Utakmica za 3. mjesto: Hrvatska - Maroko

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked

Bronzu osvaja:

Hrvatska
50
44%
Maroko
63
56%
 
Total votes: 113

User avatar
Haris033
Posts: 3871
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#401 Re: Utakmica za 3. mjesto: Hrvatska - Maroko

Post by Haris033 »

Svaka čast Hr na uspijehu, al su ovo prvenstvo do 3. mjesta došli zahvaljujući pobjedama protiv Kanade, Maroka, i u regularnom toku, nerješenim rezultatima protiv Maroka, Belgije (koja je bila bolja), Japana (takođe, bolja repka), Brazila (onaj gol par minuta pred kraj, čista sreća, Brazil dominirao), i na kraju pobjedom protiv Maroka (jedina utakmica, uz onu protiv Kanade, u kojoj su bili bolji od protivnika).
Kako god, bronza je bronza.. Respect! :thumbup:
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#402 Re: Utakmica za 3. mjesto: Hrvatska - Maroko

Post by guruguru95 »

Last edited by guruguru95 on 17/12/2022 21:33, edited 1 time in total.
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#403 Re: Utakmica za 3. mjesto: Hrvatska - Maroko

Post by konoplja »

Dobra utakmica. Sudac se malo pogubi u drugom poluvremenu. Cist penal za kroejsu nije svirao, a mozda je i za crvenog bilo. Ne znam za sta sluzi var ako ne za ovakve situacije heh.
Bravo i jednim i drugim iz najjace grupe F.
konami666
Posts: 2521
Joined: 11/05/2015 21:57

#404 Re: Utakmica za 3. mjesto: Hrvatska - Maroko

Post by konami666 »

Grean wrote: 17/12/2022 17:57 Steta, bilo bi veliko da je africka i muslimanska zemlja uzela prvu medalju na SP. Mislim da cemo se nacekati do sljedece prilike, ovi su bas imali potencijal.
Ipak je mnogo veća stvar da je mala katolička zemlja od 4 miliona stanovnika uzela treće mjesto a prošli put na svjetskom prvenstvu drugo mjesto.
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#405 Re: Utakmica za 3. mjesto: Hrvatska - Maroko

Post by Romanista 101% »

Koliko god se nas narod trudio da iskaze postovanje i simpatije i za jedne, i za druge komsije, da sutra igra BiH na nekom velikom takmicenju i jedni i drugi bi navijali protiv nas otvoreno. Dok se od nas zahtjeva i ocekuje da uvijek podrzavamo komsije i susjede, jer mi kao nismo dobri u sportu i moramo se klanjati njima i biti sretni sto imamo tu cast da zivimo pored takvih velesila u sportu kao sto su Hrvatska i Srbija. I pored toga sto vecina u BiH iskazuje postovanje i simpatije za njihove uspjehe, to njima ne znaci nesto znacajno, vec nas nazivaju svakakvim imenima, masu sa zastavama Herceg Bosne i RS-a, velicaju ratne zlocince ali i pored toga ocekuju podrsku kada igraju njihove maticne reprezentacije.
Kako god se covjek postavi, ispasce donji.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#406 Re: Utakmica za 3. mjesto: Hrvatska - Maroko

Post by Grean »

konami666 wrote: 17/12/2022 23:10
Grean wrote: 17/12/2022 17:57 Steta, bilo bi veliko da je africka i muslimanska zemlja uzela prvu medalju na SP. Mislim da cemo se nacekati do sljedece prilike, ovi su bas imali potencijal.
Ipak je mnogo veća stvar da je mala katolička zemlja od 4 miliona stanovnika uzela treće mjesto a prošli put na svjetskom prvenstvu drugo mjesto.
Katolickih ima i bilo je dovoljno, kao i evropskih.

Taj dio svijeta ceka svoje heroje, kao sto i Azija ceka do te mjere da se veliki dio Kineza npr. veseli uspjehu Japana iako su smrtni neprijatelji. Jednostavno lakse se sa njima identifikuju a imaju i malo kompleks zbog te azijske inferiornosti u fudbalu, a vole ga.
User avatar
vaučer
Posts: 9285
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#407 Re: Utakmica za 3. mjesto: Hrvatska - Maroko

Post by vaučer »

Romanista 101% wrote: 17/12/2022 23:50 Koliko god se nas narod trudio da iskaze postovanje i simpatije i za jedne, i za druge komsije, da sutra igra BiH na nekom velikom takmicenju i jedni i drugi bi navijali protiv nas otvoreno.

Možeš biti siguran da bi skoro svi u Ex-Yu navijali za BIH da smo mi danas igrali za medalju protiv neke treće reprezentacije. Također bi ih mediji podržavali a naročito kolege sportaši. Nemam nikakve sumnje u to.
User avatar
luckylaka
Posts: 22575
Joined: 15/01/2010 06:28

#408 Re: Utakmica za 3. mjesto: Hrvatska - Maroko

Post by luckylaka »

vaučer wrote: 18/12/2022 00:15
Romanista 101% wrote: 17/12/2022 23:50 Koliko god se nas narod trudio da iskaze postovanje i simpatije i za jedne, i za druge komsije, da sutra igra BiH na nekom velikom takmicenju i jedni i drugi bi navijali protiv nas otvoreno.

Možeš biti siguran da bi skoro svi u Ex-Yu navijali za BIH da smo mi danas igrali za medalju protiv neke treće reprezentacije. Također bi ih mediji podržavali a naročito kolege sportaši. Nemam nikakve sumnje u to.
Jasta bi .Eto dodik I njegova svita bi prvi bili
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#410 Re: Utakmica za 3. mjesto: Hrvatska - Maroko

Post by Dado dijasporitus »

guruguru95 wrote: 17/12/2022 21:09
kamberovica polje wrote: 17/12/2022 18:30

Prodat će se bolje od Gvardiola. :D
:razz: :lol:
Ako je obećala se skinuti za zlato, za bronzu valjda može da barem leti grudnjak, ne?

:D
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#411 Re: Utakmica za 3. mjesto: Hrvatska - Maroko

Post by guruguru95 »

Dado dijasporitus wrote: 18/12/2022 00:44
guruguru95 wrote: 17/12/2022 21:09

:razz: :lol:
Ako je obećala se skinuti za zlato, za bronzu valjda može da barem leti grudnjak, ne?

:D
Titties & Beer 👙 🍻



... and pussy 😎 :gunjastajl:

guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#412 Re: Utakmica za 3. mjesto: Hrvatska - Maroko

Post by guruguru95 »

:thumbup: :mrgreen:

konami666
Posts: 2521
Joined: 11/05/2015 21:57

#413 Re: Utakmica za 3. mjesto: Hrvatska - Maroko

Post by konami666 »

Grean wrote: 18/12/2022 00:04
konami666 wrote: 17/12/2022 23:10

Ipak je mnogo veća stvar da je mala katolička zemlja od 4 miliona stanovnika uzela treće mjesto a prošli put na svjetskom prvenstvu drugo mjesto.
Katolickih ima i bilo je dovoljno, kao i evropskih.

Taj dio svijeta ceka svoje heroje, kao sto i Azija ceka do te mjere da se veliki dio Kineza npr. veseli uspjehu Japana iako su smrtni neprijatelji. Jednostavno lakse se sa njima identifikuju a imaju i malo kompleks zbog te azijske inferiornosti u fudbalu, a vole ga.
Ne slazem se sa tobom. Japan broji 125 miliona stanovnika a Maroko 40. Ipak je daleko veći uspjeh Hrvatsko treće mjesto. Sto znaci da Hrvati imaju mentalne i genetske predispozicije za uspjeh.
User avatar
istra_hr
Posts: 1521
Joined: 30/06/2018 19:11
Location: Pula...Zagreb...Rijeka

#414 Re: Utakmica za 3. mjesto: Hrvatska - Maroko

Post by istra_hr »

Romanista 101% wrote: 17/12/2022 23:50 Koliko god se nas narod trudio da iskaze postovanje i simpatije i za jedne, i za druge komsije, da sutra igra BiH na nekom velikom takmicenju i jedni i drugi bi navijali protiv nas otvoreno...
8)
Molio bi te da pišeš "u jednini-a ne množini"
1-ovdje u HR koliko znam, nije se nikad navijalo protiv BiH (bar ne direktno/javno).
2-na TV su bile i direktno prenošene utakmice vašeg baraža.
3-i za kraj, šta god smo mi HR postigli- mislim da je pretjerano nazivati nas "velesilom",
Srbiju još i manje ... i molim te, NE stavljaj nas u isti koš sa tim vječnim luzerima

Hvala :-D
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4882
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#415 Re: Utakmica za 3. mjesto: Hrvatska - Maroko

Post by ¤ jelena ¤ »

Ne znam radno sposobnog čovjeka koji nema genetske i mentalne predispozicije za uspjeh u nečemu - bez izuzetka - pa tako i Hrvati.

Motivacija kao segment mentalnog je već nešto o čemu bi se dalo raspravljati, a motivacija u mnogome zavisi od sredine i u konkretnom slučaju Hrvatske društvenih okolnosti i prilika.
sumirprimus
Posts: 81741
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#416 Re: Utakmica za 3. mjesto: Hrvatska - Maroko

Post by sumirprimus »


Najbolji fudbaler sa ovih prostora svih vremena .
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#417 Re: Utakmica za 3. mjesto: Hrvatska - Maroko

Post by animals »

vaučer wrote: 18/12/2022 00:15
Romanista 101% wrote: 17/12/2022 23:50 Koliko god se nas narod trudio da iskaze postovanje i simpatije i za jedne, i za druge komsije, da sutra igra BiH na nekom velikom takmicenju i jedni i drugi bi navijali protiv nas otvoreno.

Možeš biti siguran da bi skoro svi u Ex-Yu navijali za BIH da smo mi danas igrali za medalju protiv neke treće reprezentacije. Također bi ih mediji podržavali a naročito kolege sportaši. Nemam nikakve sumnje u to.
Sigurno da bi vecina Hrvata navijala za BiH..
ja licno navijam za Hrvatsku i BIH vijek istim zarom..
i kad medjusobno igraju, nek pobjedi bolji..
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#418 Re: Utakmica za 3. mjesto: Hrvatska - Maroko

Post by animals »

luckylaka wrote: 18/12/2022 00:26
vaučer wrote: 18/12/2022 00:15


Možeš biti siguran da bi skoro svi u Ex-Yu navijali za BIH da smo mi danas igrali za medalju protiv neke treće reprezentacije. Također bi ih mediji podržavali a naročito kolege sportaši. Nemam nikakve sumnje u to.
Jasta bi .Eto dodik I njegova svita bi prvi bili
Srbi iz BIH ne navijaju, njihov im rezim namece totalnu mrznju prema svim susjedima..
vec 30 godina..samo Rusi i Srbija..
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#419 Re: Utakmica za 3. mjesto: Hrvatska - Maroko

Post by animals »

Sad nesto o Hrvatskoj reprezentaciji..
najveca greska Dalica je vracanje kiks Lorena u reprezentaciju..
on kad god igra, igra je negledljiva, svaka vraca golmanu i usporava tranziciju..
i to se odrazi i na ostale odbrambene igrace..
utakmice u Ligi nacija bez njega su odigrane leprsavo i na pobjedu..
cim je on tu igra se ziheraski..
mlada odbrana sa jucerasnjom postavom plus Erlic je buducnost..
Perisic je isto vec proslost, sto se prije svati bit ce bolje..
nesvatljiv mi je Kovacic..
ima sve predispozicije, ali ne suta, nema zavrsnice..
kao da ima kocnicu, a nije vise mlad..
mogao je biti bolji od Modrica, ali polako mu vrijeme prolazi da postane vodja..
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4882
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#420 Re: Utakmica za 3. mjesto: Hrvatska - Maroko

Post by ¤ jelena ¤ »

Da, slažem se da je Perišić prošlost, a za ostale...Majer se trudi, haj...Gvardiol...izvozo ga Messi pa je moro dat gol na ovoj utakmici, inače ne bi.... :D taj Lovren je precijenjen, a u Oršiću i Livakoviću je budućnost. :thumbup:

Modrić za klasu ispred svih....precizan, nesebičan, izdržljiv i uporan, nijedne mrlje prljavštine u igri i nimalo sujetan što je rijetkost zlata vrijedna za jednog onako uspješnog fudbalera i čovjeka. 🥰
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#421 Re: Utakmica za 3. mjesto: Hrvatska - Maroko

Post by Romanista 101% »

istra_hr wrote: 18/12/2022 10:08
Romanista 101% wrote: 17/12/2022 23:50 Koliko god se nas narod trudio da iskaze postovanje i simpatije i za jedne, i za druge komsije, da sutra igra BiH na nekom velikom takmicenju i jedni i drugi bi navijali protiv nas otvoreno...
8)
Molio bi te da pišeš "u jednini-a ne množini"
1-ovdje u HR koliko znam, nije se nikad navijalo protiv BiH (bar ne direktno/javno).
2-na TV su bile i direktno prenošene utakmice vašeg baraža.
3-i za kraj, šta god smo mi HR postigli- mislim da je pretjerano nazivati nas "velesilom",
Srbiju još i manje ... i molim te, NE stavljaj nas u isti koš sa tim vječnim luzerima

Hvala :-D
Hrvatska i Srbija jesu sportske velesile za BiH. Zadnji 20 godina uporedi sve uspjehe jednih, drugih i trecih i nije tesko vidjeti ko tu ima najmanje uspjeha. Vi imate fudbal, rukomet, vaterpolo, tenis, atletika. Srbi kosarka, tenis, vaterpolo, odbojka. Naravno da rat, unistena drzava i kradja nasih sportista od komsija i susjeda igraju veliku ulogu. Plus sto sportske saveze u BiH vode ljudi koji joj zele sve najgore. Smijesno, ali istinito. Ali, to je neka druga tema.

Problem je sto svaki uspjeh Hrvatske i Srbije ide preko "nasih ledja". Slavlje po ulicama sa zastavama sa kojim se vrsio ratni zlocin (HB, RS) pjevanje nacionalistickih pjesama, uznemiravanja i provociranje Bosnjackih povratnika, pucanje po dzamijama itd. A sportisti iz BiH koji igraju za Hrvatsku i Srbiju otvoreno se koriste kao ulje za vatru za podsmijavanja i provociranje. I tako iz godine u godinu. Postalo je normalno, cak kao tradicija hajmo Turke da provociramo.

I onda se i pored svega toga ocekuje od nas da otvoreno navijamo za komsije i susjede. Cekaj, ko je ovdje lud? Ja potpuno razumijem Dezulovica kad kaze da uvijek navija protiv Hrvatske i Srbije i zeli da sto prije ispadnu da moze na miru da gleda prvenstvo. Jer pun mu je k.... nacionalistickih sranja kao sto su noz, zica, u boj, ubi zakolji, za dom itd. Potpuno ga razumijem i 100% je u pravu.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#422 Re: Utakmica za 3. mjesto: Hrvatska - Maroko

Post by animals »

Romanista 101% wrote: 18/12/2022 12:11
istra_hr wrote: 18/12/2022 10:08
8)
Molio bi te da pišeš "u jednini-a ne množini"
1-ovdje u HR koliko znam, nije se nikad navijalo protiv BiH (bar ne direktno/javno).
2-na TV su bile i direktno prenošene utakmice vašeg baraža.
3-i za kraj, šta god smo mi HR postigli- mislim da je pretjerano nazivati nas "velesilom",
Srbiju još i manje ... i molim te, NE stavljaj nas u isti koš sa tim vječnim luzerima

Hvala :-D
Hrvatska i Srbija jesu sportske velesile za BiH. Zadnji 20 godina uporedi sve uspjehe jednih, drugih i trecih i nije tesko vidjeti ko tu ima najmanje uspjeha. Vi imate fudbal, rukomet, vaterpolo, tenis, atletika. Srbi kosarka, tenis, vaterpolo, odbojka. Naravno da rat, unistena drzava i kradja nasih sportista od komsija i susjeda igraju veliku ulogu. Plus sto sportske saveze u BiH vode ljudi koji joj zele sve najgore. Smijesno, ali istinito. Ali, to je neka druga tema.

Problem je sto svaki uspjeh Hrvatske i Srbije ide preko "nasih ledja". Slavlje po ulicama sa zastavama sa kojim se vrsio ratni zlocin (HB, RS) pjevanje nacionalistickih pjesama, uznemiravanja i provociranje Bosnjackih povratnika, pucanje po dzamijama itd. A sportisti iz BiH koji igraju za Hrvatsku i Srbiju otvoreno se koriste kao ulje za vatru za podsmijavanja i provociranje. I tako iz godine u godinu. Postalo je normalno, cak kao tradicija hajmo Turke da provociramo.

I onda se i pored svega toga ocekuje od nas da otvoreno navijamo za komsije i susjede. Cekaj, ko je ovdje lud? Ja potpuno razumijem Dezulovica kad kaze da uvijek navija protiv Hrvatske i Srbije i zeli da sto prije ispadnu da moze na miru da gleda prvenstvo. Jer pun mu je k.... nacionalistickih sranja kao sto su noz, zica, u boj, ubi zakolji, za dom itd. Potpuno ga razumijem i 100% je u pravu.
Ja obozavam nogomet, i pratim ga od mali nogu, ali nemogu svatiti da se slavi uz mrznju i povike i randaliranje..
pobijedili, ok..popi svoje pice i kuci..
slazem se da je bolesno izaci na ulice i skandirati nacionalisticke i bolesne parole..
nema veze od koga dolaze,,
User avatar
aveos
Posts: 1676
Joined: 28/02/2012 08:42

#423 Re: Utakmica za 3. mjesto: Hrvatska - Maroko

Post by aveos »

sumirprimus wrote: 18/12/2022 10:33
Najbolji fudbaler sa ovih prostora svih vremena .
Image
2022. nije loša bila Luki
Bobi
Forum administrator
Posts: 32275
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#424 Re: Utakmica za 3. mjesto: Hrvatska - Maroko

Post by Bobi »

Image
Image
User avatar
Truba
Posts: 82056
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#425 Re: Utakmica za 3. mjesto: Hrvatska - Maroko

Post by Truba »

animals wrote: 18/12/2022 12:23
Romanista 101% wrote: 18/12/2022 12:11

Hrvatska i Srbija jesu sportske velesile za BiH. Zadnji 20 godina uporedi sve uspjehe jednih, drugih i trecih i nije tesko vidjeti ko tu ima najmanje uspjeha. Vi imate fudbal, rukomet, vaterpolo, tenis, atletika. Srbi kosarka, tenis, vaterpolo, odbojka. Naravno da rat, unistena drzava i kradja nasih sportista od komsija i susjeda igraju veliku ulogu. Plus sto sportske saveze u BiH vode ljudi koji joj zele sve najgore. Smijesno, ali istinito. Ali, to je neka druga tema.

Problem je sto svaki uspjeh Hrvatske i Srbije ide preko "nasih ledja". Slavlje po ulicama sa zastavama sa kojim se vrsio ratni zlocin (HB, RS) pjevanje nacionalistickih pjesama, uznemiravanja i provociranje Bosnjackih povratnika, pucanje po dzamijama itd. A sportisti iz BiH koji igraju za Hrvatsku i Srbiju otvoreno se koriste kao ulje za vatru za podsmijavanja i provociranje. I tako iz godine u godinu. Postalo je normalno, cak kao tradicija hajmo Turke da provociramo.

I onda se i pored svega toga ocekuje od nas da otvoreno navijamo za komsije i susjede. Cekaj, ko je ovdje lud? Ja potpuno razumijem Dezulovica kad kaze da uvijek navija protiv Hrvatske i Srbije i zeli da sto prije ispadnu da moze na miru da gleda prvenstvo. Jer pun mu je k.... nacionalistickih sranja kao sto su noz, zica, u boj, ubi zakolji, za dom itd. Potpuno ga razumijem i 100% je u pravu.
Ja obozavam nogomet, i pratim ga od mali nogu, ali nemogu svatiti da se slavi uz mrznju i povike i randaliranje..
pobijedili, ok..popi svoje pice i kuci..
slazem se da je bolesno izaci na ulice i skandirati nacionalisticke i bolesne parole..
nema veze od koga dolaze,,
Mi smo 1990.ispred abc i doma zdravlja slavili poraz od argentine kao pobjedu sjecam se kolone i zastava
Eeeej poraz...
Pusti ljude da se vesele
Locked