Utakmice.

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Maharadza
Posts: 16720
Joined: 30/01/2013 15:13

#24576 Re: Utakmice.

Post by Maharadza »

Logovan wrote:
Sliver wrote: Inace, njgore sto mozemo uraditi jeste mijenjati ga u ovoj sezoni i vjerovatno jos gluplje na pocetku sljedece.
Ma nema šanse da ga sad mijenjamo. Taman da se krenemo boriti sa Čelikom za opstanak, treba čovjeka ostaviti na miru.
Hajde to reci uhljebima i klošarima iz uprave koji će ga nakon prvog većeg kiksa nabiti i optužiti kao isključivog krivca za loše rezultate (što će Tan naravno popiti jer veze nema niti ga ja mislim zanima uopšte šta se dešava - dok god klub ne posluje u "minusu") a sve samo kako bi sačuvali pozicije i stolice! Naravno, uvijek određenu krivicu snosi trener, ali u ovome slučaju je ipak uprava ta koja je zasrala žestoko, tj. nedostatak IKAKVE vizije i plana rada i razvoja kluba! :run:
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#24577 Re: Utakmice.

Post by Grean »

Husrefa nit treba dirati niti ce ga ko dirati. Tu se ne moze nista napraviti.

Sto se uprave tice, tu ima metar problema koje je recimo Dzakmic naveo. Nepostojeca komunikacija sa navijacima, javnoscu, neistrajavanje na nekim dugorocnim planovima, zastoj u infrastrukturnom razvoju kluba. Ali opet transparentnost je glavni i najveci problem ove garniture.

Jedino za sta ih se ne moze kriviti a to se desava svaki put kad kola krenu nizbrdo su sadasnji rezultati. Husref kad je dolazio postavio je neke uslove, ti uslovi su mu po mom sudu velikim dijelom ispunjeni npr u ovom prelaznom roku i ne znam sta bi tu mogla biti njihova krivica za lose rezultate? Jel’ mozda nemaju primanja, ili su se doveli igraci koje trener nije zelio? Meni ne izgleda tako.

Ono sto se njima moze zamjeriti po pitanju ekipe je sto su dozvolili da se jedna talentovana generacija rastjera ali to je ulazilo u paket price sa Husrefom i uslova postavljenih tada (pored svih ljetnih pojacanja dosla su jos cetiri na zimu), da smo dobili zvono kluba gdje mladima nema napretka, gdje Kobiljar kad ode kaze da mu se prijetilo od strane kojekakvih likova a niko ni da se ocituje sta klub radi da identifikuje takve probleme, sto smo istog mi doveli a prodao ga Zrinjski i to sa posudbe, sto su zatvorili vrata Milosevicu i ostalim koji su radili dobre stvari za klub, sto jos nisu produzili Sarica i Hebibovica itd. itd

Znaci ispadamo u medijima jedna generalno nezdrava sredina.

Husref, on je dobio sta je htio, ovo su uslovi koje je postavio po dolasku a tako se ponasao i jesenas. Mozda su mu i donijeli uslov titulu koja ove godine nosi 1,5 mil KM ali njegov izbor je bio kako do nje.

Mislim da je pogrijesio. Da je okupio onu djecu oko sebe i pad bi bio let, makar u ocima velikog dijela navijaca.
Ovako je napravio sebi pritisak rezultata sto je sa ovakvim igracima i legitimno. Ne mozes imati Adukora, Crepulju, Sarica, Stanojevica i reci cekaj, mi pravimo tim za sljedecu sezonu.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#24578 Re: Utakmice.

Post by Tomahawk11 »

Šta će mijenjati?
Ne možeš trenera mijenjati, a ti ne znaš šta radiš u klubu.
Nema smisla. Nemaš viziju, bi da radiš sa mladim igračima, onda ih rasprodaš, dovedeš polovnjaka i problem u treneru :zoka:
E sad, koliko je do Husrefa taj dio sa mladim igračima....tipa ove priče Smajlagića, to da FKS nije za mlade igrače....ne znam.
Istina je da je bio uključio Hadžića, ali da je isto tako poslije prestao da mu daje priliku.
Mujakić je sad u timu.
Ostali...Herić....ove što su praktično otišli iz Akademije, ne znam koliko je to relevantno stavljati mu na teret, kad nisu ni bili u prvom timu.

Uglavnom, mislim da bi prvo uprava trebala poraditi na kompasu, gdje smo, šta smo, šta hoćemo.
Smjeniti trenera samo da bi se smijenilo i doživio neki pozitivni ško par utakmica (mada mislim da smo i tog džokera potrošili), to više nema smisla.
Company85
Posts: 688
Joined: 27/12/2016 15:11

#24579 Re: Utakmice.

Post by Company85 »

Ja ne znam jel iko vjeruje da mi imamo upravu. To kod nas vise ne postoji. Postoji Sabrina koja moze donositi odluke uz amin Tanovih ljudi. Nemamo sportskog direktora da eventualno moze donijeti odluku vezano za taj segment, da moze Husrefu reci Mujakic ti je prvi stoper i slicno. I pored takvog stanja u klubu normalno je da ne znamo gdje udaramo. Husref je manje-vise prepusten sam sebi i sigurno je da ce biti smijenjen ukoliko se nastave ovakvi rezultati i to najvise zbog stanja na tribini. Sad se sa zapada od haman sredine prvog poluvremena moglo cuti najvise "kritika" upucenih Husrefu: Husrefe sta mases rukama; pricaj njima ne nama; ti si ih birao i slicno.
Zbog takvih povika ce ovi sto odlucuju (Sabrina) skontati da treba Husrefa skinuti kao sto je doveden zbog pritiska javnosti a ne neke jasne strategije.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#24580 Re: Utakmice.

Post by Tomahawk11 »

Onda i nismo za više od borbe za Evropu.
User avatar
vicious
Posts: 6862
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#24581 Re: Utakmice.

Post by vicious »

Ma mi smo od rata naovamo konstantno nezdrava sredina, samo se prisjetimo ko se sve vrtio u i oko kluba. Malo se to možda bilo popravilo kad smo živnuli nakon Tanove injekcije, ali i to smo ubrzo uspjeli usrati jer su se počele vrtiti neke malo veće pare.
I ja bih recimo volio da se neko oglasi o ovoj priči Kobiljara, ko je zvao, prijetio... imena drugovi, imena! :D

Edit: sad se sjetih da je i onaj Zekic iz Osijeka pricao nesto tako, da je bilo nekakvih poziva kad je bio u igri za trenera... je li tako bilo?
User avatar
Dinostula
Posts: 3598
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#24582 Re: Utakmice.

Post by Dinostula »

Meni samo nije jedna stvar jasna a to je kako da svaki trener koji nas preuzme mi pocnemo igrati k'o Barselona i to traje neki 10-15 utakmica i onda odjednom se pokaze kao da je totalni amater.Cala obarao klubske rekorde kovali ga u zvijezde pa kako zavrsi na kraju evo sad ista prica i sa Husrefom.Ne moze me niko ubjediti da igraci nisu glavni krivci.Ili nisu dobili plate ili ih je uhvatila masovna kurcobolja to necemo niakd saznati.Uprava i nedostatak vizije je vec druga prica da su odavno izgubili kompas i da ne znaju sta rade to vec znamo.Sto neko rece ovi nisu lopovi ovi su totalno nesposobni da vode jedan fudbalski klub.
Company85
Posts: 688
Joined: 27/12/2016 15:11

#24583 Re: Utakmice.

Post by Company85 »

Dinostula wrote:Meni samo nije jedna stvar jasna a to je kako da svaki trener koji nas preuzme mi pocnemo igrati k'o Barselona i to traje neki 10-15 utakmica i onda odjednom se pokaze kao da je totalni amater.Cala obarao klubske rekorde kovali ga u zvijezde pa kako zavrsi na kraju evo sad ista prica i sa Husrefom.Ne moze me niko ubjediti da igraci nisu glavni krivci.Ili nisu dobili plate ili ih je uhvatila masovna kurcobolja to necemo niakd saznati.Uprava i nedostatak vizije je vec druga prica da su odavno izgubili kompas i da ne znaju sta rade to vec znamo.Sto neko rece ovi nisu lopovi ovi su totalno nesposobni da vode jedan fudbalski klub.
Po meni je to bar jasno. Trener kad dodje ne pametuje puno, uglavnom radi na psihi igraca, dize atmosferu. Sto se taktike tice ni tu nema puno izmisljanja tople vode nego igrac igra na svom mjestu. E onda dodju pripreme i pocetak nekih taktickih varijacija logicnih samo treneru. Evo Husref npr uigrava skoro 2 mjeseca jedno i dodje tekma u listici i izadje skroz druga postava. Slicno je bilo sa Kodrom. Kad je dosao ide sve potaman i onda se kasnije sjeti da proba malo sa najsporijim igracem lige na krilu (Radovcem) i slicno, a pogotovo sa uigravanjem Rustemovica na krilu na treninzima. Sreca nismo to nikad docekali da vidimo na utakmicama. Meni to nikad nece biti jasno. Zbog tih stvari onda treneri izgube ekipu tj ekipa pocne odredjeni "nesvjesni" bojkot jer jednostavno nisu u stanju da odrade zadatke koje trener trazi od njih. Takav je slucaj sa Krstom na krilu, i kada je prvi put bio u Sarajevu a evo i sad ja se ne sjecam da je ukupno 3 utakmice odigrao kako treba na krilu. Sve sto je odigrao da valja bilo je kao napadac ili eventualno malo povucen.
Ti bi igraci, da mogu iznijeti te neke ideje, davno otisli odavde i ne bi se vracali nakon maksimalno sezone.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#24584 Re: Utakmice.

Post by Muhamed Đakmić »

Ima to sve smisla što si napisao Company85, ja bih dodao samo još jednu stvar.

Nisu Husrefovi rezultati ekstremno loši ako ih posmatramo izvan konteksta cijele sezone, ali je problem što je došao u ekipu koja je nakon šest kola imala pet bodova. Svaki njegov naredni kiks se multiplicira iz tog razloga.

A jednom kad njemu prebacimo krivicu za sve rezultate, stvorili smo negativnu atmosferu koja će nas uvesti i u narednu sezonu.

Ja nisam bio za to da Janjoš odstupi na način na koji je odstupio, jer mi sa njim nismo igrali loš fudbal. Poraz od Širokog Brijega u kupu na gostovanju je stvarno bio nesretan, kao i ispadanje od Zarye. Protiv Zrinjskog jesmo nadigrani, ali ona ekipa se nije mogla porediti sa ekipom Zrinjskog u tom momentu.

Ipak, i on je nekoliko puta istakao da mu je falila neka instrukcija iz gornjih struktura kluba, konkretno kad se radi o mladim igračima. Tražio je da to bude klupska strategija, a ne da se odabiraju nasumično i da ne postoje neki relevantni pokazatelji o tome da li se formirao igrač ili nije.

Isto će vjerujem završiti i Husref, ali onda se fakat pitam kako misle iznijeti narednu sezonu, jer nema tih pojačanja i tog trenera koje će navijači prihvatiti.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#24585 Re: Utakmice.

Post by Tomahawk11 »

Pa kojeg trenera, eto sutra da mu daju otkaz (gluho bilo) ko ga može iz lige zamijeniti?
Možemo očekivati nekog novog Ješića koji će pokupiti pare i :run:
Ako imaju malo u glavi nešto osim vakuuma, neće čovjeka dirati ni po koju cijenu.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#24586 Re: Utakmice.

Post by Muhamed Đakmić »

Tomahawk11 wrote:Pa kojeg trenera, eto sutra da mu daju otkaz (gluho bilo) ko ga može iz lige zamijeniti?
Možemo očekivati nekog novog Ješića koji će pokupiti pare i :run:
Ako imaju malo u glavi nešto osim vakuuma, neće čovjeka dirati ni po koju cijenu.
Ma ima i u ovoj ligi trenera koji su možda i bolji od Husrefa, ali šta bi to oni napravili sa Sarajevom, kad moraju sve strpati u tri mjeseca. Zamisli da dođe Slobo Starčević koji krupu postepeno gradi već pet godina i da krene formirati ekipu pa ga otjeraju za 4 mjeseca :D
Company85
Posts: 688
Joined: 27/12/2016 15:11

#24587 Re: Utakmice.

Post by Company85 »

Slazem se. Mora biti neko ko ce Husrefu reci da je cilj da afirmise jednog mladog igraca pa nek probere hoce li to biti Mujakic, Mustafic. Ovako je prepusten sam sebi i jedini sud njegovog rada jeste javnost i to je najveci problem kluba.
Muhamed Đakmić wrote:
Tomahawk11 wrote:Pa kojeg trenera, eto sutra da mu daju otkaz (gluho bilo) ko ga može iz lige zamijeniti?
Možemo očekivati nekog novog Ješića koji će pokupiti pare i :run:
Ako imaju malo u glavi nešto osim vakuuma, neće čovjeka dirati ni po koju cijenu.
Ma ima i u ovoj ligi trenera koji su možda i bolji od Husrefa, ali šta bi to oni napravili sa Sarajevom, kad moraju sve strpati u tri mjeseca. Zamisli da dođe Slobo Starčević koji krupu postepeno gradi već pet godina i da krene formirati ekipu pa ga otjeraju za 4 mjeseca :D
To je to. Sarajevo sa ovakvim nejasnim ili tacnije nepostojecim ciljevima ne moze istrpiti nijednog trenera i bilo koje ime da dodje samo bi se potrosio kao sto upravo trosimo Husrefa.
Smijenice Husrefa i nece znati dovesti novog trenera jer ne znaju ni sta da traze od njega. Dovesce nekog sto neki menadzer predlozi koji ce mozda imati neku pricu, mozda cak i ne bude los trener ali u ovakvom situaciji je nemoguce napraviti rezultat.

Iz svega ovoga proizilazi da je ustvari najveci problem kluba vlasnicka struktura odnosno totalni nedostatak interesa da upravljaju klubom i procesima u klubu. Instaliranjem Sabrine na ovo mjesto su dobili samo nekog ko ih nece zamarati jer je zadovoljna samom cinjenicom da se nalazi na tom mjestu i ne pada joj napamet da talasa bilo sta a to je nama u ovom trenutku mozda i napotrebnije da prema njima neko zatalasa da se dobije kakva god reakcija.
Last edited by Company85 on 27/02/2018 12:07, edited 1 time in total.
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1472
Joined: 25/07/2015 14:13

#24588 Re: Utakmice.

Post by rocco_siffredi »

Iskreno,samo lud čovjek može preuzeti Sarajevo.
Kod nas se ne zna ni ko pije ni ko plaća.
Klub kao da masoni vode, nista se ne zna.
Gdje je financijski izvještaj zadnje dvije godine? Ako je neko zavrnuo pare, neka se kaže ko je. Samo sumnju kod raje podižu.
Gdje smo, sta smo, koji nam je cilj, gdje ćemo biti za 5 ili 10 godina?
Sve se radi kampanjski,nikakvog reda, plana, ideje, nicega. Daj samo gasi vatru i nezadovoljstvo.
Nažalost, već vidim da će Husref najebati na kraju sezone, onda će dovesti Starčevića i jovo nanovo
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#24589 Re: Utakmice.

Post by Nadzorna_ploca »

To je Sarajevo. Sa tim se pomiris i lakse ti je. Tim koji svake sedme godine uzima titulu, svake pete ne izlazi u Europu. Malo iznad prosjecan klub u BiH i nista vise. To sto ga mi volimo to je normalno, ali od fakti i cinjenica koje su svima vidljive ne treba bjezati.
Mislim da je velika masa ljudi u zadnjih nekoliko godina i skontala pa se vise i ne talasa i ne dize hajka kao nekada. Ne mogu da skontam da li je bolje bilo u vrijeme virsli ali mislim da smo tad vise bili uz klub i dozivljavali ga.
Licno sam godinama odvajao od usta i prelazio stotine kilometara i svaka mi je tekma gostujuca. Ali ne mogu vise. Niti vrijedi. Divim se ljudima van kantona koji prate i dalje. I domacim svakako ali to je malo manja muka.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#24590 Re: Utakmice.

Post by Muhamed Đakmić »

Nadzorna_ploca wrote:To je Sarajevo. Sa tim se pomiris i lakse ti je. Tim koji svake sedme godine uzima titulu, svake pete ne izlazi u Europu. Malo iznad prosjecan klub u BiH i nista vise. To sto ga mi volimo to je normalno, ali od fakti i cinjenica koje su svima vidljive ne treba bjezati.
Mislim da je velika masa ljudi u zadnjih nekoliko godina i skontala pa se vise i ne talasa i ne dize hajka kao nekada. Ne mogu da skontam da li je bolje bilo u vrijeme virsli ali mislim da smo tad vise bili uz klub i dozivljavali ga.
Licno sam godinama odvajao od usta i prelazio stotine kilometara i svaka mi je tekma gostujuca. Ali ne mogu vise. Niti vrijedi. Divim se ljudima van kantona koji prate i dalje. I domacim svakako ali to je malo manja muka.
Nisam kao ti odvajao od usta da bih pratio gostovanja, ali generalno :thumbup: za post. Nažalost si u pravu.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8573
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#24591 Re: Utakmice.

Post by Pitar sa Kariba »

21. kolo 03.03.2018. sa početkom u 14:30 sati/ FK Krupa - FK Sarajevo
22. kolo 07.03.2018. sa početkom u 15:00 sati/ FK Sarajevo - FK Sloboda




E nemo`s ti od ovog Logovatog nista napisat`.....

:D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#24592 Re: Utakmice.

Post by Tomahawk11 »

Znači, jebaše nas za domaću utakmicu i termin :roll:
Biće 250 ljudi sa Slobodom :skoljka:
User avatar
Logovan
Posts: 94345
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#24593 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

Pitar sa Kariba wrote: E nemo`s ti od ovog Logovatog nista napisat`.....

:D
Ko ti je taj Logovat? :? :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#24594 Re: Utakmice.

Post by Tomahawk11 »

Logovan wrote:
Pitar sa Kariba wrote: E nemo`s ti od ovog Logovatog nista napisat`.....

:D
Ko ti je taj Logovat? :? :mrgreen:
Ma neki glavonja, ne znaš ga ti :mrgreen:
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8573
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#24595 Re: Utakmice.

Post by Pitar sa Kariba »

Fakat 07.03. oblacno bez padavina (nakon sedam dana lijepog vermena) 13 stepeni i oni stave u 15h.
E jbt uprava i liga....
User avatar
Logovan
Posts: 94345
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#24596 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

Tomahawk11 wrote: Ma neki glavonja, ne znaš ga ti :mrgreen:
Ma baš neki levat čini mi se.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#24597 Re: Utakmice.

Post by Muhamed Đakmić »

Pitar sa Kariba wrote:Fakat 07.03. oblacno bez padavina (nakon sedam dana lijepog vermena) 13 stepeni i oni stave u 15h.
E jbt uprava i liga....
Sve se utakmice moraju igrati u 15 sati, to nije do uprave nego do lige.

Sve utakmice 21. i 22. kola moraju biti odigrane u istom terminu (tako bar piše u pravilniku), a većina stadiona u državi nema reflektore.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#24598 Re: Utakmice.

Post by Tomahawk11 »

Ne kontam što se uopšte mora igrati srijeda?
Odgodio si kolo, nek se igra idući vikend.
Nećemo nigdje zakasniti, nismo učesnici EP, nemamo reprezentativaca učesnika EP.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#24599 Re: Utakmice.

Post by Muhamed Đakmić »

Ista stvar, UEFA je nametnula čini mi se 20. maj kao konačan datum da se okonča prvenstvo u svim članicama koje igraju jesen-proljeće sistem takmičenja.

Ipak, ima slobodnih srijeda dotad kamaru, recimo 25. april je slobodan, tad se igra finale Kupa BiH za žene, ali ne vidim što se tad ne bi moglo odigrati jedno kolo Premijer lige BiH.
User avatar
Logovan
Posts: 94345
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#24600 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

Muhamed Đakmić wrote: Sve utakmice 21. i 22. kola moraju biti odigrane u istom terminu (tako bar piše u pravilniku), a većina stadiona u državi nema reflektore.
A sad nešto kontam, je li uopšte po pravilu odrađeno odgađenje kola?
Mi smo trebali sa Krupom igrati sutra, a sa Slobodom za vikend, odnosno 03.03. Zar nije pravilnije ako se odgodilo, da se utakmica sa Krupom prebaci na sljedeću srijedu, a Sloboda da ostane za vikend?

Ovako bukvalno utiču i na posjetu, odnosno na prihode od prodaje karti. Umjesto da protiv Slobode dođe npr. 2000, doći će npr. 500. Mislim nije neka para, male su cifre, ali opet nije uredu kako god okreneš. :-) Danas, sutra ćemo biti zakinuti za dobre pare, ako ovakvu odluku budu donijeli.
Post Reply