utisci-centrotrans

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#626 Re: utisci-centrotrans

Post by tempuser »

trolejbus1921 wrote:1.Gras je te buseve koristio u vanrednim situacijama(manjak buseva,kad je veliki snijeg bio) i to veoma rijetko u usporedbi sa CTS
Bla, bla bla, prc! I standardno, pljuvanje po CTS-u, a kad uvazeni kantonalni komunalni prevoznik za to uvijek ima opravdanje, licemjerje i bahatost onih koji rade i drkaju na KJKP je beskonacna...
Kakav god CTS da je, sa svim manama i vrlinama, i dalje 470 svjetlosnih godina ispred, ako nista vozaci su uredni sa zavezanim kravatama.
trolejbus1921
Posts: 186
Joined: 07/01/2019 21:56

#627 Re: utisci-centrotrans

Post by trolejbus1921 »

Danas je CTS I.Sarajevo na liniji I.Sarajevo-Trebinje vozio sa MAN-om SU3xx(ovdje ide br. ks npr. SU363 SU313 ali njega nezz a nebitno je).Uglavnom SU je prigradska izvedba Lions Classica.To ne bi bio problem da nema cca.200km udaljenosti izmedju 2 grada(preko Foce 197km i tuda je isao,preko Mostara 239km).Onakvo vozilo je za udaljenosti npr Sarajevo-Rastelica,Sarajevo-Kiseljak,Ilidza Trnovo,Sarajevo-Pale i sl a ne 200km.Pod prigradske se podrazumijeva max 60-80km a ne 200km.A da bude jos gore na zadnjem dijelu vozilo je pokriveno reklamom tako da bye-bye gledanje kroz prozor ako nazad sjedite.A put je katastrofa preko Foce ali to drugom prilikom.A i obicni CTS ima takav bus i radi potpuno suprotnu stvar-stavlja ga na Hrasnicu !!!
I tema je CTS a ne koje je GRAS buseve koristio na linijama(to se desavalo a toga nema sigurno neku godinu-dvije).
Imas temu Gras se raspada a vlada ni mukajet i Gras-all about
A da ne pricam o ispravnosti o svjetlima na komandoj tabli itd itd
Usput od danas penzionerske vrijede u oba prevoznika.Iduce ce biti djacke,za zaposlene i nezaposlene.
A raj ce biti u centrinim bbusevima za penzionere.Nema klime ni prozora a na nekim ne rade 2 vrata.
Mogu se gurat na 1 vratima,a propuh eleminisan ni prozora ni klime.
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#628 Re: utisci-centrotrans

Post by konektovan »

Danas sam malo obisao autobusku stsnicu u Sarajevu, pa ono je velika sramota, za centrotrans a i za sam grad Sarajevo.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37265
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#629 Re: utisci-centrotrans

Post by bitanga_sa_otesa »

konektovan wrote:Danas sam malo obisao autobusku stsnicu u Sarajevu, pa ono je velika sramota, za centrotrans a i za sam grad Sarajevo.
pa sarajevo je svakako septicka jama,autobuska stanica je klozet solja i ogledalo grada :D
u brezi imaju bolju autobusku nego mi u sarajevu....
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#630 Re: utisci-centrotrans

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote:
konektovan wrote:Danas sam malo obisao autobusku stsnicu u Sarajevu, pa ono je velika sramota, za centrotrans a i za sam grad Sarajevo.
pa sarajevo je svakako septicka jama,autobuska stanica je klozet solja i ogledalo grada :D
u brezi imaju bolju autobusku nego mi u sarajevu....
Ne znam u cemu je fol zaista, je li centro ceka da to sam grad sanira ili i on kao vlasnik ima iste obaveze??? U svakom slucaju sramota je da glavni grad ima, kako kazes klozet od stanice.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37265
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#631 Re: utisci-centrotrans

Post by bitanga_sa_otesa »

konektovan wrote:
Ne znam u cemu je fol zaista, je li centro ceka da to sam grad sanira ili i on kao vlasnik ima iste obaveze??? U svakom slucaju sramota je da glavni grad ima, kako kazes klozet od stanice.
fol je sto to izgleda nikome od nadleznih ne smeta,navikli na te miomirise po svojim vukojebinama.meni recimo smeta ,cim otvoris vrata zapljusne te miris pišoke i znoja ,mislim da se i stranci koji dodju busem osjecaju cool :(
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#632 Re: utisci-centrotrans

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote:
konektovan wrote:
Ne znam u cemu je fol zaista, je li centro ceka da to sam grad sanira ili i on kao vlasnik ima iste obaveze??? U svakom slucaju sramota je da glavni grad ima, kako kazes klozet od stanice.
fol je sto to izgleda nikome od nadleznih ne smeta,navikli na te miomirise po svojim vukojebinama.meni recimo smeta ,cim otvoris vrata zapljusne te miris pišoke i znoja ,mislim da se i stranci koji dodju busem osjecaju cool :(
U ovom periodu godine, bude i veliki broj turista. Maloprije je bila velika grupa turista iz Japana na stanici. Vjerujem da nisu bili na goroj autobuskoj stanici, jednog glavnog grada, a mozda i kakvog sela..
Ista situacija je i sa zeljeznickom stanicom, s tim da bi se ona mogla i sa manne novca dovesti u red .
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37265
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#633 Re: utisci-centrotrans

Post by bitanga_sa_otesa »

konektovan wrote:
U ovom periodu godine, bude i veliki broj turista. Maloprije je bila velika grupa turista iz Japana na stanici. Vjerujem da nisu bili na goroj autobuskoj stanici, jednog glavnog grada, a mozda i kakvog sela..
Ista situacija je i sa zeljeznickom stanicom, s tim da bi se ona mogla i sa manne novca dovesti u red .
niko naseg sjeciqrca da provoda malo po tim eminentnim objektima...ne krece se sminka tu jbga...
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#634 Re: utisci-centrotrans

Post by man_464 »

tempuser wrote:
trolejbus1921 wrote:1.Gras je te buseve koristio u vanrednim situacijama(manjak buseva,kad je veliki snijeg bio) i to veoma rijetko u usporedbi sa CTS
Bla, bla bla, prc! I standardno, pljuvanje po CTS-u, a kad uvazeni kantonalni komunalni prevoznik za to uvijek ima opravdanje, licemjerje i bahatost onih koji rade i drkaju na KJKP je beskonacna...
Kakav god CTS da je, sa svim manama i vrlinama, i dalje 470 svjetlosnih godina ispred, ako nista vozaci su uredni sa zavezanim kravatama.
Nek je kravata zavezana, a to sto nema prevoza nedjeljom nema veze. :lol:
User avatar
Maharadza
Posts: 16698
Joined: 30/01/2013 15:13

#635 Re: utisci-centrotrans

Post by Maharadza »

bitanga_sa_otesa wrote:
konektovan wrote:
Ne znam u cemu je fol zaista, je li centro ceka da to sam grad sanira ili i on kao vlasnik ima iste obaveze??? U svakom slucaju sramota je da glavni grad ima, kako kazes klozet od stanice.
fol je sto to izgleda nikome od nadleznih ne smeta,navikli na te miomirise po svojim vukojebinama.meni recimo smeta ,cim otvoris vrata zapljusne te miris pišoke i znoja ,mislim da se i stranci koji dodju busem osjecaju cool :(
A ja kažem neka je onakva rupa od stanice, čisto da podsjeti svakoga ko tu dođe u kojoj rupi od države živi i tako mu otkloni sve eventualne dileme i tugu oko odlaska iz BiH i olakša isti. Jer nakon što vidi stanicu tj. podsjetnik naše (bolne) realnosti nema šanse da se ne razveseli i ne pomisli "Elhamdulillah/Hvala Bogu pa sam se izvukao iz ove rupetine!" :thumbup:
User avatar
vjeshalica
Posts: 16919
Joined: 31/03/2019 14:56

#636 Re: utisci-centrotrans

Post by vjeshalica »

konektovan wrote:Danas sam malo obisao autobusku stsnicu u Sarajevu, pa ono je velika sramota, za centrotrans a i za sam grad Sarajevo.
Od kada se srusila kasarna i tamo oko nje napravila ona cesta sad se vide razmjere te prćije od stanice...dok je nakebano sve bilo,sjećam se ko sad,jedna traka vazda guzvancija i izlaziš sa autobusom kao kroz roru od golfa dvojke...kapaciteti i potrebe su vjerujem daleko veće,ali ubjedljivo najveci ciganluk je čevabdžinica,vješanje ciganije oko vrata po čitavoj auli stanice da dadneš sadaku za deeeteee,skroz neprimjereno i sjebano
Mislim da čak mala neka investicija bi promijenila mnogo toga...
Displeji na peronima ne rade kako trebaju,stajališta skučena,ograda na stanici od prije rata...ma hajte nije valjda potrebna milijarda da se napravi taj koncept da valja?????
trolejbus1921
Posts: 186
Joined: 07/01/2019 21:56

#637 Re: utisci-centrotrans

Post by trolejbus1921 »

Bitno je da udjes u bus u kom vozac ima zavezanu kravatu ako bus ne radi nedeljom ili ako nema klime i prozora ko to sisa nek je kravata zavezana.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#638 Re: utisci-centrotrans

Post by tempuser »

Upravo je kravata dokaz da neko ne moze ni na takvoj simbolicnoj stvari da makne dalje od dresa Borussie Monchengladbach
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#639 Re: utisci-centrotrans

Post by man_464 »

Upravo je kravata dovoljna klasičnoj kockastoj glavi da mu to bude extra super stvar.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#640 Re: utisci-centrotrans

Post by славянин »

man_464 wrote:Upravo je kravata dovoljna klasičnoj kockastoj glavi da mu to bude extra super stvar.
Kravata je odraz postovanja radnog mjesta i pozicije,osnovne "kulture" banalna stvar.. ali lijepo je viditi kada vozaci nose istu - znam da je nekome tesko zamisliti jer cigara u ustima,umascena majica je u nekim drugim preduzecima "standard" ..
bhnapoleon1
Posts: 6494
Joined: 11/05/2014 23:47

#641 Re: utisci-centrotrans

Post by bhnapoleon1 »

Može li se naknadno iskoristiti karta koja je kupljena i nije odmah iskorištena za autobus koji piše, tj. u istom danu ?
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20470
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#642 Re: utisci-centrotrans

Post by Bullet Tooth Tony »

trolejbus1921 wrote:Bitno je da udjes u bus u kom vozac ima zavezanu kravatu ako bus ne radi nedeljom ili ako nema klime i prozora ko to sisa nek je kravata zavezana.
Bitno je da udjes u bus za sirokacu pa mu otkazu kocnice pa se nasadi ljudima na balkon
trolejbus1921
Posts: 186
Joined: 07/01/2019 21:56

#643 Re: utisci-centrotrans

Post by trolejbus1921 »

by tempuser » 02/05/2019 21:13

Upravo je kravata dokaz da neko ne moze ni na takvoj simbolicnoj stvari da makne dalje od dresa Borussie Monchengladbach
Uslikaj i objavi na temu kad je u dresu Borrusie Monchengladbach.Na kraju krajeva sta imas protiv Borussie de malo bayern spominji oni su mi bas mrski
.Salu na stranu ali udji u komercijalu svaki vozac je pristojno obucen.

Eh da predjemo na temu a to je CTS
Zasto su otkazale kocnice na kombiju-jer SEJARI(VLASNIK CTS) blokira nabavke dijelova i vozila.
To je isto kao da imas gaming salon jedan do drugog i jedan blokira nabavku PS4 i novih kompova za drugi da on bolje posluje.

Na ovom forumu sam se nacitao gluposti kao nikada.
Centrotrans ce preporoditi tramvajski saobracaj-jer svugdje u Evropi su tramvaji privatni ahjhahahhaha.
JEDAN moderan tramvaj kosta vise nego vozni park CTS.A koristenje sina bi morali Kantonu placat.Ili bi oni dali 70 milioncica za obnovu pruge.

Da se razumijemo nemam nista protiv toga da privatnik djelicimicno udje ali da prima karte drugog prevoznika(napokon su to uradili),da se papreno kaznjava kada mijenjaju trase(Vijecnica Faletici) jer su putevi losi na propisanoj trasi(Carsija-Faletici),kada idu po imaginarnom RV,kada salju neadekvatna vozila na linije,kada sabotiraju drugo preudzece u nabavkama itd.

U Berlinu privatnik mora imati iste presvlake sjedista kao javno preudzece dok u nas nakon 5 i vise godinja voznje sa 2 prevoznika tek sad uvode zajednicke karte. :zoka:
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#644 Re: utisci-centrotrans

Post by seoBIH »

Čitam ove "napade" i pljuvanja po centrotransu i ne mogu da ne kažem da je to baš jadno. Šta je jadno? Jadno je to što vaša zašažanja i pljuvanja nisu tu zbog neke želje da taj prevoznik napreduje, ili iz nekog konstruktivnog razloga. Jadno!

Jadnije je i to što pljujete po drugom, a u vašoj kući (GRAS) stanje nije ništa bolje, odnosno sigurno je lošije od centrotransa.

Hajde malo pometite na vlastitom pragu, pa da onda zajedno seremo o centrotransu kako bismo imali gradski prevoz kod oba prevoznika koji je dostojan građanina.
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#645 Re: utisci-centrotrans

Post by ovo_mi_je_nick »

Samo nožice vire :skoljka:
trolejbus1921
Posts: 186
Joined: 07/01/2019 21:56

#646 Re: utisci-centrotrans

Post by trolejbus1921 »

Čitam ove "napade" i pljuvanja po centrotransu i ne mogu da ne kažem da je to baš jadno. Šta je jadno? Jadno je to što vaša zašažanja i pljuvanja nisu tu zbog neke želje da taj prevoznik napreduje, ili iz nekog konstruktivnog razloga. Jadno!
Nisu iz konstrukstivnog razloga-ok znaci treba sutati sto covjek plati cijenu za koju bi raja sa zapada ocekivala stuardesu,besplatnu kafu i novine,udobna sjedista,udaljenost od minimalno 250km a dobije isuzu kombi koji je neudoban na relacijama od 5 km(namijenjen za gradski prevoz) a ne 90km do Gorazda ili gradski bus bez klime i prozora do Tuzle.

Usporedbe radi u Ceskoj gdje su plate vece 2x nego kod nas relacija Prag-Bec(cca 350kilometar) uz moderne i udobne buseve sa klimom,stjuardesama koje donose kafu i novine BESPLATNO kosta 34KM (480 ceskih kruna)u jednom smjeru.Evo tih buseva
Image
Image

CTS za Sarajevo-Tuzla,putovanje od 120 km trazi 20km u jednom pravcu a povratna 30km.A bus moze biti sve od kombija preko gradskih buseva pa sve do turistickih kanti od 30 godina zvanih Mercedes O303
Sarajevo-Srebrenica
Image
Image
Ovi autobusi su za gradski prevoz.Ima jos gore navedenih pimjera kako su stavljali neprimjerena vozila na linije npr.prigradske i turisticke na Hrasnicu,turisticke na 41a(Drvenija-Donji Velesici).
Sta bi mislio o CTS da im platis 20km a oni te odvezu u kombiju ili jos gore gradskom busu bez prozora i klime do Tuzle dok turisitcki busevi vrte Ilidza-Hrasnica i Drvenija-Donji Velesici ?Ako nema dokaza za ovo prelistaj fino ovih 26 stranica,nema puno.



A ne bih da pricam o redu voznje gdje ne voze nedeljom.
Bi li radje los kombi,da vozac nosi dres Borrusie i da ide svakih 40 minuta, da radi nedeljom i svakih ili svakih sat i to u spici(6-8 i 16-18),da ne radi nedeljom ali da vozi vozaac ima zavezanu kravatu i da je nov kombi ?
Tom logikom iz kuce se izlazi samo u spici,a nedeljom da lezis kuci citav dan pa ja sto ces izlaziti nedeljom.

Sto idu preko Ophodze za Faletice a ne preko Vratnika kako je ministarstvo propisalo.
Pa naraavno jer je put tamo bolji ko sisa raju.
Ali najjace kaze idemo po RV a RV koje je ministarstvo propisalo kaze svakih 25 min,gras sa jednim umjesto 2 kombija vozi cesce nego CTS(svakih 50 min).

O laganju da ne pricam kazu nabavili kombije da ne vozi VITO VIP na Ilidzi nabavili ih za linije sa terminala Ekonomska skola.
Onda kazu rentabilno vozit za marku.Vidim sto voze.Do Buca Potoka 1,5km do Velesica 1,2 km itd.
U biografiji kazu prevozili putnike u ratnom Sarajevu-LAZ
Kazu uzeli nove autobuse uzeli od 15 god
Na ovim linijama sto su nedavno preuzeli kazu isplati se vozit svakih sat-pola sata.Ok shvatam nema potrebe do Gareza i okolnih sela ici svakih sat ali linije Ootka-Turkusici i linije sa terminala Ekonomska skola ima itekako ali jok samo u spici svakih sa van spice kao i nedeljom sipak.

A ne bi mogli imati jedinstvene karte da nije ministarstvo to poguralo inace bi jos sabotirali iz CTS.
Slusajte ovaj prijedlog iz 2016.Korsinici gras kupona ne mogu u Cts buseve dok korisnici CTS kupona mogu u tramvaj i trolu-DEBILNO

Jel i dalje nema konstruktivnog razloga ?

Pozz,trolejbus1921
Last edited by trolejbus1921 on 03/05/2019 20:42, edited 1 time in total.
trolejbus1921
Posts: 186
Joined: 07/01/2019 21:56

#647 Re: utisci-centrotrans

Post by trolejbus1921 »

Najjispravniji busevi NELEGALNOG PREVOZNIKA
Image
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#648 Re: utisci-centrotrans

Post by славянин »

trolejbus1921 wrote:Najjispravniji busevi NELEGALNOG PREVOZNIKA
Image
Obrati se policiji za nelegalne stvari.
trolejbus1921
Posts: 186
Joined: 07/01/2019 21:56

#649 Re: utisci-centrotrans

Post by trolejbus1921 »

Davno bi inspekcija izasla na teren da su htjeli izasli bi davno.
Na karti od 2013 nije istaknuto da je sa PDV-mozda jeste,mozda nije ali se mora istaknuti PDV.
Mijenjane trasa.
Mijenjane reda voznje
Mijenjane tarife
Neispravno istaknute linije
Vozilo bez dvoje automatskih vrata na liniji gradskog karaktera
ITD ITD
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#650 Re: utisci-centrotrans

Post by man_464 »

славянин wrote:
man_464 wrote:Upravo je kravata dovoljna klasičnoj kockastoj glavi da mu to bude extra super stvar.
Kravata je odraz postovanja radnog mjesta i pozicije,osnovne "kulture" banalna stvar.. ali lijepo je viditi kada vozaci nose istu - znam da je nekome tesko zamisliti jer cigara u ustima,umascena majica je u nekim drugim preduzecima "standard" ..
Kravata je odraz čistog populizma. Pokušaj da red vožnje od svako 20 minuta, zamijenis onim od svaka 2 sata i da to nadoknadis komadom tkanine, tj. kravatom.

Ako je kravata odraz kulture, onda je 90% stanovnistva nekulturno. Ja je lično ne moram nositi na radnom mjestu ali često to radim jer je to moja volja i privatna stvar. Šta one dane kad je nemam onda sam nekulturan?

Pljujem i nastavicu sve dok budem imao razloga po Centrotransu, jer su to ratni profiteri i nelagalno ubaceni SDA elementi u cilju punjenja privatnog džepa.
seoBIH wrote:Čitam ove "napade" i pljuvanja po centrotransu i ne mogu da ne kažem da je to baš jadno. Šta je jadno? Jadno je to što vaša zašažanja i pljuvanja nisu tu zbog neke želje da taj prevoznik napreduje, ili iz nekog konstruktivnog razloga. Jadno!

Jadnije je i to što pljujete po drugom, a u vašoj kući (GRAS) stanje nije ništa bolje, odnosno sigurno je lošije od centrotransa.

Hajde malo pometite na vlastitom pragu, pa da onda zajedno seremo o centrotransu kako bismo imali gradski prevoz kod oba prevoznika koji je dostojan građanina.
Našoj?
Kod mene je kuća čista i pometena, za GRASovu ne znam. Ima dosta da se pomete i sredi. Slažem se, ali to nije tema. Tema je, u zvijezde zakivani, privatnik koji od 2013 do danas nije želio da se uključi u tarifni sistem sa šatro novim autobusima starim 15 godina, prešli milion.

Meni je jadno kako su neki fascinirani minibusom svaka 2 sata, a nedjeljom da nemaju prevoza, ali i dalje pljuju po Grasu koji im je vozio svako 50 minuta svakim danom.

Naravno svi zatvaraju oči pred tim.da 6 puta za redom kriminalno i udruženo Sejari i Centrotrans obaraju tender za nabavku minibusa, jer logicno hoće da se uvale.na liniju. Pogresno je graditi svoju sreću, na tuđoj nesreći
Post Reply