Ustikoljansko ljeto

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
Post Reply
User avatar
BarbaDue
Posts: 63430
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#1 Ustikoljansko ljeto

Post by BarbaDue »

Večeras otvaranje Ustikoljanskog ljeta

12.-a po redu manifestacija kulture, turizma i sporta, "Ustikoljansko ljeto2009" biće otvorena večeras u opštini Foča-Ustikolina,
a posjetiocima ovog dijela Bosanskopodrinjskog kantona (BPK) Goražde ponuditi će bogat i raznovrstan program.
U periodu do 26. jula bit će priređeni brojni koncerti zabavne i narodne muzike, sevdaha, noći folklora, promocije knjiga,
izložbe slika, projekcije filmova, sportska takmičenja, a tradicionalno ni ove godine neće izostati kampovanje te splavarenje Drinom.

Svečano otvaranje manifestacije bit će upriličeno večeras u 21.00 sat na platou ispred Doma kulture u Ustikolini kada će
manifestaciju otvoriti ministrica obrazovanja, nauke, kulture i sporta BPK Goražde Alma Delizaimović.

Posjetioce potom očekuje veče tradicionalne muzike uz učešće Vesne Hadžić, Aldijane Tuzlak, Asima Brkana i Abida Sakalaša.
Sve izvođače prati orkestar „Folk show“ Federalne televizije, dok će voditelj programa biti Tarik Helić.

Generalni pokrovitelj i organizator manifestacije je općina Foča-Ustikolina, a glavni sponzori Vlada BPK Goražde i BH Telecom.

Pored Festivala prijateljstva na podrucju BPK Goražde dobismo jos jednu manifestaciju slicnog karaktera...
Kome se sviđa program i manifestacija bujrum na Ustikolinu.
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#2 Re: Ustikoljansko ljeto

Post by sharwoodforest »

dojmilo me se ono kolo sa otvaranja ( prilog tvbpk ) :D
User avatar
BarbaDue
Posts: 63430
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#3 Re: Ustikoljansko ljeto

Post by BarbaDue »

sharwoodforest wrote:dojmilo me se ono kolo sa otvaranja ( prilog tvbpk ) :D
jelde, seljacki nekako izgleda?
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#4 Re: Ustikoljansko ljeto

Post by zonbirile »

ima li korida?
User avatar
BarbaDue
Posts: 63430
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#5 Re: Ustikoljansko ljeto

Post by BarbaDue »

nema zonbirile, to je festival slican kao i goraždanski...muzika, koncerti, druzenje...
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#6 Re: Ustikoljansko ljeto

Post by sharwoodforest »

BarbaDue wrote:elde, seljacki nekako izgleda?
ma ne, bas gorazdanski nekako ..... :D
User avatar
BarbaDue
Posts: 63430
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#7 Re: Ustikoljansko ljeto

Post by BarbaDue »

sharwoodforest wrote:
BarbaDue wrote:elde, seljacki nekako izgleda?
ma ne, bas gorazdanski nekako ..... :D
ti to gledaj kako hoces, ali to je ipak dio nase tradicije (i tvoje i moje)...
zao mi je, al' koliko se god skrivala ne mozes pobjeci od nje :) :-D

cudno sav svijet gaju i cuva svoju tradiciju al' kod nas u bosni se tako
lahko odrice nje...cak je se i stidi...

btw, u ostalom kao i sve drugo....naopako!
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#8 Re: Ustikoljansko ljeto

Post by idealnaM »

Ljudi očekuju da ih drugi cijene,a ne cjene sami sebe :D ...joj sto ne mogu ovog...kad se opanak pocipeliči... :skoljka:
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#9 Re: Ustikoljansko ljeto

Post by zonbirile »

ma Ustikolina je bila centar svijeta i Dejtonu,jebi ga stari znanci su se opet dogovorili,samo ovog puta nije bilo mlinara.
A.P
Posts: 51
Joined: 02/07/2009 14:54

#10 Re: Ustikoljansko ljeto

Post by A.P »

BarbaDue wrote:
sharwoodforest wrote:
BarbaDue wrote:elde, seljacki nekako izgleda?
ma ne, bas gorazdanski nekako ..... :D
ti to gledaj kako hoces, ali to je ipak dio nase tradicije (i tvoje i moje)...
zao mi je, al' koliko se god skrivala ne mozes pobjeci od nje :) :-D

cudno sav svijet gaju i cuva svoju tradiciju al' kod nas u bosni se tako
lahko odrice nje...cak je se i stidi...

btw, u ostalom kao i sve drugo....naopako!
U pravu si.Kad krdo bikova u Pamploni goni gomilu ljudi ulucama tog grada to je "in","atrakcija","civilizacija".A kad se narod uhvati u "kolo" na kakvom teferiču to je fuj.Ili ono gađanje paradajizom trulim po Italiji,pa gađanje lubenicama....
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#11 Re: Ustikoljansko ljeto

Post by idealnaM »

Pa gađanje cipelama...pa... :D

Ma to je to...neki se stide svojih nana,i deda..ono sevdalinka...harmonika ...fuj pa to je zaostalost...talijanska,jal francuska jal irska tradicionalna muzika..vao pa to je kultura.. :D Imajul se đe u nas nabavit gajde? :lol:
Kulin Ali Ban
Posts: 20
Joined: 06/05/2009 20:57

#12 Re: Ustikoljansko ljeto

Post by Kulin Ali Ban »

idealnaM wrote:Pa gađanje cipelama...pa... :D

Ma to je to...neki se stide svojih nana,i deda..ono sevdalinka...harmonika ...fuj pa to je zaostalost...talijanska,jal francuska jal irska tradicionalna muzika..vao pa to je kultura.. :D Imajul se đe u nas nabavit gajde? :lol:
Sve to što ste nabrojali, u konačnici nas je ( pored svega ostaloga ) koštalo i tako što nam se nalazišta i lokacije sa kojih se javljamo - nazivaju 'dunjalukom' !
Da smo imali kritičnije stavove prema onoj: "Neću politiku u moju butigu" ... i onoj - još goroj: "Nemojte mi, ba' politike..." ( !! )..., te da smo si je pomalo - ipak - dopuštali,
možda nam se mnoge stvari ne bi dogodile... u minulim godinama. I sevdalinka je politika. I sjećanja na djedove - preživjele ili one koji su poklani na drinskim mostovima -
takodjer su politika ! I hrabrost da se kaže naglas ono što se misli - takodjer je politika !! Itekako !!!
Zato se ne treba stidjeti. Kad god nam se ukaže prilika, treba - na sav glas - viknuti:
"Volim sevdah zbog Bosne ! Volim Bosnu zbog sevdaha ! Mi smo Bosanci... Mi smo sevdah... kojemu ni politika nije strana !!!"
Pa će nam se nesreće manje dogadjati. A možda i prestanu !!!
Post Reply