Uvjerenje o nekažnjavanju

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#26 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by PipiDugaDevetka »

zampolini33 wrote:Sad se sjetih,iako nema bas skroz veze sa temom.Vadio sam tu potvrdu proslo ljeto,kada su bile one vrucine(nekada i oko 40 stepeni).I normala,bio sam u bermudama,starkama,kratka majica.Nisam pojma imao da se ne moze uci u zgradu suda u bermudama.Kontam,sta sada,mrsko mi se vracati kuci,kad onaj ciko(dedektor) sto rovi na ulazu,kaze mi,na onoj benzinskoj preko puta mogu se iznajmiti tole za 5 km :) .I tako i uradim.sta se Bosnjo nece sjetiti,hehe.
:lol: :lol: :lol: :run: :-) :-D :D
Šta li iznajmljuje ženama kada su
haramli-nepristojno obučene ljeti,
a hoće u Palatu pravde da uđu?
zampolini33
Posts: 9
Joined: 24/07/2008 12:15

#27 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by zampolini33 »

mozda carsaf,pa se ogrnu :-D
moreplovac
Posts: 18
Joined: 23/08/2009 22:49

#28 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by moreplovac »

Može li neko pomoci!

Osoba ima uvjetnu kaznu na period od dvije godine. Može li dobiti uvjerenje o nekažnjavanju?
Načuli smo da se ovo uvjerenje ne može dobiti samo ukoliko se trenutno vodi proces protiv osobe ili ukoliko je presuda jos nepravomocna!

Hvala!
User avatar
topcam
Posts: 5080
Joined: 08/07/2007 12:49

#29 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by topcam »

moreplovac wrote:Može li neko pomoci!

Osoba ima uvjetnu kaznu na period od dvije godine. Može li dobiti uvjerenje o nekažnjavanju?
Načuli smo da se ovo uvjerenje ne može dobiti samo ukoliko se trenutno vodi proces protiv osobe ili ukoliko je presuda jos nepravomocna!

Hvala!
Ne moze, osoba je osudena.

Nije bitno da li izdrzava zatvorsku ili mu je sudija izasao u susret jer je to prvo pocinjeno kaznjeno djelo, pa je izrecena uvjetna kazna.
User avatar
potpuni stranac
Posts: 807
Joined: 13/03/2008 09:54
Location: Lost at space and time

#30 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by potpuni stranac »

moreplovac wrote:Može li neko pomoci!

Osoba ima uvjetnu kaznu na period od dvije godine. Može li dobiti uvjerenje o nekažnjavanju?
Načuli smo da se ovo uvjerenje ne može dobiti samo ukoliko se trenutno vodi proces protiv osobe ili ukoliko je presuda jos nepravomocna!

Hvala!
po 645 put, uvjerenje da se ne vodi krivični postupak može dobiti, a može dobiti i o nekažnjavanju samo što će biti evidentirana i ta presuda :D . pa ti sad skontaj šta ti ustvari treba.
Suleadnan
Posts: 2
Joined: 26/10/2009 20:51

#31 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by Suleadnan »

Ej moze sam jedno pitanje da li se moze uvjerenje o nekaznjavanju ak sam na uvjetnoj !!! thnx unaprijed!!
Suleadnan
Posts: 2
Joined: 26/10/2009 20:51

#32 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by Suleadnan »

Trebami za vojske il za policijske akademije u sarajevu a traze to uvjerenje u qrac ccc jbg a ja na uvjetnoj 2 god nez sta cu !!!! mozeli neko mi pomoci plsss :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
User avatar
Cica_Mica
Posts: 32
Joined: 13/09/2009 16:00

#33 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by Cica_Mica »

U Sudu , kod tete koja jede burek , ima 654653 godina , i nista ne cuje .... :D
Stari kenjac
Posts: 516
Joined: 23/10/2009 13:01

#34 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by Stari kenjac »

Suleadnan wrote:Ej moze sam jedno pitanje da li se moze uvjerenje o nekaznjavanju ak sam na uvjetnoj !!! thnx unaprijed!!

kako mi je ovo nekad bio fah, a i sad imam dodira s ovim poslom, stvari stoje ovako:
1. uvjerenje da neko nije ili jeste kaznjavan, izdaje kantonalni mup po mjestu rodjenja. I taj papir se zove IZVOD IZ KAZNENE EVIDENCIJE. Dakle to znaci da mup izdaje dokument u kome ce stajati da je osba xy kaznjena od strane suda tog i tok po presudi broj: taj i taj, na kaznu tu i tu. Nakon isteka odredjenih rokova, kazna se brise iz kaznene evidencije i osoba dobje izvod u kome stoji da nije kaznjavana;
2. Uvjerenje da se trenutno vodi ili ne vodi krivicni postupak i u kojoj je fazi izdaje općinski sud po mjestu prebivalista.
P:S: zbog situacije u drzavi u kojoj se ne zna ko sta radi, u raznim konkursima-oglasima, ljudi koji ih pisu ne znaju da navedu koji od ova dva dokumenta treba.
dzelal
Posts: 1
Joined: 02/04/2010 00:26

#35 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by dzelal »

dali je moguce sad dici iz policije u zenici uvjerenje o nekaznjavanju ak imas sitne saobracajne kazne hitno mi je potreban odgovor unaprijed HVALA
User avatar
Gny. Sgt. Hartman
Posts: 79
Joined: 10/06/2006 23:40
Location: Sarajevo

#36 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by Gny. Sgt. Hartman »

SARAJEVO - Istraživanja pokazuju da jedno prijavljivanje na javni natječaj za radno mjesto, uz dostavljanje liječničkog uvjerenja i uvjerenja o nekažnjavanju kandidate košta više od 50 KM, priopćili su Centri civilnih inicijativa.

Obveza poslodavaca je da tek po izboru za određeno radno mjesto, a prije potpisivanja ugovora o radu, od kandidata traže liječničko uvjerenje i uvjerenje o nekažnjavanju.

Ova uvjerenja poslodavac traži službenim putem od nadležne institucije u skladu sa zakonom, a ne od kandidata osobno.

Također, u kontekstu rasprave o zaštiti osobnioh podataka izabranih na političke funkcije, svi kandidati od kojih se, suprotno zakonu, prilikom konkuriranja za radna mjesta zahtijeva uvjerenje o nekažnjavanju mogu se obratiti Agenciji za zaštitu osobnih podataka u BiH i podnijeti prigovor, priopćeno je.

--- NO LINKS ---
SundanceKid
Posts: 1377
Joined: 26/01/2008 23:38

#37 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by SundanceKid »

Moze neko objasnit proceduru za vadjenje ovog uvjerenja u Sarajevu? Gdje idem, sta mi treba, jel placam takse ako sam na birou??
Russs
Posts: 67
Joined: 17/12/2009 12:19
Location: Sarajevo

#38 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by Russs »

to uvjerenje vadis u sudu kod pravnog fakulteta na prvom spratu i ponesi radnu knjizicu i neces platiti taksu :-D
SundanceKid
Posts: 1377
Joined: 26/01/2008 23:38

#39 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by SundanceKid »

Russs wrote:to uvjerenje vadis u sudu kod pravnog fakulteta na prvom spratu i ponesi radnu knjizicu i neces platiti taksu :-D
Hvala za brzi odgovor! :thumbup: :thumbup:
amko76
Posts: 1144
Joined: 17/06/2010 15:38

#40 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by amko76 »

I pogrešan odgovor.

Hoćeš platiti taksu :wink: Ponesi ti 15 KM za sudsku taksu.
sorted
Posts: 580
Joined: 05/03/2012 11:56

#41 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by sorted »

Stari kenjac wrote:
Suleadnan wrote:Ej moze sam jedno pitanje da li se moze uvjerenje o nekaznjavanju ak sam na uvjetnoj !!! thnx unaprijed!!

kako mi je ovo nekad bio fah, a i sad imam dodira s ovim poslom, stvari stoje ovako:
1. uvjerenje da neko nije ili jeste kaznjavan, izdaje kantonalni mup po mjestu rodjenja. I taj papir se zove IZVOD IZ KAZNENE EVIDENCIJE. Dakle to znaci da mup izdaje dokument u kome ce stajati da je osba xy kaznjena od strane suda tog i tok po presudi broj: taj i taj, na kaznu tu i tu. Nakon isteka odredjenih rokova, kazna se brise iz kaznene evidencije i osoba dobje izvod u kome stoji da nije kaznjavana;
2. Uvjerenje da se trenutno vodi ili ne vodi krivicni postupak i u kojoj je fazi izdaje općinski sud po mjestu prebivalista.
P:S: zbog situacije u drzavi u kojoj se ne zna ko sta radi, u raznim konkursima-oglasima, ljudi koji ih pisu ne znaju da navedu koji od ova dva dokumenta treba.

Imas li mozda predstavu koliki je taj rok, i da li se nakon sto dodje do njega, kazna automatski brise, ili treba predati neki zahtjev za tu proceduru?
SundanceKid
Posts: 1377
Joined: 26/01/2008 23:38

#42 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by SundanceKid »

amko76 wrote:I pogrešan odgovor.

Hoćeš platiti taksu :wink: Ponesi ti 15 KM za sudsku taksu.
Update:
Ako jos kome bude trebalo, ovo je ispravno! Taksa se placa u iznosu od 15KM, oslobodjeni su ako se ne varam invalidi, sehidi i redovni studenti do 26te godine starosti. Uvjerenje o nevodjenju krivicnog postupka (dakle ne uvjerenje o nekaznjavanju) se vadi na sudu, zgrada Pravnog fakulteta.
User avatar
karanana
Posts: 47211
Joined: 26/02/2004 00:00

#43 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by karanana »

zna li neko koliko vremenski je ovo uvjerenje validno?
recimo ako imam uvjerenje staro neka 3-4 mjeseca, vrijedi li ono da ga predam onome ko ga trazi?
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#44 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by ho oponopono »

...uvjerenje o nekažnjavanju važi samo 3 mjeseca!
User avatar
karanana
Posts: 47211
Joined: 26/02/2004 00:00

#45 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by karanana »

sranje.
hvala na infu.
User avatar
JoeyTribbiani
Posts: 974
Joined: 28/09/2011 17:46
Location: Uvijek avangarda, nikad kopija

#46 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by JoeyTribbiani »

UPDATE teme :D

Može li se uvjerenje kopirat' i ovjerit ako zatreba na više mjesta (unutar ta 3 mjeseca za koja važi)?
User avatar
mire - ložač
Posts: 290
Joined: 14/02/2008 10:51
Location: kota 850 (vuko*ebina)

#47 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by mire - ložač »

Može, to se i radi, ali isto tako, kad im to predaš fino (potrošiš oko stojanke) kasnije ti jave primili smo babino dijete, a onda oglas pa pošalješ ovoj Agenciji državnoj za podatke, pa barabe popiju kaznu, priča se da i državne glavonje vole opalit po ušima za papire iz murije...
eto sta
Posts: 16
Joined: 14/11/2013 21:41
Location: negdje na kraju

#48 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by eto sta »

Taksa se placa bez obzira
giovanni galli
Posts: 426
Joined: 05/01/2012 21:30

#49 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by giovanni galli »

ja sam bio kaznjen uslovno na dvije godine, i to je isteklo, da bi prije neke 2 godine podnio zahtjev za brisanje iz evidencije, sad mi treba uvjerenje o nekaznjavanju, isao sam u mup tamo je sve izbrisano, medjutim u cms u sudu i dalje se moze naci da sam bio na uslovnoj, tj ako ovi provjeravali mogu to vidjeti, na sudu, kakva je tu regulativa, zar i u sudu nije trebalo da bude brisano? sta da uradim?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#50 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by JThomas »

naravno da se može doći do tog podatka, i naravno da spis ostaje u CMSu i u arhivi. neće ga zapaliti. ali po zakonu si neosuđivan i to se ne smije uzeti u obzir.
Post Reply