Uvjerenje o nekažnjavanju

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#1 Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by luciferino »

Može li mi neko reći kako ide procedura? Znam da jedno uvjerenje izdaje Sud, drugo izdaje MUP.
Treba li se napisati zahtjev, gdje se tačno ide (sprat br., kancelarija br., teta br. itd.) i naravno, kolika je cijena?
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#2 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by b@tto »

da si iz zenice,rekao bi ti,ali si vjerovatnoo iz sarajeva,tako da ti ne mogu pomoći
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#3 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by luciferino »

b@tto wrote:da si iz zenice,rekao bi ti,ali si vjerovatnoo iz sarajeva,tako da ti ne mogu pomoći
E onda nista drug, pricekacemo nekog iz Sarajeva.
User avatar
Atrus
Posts: 411
Joined: 16/05/2008 17:44
Location: EU

#4 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by Atrus »

Ja sam vadio prije nekoliko godina u Sudu. Teta je bila uzasno neljubazna, da sam pozalio sto Ratko Mladic doticnoj nije gadjao kucu. Iako je sve bilo regularno (zahtjev, taksena marka i ostalo), istu mi nije htjela izdati. Poslije sam posalo jaranicu koja je poznati sarajevski advokat i izvadila je potvrdu u sekundi. Za BiH sudstvo imam samo jednu rijec: smradovi. Inace u Sudu ti je to u prizemlju, a ne sjecam se broja sobe. Jedino se placa taksena marka, cini mi se 15 KM. Napisi molbu i to je to.
Last edited by Atrus on 02/07/2008 22:03, edited 1 time in total.
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#5 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by Mahalac »

Glavna zgrada suda, ulaz je sad tamo od prodavnice avanti. Kupis na trafici na ulazu formular i taxu 6-8 KM. Ona ce ti reci da odes gore na prvi sprat soba??? ne sjecam se. Predas, bude gotovo sutra izmedju 2 i 3 je podizanje opet u drugoj sobi, rece ti ova kad budes predavao.
sretan rad :D
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#6 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by melb26sa »

Ovo u Sudu je uvjerenje da se protiv tebe ne vodi postupak (za zadnjih 6-12 mjeseci ne znam vise). Predas jedan dan - formular i takse kupis na trafici na ulazu u Sud a predas u prizemlju gdje je i pisarnica. Bude gotovo iduci dan.

U MUPu - ulica LaBenevolencija ja mislim ides po uvjerenje o nekaznjavaju gdje ce oni reci da te nemaju u svojoj evidenciji kaznjenih lica. Ovo ce ti ukljuciti hodanje dva puta jer moras prvo otici tamo uzeti formular i broj za platiti na posti pa se vratiti tamo da predas. Predlazem direktno zvanje MUPa i trazi da ti daju broj racuna i ostale informacije da ne gubis vrijeme. Za ovo uvjerenje treba par dana. Naravno, na mupks.ba nema informacija kako dobiti uvjerenje :lol:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#7 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by vjesticanametli »

posalji nekog sa indexom ili knjizicom sa biroa pa neces platiti taxu :D
*mima*

#8 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by *mima* »

U zgradi Suda....soba br.104
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#9 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by slavkoimamodilera »

Tako je... od Suda se dobiva uvjerenje da se protiv osobe ne vodi krivicni postupak i to je ono sto se najcesce trazi (recimo prilikom zaposljavanja) iako to ljudi nepravilo zovu uvjerenjem o nekaznjavanju... uvjerenje o nekaznjavanju je nesto drugo i dobiva se od nadleznog MUP-a i procedura nije nimalo jednostavna... cak stavise, citav proces traje prilicno dugo uz poprilicno dokazivanja zasto ti to treba...
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#10 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by luciferino »

Hvala vam svima :kiss:
Treba mi i jedno i drugo. Idem u ponedeljak na turneju po kancelarijama pa cemo vidjeti. Treba mi za vizu.
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#11 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by melb26sa »

Luciferino, jesi povadila sve papire?
User avatar
fatality
Posts: 2153
Joined: 24/02/2008 14:11

#12 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by fatality »

ma ona ti je davno vec preko grane presla :)
suljke
Posts: 175
Joined: 06/02/2008 21:39
Location: sarajevo

#13 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by suljke »

NAPOMENA:
Posto u Sarajevu ima NOVIH Sarajlija, Potvrda da nisi krivicno kaznjavan, koja se vadi u MUP-u, vadi se u mjestu rodjenja, bez obzira koliko godina zivis u Sarajevu. Ovo ne vazi samo za Sarajlije.
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#14 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by Edin H. »

Je li se ovdje misli samo da nisi kaznjavan krvicno ili se odnosi i na prekrsajno?
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#15 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by melb26sa »

Edin H. wrote:Je li se ovdje misli samo da nisi kaznjavan krvicno ili se odnosi i na prekrsajno?
Samo na krivicno, nista prekrsajno.
DarkSoul
Posts: 328
Joined: 11/04/2006 09:05
Location: CH

#16 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by DarkSoul »

kakva viza :? kud putujesh?
malizeleni
Posts: 1198
Joined: 23/04/2007 11:55
Location: U nas u Sveckoj

#17 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by malizeleni »

Atrus wrote:Ja sam vadio prije nekoliko godina u Sudu. Teta je bila uzasno neljubazna, da sam pozalio sto Ratko Mladic doticnoj nije gadjao kucu. Iako je sve bilo regularno (zahtjev, taksena marka i ostalo), istu mi nije htjela izdati. Poslije sam posalo jaranicu koja je poznati sarajevski advokat i izvadila je potvrdu u sekundi. Za BiH sudstvo imam samo jednu rijec: smradovi. Inace u Sudu ti je to u prizemlju, a ne sjecam se broja sobe. Jedino se placa taksena marka, cini mi se 15 KM. Napisi molbu i to je to.
Cvaja na kafu sva vrata otvara :P
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#18 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by luciferino »

Povadila sam sve...malo se natrcite ali sve se dobije bez problema.
Uvjerenje od suda / 8 kmica takse + 0.5 kmica za obrazac / gotovo za dan u kancelariji 104
Uvjerenje of mup-a / 35 kmica takse, rodni list 4 kmice i kopija licne karte/ gotovo za 7 dana u kancelariji 7
adrijana
Posts: 2
Joined: 11/02/2009 17:12

#19 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by adrijana »

Molim vas ako neko zna odgovor!
Treba mi uvjerenje o nekaznjavanju u svrhu prijave na konkurs radi zaposlenja, pa me interesuje dali sam oslobodjena placanja takse, i ako jesam sta treba da prilozim kao dokaz? Dali je to radna knjizica ili potvrda sa biroa? :?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#20 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by vjesticanametli »

ponesi radnu knjizicu
adrijana
Posts: 2
Joined: 11/02/2009 17:12

#21 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by adrijana »

vjesticanametli wrote:ponesi radnu knjizicu
thx na ovako brzom odgovoru :-D
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#22 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by Edin H. »

adrijana wrote:Molim vas ako neko zna odgovor!
Treba mi uvjerenje o nekaznjavanju u svrhu prijave na konkurs radi zaposlenja, pa me interesuje dali sam oslobodjena placanja takse, i ako jesam sta treba da prilozim kao dokaz? Dali je to radna knjizica ili potvrda sa biroa? :?
Bjezi od tog posla, vidis da se izivljavaju.

Uvjerenje se valjda trazi kada ti ponude posao, a ne prije interviewa kada ni ne znas da li ce ti ponuditi posao ili ne :shock:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#23 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by vjesticanametli »

i to stoji nazalost..........adrijana ako se prijavljujes u drzavnu firmu ustedi sebi hodanje i nerviranje
User avatar
Distortion
Posts: 2853
Joined: 08/09/2007 19:56

#24 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by Distortion »

Ja sam u Zenici izvadio potvrdu. Otisao s radnom knjizicom, doduse prije toga sam morao da uzmem potvrdu s biroa da sam nezaposlen. Ispunio obrazac zajedno sa ovim dokazom s biroa i predao. Potvrdu podigao naredni dan. Marke nisam dao, za cudo :D
zampolini33
Posts: 9
Joined: 24/07/2008 12:15

#25 Re: Uvjerenje o nekažnjavanju

Post by zampolini33 »

Sad se sjetih,iako nema bas skroz veze sa temom.Vadio sam tu potvrdu proslo ljeto,kada su bile one vrucine(nekada i oko 40 stepeni).I normala,bio sam u bermudama,starkama,kratka majica.Nisam pojma imao da se ne moze uci u zgradu suda u bermudama.Kontam,sta sada,mrsko mi se vracati kuci,kad onaj ciko(dedektor) sto rovi na ulazu,kaze mi,na onoj benzinskoj preko puta mogu se iznajmiti tole za 5 km :) .I tako i uradim.sta se Bosnjo nece sjetiti,hehe.
Post Reply