja.
ides na homologaciju pa ti oni sve kazu
User avatar
ljevoruki
Posts: 4754
Joined: 20/05/2011 22:49

#2646 Re: Uvoz auta

Post by ljevoruki »

azdralovic wrote:
ljevoruki wrote:Ima li neko iskustvo sa uvozom auta u BiH iz USA?
Zanima me kako rijesiti crvene zmigavce i jos par detalja.
ides na homologaciju pa ti oni sve kazu
Imas li kakav link za to?
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#2647 Re: Uvoz auta

Post by azdralovic »

ljevoruki wrote:
azdralovic wrote:
ljevoruki wrote:Ima li neko iskustvo sa uvozom auta u BiH iz USA?
Zanima me kako rijesiti crvene zmigavce i jos par detalja.
ides na homologaciju pa ti oni sve kazu
Imas li kakav link za to?
http://www.testing-centar.com/Menu/Americka.aspx

koliko vidim sada imas mogucnost inicijalno da posaljes podatke mailom na prvu provjeru, pa onda kasnije dovezes auto...
Takodjer raspitaj se ako si povratnik iz Amerike, imas pravo na uvoz kao povratnik, imaju neke beneficije oko poreza carina i to ali ne znam bas detalje.
snake c3
Posts: 485
Joined: 05/01/2013 21:06

#2648 Re: Uvoz auta

Post by snake c3 »

Pozdrav, u pitanju je uvoz vozila iz Slovenije u BiH, fizičko lice na fizičko lice.
Ide kupoprodajni ugovor, odjavljuje se vozilo na novog vlasnika (odjavljena saobraćajna), izvozna carinska deklaracija, zoll table, eur1.
Kada se dođe na granicu prijavi se vozilo, vjerovatno bi se carinilo odmah na granici, homologacija i ostalo....i onda sa papirima na registraciju u svoju opštinu?
Ono što me zanima jeste da li može vozilo dovesti sadašnji vlasnik obzirom da će biti odjavljeno na drugu osobu, tj hoce li na granici praviti problem?
Kako se vadi izvozna deklaracija, to može sadašnji vlasnik izvaditi?

Hvala
User avatar
sime_cipol
Posts: 16335
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#2649 Re: Uvoz auta

Post by sime_cipol »

Koji je auto u pitanju, nemoj da kasnije bude placa oko carine :run:
snake c3
Posts: 485
Joined: 05/01/2013 21:06

#2650 Re: Uvoz auta

Post by snake c3 »

Mercedes E250 2010 godina.
Jel procedura kao što sam naveo, ne bi da dođem u situaciju da zaglavi nešto.
Post Reply