Ustanite molim !!!!!!!! ZELJKO KOMSIC

User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#526

Post by Doda37 »

kijameta wrote:
rajvosa^ wrote:A kako je Komsic dobio zlatni ljiljan - zna li ko? Ima li neko nekih informacija.
Organizovanje odbrane i odbrana Hrasnog brda 1992.
Auuuuuuu, pa koji klinac smo mi isli tamo, među prvima koji su usli u Ozrensku(Miliklandska, zaboravio sam vise , koja je koja), dođemo do njihovih kuca, cujemo kako pricaju, nas petnaestak okrenemo se da vidimo idu li ostali za nama, a lokalci operiraju po kucama , nose sporete i slicno, mi se okrenemo i odemo
artzy
Posts: 839
Joined: 03/01/2005 05:52

#527

Post by artzy »

Doda37 wrote:
kijameta wrote:
rajvosa^ wrote:A kako je Komsic dobio zlatni ljiljan - zna li ko? Ima li neko nekih informacija.
Organizovanje odbrane i odbrana Hrasnog brda 1992.
Auuuuuuu, pa koji klinac smo mi isli tamo, među prvima koji su usli u Ozrensku(Miliklandska, zaboravio sam vise , koja je koja), dođemo do njihovih kuca, cujemo kako pricaju, nas petnaestak okrenemo se da vidimo idu li ostali za nama, a lokalci operiraju po kucama , nose sporete i slicno, mi se okrenemo i odemo
Nije Zeljko organizovao odbranu. Zeljko je bio medju prvih 7 dobrovoljaca kada je TO pocela organizirati ljude u jedinice. Tada se jos puno gradjana uzdalo u JNA da ce ih stititi od cetnika, koji su obrzo navalili i spustili se na Grbavicu. Na brdu i na Trgu je bec bilo nekoliko ljudi iz Patriotske Lige prije toga. Na brdu su vec bili neki Sandzaklije koji su pruzili prvi otpor jer su im tu bile kuce i imali su nesto oruzja.

Zeljko je bio sposoban i odgovoran i mislim da je vremenom postao nekakav komandir ali ne znam je li za Ljiljana morao napraviti nekakvo specificno "junastvo" ili ga je zasluzio vremenom... mozda je komandovao vecom jedinicom do kraja 1992...

Odbranu je u tom dijelu grada organizovao Mario. A ti sad nadji ko je i gdje je Mario. :-D

Ovo sve saznajem iz prve ruke od ljudi koji su tamo bili...
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#528

Post by Doda37 »

Dva puta smo isli, vrijeme , pocetak rata, 5-6 mjesec, rekao Vehbija preorace Vraca, pa onda mi upadamo, opalio tri granate u sat vremena, samo Srbe razbudio, osuli po Hrasno brdu, ne mozes oka otvoriti, tako i drugi put propalo :D
artzy
Posts: 839
Joined: 03/01/2005 05:52

#529

Post by artzy »

Doda37 wrote:Dva puta smo isli, vrijeme , pocetak rata, 5-6 mjesec, rekao Vehbija preorace Vraca, pa onda mi upadamo, opalio tri granate u sat vremena, samo Srbe razbudio, osuli po Hrasno brdu, ne mozes oka otvoriti, tako i drugi put propalo :D
Ko voli vise da cita:

http://query.nytimes.com/gst/fullpage.h ... A964958260



http://bosnae.blogger.ba/arhiva/2005/11/30
artzy
Posts: 839
Joined: 03/01/2005 05:52

#530

Post by artzy »

Eomer wrote:Komšić sad kao neki mudonja, faca, ovo ono... :lol: Umjesto vaših bošnjaka, vama predsjednik Komšić? :lol: Pa izdao je svoj narod, pitanje je vremena kad će i vas. Eto vam ga, slobodno. Samo da vidim koliko će para donijeti u Federaciju, koliko investicija, izgraditi autoputeva... Pošto to sve nije u stanju, on bi počinjao ratove, da okači još koji ljiljan... :roll:
"Faca" izađe i lupi nešto, a vi bi odmah u rat... Jedan spominje neke sanduke, kao spremni smo... Alo ljudi, zar postoji neko u ovoj zemlji da mu je ponovo do rata??? Jese li vi pri sebi? Ne mogu da vjerujem da ratno-huškački fazoni opet prolaze kod vas??? :?
Mate sinoć, telering:
Šta mislite o izjavi Željka Komšića?
Dodik: Srbija brani potpis koji je stavila na papir... Koga će Komšić udariti? On ne može dohvatiti nikome ni prst ni nos...
Mate: Zato što nema policiju i vojsku?
Dodik: Zato je i ne treba imati.
Šta god vi mislili o Dodiku.... 8-)
Ratno-huskacka je prica koja pravi drzavu od PC-ja.

Sto god ti mislio o icemu. 8-) 8-)

Fasizam nece proci. :x
Pataren Ponthus
Posts: 75
Joined: 27/09/2007 20:38
Location: DOMUS PATARENORUM

#531

Post by Pataren Ponthus »

artzy wrote:
Eomer wrote:Komšić sad kao neki mudonja, faca, ovo ono... :lol: Umjesto vaših bošnjaka, vama predsjednik Komšić? :lol: Pa izdao je svoj narod, pitanje je vremena kad će i vas. Eto vam ga, slobodno. Samo da vidim koliko će para donijeti u Federaciju, koliko investicija, izgraditi autoputeva... Pošto to sve nije u stanju, on bi počinjao ratove, da okači još koji ljiljan... :roll:
"Faca" izađe i lupi nešto, a vi bi odmah u rat... Jedan spominje neke sanduke, kao spremni smo... Alo ljudi, zar postoji neko u ovoj zemlji da mu je ponovo do rata??? Jese li vi pri sebi? Ne mogu da vjerujem da ratno-huškački fazoni opet prolaze kod vas??? :?
Mate sinoć, telering:
Šta mislite o izjavi Željka Komšića?
Dodik: Srbija brani potpis koji je stavila na papir... Koga će Komšić udariti? On ne može dohvatiti nikome ni prst ni nos...
Mate: Zato što nema policiju i vojsku?
Dodik: Zato je i ne treba imati.
Šta god vi mislili o Dodiku.... 8-)
Ratno-huskacka je prica koja pravi drzavu od PC-ja.

Sto god ti mislio o icemu. 8-) 8-)

Fasizam nece proci. :x
Jeli ti govoris za Zeljka da je huskac?Hej decko odjebi lijpo sad...jebala te tvoja policija i rep.mrska...
User avatar
rajvosa^
Posts: 1787
Joined: 18/05/2006 19:38

#532

Post by rajvosa^ »

Pataren Ponthus wrote:
artzy wrote:
Eomer wrote:Komšić sad kao neki mudonja, faca, ovo ono... :lol: Umjesto vaših bošnjaka, vama predsjednik Komšić? :lol: Pa izdao je svoj narod, pitanje je vremena kad će i vas. Eto vam ga, slobodno. Samo da vidim koliko će para donijeti u Federaciju, koliko investicija, izgraditi autoputeva... Pošto to sve nije u stanju, on bi počinjao ratove, da okači još koji ljiljan... :roll:
"Faca" izađe i lupi nešto, a vi bi odmah u rat... Jedan spominje neke sanduke, kao spremni smo... Alo ljudi, zar postoji neko u ovoj zemlji da mu je ponovo do rata??? Jese li vi pri sebi? Ne mogu da vjerujem da ratno-huškački fazoni opet prolaze kod vas??? :? Šta god vi mislili o Dodiku.... 8-)
Ratno-huskacka je prica koja pravi drzavu od PC-ja.

Sto god ti mislio o icemu. 8-) 8-)

Fasizam nece proci. :x
Jeli ti govoris za Zeljka da je huskac?Hej decko odjebi lijpo sad...jebala te tvoja policija i rep.mrska...
Procitaj jos jednom post pa probaj opet...
nestasna
Posts: 120
Joined: 21/01/2005 15:57

#533

Post by nestasna »

zoom66 wrote:Eomer je otishao da se rastalasa nakon talasanja uzburkanosti...:) :-) :D
Pozlatile ti se :-D
User avatar
karabaja-x
Posts: 2051
Joined: 02/02/2007 04:54
Location: mangala mangala (ako ste a big fish in a small pond, morate adoptirat a low key profile)

#534

Post by karabaja-x »

zoom66 wrote:Eomer je otishao da se rastalasa nakon talasanja uzburkanosti...:) :-) :D
pa nek sad prica one viceve o piramidi...stigla ga je kletva tutansuhovinkana II
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#535

Post by Vodenjak »

zoom66 wrote:Eomer je otishao da se rastalasa nakon talasanja uzburkanosti...:) :-) :D
Ja miline vidjeti da se ljudi hlade a ja nit´ pio nit´ vodu nos´o!

:D :D :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#536

Post by hrasno38 »

artzy wrote:
Doda37 wrote:
kijameta wrote: Organizovanje odbrane i odbrana Hrasnog brda 1992.
Auuuuuuu, pa koji klinac smo mi isli tamo, među prvima koji su usli u Ozrensku(Miliklandska, zaboravio sam vise , koja je koja), dođemo do njihovih kuca, cujemo kako pricaju, nas petnaestak okrenemo se da vidimo idu li ostali za nama, a lokalci operiraju po kucama , nose sporete i slicno, mi se okrenemo i odemo
Nije Zeljko organizovao odbranu. Zeljko je bio medju prvih 7 dobrovoljaca kada je TO pocela organizirati ljude u jedinice. Tada se jos puno gradjana uzdalo u JNA da ce ih stititi od cetnika, koji su obrzo navalili i spustili se na Grbavicu. Na brdu i na Trgu je bec bilo nekoliko ljudi iz Patriotske Lige prije toga. Na brdu su vec bili neki Sandzaklije koji su pruzili prvi otpor jer su im tu bile kuce i imali su nesto oruzja.

Zeljko je bio sposoban i odgovoran i mislim da je vremenom postao nekakav komandir ali ne znam je li za Ljiljana morao napraviti nekakvo specificno "junastvo" ili ga je zasluzio vremenom... mozda je komandovao vecom jedinicom do kraja 1992...

Odbranu je u tom dijelu grada organizovao Mario. A ti sad nadji ko je i gdje je Mario. :-D

Ovo sve saznajem iz prve ruke od ljudi koji su tamo bili...
Morat cu te neke stvari ispraviti. U toj oblasti postojale su tri jedinice: Trg Heroja, INA i Hrasno Brdo. Taj Mario koga spominjes se zove Mario Frimel i on je organizovao da ti ne kazem sta... ali izmedju ostalog jednu mesaru u podrumu u Junu-Julu 92 i kvalitetnu pljacku Lorisove zgrade. Najvece bitke su se desavale na Trgu i na Hrasnom Brdu a Mario je drzao most na Socijalnom. Mario nije posteno 10 metaka ispalio. Da zaboravio sam jos i Ficinu jedinicu koja je bila stacionirana u Hrasnom gdje se okretao trolejbus. Komso je bio sve ono suprotno od Maria Frimela i nekolicine ljudi oko njega. Hrasno brdo je drzala raja uglavnom koja je gore zivjela. Najveca bitka je bila za 11 Plavih a tada Maria niko nigdje nije vidio. Dakle taj sto ti je ispricao pricao ti je ruske bajke. Naravno iz Mariove i Ficine jedinice bilo je dosta momaka koji su trcali na svaki ispaljeni metak a medju njima je bio i Komsic. Ja sam bio na Trgu Heroja i zato sve to ti pricam. Najvece picke u tom djelu Sarajeva je bila jedinica HVO-a koja je bila stacionirana u obdanistu kod autopraonice Slon. @Doda37 je dobro rekao od 30 vojnika polovina se fajtala a polovina je operisala po kucama i stanovima.
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#537

Post by hrasno38 »

Sto se tice Komsica i njegovih odgovora Kostunici svi ljudi koji zaista vole ovu zemlju bi trebali shvatiti da napokon imamo covjeka koji ce poceti da stiti integritet ove zemlje na sve moguce nacine. Bilo koji covjek koji je rodjen u Sarajevskoj carsiji i koji uopste nema dileme koja je njegova zemlja, na mjestu Komsica bi odgovorio isto. Hladno i bez ustezanja je komsijama preko Drine rekao da je dosta vise preseravanja i barkanja u nasu zemlju. Ovdje je tzv. fina diplomatija vec 15 godina na djelu i imamo sta imamo, poltrone, lazove, ulizice, interesdzije, kukavice i napokon nekoga ko ce jebati majku svakome ko bude turao prste gdje im nije mjesto. I umjesto onaj fotelja-patriota Silajdzic da stane Komsicu rame uz rame i podrzi ga javno on se i dalje bavi svojom foteljaskom diplomatijom zasnovanom na lazima i praznim obecanjima. Jednostavno su se svi ucutali i ostavili Zeljka samog. Na srecu nije sam jer je narod zestoko uz njega, cini mi se kao uz rijetko koga do sada. Srbi su se skupili da podrze svoje a mi iz budzaka i dalje samo pljescemo i vicemo bravo. Zasto se ne okupismo pred predsjednistvom da damo podrsku Komsicu? Zato sto smo i mi svi ukljucujuci i mene samog postali najobicnija govna koja cekaju da se stvari same rijese i da ih neko rjesi za nas. Ja u sebi pokusavam da pronadjem makar mali dio onoga sto sam imao 92 godine na Marin Dvoru kada sam medju 100.000 ljudi i ja rekao NE okupaciji BiH. Sjajni ljudi u nasoj zemlji i te kako trebaju nasu podrsku a svi mi i dalje cutimo i komentarisemo. Izgleda da se cudo BH otpora nece ponoviti.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#538

Post by danas »

bravo!
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#539

Post by sarlo »

Najbolji bosanski fajteri koji se mogu vidjeti u javnosti su raznorazni tjelohranitelji kada ih "uhvati kamera". Posebno pratnja Alkalaja.
User avatar
rajvosa^
Posts: 1787
Joined: 18/05/2006 19:38

#540

Post by rajvosa^ »

hrasno38 wrote:Sto se tice Komsica i njegovih odgovora Kostunici svi ljudi koji zaista vole ovu zemlju bi trebali shvatiti da napokon imamo covjeka koji ce poceti da stiti integritet ove zemlje na sve moguce nacine. Bilo koji covjek koji je rodjen u Sarajevskoj carsiji i koji uopste nema dileme koja je njegova zemlja, na mjestu Komsica bi odgovorio isto. Hladno i bez ustezanja je komsijama preko Drine rekao da je dosta vise preseravanja i barkanja u nasu zemlju. Ovdje je tzv. fina diplomatija vec 15 godina na djelu i imamo sta imamo, poltrone, lazove, ulizice, interesdzije, kukavice i napokon nekoga ko ce jebati majku svakome ko bude turao prste gdje im nije mjesto. I umjesto onaj fotelja-patriota Silajdzic da stane Komsicu rame uz rame i podrzi ga javno on se i dalje bavi svojom foteljaskom diplomatijom zasnovanom na lazima i praznim obecanjima. Jednostavno su se svi ucutali i ostavili Zeljka samog. Na srecu nije sam jer je narod zestoko uz njega, cini mi se kao uz rijetko koga do sada. Srbi su se skupili da podrze svoje a mi iz budzaka i dalje samo pljescemo i vicemo bravo. Zasto se ne okupismo pred predsjednistvom da damo podrsku Komsicu? Zato sto smo i mi svi ukljucujuci i mene samog postali najobicnija govna koja cekaju da se stvari same rijese i da ih neko rjesi za nas. Ja u sebi pokusavam da pronadjem makar mali dio onoga sto sam imao 92 godine na Marin Dvoru kada sam medju 100.000 ljudi i ja rekao NE okupaciji BiH. Sjajni ljudi u nasoj zemlji i te kako trebaju nasu podrsku a svi mi i dalje cutimo i komentarisemo. Izgleda da se cudo BH otpora nece ponoviti.
Svaka Cast. Ja sam odmah rekao da se neko iz predsjednistva hoce javiti i da pruzi malo podrske Zeljki, ali izgleda da je sam sto se tice te strane. Nadam se najboljem.
User avatar
buzzer
Posts: 1635
Joined: 06/05/2006 22:37

#541

Post by buzzer »

hrasno38 wrote:Sto se tice Komsica i njegovih odgovora Kostunici svi ljudi koji zaista vole ovu zemlju bi trebali shvatiti da napokon imamo covjeka koji ce poceti da stiti integritet ove zemlje na sve moguce nacine. Bilo koji covjek koji je rodjen u Sarajevskoj carsiji i koji uopste nema dileme koja je njegova zemlja (mozda cak i poneki koji nije rodjen u sarajevskoj carsiji), na mjestu Komsica bi odgovorio isto. Hladno i bez ustezanja je komsijama preko Drine rekao da je dosta vise preseravanja i barkanja u nasu zemlju. Ovdje je tzv. fina diplomatija vec 15 godina na djelu i imamo sta imamo, poltrone, lazove, ulizice, interesdzije, kukavice i napokon nekoga ko ce jebati majku svakome ko bude turao prste gdje im nije mjesto. I umjesto onaj fotelja-patriota Silajdzic da stane Komsicu rame uz rame i podrzi ga javno on se i dalje bavi svojom foteljaskom diplomatijom zasnovanom na lazima i praznim obecanjima. Jednostavno su se svi ucutali i ostavili Zeljka samog. Na srecu nije sam jer je narod zestoko uz njega, cini mi se kao uz rijetko koga do sada. Srbi su se skupili da podrze svoje a mi iz budzaka i dalje samo pljescemo i vicemo bravo. Zasto se ne okupismo pred predsjednistvom da damo podrsku Komsicu? Zato sto smo i mi svi ukljucujuci i mene samog postali najobicnija govna koja cekaju da se stvari same rijese i da ih neko rjesi za nas. Ja u sebi pokusavam da pronadjem makar mali dio onoga sto sam imao 92 godine na Marin Dvoru kada sam medju 100.000 ljudi i ja rekao NE okupaciji BiH. Sjajni ljudi u nasoj zemlji i te kako trebaju nasu podrsku a svi mi i dalje cutimo i komentarisemo. Izgleda da se cudo BH otpora nece ponoviti.
lijepo receno hrasno38. ona exkluziva sa bilo kojim covjekom rodjenim u sarajevskoj carsiji me je malo zasmetala, al' et', vadi te ostalo ;-)
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#542

Post by hrasno38 »

buzzer wrote:
hrasno38 wrote:Sto se tice Komsica i njegovih odgovora Kostunici svi ljudi koji zaista vole ovu zemlju bi trebali shvatiti da napokon imamo covjeka koji ce poceti da stiti integritet ove zemlje na sve moguce nacine. Bilo koji covjek koji je rodjen u Sarajevskoj carsiji i koji uopste nema dileme koja je njegova zemlja (mozda cak i poneki koji nije rodjen u sarajevskoj carsiji), na mjestu Komsica bi odgovorio isto. Hladno i bez ustezanja je komsijama preko Drine rekao da je dosta vise preseravanja i barkanja u nasu zemlju. Ovdje je tzv. fina diplomatija vec 15 godina na djelu i imamo sta imamo, poltrone, lazove, ulizice, interesdzije, kukavice i napokon nekoga ko ce jebati majku svakome ko bude turao prste gdje im nije mjesto. I umjesto onaj fotelja-patriota Silajdzic da stane Komsicu rame uz rame i podrzi ga javno on se i dalje bavi svojom foteljaskom diplomatijom zasnovanom na lazima i praznim obecanjima. Jednostavno su se svi ucutali i ostavili Zeljka samog. Na srecu nije sam jer je narod zestoko uz njega, cini mi se kao uz rijetko koga do sada. Srbi su se skupili da podrze svoje a mi iz budzaka i dalje samo pljescemo i vicemo bravo. Zasto se ne okupismo pred predsjednistvom da damo podrsku Komsicu? Zato sto smo i mi svi ukljucujuci i mene samog postali najobicnija govna koja cekaju da se stvari same rijese i da ih neko rjesi za nas. Ja u sebi pokusavam da pronadjem makar mali dio onoga sto sam imao 92 godine na Marin Dvoru kada sam medju 100.000 ljudi i ja rekao NE okupaciji BiH. Sjajni ljudi u nasoj zemlji i te kako trebaju nasu podrsku a svi mi i dalje cutimo i komentarisemo. Izgleda da se cudo BH otpora nece ponoviti.
lijepo receno hrasno38. ona exkluziva sa bilo kojim covjekom rodjenim u sarajevskoj carsiji me je malo zasmetala, al' et', vadi te ostalo ;-)
Mislio sam na nacin price a niposto na kolicinu patriotizma koju bi povezao sa sarajevskom carsijom. Ipak moras priznati da je ta carsijka prica nadaleko poznata. U svakom slucaju ako me je tko pogresno shvatio neka primi moje izvinjenje.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#543

Post by Vodenjak »

hrasno38 wrote:Sto se tice Komsica i njegovih odgovora Kostunici svi ljudi koji zaista vole ovu zemlju bi trebali shvatiti da napokon imamo covjeka koji ce poceti da stiti integritet ove zemlje na sve moguce nacine. Bilo koji covjek koji je rodjen u Sarajevskoj carsiji i koji uopste nema dileme koja je njegova zemlja, na mjestu Komsica bi odgovorio isto. Hladno i bez ustezanja je komsijama preko Drine rekao da je dosta vise preseravanja i barkanja u nasu zemlju. Ovdje je tzv. fina diplomatija vec 15 godina na djelu i imamo sta imamo, poltrone, lazove, ulizice, interesdzije, kukavice i napokon nekoga ko ce jebati majku svakome ko bude turao prste gdje im nije mjesto. I umjesto onaj fotelja-patriota Silajdzic da stane Komsicu rame uz rame i podrzi ga javno on se i dalje bavi svojom foteljaskom diplomatijom zasnovanom na lazima i praznim obecanjima. Jednostavno su se svi ucutali i ostavili Zeljka samog. Na srecu nije sam jer je narod zestoko uz njega, cini mi se kao uz rijetko koga do sada. Srbi su se skupili da podrze svoje a mi iz budzaka i dalje samo pljescemo i vicemo bravo. Zasto se ne okupismo pred predsjednistvom da damo podrsku Komsicu? Zato sto smo i mi svi ukljucujuci i mene samog postali najobicnija govna koja cekaju da se stvari same rijese i da ih neko rjesi za nas. Ja u sebi pokusavam da pronadjem makar mali dio onoga sto sam imao 92 godine na Marin Dvoru kada sam medju 100.000 ljudi i ja rekao NE okupaciji BiH. Sjajni ljudi u nasoj zemlji i te kako trebaju nasu podrsku a svi mi i dalje cutimo i komentarisemo. Izgleda da se cudo BH otpora nece ponoviti.
Oni iz boldiranog dijela sve su ucinili da u ljudima ubiju covjeka, boreci se kobajagi za interese nacije, vjere i drzave!
Rezultat njihove borbe je da nam je nacija srozana, vjera uprljana a drzave naprosto - nema!
Zato, jedina moguca reakcija shefa onoga sto je ostalo od drzave izaziva u ljudima koji vole ovu nasu zemlju - zbunjenost!
A ta zbunjenost je opet rezultat svega onoga sto su covjeku uradili isti ovi gore, ubijajuci u njemu sve sto se ubiti moglo!
Nestalo je u covjeku duha, volje, zelje, snage, radosti...
Ostala je pustos u dushama, izgubljenost u danasnjosti i beznadnost u buducnosti!
Sve, ama BAS sve to proizveli su isti oni za kojima vecina naroda i dan danas slijepo gazi u svoju sopstvenu propast!

@Hrasno, jos jedan dobar post!
U nizu mnogih koje si napisao! :thumbup:
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#544

Post by Liberalism »

Cudno je kako niko ne napise konkretno zbog cega je Komsic dobio Zlatnog ljiljana. Zna li to iko?
User avatar
J.B.Tito
Posts: 161
Joined: 26/10/2007 17:24
Location: Sarajevo

#545

Post by J.B.Tito »

Liberalism wrote:Cudno je kako niko ne napise konkretno zbog cega je Komsic dobio Zlatnog ljiljana. Zna li to iko?
Hrasno 38 je poceo, ali ne nastavi.
Samo jedna stvar, Hrasno, ne bih se slozio sa opisom uloge Maria Frimela, ali nije tema.Ja Maria cijenim, ali ne one koji su bili oko njega, da ne nabrajam.Samo jedna stvar koje bi se ti trebao sjecati, a zbog koje ga cijenim je: Mario je isao sa nama kada smo prvi put isli na ispomoc na hrasno brdo, isao je prvi i tada je bio ranjen.Nije isao u bolnicu nego je svo vrijeme bio u stabu.No, nije tema.
Zeljko je, pored onog sto je naveo Hrasno, od pocetka rata bio komandir voda i na liniji (jedno vrijeme je taj vod bio manevarski), zatim pomocnik komandanta bataljona, a presudna stvar zbog koje je dobio ljiljana se odigrala oko Varesa kada su tamo bile neke operacije Armije BiH.Nije bitno ni koje ni kakve, ali je to bilo presudno za ljiljana.
A sto se tice neke glasnije podrske od ove preko PC-a, narod je postao toliko indolentan na sva desavanja jer je bilo mucno i slusati i gledati sve ove koji su defilovali crvenim tepisima ovih 12 godina od poslije rata, jer narod glasa iz straha i protiv "anamonih", jer je jedina utjeha u situaciji kakva jeste "dobro je, ne puca se" i tako ce biti i narednih 15 godina, pošto niko od nas nema "cojones" da zaokruzi nekog od "anamonih" a ko je posten, ko je za BiH, (ne od onih Haretovih "za BiH"), ko je bez oraha u dzepovima.Mozda od nas ovde i ima takvih, ali ako je 15% onih kojima je dostupan internet u BiH, da su svi takvi, slaba nafaka.Znam da kad bi izracunali prosjek godina onih koji izlaze na izbore, isti bio oko 55-60 godina, i to je cinjenica koja se od rata na ovamo ne mijenja.Mnogi od mojih prijatelja ne izlaze na izbore, a puna im usta kritikovanja ovih i onih, i najvise se najezim na nekoga ko nije glasao ili je glasao za Mirnesa.Drzava u kojoj je Mirnes kandidat za predsjednistvo i dobija 50000 glasova i nije normalna drzava, tako da cemo mi jos pozadugo gledati iste face. Zeljko je sad sasvim slucajno uletio u sve ovo i, kako neko jednom napisa, bojim se da mu je jasno da on sam ovde ne moze ispraviti krive Drine, pa se opustio u svojim izjavama.Nije da ga ne podrzavam, naprotiv, zao mi je sto ostali politicari koji se busaju u prsa i zaklinju na patriotizam presutise podrsku Zeljki.
Moram napraviti i malu digresiju: Kad je bilo o Srebrenici i njenom izdvajanju iz RS-a, Zeljko i tada rece istinu, da je to ne moguce, da cemo time dobiti situaciju da neka opstina ili mjesto u Federaciji zatrazi izdvajanje iz Federacije i pripajanje RS-u.Tada je Lepi srebrenicanima obecavao kule i gradove, puna mu usta bila Srebrenice, a tada Udruzenja građana iz Srebrenice porucise Zeljki da nikada vise nista ne govori u njihovo ime.Sada, isto Udruzenje, jeste cinjenica, dade Zeljki podrsku, ali ne cuh da naruzise Lepog sto ne podrza Zeljku. Ili se jos nadaju onim njegovim obecanjima.
Znam ja nas.......
User avatar
J.B.Tito
Posts: 161
Joined: 26/10/2007 17:24
Location: Sarajevo

#546

Post by J.B.Tito »

Jel ja ovo napisah neku glupost pa se zavrsi pisanje na temu?
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#547

Post by Liberalism »

J.B.Tito wrote: Zeljko je, pored onog sto je naveo Hrasno, od pocetka rata bio komandir voda i na liniji (jedno vrijeme je taj vod bio manevarski), zatim pomocnik komandanta bataljona, a presudna stvar zbog koje je dobio ljiljana se odigrala oko Varesa kada su tamo bile neke operacije Armije BiH.Nije bitno ni koje ni kakve, ali je to bilo presudno za ljiljana.
Za svakog zlatnog ljiljana komanda brigade je komandi korpusa trebala dostaviti kratak opis razloga zbog kojih se određeni pripadnik armije predlaze za Zlatnog ljiljana. Uglavnom taj opis je takav da se niko ne bi toga trebao postiditi (i da se o tome govori kao ''nije bitno ni koje ni kakve'') vec naprotiv veoma pozitivno (u suprotnom kakve mi to ''heroje'' imamo?). Tako da je malo zalosno to sto svi znaju da predsjednik BiH ima odlikovanje ''zlatni ljiljan'' a niko ne zna ili nece da kaze zbog cega to odlikovanje ima.
User avatar
J.B.Tito
Posts: 161
Joined: 26/10/2007 17:24
Location: Sarajevo

#548

Post by J.B.Tito »

Nije problem napisati sta je i kako je bilo, ali je problem do problematicnih koji ce i u tome naci problem bilo koje vrste da polemiziraju, da traze dlaku u jajetu.Cinjenica je da je on dobio ljiljana jer je, po meni a i mnogima koji smo bili u toj jedinici, istog zasluzio.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#549

Post by mIRCerka »

Liberalism wrote:
J.B.Tito wrote: Zeljko je, pored onog sto je naveo Hrasno, od pocetka rata bio komandir voda i na liniji (jedno vrijeme je taj vod bio manevarski), zatim pomocnik komandanta bataljona, a presudna stvar zbog koje je dobio ljiljana se odigrala oko Varesa kada su tamo bile neke operacije Armije BiH.Nije bitno ni koje ni kakve, ali je to bilo presudno za ljiljana.
Za svakog zlatnog ljiljana komanda brigade je komandi korpusa trebala dostaviti kratak opis razloga zbog kojih se određeni pripadnik armije predlaze za Zlatnog ljiljana. Uglavnom taj opis je takav da se niko ne bi toga trebao postiditi (i da se o tome govori kao ''nije bitno ni koje ni kakve'') vec naprotiv veoma pozitivno (u suprotnom kakve mi to ''heroje'' imamo?). Tako da je malo zalosno to sto svi znaju da predsjednik BiH ima odlikovanje ''zlatni ljiljan'' a niko ne zna ili nece da kaze zbog cega to odlikovanje ima.
ti spadas u grupu ljudi ko u onom vicu kad covjek uleti u apoteku sa svjezim govnetom u ruci i kaze EVO ZA OVO MI GOVNO TREBA TARIGUZ...

Napisase ti fino, tebi ako nije mrsko trazi onine izdanje zbirke zlatnih ljiljana sa kratkim objasnjenjima ko koga kad i zasto...uostalom, nazovi ured Predsjednika, pozovi se na zakon o slobodnom pristupu informacijama i pitaj...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#550

Post by mIRCerka »

Izvolite ili ovu ili otvorite novu, a da ja zatvorim i ovu...
Post Reply