utisci-centrotrans

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#351 Re: utisci-centrotrans

Post by Fudo Bosna »

Nebitni su Grasovci, govorimo o nama, gradjanima Sarajeva putnicima...


Ne mogu npr, u porodici; kupiti studentu kartu, djaku kartu, dati pare za radnicku supruzi i sebi, i da iste ne vaze u Centri, a koristimo npr i minibus i tramvaj/Grasov?


Od 350.000/400.000 hiljada gradjana Sarajeva njih mozda hiljadu + clanovi familije imaju veze sa Grasom? Sta je sa ljudima koji zive ili idu jednom/dvaput sedmicno na; Vratnik, Sedrenik, Faletice, Kosevsko,Bare itd....?
Mi "ne navijamo", ni za jedne ni druge , ali hocemo redovan prevoz i da vaze karte, a ne " redovan", ali samo gdje privatniku pase, i duplo placati?


Ne nismo nimalo "odusevljeni" Grasom koji ispusta ili vec odavno ne drzi mnoge linije , ali nije ni rjesenje Centro, (kome treba placati kartu pored vec postojece iskaznice, umjesto svakih 25'/30' idu svako sat vremena, u sat vremena imas i bus za Mostar npr), ne rade nedjeljom, valjda se nedjeljom , "ne treba zivjeti", samo sjediti kuci i sl?
Last edited by Fudo Bosna on 06/11/2018 08:25, edited 2 times in total.
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#352 Re: utisci-centrotrans

Post by Matijevic_Vlado »

tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#353 Re: utisci-centrotrans

Post by tempuser »

Fudo Bosna wrote:

Ne nismo nimalo "odusevljeni" Grasom koji ispusta ili vec odavno ne drzi mnoge linije , ali nije ni rjesenje Centro, (kome treba placati kartu pored vec pistojece iskaznice, umjesto svakih 25/30' idu svako sat vremena, u sat vremena imas i bus za Mostar npr), ne rade nedjeljom, valjda se nedjeljom , "ne treva zivjeti", samo sjediti kuci i sl?
Pa sta onda zamjeras Centrotransu? Ti Grasu platis samo jedan dio karte, a ja kroz porez subvencioniram drugi dio tvoje karte, Gras naplatio ali te ne vozi.
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#354 Re: utisci-centrotrans

Post by Fudo Bosna »

tempuser wrote:
Fudo Bosna wrote:

Ne nismo nimalo "odusevljeni" Grasom koji ispusta ili vec odavno ne drzi mnoge linije , ali nije ni rjesenje Centro, (kome treba placati kartu pored vec pistojece iskaznice, umjesto svakih 25/30' idu svako sat vremena, u sat vremena imas i bus za Mostar npr), ne rade nedjeljom, valjda se nedjeljom , "ne treva zivjeti", samo sjediti kuci i sl?
Pa sta onda zamjeras Centrotransu? Ovdje ti Grasu platis samo jedan dio karte, a ja kroz porez subvenciram drugi dio tvoje karte, Gras naplatio ali te ne vozi.

Zamjeram sto nece da voze nedjeljom a ja npr hocu nedjeljom da koristim minibus, zamjeram sto voze svako 1h , a treba barem u pola sata, znaci ako dijete ide iz skole pa zakasni neka ceka sahatak,( pa moze iz Konjica doci ), zamjeram to sto, ako kupujem iskaznicu , neka to regulise Kanton , neka im podijeli prihode, ali hocu da vazi u svom gradskom prijevozu , a ne i kupon i placaj Centri dodatno !

Lako je glumiti gospodu na isplativoj liniji i ako mu pored iskaznice Grasa kupujem dodatno kartu i imam duple troskove , bez prevoza nedjeljom, valjda nedjeljom taxi trebam, i za Vratnik grebeni npr, me vozi svaki sat?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#355 Re: utisci-centrotrans

Post by tempuser »

Fudo Bosna wrote:
tempuser wrote:
Pa sta onda zamjeras Centrotransu? Ovdje ti Grasu platis samo jedan dio karte, a ja kroz porez subvenciram drugi dio tvoje karte, Gras naplatio ali te ne vozi.

Zamjeram sto nece da voze nedjeljom a ja npr hocu nedjeljom da koristim minibus, zamjeram sto voze svako 1h , a treba barem u pola sata, znaci ako dijete ide iz skole pa zakasni neka ceka sahatak,( pa moze iz Konjica doci ), zamjeram to sto, ako kupujem iskaznicu , neka to regulise Kanton , neka im podijeli prihode, ali hocu da vazi u svom gradskom prijevozu , a ne i kupon i placaj Centri dodatno !

Lako je glumiti gospodu na isplativoj liniji i ako mu pored iskaznice Grasa kupujem dodatno kartu i imam duple troskove , bez prevoza nedjeljom, valjda nedjeljom taxi trebam, i za Vratnik grebeni npr, me vozi svaki sat?
Nemas bas ujednacene standarde.
S jedne strane imas Centro koji bira kad ce da vozi, ali kojem neces platiti ako ne zelis i ako nisi usao u vozilo, a s druge strane imas Gras koji i tebi i meni unaprijed naplati tvoju kartu, na papiru vozi i nedjeljom, a u praksi ne drzi nikako ili propusta linije i red voznje.
Neko kao ima interes da Centro preuzme linije? Taj neko je vlast koja 20 godina upravlja kantonom, a 30 godina Grasom, samo vam je ta vlast valjala dok su vam dozvoljavali da se u Grasu kotite ko zecevi, da nabijate sebi plate i potkradate firmu kako stignete, a sad kad su vam malo stali na rep onda kuku majko neko forsira Centro. Ista je to pokvrena i nesposobna vlast, samo sto je vama bila dobra dok ste radili sta ste htjeli.
Vi ste u Grasu mogli beskonacno glumiti gospodu na isplativim linijama jer ste imali monopol na sva 4 tipa prevoza, i danas imete na 2, i jedini krivac zasto vam je kanton izmakao tepih ispod nogu ste vi i jedino vi kad je nivo vaseg nerada, nezajazljivosti i lopovluka dostigao kriticnu tacku.
Last edited by tempuser on 06/11/2018 09:13, edited 1 time in total.
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#356 Re: utisci-centrotrans

Post by Fudo Bosna »

tempuser wrote:
Fudo Bosna wrote:
tempuser wrote:
Pa sta onda zamjeras Centrotransu? Ovdje ti Grasu platis samo jedan dio karte, a ja kroz porez subvenciram drugi dio tvoje karte, Gras naplatio ali te ne vozi.

Zamjeram sto nece da voze nedjeljom a ja npr hocu nedjeljom da koristim minibus, zamjeram sto voze svako 1h , a treba barem u pola sata, znaci ako dijete ide iz skole pa zakasni neka ceka sahatak,( pa moze iz Konjica doci ), zamjeram to sto, ako kupujem iskaznicu , neka to regulise Kanton , neka im podijeli prihode, ali hocu da vazi u svom gradskom prijevozu , a ne i kupon i placaj Centri dodatno !

Lako je glumiti gospodu na isplativoj liniji i ako mu pored iskaznice Grasa kupujem dodatno kartu i imam duple troskove , bez prevoza nedjeljom, valjda nedjeljom taxi trebam, i za Vratnik grebeni npr, me vozi svaki sat?
Nemas bas ujednacene standarde.
S jedne strane imas Centro koji bira kad ce da vozi, ali kojem neces platiti ako ne zelis i ako nisi usao u vozilo, a s druge strane imas Gras koji i tebi i meni unaprijed naplati tvoju kartu, na papiru vozi i nedjeljom, a u praksi ne drzi i propusta linije.
Neko kao ima interes da Centro preuzme linije? Taj neko je vlast koja 20 godina upravlja kantonom, a 30 godina Grasom, samo vam je ta vlastvaljala dok su vam dozvoljavali da se u Grasu kotite ko zecevi, da nabijate sebi plate i potkradate firmu kako stignete, a sad kad su vam malo stali na rep onda kuku majku neko forsira Centro.
Vi ste u Grasu mogli beskonacno glumiti gospodu na isplativim linijama jer ste imali monopol na sva 4 tipa prevoza, i danas imete na 2, i jedini krivac zasto vam je kanton izmakao tepih ispod nogu ste vi i jedino vi kad je nivo vaseg nerada, nezajazljivosti i lopovluka dostigao kriticnu tacku.




Halo, putnik sam , korisnik JP, kao i moja porodica i sva moja familija koja zivi u ovom gradu, sa Grasom nemam nista...

Nisam uposlenik Grasa i nikada mi niko od familije , (a i dedo i nana po majci su bili rodjene sarajlije), u proslosti ni sada, nije radio u Grasu...

Zaboli me cosak i za Gras i Centru... Hocu; da za kupone koje kupuje moja porodica i sva familija i prijatelji u Sarajevu, imamo prevoz, bez dodatnog placanja karti i da prevoz bude i tamo gdje nije isplativ i nedjeljom , bez obzira , isplatilo se to nekom ili ne?

Moje misljenje; Gras treba zadrzati trolu i tramvaj , mozda Centri i drugim privatnicima dati autobuski/minibus saobracaj, ali da Kanton sufinansira , uz strogu kontrolu pridrzavanja redova voznje, barem 30 minuta, a ne da voze svako sat i kada nekome pase/kao sto je Gras radio, da rade nedeljom, i da ima univerzalna iskaznica za JP, te da ista vazi na svim relacijama, osim komercijalnih linija tipa; Barice, brzi bus , Vijecnica - Dobrinja i slicno.

Da svaki privatnik koji se pocne ponasati kao Gras pa preskace linije i ne vozi nedjeljom odmah gubi licencu i da se ista dodijeli drugom...
Last edited by Fudo Bosna on 06/11/2018 09:24, edited 2 times in total.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#357 Re: utisci-centrotrans

Post by vješalica »

Fudo Bosna wrote:
tempuser wrote:
Fudo Bosna wrote:

Ne nismo nimalo "odusevljeni" Grasom koji ispusta ili vec odavno ne drzi mnoge linije , ali nije ni rjesenje Centro, (kome treba placati kartu pored vec pistojece iskaznice, umjesto svakih 25/30' idu svako sat vremena, u sat vremena imas i bus za Mostar npr), ne rade nedjeljom, valjda se nedjeljom , "ne treva zivjeti", samo sjediti kuci i sl?
Pa sta onda zamjeras Centrotransu? Ovdje ti Grasu platis samo jedan dio karte, a ja kroz porez subvenciram drugi dio tvoje karte, Gras naplatio ali te ne vozi.

Zamjeram sto nece da voze nedjeljom a ja npr hocu nedjeljom da koristim minibus, zamjeram sto voze svako 1h , a treba barem u pola sata, znaci ako dijete ide iz skole pa zakasni neka ceka sahatak,( pa moze iz Konjica doci ), zamjeram to sto, ako kupujem iskaznicu , neka to regulise Kanton , neka im podijeli prihode, ali hocu da vazi u svom gradskom prijevozu , a ne i kupon i placaj Centri dodatno !

Lako je glumiti gospodu na isplativoj liniji i ako mu pored iskaznice Grasa kupujem dodatno kartu i imam duple troskove , bez prevoza nedjeljom, valjda nedjeljom taxi trebam, i za Vratnik grebeni npr, me vozi svaki sat?
Logicno je da se na osnovu potrrba stanovnistva i snimanjima na liniji napravi red voznje
Trrbas samo pogledati nekadasnje redove voznje Grasa prije nego sto ce doci do redukcija pa uporediti sa redovima koje Centro nudi kao spas
Vidjeces zapravo da to nije ni 50% polazaka ;)
Pametnom dosta
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#358 Re: utisci-centrotrans

Post by tempuser »

vješalica wrote:
Logicno je da se na osnovu potrrba stanovnistva i snimanjima na liniji napravi red voznje
Trrbas samo pogledati nekadasnje redove voznje Grasa prije nego sto ce doci do redukcija pa uporediti sa redovima koje Centro nudi kao spas
Vidjeces zapravo da to nije ni 50% polazaka ;)
Pametnom dosta
Jedini krivac sto je Centrotrans usao u gradski prevoz je Gras i niko drugi jer nije Gras zbog Centrotransa poceo da ukida linije i preskace voznje, nego zato sto su ga oglodali do kostiju pa nisu imali vise cime da voze narod! Jel im Centrotrans kriv za onoliki broj zaposlenih, jel im Centrotrans kriv sto su dizali sebi plate i pilali granu na kojoj sjede?
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#359 Re: utisci-centrotrans

Post by славянин »

Gradjani ne smiju ispastati da se voze u novim busevima nego trebaju rahat pjeske :lol:
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#360 Re: utisci-centrotrans

Post by azdralovic »

odobrilo OV 11 linija za Stari Grad...
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#361 Re: utisci-centrotrans

Post by ovo_mi_je_nick »

Centro ima nove buseve (čitaj stare po 15 godina) :lol:
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#362 Re: utisci-centrotrans

Post by Better Man »

vješalica wrote:
ovo_mi_je_nick wrote:Centro ima nove buseve (čitaj stare po 15 godina) :lol:
Pa da
Ako kojim slučajem Gras kupi isto tako,onda smo bjelosvjetsko smetljište
Ima logiĆara i sjebanih besposliĆara
Centro je kupio glanc nove Isuzu mini buseve. Istina kupili su polovnih, ali većina ih je glanc nova. Tako da ti ta priča ne stoji. Čitaaj malo i informiši se. Građani zaslužuju nov i moderan gradski prevou, a da li će to biti Centro ili Gras ne treba da ih zanima. Jedino što treba da ih zanima je kvalitet usluge.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8583
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#363 Re: utisci-centrotrans

Post by Pitar sa Kariba »

Sta fali ovom redu voznje?

ImageImage
Koliko vidim ima nekih linija koje nikad Gras nije drzao nego se moralo odabrati najblizu liniju pa opet pjeske.
Svaka cast Hadzibajricu ako je ovo fakat zazivjelo u ovome formatu.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#364 Re: utisci-centrotrans

Post by vješalica »

Nedeljom ne rade linije sto li Boze....
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#365 Re: utisci-centrotrans

Post by vješalica »

Better Man wrote:
vješalica wrote:
ovo_mi_je_nick wrote:Centro ima nove buseve (čitaj stare po 15 godina) :lol:
Pa da
Ako kojim slučajem Gras kupi isto tako,onda smo bjelosvjetsko smetljište
Ima logiĆara i sjebanih besposliĆara
Centro je kupio glanc nove Isuzu mini buseve. Istina kupili su polovnih, ali većina ih je glanc nova. Tako da ti ta priča ne stoji. Čitaaj malo i informiši se. Građani zaslužuju nov i moderan gradski prevou, a da li će to biti Centro ili Gras ne treba da ih zanima. Jedino što treba da ih zanima je kvalitet usluge.
Ti minibusi kao 'glanc novi' ne voze na ekskluzivnoj komercijalnoj liniji nego smece iz prve serije sa normom euro3 koji se tretira u normalnim drzavama kao otpad
Spusti se na zemlju
70% njihovih vozila zasigurno su polovnjaci koji tesko da koji prebaci euro3, a dobar dio im je na euro1
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#366 Re: utisci-centrotrans

Post by ovo_mi_je_nick »

Better Man wrote:
vješalica wrote:
ovo_mi_je_nick wrote:Centro ima nove buseve (čitaj stare po 15 godina) :lol:
Pa da
Ako kojim slučajem Gras kupi isto tako,onda smo bjelosvjetsko smetljište
Ima logiĆara i sjebanih besposliĆara
Centro je kupio glanc nove Isuzu mini buseve. Istina kupili su polovnih, ali većina ih je glanc nova. Tako da ti ta priča ne stoji. Čitaaj malo i informiši se. Građani zaslužuju nov i moderan gradski prevou, a da li će to biti Centro ili Gras ne treba da ih zanima. Jedino što treba da ih zanima je kvalitet usluge.
Provozaj se tim "novim" busevima pa vidi malo plafon, volan i kilometražu na satu. Naravno da je marketing SILA i ono što se plasira u javnost i naravno da stave najlone na sjedišta kao što Kramar ima najlone na autima iz 2015 godine.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#367 Re: utisci-centrotrans

Post by bitanga_sa_otesa »

mozda su minibusi kupljeni kod kramara :lol:
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#368 Re: utisci-centrotrans

Post by ovo_mi_je_nick »

Ako ima neko više od mene staža u centrotransu a to je da od 2003 svakodnevno koristim njihov prevoz onda sam i kompetentan da iz prve ruke kažem, da ne tako daleko npr 2007 kada su vozači bili šabani, bez odjela, kasnili, pripiti, busevi takvi da su se vidjele gume preko blatobrana iz unutrašnjosti busa, cijene divljale na svakom poskupljenju nafte, vožnja za marku pa onda hajmo 2 markice u novije vrijeme, a i dan danas svaki kondukter pri najmanjoj nesuglasici izaziva na dvoboj, najrazvijeni hobi gledanje dupeta srednjoškolkama od starca sa 35 godina radnog staža, glumatanje sa vratima, jedan dan izlaz na prva vrata, drugi dan izlaz samo na druga vrata, ali razumijem komplekše likove porijeklom iz Ligatića, komentarisanje starih nana, žena u smislu gdje će one busem, neka ide pogrebnim kolima do bolnice, hodanje s početka busa na kraj, pa opet na početak pa opet na kraj da bi se češao guzovima od guzove drugih žena (a kompkels mu ne da da stane na druga vrata, jer bolje se trljat) pa grasovi vozači su par 3 koraka ispred njih ali markenting.

Naravno malo su sad iznad grasa ali su zaboravili da su bili gori prije 8-10 godina i sada prisipaju pamet svima ako su oni svjeCka firma. Pogledajte buseve za Fojnicu, Rakovicu, Ilijaš pa ćete vidjete taj vozni park bolji od Grasa :lol: :lol: :lol: :lol:

Hajdmo sada pakšolisci centre malo branite ovo dok vozite i tipkate po mobitelu ili čekate svoju red vožnje.

Boli me tuki i za Gras i Centru ali budimo realni a ne okivajmo u nebasa nekoga ko govori da ima EURO 6 motore a vozaju šklopocije u relanosti i naravno ove EURO 5 šalju van granice.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#369 Re: utisci-centrotrans

Post by tempuser »

Nije bitno jel bus star 5 ili 50 godina, da li je Euro 1 ili Euro 6 norma, bitno je da redovan, ispravan, ocuvan i uredan i da ga ne vozi kromanjonac sa cackalicom u zubima u dresu Borrussie Dortumnd ili plafon razdrljenom kosuljom.
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#370 Re: utisci-centrotrans

Post by konektovan »

Neki dan na sokolju, autobušcina grmi niz ulicu, škripi, dere, jedva se provlaci ulicom?! Ne moze autobus pokrivati minibus linije, da ima mogucnost i same teleportacije. :-)
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#371 Re: utisci-centrotrans

Post by nlt »

konektovan wrote:Neki dan na sokolju, autobušcina grmi niz ulicu, škripi, dere, jedva se provlaci ulicom?! Ne moze autobus pokrivati minibus linije, da ima mogucnost i same teleportacije. :-)
i onda sje?u taj autobus, i onda tamo na nekoj liniji narod pojede gov?o, da prostiš
razlog: guraju 20 godina staro vozilo sa AUTOMATSKIM mjenjačem u veliko brdo, tj na minibuske linije
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#372 Re: utisci-centrotrans

Post by man_464 »

Praktična razlika:

Grasov red voznje: svako 25 min.
Centrotransov red voznje: svako 120 minuta.

Gras cak i ako preskoci vožnju opet ide svako 50 minuta. Čak ako preskoci dvije voznje ide svako 75 minuta.

Centrotrans kad IDE PO RV svom izmisljenom ide svako 120 minuta.

Nedjeljom nema prijevoza kod centrotransa.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#373 Re: utisci-centrotrans

Post by tempuser »

man_464 wrote:Praktična razlika:

Grasov red voznje: svako 25 min.
Centrotransov red voznje: svako 120 minuta.

Gras cak i ako preskoci vožnju opet ide svako 50 minuta. Čak ako preskoci dvije voznje ide svako 75 minuta.

Centrotrans kad IDE PO RV svom izmisljenom ide svako 120 minuta.

Nedjeljom nema prijevoza kod centrotransa.
I to prakticno izgleda ovako...
Gras: po rasporedu polazak u 12.00. Ti dodjes u 11.55 na stanicu da uhvatis prevoz u 12.00 i cekas u najboljem slucaju do 12.50 ili do 13.15, a mozda uzalud cekas cijeli dan, sedmicu, mjesec, godinu jer nemaju dovoljnoi vozila da pokriju liniju. :lol: :lol: :lol:
Cts: po rasporedu polazak u 14.00. Ti dodjes u 13.55 na stanicu da uhvatis prevoz u 14.00 i cekas 5 minuta.
Sad opet par pitanje sa mr. ph, kad propusti dvije voznje pa ne vozi svakih 25 min, nego 75 min da li je to izmisljeni red voznje?
Vengo, posto ti sa farmacijom imas vezte ko i ja, je Avdo sta spominjo, ocel isplacivat zimicu?
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#374 Re: utisci-centrotrans

Post by man_464 »

Pozz od redovnog privatnika koji se ne kvari.
Image
Autor: RColes
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#375 Re: utisci-centrotrans

Post by nlt »

znam ja sta je bilo- autobus se pokvario!
Post Reply