utisci-centrotrans

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#901 Re: utisci-centrotrans

Post by Mishelinke »

bumerangss wrote: 01/03/2023 07:47 Šta ovo na fb stranici Centre o validaciji karata za radničke kupone piše da se od 01.04.2023 počinje primjenjivati nova tarifa... je li to znaci da ce radnicki poskupiti?! :-)
Čitaju forum i nadošlo im da cijena nije komercijalno ispativa ako se već ne subvencioniše :mrgreen:
Hakiz
Posts: 40405
Joined: 30/07/2015 20:01

#902 Re: utisci-centrotrans

Post by Hakiz »

bumerangss wrote: 01/03/2023 07:47 Šta ovo na fb stranici Centre o validaciji karata za radničke kupone piše da se od 01.04.2023 počinje primjenjivati nova tarifa... je li to znaci da ce radnicki poskupiti?! :-)
Možda Centrotransova karta.

Kanton određuje ovu "normalnu".
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#903 Re: utisci-centrotrans

Post by Matijevic_Vlado »

User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#904 Re: utisci-centrotrans

Post by Laplace »

Nije mi jasno s kojim pravom vozači Centrotransa na pojedinim linijama kreću po deset ili više minuta prije reda vožnje.

Zadnje linije iz Visokog, na primjer, po redu vožnje kreću u 20:00 h. desetak minuta ranije lično vidim da pored željezničke stanice, na više dužini od kilometar do dva, prođe osam autobusa. Učenici iz srednje škole dođu pet minuta prije nego što autobusi trebaju krenuti i - ostanu u gardu jer su autobusi već otišli. I onda - plaćaj taksi,zovi roditelje ili idi kući pješice.

Da napomenem: ne vjerujem djeci ni roditeljima na riječ, ovo sam vidio lično jer se tim putem vraćam kući u to vrijeme.

Naravno, krivica je i u roditeljima koji se ne bune (tj. bune se nama, ali mi niti plaćamo karte niti vozimo te autobuse niti nas iko pita za red vožnje).

Na stajalištima između gradova je lutrija hoće li ti autobus stati ili će proći, maltene moraš iskočiti pred njega kao Marija Bursać pred njemački tenk.
bumerangss
Posts: 4461
Joined: 12/01/2015 16:47

#905 Re: utisci-centrotrans

Post by bumerangss »

[email protected] njihov mail na koji vam odgovore

Ako ne onda prijava KUIP kantonalna uprava za inspekcijske poslove KS kantonalnom saobracajnom insoektoru koji su vam dužni odgovoriti u roku 15 dana
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#906 Re: utisci-centrotrans

Post by vjeshalica »

bumerangss wrote: 14/04/2023 19:18 [email protected] njihov mail na koji vam odgovore

Ako ne onda prijava KUIP kantonalna uprava za inspekcijske poslove KS kantonalnom saobracajnom insoektoru koji su vam dužni odgovoriti u roku 15 dana
Visoko nije u KS.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#907 Re: utisci-centrotrans

Post by vjeshalica »

Laplace wrote: 14/04/2023 18:51 Nije mi jasno s kojim pravom vozači Centrotransa na pojedinim linijama kreću po deset ili više minuta prije reda vožnje.

Zadnje linije iz Visokog, na primjer, po redu vožnje kreću u 20:00 h. desetak minuta ranije lično vidim da pored željezničke stanice, na više dužini od kilometar do dva, prođe osam autobusa. Učenici iz srednje škole dođu pet minuta prije nego što autobusi trebaju krenuti i - ostanu u gardu jer su autobusi već otišli. I onda - plaćaj taksi,zovi roditelje ili idi kući pješice.

Da napomenem: ne vjerujem djeci ni roditeljima na riječ, ovo sam vidio lično jer se tim putem vraćam kući u to vrijeme.

Naravno, krivica je i u roditeljima koji se ne bune (tj. bune se nama, ali mi niti plaćamo karte niti vozimo te autobuse niti nas iko pita za red vožnje).

Na stajalištima između gradova je lutrija hoće li ti autobus stati ili će proći, maltene moraš iskočiti pred njega kao Marija Bursać pred njemački tenk.
treba povjeriti rv da se nije mijenjao, oni cesto na fb stranici izbace neke promjene rv-a ovdje u ks, mozda je i tamo slucaj slican ili javasluk,doduse priatnik je to
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#908 Re: utisci-centrotrans

Post by Laplace »

vjeshalica wrote: 14/04/2023 22:40
Laplace wrote: 14/04/2023 18:51 Nije mi jasno s kojim pravom vozači Centrotransa na pojedinim linijama kreću po deset ili više minuta prije reda vožnje.

Zadnje linije iz Visokog, na primjer, po redu vožnje kreću u 20:00 h. desetak minuta ranije lično vidim da pored željezničke stanice, na više dužini od kilometar do dva, prođe osam autobusa. Učenici iz srednje škole dođu pet minuta prije nego što autobusi trebaju krenuti i - ostanu u gardu jer su autobusi već otišli. I onda - plaćaj taksi,zovi roditelje ili idi kući pješice.

Da napomenem: ne vjerujem djeci ni roditeljima na riječ, ovo sam vidio lično jer se tim putem vraćam kući u to vrijeme.

Naravno, krivica je i u roditeljima koji se ne bune (tj. bune se nama, ali mi niti plaćamo karte niti vozimo te autobuse niti nas iko pita za red vožnje).

Na stajalištima između gradova je lutrija hoće li ti autobus stati ili će proći, maltene moraš iskočiti pred njega kao Marija Bursać pred njemački tenk.
treba povjeriti rv da se nije mijenjao, oni cesto na fb stranici izbace neke promjene rv-a ovdje u ks, mozda je i tamo slucaj slican ili javasluk,doduse priatnik je to
Dobili smo red vožnje od njihovog direktora (kojeg svako malo pozivamo zbog toga) prije dvije godine. Izgleda da on vozačima ne može ništa, navodno zbog nekih muljanja sa kreditima koje su oni dizali i otplaćuju za njega pa ih ne smije ni kazniti niotpustiti (to su priče koje kruže po Visokom, a u tom gradu je bilo mnogo prevara sa kreditima).

Da stvar bude još gora, tu vlada apsolutni monopol Centrotransa. Navodno se grad munjevito razvija zbog onih brda koje je Obmanagić nazvao piramidama a uz toliko strelovit razvoj nije se pojavio niti jedan privatni prevoznik koji bi pokrio bar jednu liniju.
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#909 Re: utisci-centrotrans

Post by Laplace »

bumerangss wrote: 14/04/2023 19:18 [email protected] njihov mail na koji vam odgovore

Ako ne onda prijava KUIP kantonalna uprava za inspekcijske poslove KS kantonalnom saobracajnom insoektoru koji su vam dužni odgovoriti u roku 15 dana
Ze-do kanton, mada nije ni ovima iz KS maslo za Ramazana. Ljudi su propuštali autobuse ili ulazili u pogrešan zato što je vozačima mrsko okrenuti tablu.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#910 Re: utisci-centrotrans

Post by vjeshalica »

Laplace wrote: 15/04/2023 08:37 Dobili smo red vožnje od njihovog direktora (kojeg svako malo pozivamo zbog toga) prije dvije godine. Izgleda da on vozačima ne može ništa, navodno zbog nekih muljanja sa kreditima koje su oni dizali i otplaćuju za njega pa ih ne smije ni kazniti niotpustiti (to su priče koje kruže po Visokom, a u tom gradu je bilo mnogo prevara sa kreditima).
Nisu to muljaze. Stvar je vrlo jednostavna oni se zaduze na nacin da poloze vozacki koji je cca 2000KM i oni ti jos na to nakaleme neke troskove,poput uniforme i dr. I veze ga ugovorom da radi da to isplati, a njega ima kao radnu snagu. Oni dakle kreditiraju osove koje hoce da rade kao vozaci, i to se stavi na papir i ugovor i to je to. Privatnik je cudo, do juce su pricali o Grasu kao monopolom, a koliki monopol ima Centrotrans na PGSu to je posebna prica.
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#911 Re: utisci-centrotrans

Post by Laplace »

vjeshalica wrote: 15/04/2023 16:01
Laplace wrote: 15/04/2023 08:37 Dobili smo red vožnje od njihovog direktora (kojeg svako malo pozivamo zbog toga) prije dvije godine. Izgleda da on vozačima ne može ništa, navodno zbog nekih muljanja sa kreditima koje su oni dizali i otplaćuju za njega pa ih ne smije ni kazniti niotpustiti (to su priče koje kruže po Visokom, a u tom gradu je bilo mnogo prevara sa kreditima).
Nisu to muljaze. Stvar je vrlo jednostavna oni se zaduze na nacin da poloze vozacki koji je cca 2000KM i oni ti jos na to nakaleme neke troskove,poput uniforme i dr. I veze ga ugovorom da radi da to isplati, a njega ima kao radnu snagu. Oni dakle kreditiraju osove koje hoce da rade kao vozaci, i to se stavi na papir i ugovor i to je to. Privatnik je cudo, do juce su pricali o Grasu kao monopolom, a koliki monopol ima Centrotrans na PGSu to je posebna prica.
Navodno nije to nego su dizali neke kredite na svoje ime a kao šef će vraćati. Šef prestao da vraća a oni ostali kao dužnici. davno bilo.

Opet, moguće da je to što ti pričaš, nije vjerovati našim ljudima. Iako, valjda bi u ovih 6-7 godina kako se borimo sa ovim problemom trebala da su ta zaduženja izmirena.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#912 Re: utisci-centrotrans

Post by vjeshalica »

Laplace wrote: 15/04/2023 18:31
vjeshalica wrote: 15/04/2023 16:01

Nisu to muljaze. Stvar je vrlo jednostavna oni se zaduze na nacin da poloze vozacki koji je cca 2000KM i oni ti jos na to nakaleme neke troskove,poput uniforme i dr. I veze ga ugovorom da radi da to isplati, a njega ima kao radnu snagu. Oni dakle kreditiraju osove koje hoce da rade kao vozaci, i to se stavi na papir i ugovor i to je to. Privatnik je cudo, do juce su pricali o Grasu kao monopolom, a koliki monopol ima Centrotrans na PGSu to je posebna prica.
Navodno nije to nego su dizali neke kredite na svoje ime a kao šef će vraćati. Šef prestao da vraća a oni ostali kao dužnici. davno bilo.

Opet, moguće da je to što ti pričaš, nije vjerovati našim ljudima. Iako, valjda bi u ovih 6-7 godina kako se borimo sa ovim problemom trebala da su ta zaduženja izmirena.
Zavisi, jos uvijek primaju ljude u radni odnos. Doduse privatnik je to, ovdje su teme s pocetka pune fale i svega, da bi se kasnije obrnula situacija donekle. Nas mentalitet je fascinantan.
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#913 Re: utisci-centrotrans

Post by Laplace »

vjeshalica wrote: 15/04/2023 20:56
Laplace wrote: 15/04/2023 18:31

Navodno nije to nego su dizali neke kredite na svoje ime a kao šef će vraćati. Šef prestao da vraća a oni ostali kao dužnici. davno bilo.

Opet, moguće da je to što ti pričaš, nije vjerovati našim ljudima. Iako, valjda bi u ovih 6-7 godina kako se borimo sa ovim problemom trebala da su ta zaduženja izmirena.
Zavisi, jos uvijek primaju ljude u radni odnos. Doduse privatnik je to, ovdje su teme s pocetka pune fale i svega, da bi se kasnije obrnula situacija donekle. Nas mentalitet je fascinantan.
Naši ljudi. Nekad davno mi je drugarica radila na kiosku, radno vrijeme do 20:00 h. Ispočetka poštovala, kasnije zatvarala otprilike između 19:15 i 19:30, kaže nema više mušterija. Dobila otkaz, žalila se da ju je prijavila radnica kioska prekoputa, naravno nizašto.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#914 Re: utisci-centrotrans

Post by bitanga_sa_otesa »

Laplace wrote: 16/04/2023 10:29

Naši ljudi. Nekad davno mi je drugarica radila na kiosku, radno vrijeme do 20:00 h. Ispočetka poštovala, kasnije zatvarala otprilike između 19:15 i 19:30, kaže nema više mušterija. Dobila otkaz, žalila se da ju je prijavila radnica kioska prekoputa, naravno nizašto.
jadna..bas je DŽubre ta iz trafike prekoputa ....
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#915 Re: utisci-centrotrans

Post by Laplace »

bitanga_sa_otesa wrote: 16/04/2023 10:41
Laplace wrote: 16/04/2023 10:29

Naši ljudi. Nekad davno mi je drugarica radila na kiosku, radno vrijeme do 20:00 h. Ispočetka poštovala, kasnije zatvarala otprilike između 19:15 i 19:30, kaže nema više mušterija. Dobila otkaz, žalila se da ju je prijavila radnica kioska prekoputa, naravno nizašto.
jadna..bas je DŽubre ta iz trafike prekoputa ....
Uvijek je drugi kriv. Sestri su bile krive kolegice sa posla kad joj (privatnik) nisu produžili ugovor o radu, a ne samo da je redovno kasnila na posap nego sam se zbog tog kašnjenja više ja nervirao nego ona (ironično, ja u državnoj firmi, gdje teško da mi išta mogu sve i da po sat kasnim na posao, uvijek dolazim ne na vrijeme nego bar pola sata ranije - ne zato što sam pošten i vrijedan nego mi je manje stresan posao ako prije početka lagano popijem jutarnju kafu).
User avatar
Quaresma
Posts: 6692
Joined: 19/07/2010 16:37

#916 Re: utisci-centrotrans

Post by Quaresma »

ima li nacina kako saznati medjugradske redove voznje bez da se zove centro na telefon?

kupovina karata online ne radi nikako vec dugo vremena, a kako stvari stoje nece ni raditi.

zvao danas, ali se niko ne javlja jer pretpostavljam nedjeljom ne radi niko tamo.
User avatar
glitch
Posts: 3241
Joined: 09/07/2014 03:07

#917 Re: utisci-centrotrans

Post by glitch »

Quaresma wrote: 28/05/2023 16:14 ima li nacina kako saznati medjugradske redove voznje bez da se zove centro na telefon?

kupovina karata online ne radi nikako vec dugo vremena, a kako stvari stoje nece ni raditi.

zvao danas, ali se niko ne javlja jer pretpostavljam nedjeljom ne radi niko tamo.
jedino da pogledas na fejs im stranici tu su stavljali slike sa redovima voznje
bumerangss
Posts: 4461
Joined: 12/01/2015 16:47

#918 Re: utisci-centrotrans

Post by bumerangss »

Misli li iko ikad uvesti kontrolu iskaznica sa biroVa onih žutih? Mislim da se i one pocnu "prislanjati" na skener pa da se makar vidi lice jer znam najmanje 5 osoba koje rade, regularno prijavljene kod poslodavca dakle nisu na birou a pokazuju pri ulasku u buseve necije zute iskaznice :-)

Znam cak zenu koja koristi muzevu penzionersku tu zutu iskaznicu, ona mi se pohvalila da to radi. Prvo muz ode obavi sto treba i dođe kuci i njoj dadne svoju iskaznicu i onda ona ide na pijacu, placati racune... jer sto bi dala i 30 za kupon kao supruga penzionera kad moze đabe...

Samo mi posteni radnici naebali i to i ona jedna radnicka nije dovoljna nego kupuj i za drugog prevoznika!

I ne da samo koriste druge osobe jednu iskaznicu neko je ne dopunjavaju mjesecima jer je i ne skeniraju
McGradySA
Posts: 790
Joined: 24/02/2021 11:25

#919 Re: utisci-centrotrans

Post by McGradySA »

Imaju li oni ikakvu klimu u gradskim busevima, pri svakoj vožnji skuham se živ.
Post Reply