Utakmice.

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
R2D2_SA
Posts: 1301
Joined: 19/02/2007 11:45
Location: Sarajevo

#31476 Re: Utakmice.

Post by R2D2_SA »

Dobro je i ovo. Meni od pocetka mirisalo na remi. 5 razlike i nakon gostovanja u Vrapcicima, nije lose, ali se naredna mora uzeti. Tebalo bi, jos ako se i drugi rezultati poklope. I ovo danas i pored remija mi je izgledalo zrelo, od pocetka do kraja odgovorna igra. Cini mi se da je Musemic trener ovo bi bilo na ho-ruk, pa panika i svasta moguce da se desi. Velez je ocito ekipa koja puno cjepka igru, dokaz je da su gotovo svi nasi igraci pretrpili prekrsaj. Uz jos malo losiji teren i Handzica koji ne koristi prilike, te veci dio drugog poluvremena sa igracem manje ja zadovoljan.
last mohicans
Posts: 11938
Joined: 09/08/2012 23:19

#31477 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

Svi bodovi koje smo u zadnje vrijeme prosuli su prvenstveno zbog nedostatka napadača. Tu smo apsolutno zakazali i vec jučer se trebao traziti za nastavak.
User avatar
Maharadza
Posts: 16715
Joined: 30/01/2013 15:13

#31478 Re: Utakmice.

Post by Maharadza »

I opet nam Handžić uze 2 boda kao na derbiju...samo ovoga puta i katastrofalni sudija nosi dobar dio krivice.
User avatar
van Basten
Posts: 7529
Joined: 21/09/2006 02:59

#31479 Re: Utakmice.

Post by van Basten »

Sudija debil, skontao sam ga u prvih 5 minuta.
Handzic debil.
Tataru i Rahmanovicu Bajevic je izgleda napravio medvjedju uslugu pozivom u reprezentaciju, to se sad nafuralo pa im ispod nivoa da se trude i igraju po nasim oranicama.
Marinovic sablonski, skoro svaki trener ga je nadmudrio u drugom poluvremenu kad treba taktike prilagodjavati desavanjima na terenu, te s klupe koga uvesti.
Ova tekma se morala rijesiti u prvom pa rutinski do kraja, ovako sami sebi zakomplikujemo stvari.
User avatar
Maharadza
Posts: 16715
Joined: 30/01/2013 15:13

#31480 Re: Utakmice.

Post by Maharadza »

I dobro je što će i Benjo konačno malo odmoriti, frajer ga forsira svaku utakmicu 90min. bez pardona i uz to vrti istih 13 igrača a ovamo ima najjaču klupu u ligi...smiješan šablonski trener! :skoljka:
User avatar
Logovan
Posts: 94304
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#31481 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

Očekivah pobjedu, ali Handžić fulio dvije, tri dobre šanse, Tatara nigdje, Rahmanović nešto bolji, ali opet tanko obzirom kako zna odigrati, Vinko griješi sa izmjenama. :-) I sudija je usrao, ali nećemo se na njega izvlačiti.

Žao mi je što sada sve pada na Handžićeva leđa. Ubjedljivo najviše se on kritikuje. :-)

Podrška za Vinka i igrače. Pobjeda protiv Radnika je pod moranje.
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#31482 Re: Utakmice.

Post by mirza_15 »

Ma nije uopšte to loše izgledalo večeras. Dosta dobro prvo poluvrijeme. Realizacija je zakazala i to je jedini problem. Hare je u tom segmentu kriza, ali mora se s druge strane priznati da puno znači njegova snaga i visina prilikom organizacije napada, prekida...

Tatar se nije vidio čitavu utakmicu, ali opet zamalo da upiše asistenciju. Prvi prekršaj za žuti namjeran. Digao nogu frajeru do kuka. Drugi je povukao nogu i možda nije bilo za kartona, ali je bio neoprezan. Rahmanović je imao flasteta na sebi čitavu utakmicu koji ga nije pušta da pobjegne dalje od 1 metra. Iznudio je dosta prekršaja.

Miličević je napravio nekoliko nerezonskih dodavanja koja su presječena, na sreću bez posljedica.

Ostali sasvim ok. Hebibović je par puta ispao sa Brandaom i bez Oremuša smo tu tanki defanzivno.

Sve u svemu nije loše. Dobiti Radnik u srijedu i uz malo sreće ponovo povećati razliku.
User avatar
Logovan
Posts: 94304
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#31483 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

Zadnji poraz 30.11.2019. Godina dana bez poraza. Prvi na tabeli. Prednost od 5 bodova nad drugoplasiranim.

Bravo Saraj'vo! Bravo Vinko i igrači!

U srijedu po pobjedu!
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#31484 Re: Utakmice.

Post by Raigor Stonehoof »

last mohicans wrote: 28/11/2020 17:07 Svi bodovi koje smo u zadnje vrijeme prosuli su prvenstveno zbog nedostatka napadača. Tu smo apsolutno zakazali i vec jučer se trebao traziti za nastavak.
Apsolutno se slazem. Meni je samo smijesno sto su SVI vidjeli da se MORA dovesti napadac prije pocetka sezone, osim nase slijepe uprave. To nas je kostalo boljeg rezultata u Evropi, nadam se da nece i prvenstva.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8568
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#31485 Re: Utakmice.

Post by Pitar sa Kariba »

Image

:thumbup:
User avatar
Logovan
Posts: 94304
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#31486 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

Podrška za Tatara! :thumbup: Odmori sljedeću utakmicu, dozovi se pa izrešetaj Borac, kao što si uradio i prošli put. :thumbup:
User avatar
Maharadza
Posts: 16715
Joined: 30/01/2013 15:13

#31487 Re: Utakmice.

Post by Maharadza »

Pitar sa Kariba wrote: 28/11/2020 18:23 Image

:thumbup:
Nema mu se šta zamjeriti, a draže mi je i da se tako nervira i da cijepa sve od huje na sebi nego da je izašao nasmijan u fazonu "ma libo me ba, super mi došlo da odmorim malom.." Benjo pravi vojnik. :thumbup:
Awakened
Posts: 587
Joined: 19/08/2013 03:33

#31488 Re: Utakmice.

Post by Awakened »

Idu nam na ruku rezultati iz Tuzle i B. Luke, kao i iz prethodnog kola. Medjutim, ako smo toliko organizovani kao sto mislimo da jesmo, neko bi se trebao pozvati na odgovornost zasto nemamo boljeg spica (ovaj je odlican da udje kao dzoker, da se razumijemo). Da su protivnici iskoristili situaciju kao sto nisu, sada bi bila voda u usima i psovalo bi se i treneru i upravi.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#31489 Re: Utakmice.

Post by animus »

Handzic proslu sezonu kao džoker je bio odlican. Ove sezone dobio priliku kao starter i ocajan ali nema ni srece realno. Svi smo ocekivali Ahmu u prvoj postavi i da je Handza u boljoj formi. Poklopilo se da smo trenutno na toj poziciji najlosiji. Uprkos tome smo prvi sa velikom prednoscu nad rivalima i jos plus jedini neporazeni.
Jesen je blistava a sa novim napadačem čeka nas zlatno proljeće.
User avatar
R2D2_SA
Posts: 1301
Joined: 19/02/2007 11:45
Location: Sarajevo

#31490 Re: Utakmice.

Post by R2D2_SA »

Ti neki koji se trebaju pozvati na odgovornost su dobro poznati, nisu nepoznati, samo sto su to isti oni sa odgovornoscu za dvije sampionske titule i isti oni koji su odgovorni da imas ekipu koja je kvalitetno popunjena na svim pozicijama i ta ista ekipa na vrhu i dominantna. Eto od mene sve pohvale za 99 posto svega dobrog i pljuc za 1 posto koji se odnosi na to da se nije uslo u sezonu sa trecim napadacem :D . Bice i napadac sigurno, nisu ludi, vjerujem u njih.

Opusteno ba :bih:
Awakened
Posts: 587
Joined: 19/08/2013 03:33

#31491 Re: Utakmice.

Post by Awakened »

R2D2_SA wrote: 28/11/2020 19:24 Ti neki koji se trebaju pozvati na odgovornost su dobro poznati, nisu nepoznati, samo sto su to isti oni sa odgovornoscu za dvije sampionske titule i isti oni koji su odgovorni da imas ekipu koja je kvalitetno popunjena na svim pozicijama i ta ista ekipa na vrhu i dominantna. Eto od mene sve pohvale za 99 posto svega dobrog i pljuc za 1 posto koji se odnosi na to da se nije uslo u sezonu sa trecim napadacem :D . Bice i napadac sigurno, nisu ludi, vjerujem u njih.

Opusteno ba :bih:
U pravu si da smo jaki na ostalim pozicijama, ali se postavlja pitanje zasto imamo previse veznjaka koji sjede na klupi, a bez kvalitetnih napadaca otkako se Ahmo povrijedi. Mozda ih jednostavno nije bilo na trzistu ili su trazili previse novca. Ipak, mislim da je Susic vjerovatno bio skuplji od dobrog spica, a nista ne radi. Nemojmo se zavaravati, nismo mi bas toliko dominantni koliko ostali osciliraju. Bodovno stanje na tabeli (a i na terenu) nije realna slika nase "finansijske i organizacijske" nadmoci nad suparnicima. Ne trazi niko skidanje glava, ali ne treba je ni gurati u pijesak. Eto, zeznuli se, mislili da je Ahmo supermen, neka bude. Pita li se iko u klubu zasto nas prvo Zeljo, pa onda Velez nadigrase u drugom poluvremenu (do kartona) poslije silne dominacije u prvom?
User avatar
Maharadza
Posts: 16715
Joined: 30/01/2013 15:13

#31492 Re: Utakmice.

Post by Maharadza »

Slažem se sa prethodnim postovima i samo bih još dodao i dovođenje Mustedanagića kao promašaj... umjesto Šušića i Zinedina si mogao dovesti bombera koji bi do sada zabio barem 15-ak golova a što bi nas katapultiralo na dvocifrenu razliku u odnosu na pratioce...
svi u napad
Posts: 1869
Joined: 14/10/2012 14:40

#31493 Re: Utakmice.

Post by svi u napad »

Covjek mora biti zadovoljan jer si ostao i dalje neporazen ali i pored svega ja imam par zamjerki. :D Dakle svi vidimo fulu sa centarforom. Mozemo mi proci sve ove golgote i probleme sa spicom ali hajmo malo drukcije razmisljati. Hocemo iskorak u Evropi a promasis 3-4 zicera. E dragi moji u Evrpi moras imati bar 50% realizaciju da bi se necem nadao. Dalje imamo jako malo suteva na gol izvan 16 metara. Danas spiker iznese podatke da su Zeljo i Velez puno bolji od nas u tom segmentu (skoro 3 puta). Ja sam pred tekmu sa konama to naveo i rekao da se najvise bojim kakve frljoke izvan 16 m sto se i desilo. Pomalo je zacudjujuce da nakon fantasticnog prvog poluvremena (Zeljo i Velez) drasticno pdasmo u drugom poluvremenu. I na kraju bih kos ponovio cudjenje iako znam da je Vinko ziceras da covjek vrsi malo izmjena i to pred sami kraj tekmi. Pa dragi Vinko imas najveci roster i evo svi mi a ti vidis kako padamo u drugom poluvremenu i ti cekas kraj tekme da nesto promjenis.
Sad ce neki skociti prvi smo bez izgubljene tekme i slicno i sve to stoji ali ja gledam na malo duzi period i usmjeren sam na iskorak u Evropi. Mi imamo novac, igrace i trenera te dosta dobru upravu te s toga mislim a i pisao sam o tome da cemo jos 3-4 sezone dominirati nasom ligom i to se mora iskoristiti za iskorak. Toliko od mene. Idemo dalje. Zivjeli.
User avatar
omega369
Posts: 9386
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#31494 Re: Utakmice.

Post by omega369 »

Nama za "evropu" trebaju barem 3 "evropska" igraca. Mi jedva imamo ekipu za PLBiH. Nedostatak napadaca nam se malo po malo razbija od glavu. Gubimo previse bodova. Realno, morali smo imati najmanje 4 boda vise

Kad se isfulas, normalno je ocekivati pad u igri. Kako god jos imamo sansu da se odlijepimo vecom razlikom. Do nas je
User avatar
Logovan
Posts: 94304
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#31495 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

Maharadza wrote: 28/11/2020 20:45 Slažem se sa prethodnim postovima i samo bih još dodao i dovođenje Mustedanagića kao promašaj... umjesto Šušića i Zinedina si mogao dovesti bombera koji bi do sada zabio barem 15-ak golova a što bi nas katapultiralo na dvocifrenu razliku u odnosu na pratioce...
Pa i taj bi bomber možda bio što je danas Sušić. :D Mislim ne može se sve ostvariti što si zamislio. A Mustedanagića ne treba još gledati kao promašaj. Mislim da će on imati šta da kaže kada ga Vinko vrati u formu. Na proljeće bi trebao biti igrač na kojega se možemo osloniti.
last mohicans
Posts: 11938
Joined: 09/08/2012 23:19

#31496 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

Logovan wrote: 28/11/2020 21:16
Maharadza wrote: 28/11/2020 20:45 Slažem se sa prethodnim postovima i samo bih još dodao i dovođenje Mustedanagića kao promašaj... umjesto Šušića i Zinedina si mogao dovesti bombera koji bi do sada zabio barem 15-ak golova a što bi nas katapultiralo na dvocifrenu razliku u odnosu na pratioce...
Pa i taj bi bomber možda bio što je danas Sušić. :D Mislim ne može se sve ostvariti što si zamislio. A Mustedanagića ne treba još gledati kao promašaj. Mislim da će on imati šta da kaže kada ga Vinko vrati u formu. Na proljeće bi trebao biti igrač na kojega se možemo osloniti.
Kako da ga vrati u formu ako ni s klupe ne ulazi? Nije prije mjesec došao. Sušić mi je misterija velika. :? :? Jednostavno ne mogu da vjerujem da su stalno povrede u pitanju. Taman je neki ritam uhvatio, onda opet down.
User avatar
_Reds_
Posts: 9350
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#31497 Re: Utakmice.

Post by _Reds_ »

Fakat je Vinko teški Šablonac. Pa 5 izmjena ima.

PO ko zna koji put smo odigrali drugo poluvrijeme lošije od prvog. Odnosno na poluvrmenu protivnik promjeni, on se ne prilagodi. I ovo što mijena je standradno, misli da neki igrači takodje trebaju dobiti više šanse.
User avatar
Logovan
Posts: 94304
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#31498 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

last mohicans wrote: 28/11/2020 22:11 Kako da ga vrati u formu ako ni s klupe ne ulazi? Nije prije mjesec došao. Sušić mi je misterija velika. :? :? Jednostavno ne mogu da vjerujem da su stalno povrede u pitanju. Taman je neki ritam uhvatio, onda opet down.
Preko zimskih priprema, biće vremena, biće prijateljskih pa će ga valjda dozvati. Platiš igrača malo manje od 200 hiljada eura, a ne igra skoro nikako. Nešto tu ne štima, a nije nekvalitet. Vjerujem da momak zna igrati, može nam valjati, samo eto trebaju ga razdrmati kako znaju i umiju.

Sušić povrede zaredao, plus još ako je koronu nekad fasovao... :-) Šteta što ne može nikako pravu formu uhvatiti. Ne bih ga otpisivao naravno. :thumbup:
Awakened
Posts: 587
Joined: 19/08/2013 03:33

#31499 Re: Utakmice.

Post by Awakened »

_Reds_ wrote: 28/11/2020 22:20 Fakat je Vinko teški Šablonac. Pa 5 izmjena ima.

PO ko zna koji put smo odigrali drugo poluvrijeme lošije od prvog. Odnosno na poluvrmenu protivnik promjeni, on se ne prilagodi. I ovo što mijena je standradno, misli da neki igrači takodje trebaju dobiti više šanse.
Ja vjerujem da je u ovome problem. Mi vecinu sezone igramo da povedemo u prvom poluvremenu, a onda usporimo tempo i privedemo utakmicu kraju. Sto je najgore, to uradis sa istim igracima iz prvog poluvremena i tijelo/mozak se naviknu na taj ritam. Onda te u tezim utakmicama protivnik nagazi u drugom, a izmjene stignu nekad kasno. Imamo toliko kvalitetnih igraca da sa pet izmjena mozes zgaziti bas svakoga u ovoj ligi, ali jok, hajmo mi cuvati jedne te iste za sljedecu subotu.
User avatar
Dinostula
Posts: 3598
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#31500 Re: Utakmice.

Post by Dinostula »

Awakened wrote: 28/11/2020 23:22
_Reds_ wrote: 28/11/2020 22:20 Fakat je Vinko teški Šablonac. Pa 5 izmjena ima.

PO ko zna koji put smo odigrali drugo poluvrijeme lošije od prvog. Odnosno na poluvrmenu protivnik promjeni, on se ne prilagodi. I ovo što mijena je standradno, misli da neki igrači takodje trebaju dobiti više šanse.
Ja vjerujem da je u ovome problem. Mi vecinu sezone igramo da povedemo u prvom poluvremenu, a onda usporimo tempo i privedemo utakmicu kraju. Sto je najgore, to uradis sa istim igracima iz prvog poluvremena i tijelo/mozak se naviknu na taj ritam. Onda te u tezim utakmicama protivnik nagazi u drugom, a izmjene stignu nekad kasno. Imamo toliko kvalitetnih igraca da sa pet izmjena mozes zgaziti bas svakoga u ovoj ligi, ali jok, hajmo mi cuvati jedne te iste za sljedecu subotu.
Nikad mi nismo ni odigrali 2 poluvremena da valja uvijek odigramo prvo dobro pa lose drugo i obratno.To sam primjetio u zadnjih 4-5 sezona.Ali nikad nijedne godine nismo bili ovoliko dominantni protiv vecine protivnika kao ove sezone.Nisam zadovoljan sa ovih +5 jer sve mislim da smo mogli cak i bolje samo da smo imali boljeg spica.Realnost ove lige je da sad imamo +10 a ne +5.
Post Reply