Ušteđevina

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#226 Re: Ušteđevina

Post by NecuVise »

Pozdravljanje i znakovi nisu bili tema teksta, nećemo sad skretati s teme. Ti si iz teksta izvadio negativnu stvar a zanemario čitavu poentu teksta.

Što se tiče vještica, ne znam, u islamu nema spaljivanja a ni kazne zbog sumnje. To ti negdje drugo vidi, tako da spominjanje islama u kontekstu toga itekako ima smisla.

Tvoju porodičnu situaciju nemam namjeru komentarisati jer je to tvoja lična stvar a usput ne poznajem ni tebe ni porodicu ti.
User avatar
Truba
Posts: 82632
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#227 Re: Ušteđevina

Post by Truba »

Vjestice i dalje ubijaju ali u sarabiji

https://www.google.com/amp/s/www.index. ... 88137.aspx
Ci-Nick
Posts: 5282
Joined: 15/03/2015 17:38

#228 Re: Ušteđevina

Post by Ci-Nick »

NecuVise wrote: 10/12/2023 09:05 Pozdravljanje i znakovi nisu bili tema teksta, nećemo sad skretati s teme. Ti si iz teksta izvadio negativnu stvar a zanemario čitavu poentu teksta.

Što se tiče vještica, ne znam, u islamu nema spaljivanja a ni kazne zbog sumnje. To ti negdje drugo vidi, tako da spominjanje islama u kontekstu toga itekako ima smisla.

Tvoju porodičnu situaciju nemam namjeru komentarisati jer je to tvoja lična stvar a usput ne poznajem ni tebe ni porodicu ti.
Ništa ja nisam izvadio iz konteksta.
Nije on pošten zato što je vratio nego je njegov prijatelj nepošten što je uopšte pomislio i izgovorio da on ima mogućnost i da ne vrati.
Da, u Islamu nema vještica ali ima kamenovanja koje je u istom rangu. Ili ćeš reći da to nije po Islamu.
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#229 Re: Ušteđevina

Post by NecuVise »

Ne postoji sredina između pošten i nepošten.

Naravno da nije isto. Znaš li uopšte šta je potrebno da se neko osudu na kamenovanje u islamu a šta je bilo potrebno za lomaču?
Ci-Nick
Posts: 5282
Joined: 15/03/2015 17:38

#230 Re: Ušteđevina

Post by Ci-Nick »

Da se neko osudi na kamenovanje dovoljna je rulja, jedan opičeni seoski starješina i tona kamenja isto kao i za spaljivanje vjestica samo sto su kršćani bogatiji drvetom nego kamenom.
Jednostavno rečeno,.. svaka pomisao da postoji moralnija religija je promašaj.
Moralnost se ne može vezati za religiju. Vjernik je moralan jer mu se u kuranu hiljadu puta spominju kazna i nagrada, a ja sam moralan jer postujem slobodu i pravo drugog bez obzira koje bio boje, spola, vjerskih uvjerenja, sexualne orjentacije...
Last edited by Ci-Nick on 10/12/2023 13:21, edited 2 times in total.
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#231 Re: Ušteđevina

Post by NecuVise »

Nemoj komentarisati stvari u koje nisi upućen. Ni blizu tog što si naveo.
Post Reply