Utakmice.

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

svi u napad
Posts: 1869
Joined: 14/10/2012 14:40

#29076 Re: Utakmice.

Post by svi u napad »

Ne znam sta ce biti kad Ahmetovic prestane igrati. Vezne linije nigdje. Fizicki lose pripremljeni i ne vjerujem da cemo to popraviti. Sreca je da i pored evidentnog pada u igri ove sezone dobro stojimo na tabeli. No pored svega ja sam optimista jer kad se vrate prije svega Stanojevic pa onda Rahmanovic i Oremus bit ce to top sredina. Imajuci u vidu da imamo odlicnu kicmu Kovacevic, Serbecic Ahmetovic uz vezne koje sam naveo te solidnog Tatara, Hebibovica, Lazica i Pidru bit ce to ponovno sampionsko slavlje na Kosevu. Naprijed Saraj´vo.
vazna
Posts: 512
Joined: 19/10/2012 22:56

#29077 Re: Utakmice.

Post by vazna »

Gdje je brat @leškarenje, izvuće li se od murije?
Kako pojedine budale hoće bolnice da zaglave. :twisted:
Valjda će nakon ove utakmice krenuti i bolja igra.
Proposition Joe
Posts: 286
Joined: 10/03/2012 09:26

#29078 Re: Utakmice.

Post by Proposition Joe »

U ovih malo minuta vidjela se velika razlika u igri Velkoskog na krilu, za razliku od pozicije centralnog veznog. Covjek je krilo I za Milanovica je Di Maria.

PS Podrska sefu. Izdrzi jos malo i poradi na podizanju samopouzdanja igraca i to je to.
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#29079 Re: Utakmice.

Post by duffy_duck »

vazna wrote:Gdje je brat @leškarenje, izvuće li se od murije?
Kako pojedine budale hoće bolnice da zaglave. :twisted:
Valjda će nakon ove utakmice krenuti i bolja igra.
Sta je uradio ?
vazna
Posts: 512
Joined: 19/10/2012 22:56

#29080 Re: Utakmice.

Post by vazna »

Sliver wrote:
vazna wrote:Gdje je brat @leškarenje, izvuće li se od murije?
Kako pojedine budale hoće bolnice da zaglave. :twisted:
Valjda će nakon ove utakmice krenuti i bolja igra.
OK je leskarenje :thumbup: imas pozz
E super. Pozdrav i za njega.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18239
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#29081 Re: Utakmice.

Post by GandalfSivi »

Sliver wrote:
vazna wrote:Gdje je brat @leškarenje, izvuće li se od murije?
Kako pojedine budale hoće bolnice da zaglave. :twisted:
Valjda će nakon ove utakmice krenuti i bolja igra.
OK je leskarenje :thumbup: imas pozz
Drz’me da ga ne bijem, lesko huligan pravi :D
vazna
Posts: 512
Joined: 19/10/2012 22:56

#29082 Re: Utakmice.

Post by vazna »

Nije istina, junački je išao sve do kordona policije. :-D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#29083 Re: Utakmice.

Post by Tomahawk11 »

Na mišiće, ali tri bobe :thumbup:
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#29084 Re: Utakmice.

Post by Dr. Kuca »

Pristup bolji, odmah i bolja igra. Najbolja je stvar sto smo u 2 boda a trenutno smo na 50%. Na suze me natjera ono slavlje gola. :!:
User avatar
tovarish
Posts: 3506
Joined: 26/05/2008 23:57

#29085 Re: Utakmice.

Post by tovarish »

Dr. Kuca wrote:Pristup bolji, odmah i bolja igra. Najbolja je stvar sto smo u 2 boda a trenutno smo na 50%. Na suze me natjera ono slavlje gola. :!:
Upravo.Vidi se da im je stalo i da nisu bolikurci.Zato treba imati malo strpljenja prema njima.Doći će stvari na svoje mjesto, ne treba odmah drvlje i kamenje po njima, a pogotovo ne remont.Dograditi ekipu sa jednim dobrim napadačem, vezistom i možda još jedan štoper ili lijevi bek, al nikog ne tjerati.Svi dobro dođu, kad zafali igrača.
F&N
Posts: 3982
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#29086 Re: Utakmice.

Post by F&N »

tovarish wrote:
Dr. Kuca wrote:Pristup bolji, odmah i bolja igra. Najbolja je stvar sto smo u 2 boda a trenutno smo na 50%. Na suze me natjera ono slavlje gola. :!:
Upravo.Vidi se da im je stalo i da nisu bolikurci.Zato treba imati malo strpljenja prema njima.Doći će stvari na svoje mjesto, ne treba odmah drvlje i kamenje po njima, a pogotovo ne remont.Dograditi ekipu sa jednim dobrim napadačem, vezistom i možda još jedan štoper ili lijevi bek, al nikog ne tjerati.Svi dobro dođu, kad zafali igrača.
Upravo.

Ja samo ne mogu da vjerujem da bi kod nas navijači pravili iste greške kako se napravilo 2015.
Stani ba majstore pogledaj zadnje 4 sezone zrinjskog. Možda samo prvu da su dominirali na početku. Sve ostale su kaskali do zime i onda brzina više na proljeće i uzimanje titule. I prošle godine su nas stigli. A kasnili su 12 bodova. Mi da smo kasnili 12 bodova halalili bi se sa titulom, otjerali trenera, jebali majke igracima na treningu i ne bi osvojili nista.
Kontinuitet je majka kvalitete u sportu.
Pa Ferguson je bio to sto jeste s Manchesterom zato sto je bio tu 20 godina. Imao je i on po 3, 4 godine da ne osvoji titulu. I za tih dvadeset godina samo 2 titule prvaka Evrope. Pitari bi ga otjerali prvu sezonu kad ne osvoji titulu.

Kod nas se pika igracima da su bili borbeni samo ako pobjede. Sinoc da smo izgubili kurac bi iko rekao, svaka cast igracima poginuli su. A poginuli su i prije tog gola. Da je ostalo 0:0 jebavalo bi se Husrefu sve i sve bi mu se brojalo a ovako sve je ok i uradio je dobro.

Mi aBd treba da tempiramo formu za zadnji ciklus.
Realno je da ce se svi i fizicki a i emotivno iscrpiti do 3. ciklusa kao sto se nama desilo prosle godine. Igras sa svakom ekipom po treci put. Svak svakog zna nema se tu vise nesta. Pa neke pobijedis i dva puta. E tu treba motivisati ekipu i tu treba da bude najjaca forma. Mi smo svoj pad dozivjeli i prezivejli aBd. A Tuzla i Zeljeznicar jos nisu. Zrinjski jeste. A moraju ga dozivjeti. Bice kartona, povreda, lose forme, pehova. Zato samo bodriti igrace i ne siriti negativu gdje nema mjesta da se širi.

VOLIM TE SARAJ'VO!
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#29087 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

tovarish wrote:
Dr. Kuca wrote:Pristup bolji, odmah i bolja igra. Najbolja je stvar sto smo u 2 boda a trenutno smo na 50%. Na suze me natjera ono slavlje gola. :!:
Upravo.Vidi se da im je stalo i da nisu bolikurci.Zato treba imati malo strpljenja prema njima.Doći će stvari na svoje mjesto, ne treba odmah drvlje i kamenje po njima, a pogotovo ne remont.Dograditi ekipu sa jednim dobrim napadačem, vezistom i možda još jedan štoper ili lijevi bek, al nikog ne tjerati.Svi dobro dođu, kad zafali igrača.
Slavljenje gola je baš bilo emotivno, Hadzic, Husref, cijela klupa i igrači. To se ne moze odglumiti. Pristup u svakoj onako, nece biti problema, pa ako se i ne pobijedi sa onakvim pristupom, idu čestitke. Neka je Husref novinara otresao.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#29088 Re: Utakmice.

Post by Dr. Kuca »

F&N wrote:
tovarish wrote:
Dr. Kuca wrote:Pristup bolji, odmah i bolja igra. Najbolja je stvar sto smo u 2 boda a trenutno smo na 50%. Na suze me natjera ono slavlje gola. :!:
Upravo.Vidi se da im je stalo i da nisu bolikurci.Zato treba imati malo strpljenja prema njima.Doći će stvari na svoje mjesto, ne treba odmah drvlje i kamenje po njima, a pogotovo ne remont.Dograditi ekipu sa jednim dobrim napadačem, vezistom i možda još jedan štoper ili lijevi bek, al nikog ne tjerati.Svi dobro dođu, kad zafali igrača.
Upravo.

Ja samo ne mogu da vjerujem da bi kod nas navijači pravili iste greške kako se napravilo 2015.
Stani ba majstore pogledaj zadnje 4 sezone zrinjskog. Možda samo prvu da su dominirali na početku. Sve ostale su kaskali do zime i onda brzina više na proljeće i uzimanje titule. I prošle godine su nas stigli. A kasnili su 12 bodova. Mi da smo kasnili 12 bodova halalili bi se sa titulom, otjerali trenera, jebali majke igracima na treningu i ne bi osvojili nista.
Kontinuitet je majka kvalitete u sportu.
Pa Ferguson je bio to sto jeste s Manchesterom zato sto je bio tu 20 godina. Imao je i on po 3, 4 godine da ne osvoji titulu. I za tih dvadeset godina samo 2 titule prvaka Evrope. Pitari bi ga otjerali prvu sezonu kad ne osvoji titulu.

Kod nas se pika igracima da su bili borbeni samo ako pobjede. Sinoc da smo izgubili kurac bi iko rekao, svaka cast igracima poginuli su. A poginuli su i prije tog gola. Da je ostalo 0:0 jebavalo bi se Husrefu sve i sve bi mu se brojalo a ovako sve je ok i uradio je dobro.

Mi aBd treba da tempiramo formu za zadnji ciklus.
Realno je da ce se svi i fizicki a i emotivno iscrpiti do 3. ciklusa kao sto se nama desilo prosle godine. Igras sa svakom ekipom po treci put. Svak svakog zna nema se tu vise nesta. Pa neke pobijedis i dva puta. E tu treba motivisati ekipu i tu treba da bude najjaca forma. Mi smo svoj pad dozivjeli i prezivejli aBd. A Tuzla i Zeljeznicar jos nisu. Zrinjski jeste. A moraju ga dozivjeti. Bice kartona, povreda, lose forme, pehova. Zato samo bodriti igrace i ne siriti negativu gdje nema mjesta da se širi.

VOLIM TE SARAJ'VO!

Slazem se. Pa uzmi zadnjih 3-4 sezone imaju i bodovnu konstantu, haman sve isto bodova osvajaju, mi evo drugu isto imamo konstantu. Svi hvale igru jesenju od prosle sezone a osvojili prosle godine samo bod vise nego ove. Samo polako, pustiti ih da rade. Samo se mora skrenuti paznja i mora se aktivno raditi na tome ko je krtica u ekipi ko odaje tajne od formacija, prvih 18, 11, do toga sta se desava na sastancima. To mora biti prioritet u pauzi.
F&N
Posts: 3982
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#29089 Re: Utakmice.

Post by F&N »

Daju ti brate igraci, evo ja cu ti reci. Znam ja licno od raje ko se druzi s kojim igracima i vidim sta pisu i pod kojim nickovima na forumima i na FB.
Ali ne moze se to dokazati.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#29090 Re: Utakmice.

Post by Dr. Kuca »

F&N wrote:Daju ti brate igraci, evo ja cu ti reci. Znam ja licno od raje ko se druzi s kojim igracima i vidim sta pisu i pod kojim nickovima na forumima i na FB.
Ali ne moze se to dokazati.
Moraju se potruditi jer je to bas belaj i tako se stvaraju price.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8577
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#29091 Re: Utakmice.

Post by Pitar sa Kariba »

Joj ja sinoc vratio utakmicu kad pravo na Leska! Raspistoljio se decko, tri stolice zauzeo.... :D

Image
tcz
Posts: 1747
Joined: 15/07/2005 12:28

#29092 Re: Utakmice.

Post by tcz »

Pitar sa Kariba wrote:Joj ja sinoc vratio utakmicu kad pravo na Leska! Raspistoljio se decko, tri stolice zauzeo.... :D

Image
samo mi zao Krleta osta sam pred istokom :-D
svi u napad
Posts: 1869
Joined: 14/10/2012 14:40

#29093 Re: Utakmice.

Post by svi u napad »

Bez obzira na neke slabosti u igri ja sam zadovoljan postignutim u ovom dijelu sezone. Kao sto neko napisa ranije nije ni Ferguson osvajao titule svake godine. Za razliku od Fergija Husref ce je osvojiti i ove godine :D :izet: :thumbup: No salu na stranu ponavljam bez obzira na ova mahalanja situacija izgleda dobro jer sad ce se poceti vracati u ekipu pa hajmo reci ponajbolji igraci i trebalo bi biti sve bolje i bolje.
Malo cu otici off iz teme al moram to kao stariji i iskucniji ciko napsiati. Ja nisam zadovoljan marketinskim radom uprave te radom na jacanju armije tj. stvaranju novih navijaca naseg kluba. To mora biti jedan od prioriteta kluba. Naravno da ces dobrim rezultatima dobiti i nove navijace (nasa raja navija za Real, Barcu City i dr. zbog tv prenosa i rezultata koje postizu) posebno medju omladinom koju samo i interesuju rezultati i novi trendovi. Vec sam ranije predlagao pa da ponovim jos jednom za svaku tekmu podijeliti najmanje 1 000 karata djeci iz osnovnih skola kako bi stekli kulturu navike odlaska na tekme a samim tim i zavolili nase Saraj´vo. Zivjeli.
User avatar
tovarish
Posts: 3506
Joined: 26/05/2008 23:57

#29094 Re: Utakmice.

Post by tovarish »

[quote="svi u napad"]za svaku tekmu podijeliti najmanje 1 000 karata djeci iz osnovnih skola kako bi stekli kulturu navike odlaska na tekme a samim tim i zavolili nase Saraj´vo. Zivjeli.[/quote]

:thumbup: potpuno podržavam ideju

I da se nadovežem da je uprava, ma koliko da je bolja od svih prethodnih poslijeratnih, trenutno još uvijek naslabija karika u klubu.

Oni mogu i moraju više

Ne pozivam na smjenu, nego da poboljšaju svoj rad i da se uozbilje
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#29095 Re: Utakmice.

Post by sencobih »

Te karte što bi davali djeci, sačekati dobru seriju, da ne bude kontra efekat, da im ne ogadimo loptu za sva vremena :D
svi u napad
Posts: 1869
Joined: 14/10/2012 14:40

#29096 Re: Utakmice.

Post by svi u napad »

Ja se samo nadam da strumfovi ne citaju nas forum i da nas u slucaju da citaju ne preteknu sa mojom idejom o podjeli besplatnih karata. Ja stvarno ne razumjem pojedince jebote ko da smo treci odozdo a ne odozgo. Sutra abd pobjeda i eto nas u ravni sa strumfovima. Ja jos jednom ponavljam mi smo u odlicnoj situaciji obzirom na povrede igraca. Jedini veliki problem je kad Merso ne igra nema ko gola dati. Prosle godine trpali svakom po 2-3 gola a sad sretni sa 1:0. Da zavrsim svi vi koji imate kontakte/veze sa upravom istima predloziti sto sam ranije napisao 1 000 karata djeci podjeliti na prvoj domacoj tekmi i nemoj te se sikrati bit cemo mi opet sampioni. Imamo najbolju ekipu i kad prodju zimske pripreme ima da sve redom taremo ko malu djecu. Zivjeli.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#29097 Re: Utakmice.

Post by 90minut »

Pa dobro više koliko imamo povrijeđenih igrača još i kad se vracaju?
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#29098 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

Prošle godine trpali Ahmo, Tatar, Rahman i Velkoski. Ahmo ove sezone van forme, malo sebi dosao. Krle ni sam ne zna sta sve nije igrao. Poznato nam je za Tatara i Rahmana. Mislim da ce Pidro ranije, neki dan je bio intervju, zavrsava posljednji ciklus rehabilitacije i mislim da poslije toga ide lagani trenazni proces.
User avatar
Dinostula
Posts: 3599
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#29099 Re: Utakmice.

Post by Dinostula »

last mohicans wrote:Prošle godine trpali Ahmo, Tatar, Rahman i Velkoski. Ahmo ove sezone van forme, malo sebi dosao. Krle ni sam ne zna sta sve nije igrao. Poznato nam je za Tatara i Rahmana. Mislim da ce Pidro ranije, neki dan je bio intervju, zavrsava posljednji ciklus rehabilitacije i mislim da poslije toga ide lagani trenazni proces.
Taj mali Pidro je duze bio povrijedjen nego sto je igrao.Daj Boze da bude sta od njega ako tako nastavi sa povredama. :(
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#29100 Re: Utakmice.

Post by Grean »

Sliver wrote:
90minut wrote:Pa dobro više koliko imamo povrijeđenih igrača još i kad se vracaju?
Stanoja i Oremusa cemo vidjeti poslije repauze, Pidru ne prije proljeca, Milanovica dogodine na jesen.
Sta bi sa Milanovicem?
Dinostula wrote:
last mohicans wrote:Prošle godine trpali Ahmo, Tatar, Rahman i Velkoski. Ahmo ove sezone van forme, malo sebi dosao. Krle ni sam ne zna sta sve nije igrao. Poznato nam je za Tatara i Rahmana. Mislim da ce Pidro ranije, neki dan je bio intervju, zavrsava posljednji ciklus rehabilitacije i mislim da poslije toga ide lagani trenazni proces.
Taj mali Pidro je duze bio povrijedjen nego sto je igrao.Daj Boze da bude sta od njega ako tako nastavi sa povredama. :(
Ne sjecam se da je bio puno povrijedjen prije ovih ligamenata koljena a to traje, trajalo je i Kovacevicu, Catakovicu ali su se vratili.
Post Reply