utisci-centrotrans

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Rosa_rugosa
Posts: 19
Joined: 18/01/2013 12:47

#1 utisci-centrotrans

Post by Rosa_rugosa »

I sta kazete odgovara li vam Centotrans, koliko se ceka na bus, placaju li studenti i djaci karte, kolika je mjesecna studentska (sigurno nije 16 km ;))? Ja sam vise za to da se sredi situacija u Grasu, znam da bi i centro bio isti i radnici nekulturni isto kao oni iz grasa.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2 Re: utisci-centrotrans

Post by un1ted »

:thumbup: :bih:
User avatar
de facto.
Posts: 3077
Joined: 10/07/2011 18:49
Location: ...jer me more uvik spasi,život krade,more vrati,vrime prođe,al' stoje sati.Tu san dite,to me hrani.

#3 Re: utisci-centrotrans

Post by de facto. »

Neće ni u Grasu biti studentska 16KM :wink: ,od maja je(koliko sam upratila) 53 KM,tako da........
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#5 Re: utisci-centrotrans

Post by Matijevic_Vlado »

joj Rosa grasovca :mrgreen: ,jel te stid :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Vojko.Vrućina
Posts: 363
Joined: 28/03/2012 22:56
Location: Planet Caravan

#6 Re: utisci-centrotrans

Post by Vojko.Vrućina »

Jucer sam cekao bus za Dobrinju preko 45 minuta. :|
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#7 Re: utisci-centrotrans

Post by cyprus »

Ja u ova tri dana još ne uspjedoh dočekati/ući u Centrotranskov autobus :mrgreen: Biće da sam nestrpljiv...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#8 Re: utisci-centrotrans

Post by vjesticanametli »

Matijevic_Vlado wrote:joj Rosa grasovca :mrgreen: ,jel te stid :mrgreen: :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D centro je bolji :lol:
Jokericious
Posts: 2788
Joined: 10/06/2010 11:34

#9 Re: utisci-centrotrans

Post by Jokericious »

Hoce li se moci voziti bez karte kao u grasu?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#10 Re: utisci-centrotrans

Post by vjesticanametli »

ne znam .......... ja cu setati :D
Rosa_rugosa
Posts: 19
Joined: 18/01/2013 12:47

#11 Re: utisci-centrotrans

Post by Rosa_rugosa »

Kao prvo, niko mi ne radi u Grasu, i zaboli me za njega, mene samo zanima normalan prevoz od kuce do faxa ;)
A ovih dana ne vidjeh nista fino, cekam po sat vremena na centru i kad dodje, pun, ne moze se uci, pa fino platim Autoprevoz, Bregavu i sl.
Cool, zar ne? :idea:
azdralovic
Posts: 4423
Joined: 29/05/2010 21:46

#12 Re: utisci-centrotrans

Post by azdralovic »

ja neki dan usao na carsiji, niko ni da pita za kartu ni ista, hladno prosao pored vozaca i sjeo... sad vidim neko uzima neko ne uzima kartu ko ce im znati :D
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#13 Re: utisci-centrotrans

Post by kockica_kockica »

Centrotrans nema dovoljno autobusa da pokrije cijeli grad prevozom, koji je do sada obavljao GRAS... Veliki je broj ljudi u pitanju, a gras-ovci su imali trolu, tramvaj plus komercijala plus autobusi ...

Bolje bilo kakav nego nikakv prevoz... istina ceka se dugo, i raja uglavnom ide pjeske ako je iole bliza destinacija... ali nije centrotrans kriv za situaciju u gradu...
User avatar
vedra nebesa
Posts: 561
Joined: 19/03/2013 17:32
Location: Bože, sačuvaj me od budala. Pametni me ionako zaobiđu.

#14 Re: utisci-centrotrans

Post by vedra nebesa »

To Roso, samo otvaraj teme :D
lajlica
Posts: 201
Joined: 17/07/2013 15:12

#15 Re: utisci-centrotrans

Post by lajlica »

zna li ko da li su besplatni kuponi za ucenike srednjih skola 1 i 2 razredi,meni su rekli da je besplatna prva i druga godina, :D
User avatar
bogumila
Posts: 1101
Joined: 28/07/2012 23:38

#16 Re: utisci-centrotrans

Post by bogumila »

Matijevic_Vlado wrote:joj Rosa grasovca :mrgreen: ,jel te stid :mrgreen: :mrgreen:
:sretan: :tooo: :lol: :lol: :lol:
User avatar
anonimnaosoba
Posts: 2015
Joined: 05/01/2012 00:01
Location: JOSIP KVESIĆ 3 !!!
Contact:

#17 Re: utisci-centrotrans

Post by anonimnaosoba »

lajlica wrote:zna li ko da li su besplatni kuponi za ucenike srednjih skola 1 i 2 razredi,meni su rekli da je besplatna prva i druga godina, :D
Jest, samo platiš 7 KM sveukupno na potvrdu+izdavanje iskaznice
lajlica
Posts: 201
Joined: 17/07/2013 15:12

#18 Re: utisci-centrotrans

Post by lajlica »

hvala :)
hellou
Posts: 8
Joined: 25/11/2013 22:02
Location: Havaji

#19 Re: utisci-centrotrans

Post by hellou »

Da se nadovezem malo na ovu temu. Na relaciji Ilidza - Sokolovic Kolonija i Ilidza - Hrasnica, vozi i Centro. Ja do nedavno nisam znala da studenti mogu da se voze na ovim relacijama besplatno, uz pokaz indexa. Moja prijateljica zivi u Koloniji, i posto smo mi vanredni studenti (ne radimo, na BIRO-u, i normalno da nam znaci svaka marka, a ako vec dajem 900 KM za fax, onda bar neka taj index necemu posluzi), ona je pitala vozaca u busu za Koloniju da li mogu i vanredni studenti tako da se voze - rekao joj da mogu.
I tako neki dan (26.05.'14.) krenemo nas dvije u Hrasnicu, ulazimo u bus, pokazemo index, prodjemo - vozac nam nista nije rekao (u pitanju je bio dugi, bijeli bus). Sutradan isla ja kod nje u Koloniju, pokazem index, prodjem - vozac nista.
Sinoc vracam se iz Hrasnice, ulazim u Centrin autobus (onaj novi, kraci), pokazujem index kad me vozac vrati, trazi mi iskaznicu. I tu se posvadjamo, ja se slomila objasnjavajuci da se vec nekoliko dana vozim tako i da mi niko nista nije rekao (nisam jedina, zareda se nas 3-4 studenta, svi sa indexima). Dzaba, natjera me da platim kartu.

Pa ko je ovdje lud? :-x
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#20 Re: utisci-centrotrans

Post by vješalica »

Najbolje je pitati kod njih u poslovnici o čemu se radi.
loool
Posts: 1015
Joined: 16/03/2014 16:34
Location: abuzenze

#21 Re: utisci-centrotrans

Post by loool »

Meni je gras drazi,kod njih se mozes dzabe vozat :lol:
passiv
Posts: 252
Joined: 29/04/2012 15:57

#22 Re: utisci-centrotrans

Post by passiv »

hellou wrote:Da se nadovezem malo na ovu temu. Na relaciji Ilidza - Sokolovic Kolonija i Ilidza - Hrasnica, vozi i Centro. Ja do nedavno nisam znala da studenti mogu da se voze na ovim relacijama besplatno, uz pokaz indexa. Moja prijateljica zivi u Koloniji, i posto smo mi vanredni studenti (ne radimo, na BIRO-u, i normalno da nam znaci svaka marka, a ako vec dajem 900 KM za fax, onda bar neka taj index necemu posluzi), ona je pitala vozaca u busu za Koloniju da li mogu i vanredni studenti tako da se voze - rekao joj da mogu.
I tako neki dan (26.05.'14.) krenemo nas dvije u Hrasnicu, ulazimo u bus, pokazemo index, prodjemo - vozac nam nista nije rekao (u pitanju je bio dugi, bijeli bus). Sutradan isla ja kod nje u Koloniju, pokazem index, prodjem - vozac nista.
Sinoc vracam se iz Hrasnice, ulazim u Centrin autobus (onaj novi, kraci), pokazujem index kad me vozac vrati, trazi mi iskaznicu. I tu se posvadjamo, ja se slomila objasnjavajuci da se vec nekoliko dana vozim tako i da mi niko nista nije rekao (nisam jedina, zareda se nas 3-4 studenta, svi sa indexima). Dzaba, natjera me da platim kartu.

Pa ko je ovdje lud? :-x
Pa ako imas index ne znaci da imas i iskaznicu :-) Da bi se vozila i u GRASu i centri moras imati iskaznicu i vazeci kupon od GRASa (u pitanju su dakle studenti), uz to u centri nekad traže i da im se index pokaze uz iskaznicu, to sto ste se vas dvije vozale samo sa indexom znaci da ste samo imali srece pa vam nisu trazili da pokazete i kartu jer su valjda predpostavili da je imate.
User avatar
saraf_osmica
Posts: 1173
Joined: 04/03/2014 17:10
Location: RBIH

#23 Re: utisci-centrotrans

Post by saraf_osmica »

Rosa uleti na forum direktno iz Himzanijine kancelarije :mrgreen: :mrgreen: :run:
User avatar
Država
Posts: 4968
Joined: 31/10/2010 15:15

#24 Re: utisci-centrotrans

Post by Država »

Ponekad u Bg idem autobusom. Uvijek idem Centrotransom. Muzika u Centrotransu je uglavnom podnošljiva (u najgorem slučaju bude Crvena Jabuka). No, jednom sam morao ići onim Kondor-om iz Istočnog Sarajeva. Muzika je bila: "Odma' zvono staviše na strinu, kada legne da im ne pobjegne"...Htio sam izaći u Zvorniku i nastaviti pješke... :lol:
User avatar
trambusek88
Posts: 4796
Joined: 03/10/2009 23:51

#25 Re: utisci-centrotrans

Post by trambusek88 »

Vozač Centrotransovog autobusa na Ilidži sa palicom nasrnuo na putnika

Na terminalu na Ilidži jutros je oko 8:20, došlo do fizičkog sukoba između vozača Centrotransovog autobusa na liniji Ilidža- Hrasnica i putnika. Kako je za cubis.BA rekao očevidac nemilog događaja, još u autobusu putniku je vozač autobusa dobacivao pogrdne riječi i vrijeđao ga.

Krenula sam na posao jutros, čekala autobus najmanje 30 minuta onda je došlo vozilo Centrotransa. Sjela sam odmah na početku autobusa, a u tom trenutku ulazio je jedan mladji gospodin te uredno platio kartu te mu dao, čini mi se 20,00 KM krupnih, na to mu je vozač vratio kusur od po 1,00 KM. Nakon toga, uz osmjeh momka koji ga je pitao da li ima možda krupnijeg novca, on je rekao da nema na što mu je putnik prokomentarisao dok je išao prema mjestu “JA IDIOTIZMA”, vozač se nakon toga bezobrazno proderao na njega sa riječima “Marš iz autobusa”, te “go***no jedno”… Momak mu je u tom trenutku rekao sasvim mirno, da zbog toga što mora na posao, neka se zahvali Bogu što žuri i sjeo na kraj autobusa.

Kada smo stali na terminalu na Ilidži nije htio otvoriti sva vrata, otvorio je samo prva vrata kako bi putnici izašli te pozvao momka. Sačekali smo ja i nekoliko putnika ispred autobusa da vidimo šta će se desiti. Vozač je najvjerovatnije u toku vožnje pozvao svoje “kolege”, razgovarao je u vožnji sa nekim sigurna sam, a potom je u “pomoć” došao drugi zaposlenik Centrotransa u autobus te ga zajedničkim snagama napali. Ovaj drugi, kontroler ili vozač ne znam zaista, ga je uhvatio za vrat te ga prislonuo uz sjedište, a najveća scena je bila vjerujte, kada je vozač tog autobusa izvadio palicu i krenuo na momka/putnika prijeteći mu njom ali ga nije udario. Taj momak nije pokazivao nikakvu silu, zbog toga što se on nalazi u autobusu sigurno, jer to je njihovo radno mjesto, a kada su ga izbacili pao je ispred autobusa gdje je nakon toga pozvao policiju – kazala je novinaru cubis.BA portala starija gospođa.

Pripadnici IV PU Ilidža su odmah izašli na uviđaj, uzeli su podatke vozača i žrtve u ovom slučaju putnika koji je bio napadnut. Putnik će prema njegovim riječima tužiti vozače Centrotrans kompanije – saznajemo.

Ovo je nečuveno, rekao je jedan stariji gospodin. Zatvorili su vrata autobusa i unutra skočili na momka koji je uredno platio kartu, a svoju nervozu je uspio izbaciti na njemu, žalosno. Ovakvi ljudi najprije štete ugledu firme kakva je Centrotrans. Najgore je što su svi gledali, a niko da reaguje… Zanimljivo, jedan vozač konkurentnog autoprevoznika koji se inače mrze između sebe, GRAS-ovog autobusa je uzvikivao “pomozite momku” u par navrata. – kazao je Edhem S. novinaru cubis.BA portala.

U fizičkom obračunu vozača sa putnikom obojica su prošli bez većih povreda, osim kod putnika koji je imao vidne tragove davljenja na vratu. Uviđaj je obavila ekipa IV PU Ilidža, a slučaj evidentiran kao narušavanje javnog reda i mira, te će se protiv vozača i njegovog kolege najvjerovatnije podići krivična prijava od strane putnika.

cubis.BA
Post Reply