Ustanite molim!!!!! STIPE MESIĆ

Post Reply
zimomor
Posts: 555
Joined: 17/07/2007 14:58

#1 Ustanite molim!!!!! STIPE MESIĆ

Post by zimomor »

Mesić: Izvor krize u BiH i na Kosovu u Beogradu

Politika Hrvatski predsjednik Stjepan Mesić izjavio je u utorak da je izvor nestabilnosti u BiH i na Kosovu u Beogradu, te da sve ono što se protivi europskom modelu udruživanja ne koristi nikome pa ni Srbiji. "Ja bih se
s tim apsolutno složio. Kada bi Beograd pozvao Srbe na Kosovu da glasuju, da uđu u institucije, onda bi oni bili subjekt... To Beogradu očito ne odgovara", rekao je hrvatski predsjednik odgovarajući na pitanje novinara smatra li da je izvor spomenute nestabilnosti u Beogradu te na molbu komentira izjavu Biljane Kovačević Vučo iz beogradskog Komiteta za ljudska prava da blagonaklonost EU-a i susjednih država prema Vojislavu Koštunici i Borisu Tadiæu nimalo ne pomaže demokratskim snagama u Srbiji.

"Kada bi ušli u institucije mogli bi pridonijeti tome da Kosovo bude višenacionalno, demokratsko i europski usmjereno", dodao je Mesić. Ustvrdio je i da "sve ono što je protiv europskog modela udruživanja ne koristi nikome pa ni Srbiji".

Ahtisaarijev plan smatra dobrim temeljem za postizanje dogovora ali je konstatirao da su "dvije strane duboko ukopane".

"Jedni bi nezavisnost odmah a drugi nikada", rekao je predsjednik i poručio da "treba poštovati nove realitete".

Ocijenio je da, nakon Kosova, istu politiku Beograd vodi i prema Banjoj Luci, poručivši da Hrvatska želi razvijati odnose s cjelovitom BiH.

"Hrvatska nikad neće entitete shvaćati kao države u državi niti prihvatiti njihovo izdvajanje, i kao što Hrvati u BiH moraju svoju politiku kreirati u Sarajevu to isto Srbima moraju poručivati i vlasti u Beogradu", rekao je predsjednik i istaknuo da "nema rezervne domovine".
Big Daddy
Posts: 122
Joined: 07/08/2006 17:09

#2

Post by Big Daddy »

Na zapadu ni¹ta novo. Ðubre ostaje ðubre. Do juèe je u Posu¹ju i Ljubu¹kom izjavljivao kako je to hrvatska zemlja a vidi ga danas. Koja transformacija Stjepana efendije mesiæa............. :lol: :lol:
Divlji u Srcu
Posts: 68
Joined: 22/10/2006 12:07

#3

Post by Divlji u Srcu »

Da ustanem na pomen mesicevog imena?





Pa tebi stvarno nesto nedostaje u glavi , jarane!

Da ustanem onome koji mi je upropastio mladost, i unistio domovinu SFRJ,

pa njemu nebih ustao taman da me povedu na strjeljenje!
Big Daddy
Posts: 122
Joined: 07/08/2006 17:09

#4

Post by Big Daddy »

Divlji u Srcu wrote:Da ustanem na pomen mesicevog imena?





Pa tebi stvarno nesto nedostaje u glavi , jarane!

Da ustanem onome koji mi je upropastio mladost, i unistio domovinu SFRJ,

pa njemu nebih ustao taman da me povedu na strjeljenje!
Koje iskrivljivanje povijesti. :-) :-)

Mesiæ ti uni¹tio tvoju "domovinu sfrj"? Ovo je samo za :lol: :lol: :lol:
Maja_XXX
Posts: 255
Joined: 09/03/2005 21:04
Location: Sarajevo

#5

Post by Maja_XXX »

Slazem se da je Mesic bolji od 95& hrvatskih politicara ali da ustanem na spomen njegovog imena??Mogu samo da pljunem na njega nakon sto sam vidjela sta je izjavljivao o Jugoslaviji...
milano
Posts: 329
Joined: 23/04/2007 11:59
Location: Italia

#6

Post by milano »

cuj mesic kriv za raspad YU. Kako vas nije stid? Nek su alija izetbegovic, franjo i slobo dobri. Alija unisti Bosnu,slobo srbiju izoliro, a i za franje croatia bila dobro politicki izolovana. I mesic sad kriv...
Divlji u Srcu
Posts: 68
Joined: 22/10/2006 12:07

#7

Post by Divlji u Srcu »

Big Daddy wrote:
Divlji u Srcu wrote:Da ustanem na pomen mesicevog imena?





Pa tebi stvarno nesto nedostaje u glavi , jarane!

Da ustanem onome koji mi je upropastio mladost, i unistio domovinu SFRJ,

pa njemu nebih ustao taman da me povedu na strjeljenje!
Koje iskrivljivanje povijesti. :-) :-)



Mesić ti uništio tvoju "domovinu sfrj"? Ovo je samo za :lol: :lol: :lol:
Pa je li Mesic izjavio - "Kako je obavio zadatak i da Jugoslavije vise nema"
Big Daddy
Posts: 122
Joined: 07/08/2006 17:09

#8

Post by Big Daddy »

milano wrote:cuj mesic kriv za raspad YU. Kako vas nije stid? Nek su alija izetbegovic, franjo i slobo dobri. Alija unisti Bosnu,slobo srbiju izoliro, a i za franje croatia bila dobro politicki izolovana. I mesic sad kriv...
Oèito zaboravljaju da je jedan ¹to je pokopan ispod kru¹ke zapoèeo proces raspada jugoslavije i kad se efendija Mesiæ pojavio na sceni taj proces je toliko uznapredovao da mu nije bilo zaustavljanja. Mesæeve lajave izjave kako je "ON" obavio posao i kako jugoslavije vi¹e nema su samo busanje u prsa za hrvatsku javnost. Njegove neodmjerene izjave se nastavljaju i dan danas ¹to mene naravno vi¹e i ne èudi. :-) :-)
Big Daddy
Posts: 122
Joined: 07/08/2006 17:09

#9

Post by Big Daddy »

Divlji u Srcu wrote:
Pa je li Mesic izjavio - "Kako je obavio zadatak i da Jugoslavije vise nema"
Znao sam da æe¹ to napisati pa sam ti unaprijed odgovorio. :lol: :lol:
zimomor
Posts: 555
Joined: 17/07/2007 14:58

#10

Post by zimomor »

Divlji u Srcu wrote:Da ustanem na pomen mesicevog imena?





Pa tebi stvarno nesto nedostaje u glavi , jarane!

Da ustanem onome koji mi je upropastio mladost, i unistio domovinu SFRJ,

pa njemu nebih ustao taman da me povedu na strjeljenje!
A po tebi bi se Milosevicu trebalo ustati, ili mozda nizu brilijantnih umova koji donesose poznati memorandum u Srpskoj akademiji nauka i umjetnosti?
User avatar
suncokret13
Posts: 1255
Joined: 11/09/2006 00:17
Location: par stanica od kuce
Contact:

#11

Post by suncokret13 »

pa mogao bi se ubaciti u ovaj DVOJAC bez kormilara (siljadzic i dodik),on,kao treci po NACIONALNOM kljucu.
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#12

Post by Anka »

milano wrote:cuj mesic kriv za raspad YU. Kako vas nije stid? Nek su alija izetbegovic, franjo i slobo dobri. Alija unisti Bosnu,slobo srbiju izoliro, a i za franje croatia bila dobro politicki izolovana. I mesic sad kriv...
Ti si verovatno mlađa osoba pa ne možeš da znaš ono što mi stariji znamo. Ja verujem svojim očima i ušima i odlično se sećam šta je Mesić rekao kada je postao predsednik predsedništva SFRJ, rekao je da njegov cilj da Jugoslavija nestane i da on bude njen poslednji predsednik.
A ako te zanima istina, prouči malo taj period pa ćeš videti da stvari nisu baš tako crno bele kako ih ti i tebi slični vidite. Shvati ovo kao dobronamernu kritiku i savet, jer ako hoćeš da budeš dobar čovek, onda bi trebao da budeš objektivan, da želiš da znaš istinu i prihvatiš je taman i da ti se ta istina ne dopada. U suprotnom, budi ovca kojoj se ispira mozak, budi pihtijasta masa koju će svako da talasa.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#13

Post by MUNAFIK »

milano wrote:cuj mesic kriv za raspad YU. Kako vas nije stid? Nek su alija izetbegovic, franjo i slobo dobri. Alija unisti Bosnu,slobo srbiju izoliro, a i za franje croatia bila dobro politicki izolovana. I mesic sad kriv...
a ja sve mislio da su tolke ljude pobili i u grobnice ih zakopali cetnici ustase i kojekakve JNA jedinice i ostala bagra i zlocinci... al pogresno sam to mislio ipak je to uradio Aljo....
zimomor
Posts: 555
Joined: 17/07/2007 14:58

#14

Post by zimomor »

Ti si verovatno mlađa osoba pa ne možeš da znaš ono što mi stariji znamo. Ja verujem svojim očima i ušima i odlično se sećam šta je Mesić rekao kada je postao predsednik predsedništva SFRJ, rekao je da njegov cilj da Jugoslavija nestane i da on bude njen poslednji predsednik.
A ako te zanima istina, prouči malo taj period pa ćeš videti da stvari nisu baš tako crno bele kako ih ti i tebi slični vidite. Shvati ovo kao dobronamernu kritiku i savet, jer ako hoćeš da budeš dobar čovek, onda bi trebao da budeš objektivan, da želiš da znaš istinu i prihvatiš je taman i da ti se ta istina ne dopada. U suprotnom, budi ovca kojoj se ispira mozak, budi pihtijasta masa koju će svako da talasa.
I neka se raspala jer to vise ne bi bila Jugoslavija nego Velika Srbija.
Kao sto rekoh SANU Memorandum (ti si velika izgleda vjerovatno se sjecas) mnoge knjige o Milosevicu napisane od mnogobrojnih neutralnih (dakle ne bosnjackih, hrvatskih ili albanskih) autora, pa citaj.
A ako zivis u Srbiji onda se malo okreni oko sebe pa pogledaj u kakvom nasljedstvu Milosevica zivis.
Big Daddy
Posts: 122
Joined: 07/08/2006 17:09

#15

Post by Big Daddy »

Jebote dokle je do¹lo kad ja moram braniti izdjanika. :lol: :lol:

U raspadu jugoslavije Mesiæ je bio lakmus papir, marioneta na koncu i njegove bombastiène i neodmjerene izjave nemaju veze sa raspadom jugoslavije. Jugoslavija se poèela easpadati upadom u platni sistem ( gues who), ukidanjem autonomije Kosovu i Vojvodini, stavljanjem JNA na stranu zna se koga. Mesiæ i njegove izjave su samo upotribljeni od srba kako bi se pokau¹ao sakriti pravi krivac ali svi mi znamo tko je to. Pogotovu oni stariji. :-)
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#16

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Anka wrote:
milano wrote:cuj mesic kriv za raspad YU. Kako vas nije stid? Nek su alija izetbegovic, franjo i slobo dobri. Alija unisti Bosnu,slobo srbiju izoliro, a i za franje croatia bila dobro politicki izolovana. I mesic sad kriv...
Ti si verovatno mlađa osoba pa ne možeš da znaš ono što mi stariji znamo. Ja verujem svojim očima i ušima i odlično se sećam šta je Mesić rekao kada je postao predsednik predsedništva SFRJ, rekao je da njegov cilj da Jugoslavija nestane i da on bude njen poslednji predsednik.
A ako te zanima istina, prouči malo taj period pa ćeš videti da stvari nisu baš tako crno bele kako ih ti i tebi slični vidite. Shvati ovo kao dobronamernu kritiku i savet, jer ako hoćeš da budeš dobar čovek, onda bi trebao da budeš objektivan, da želiš da znaš istinu i prihvatiš je taman i da ti se ta istina ne dopada. U suprotnom, budi ovca kojoj se ispira mozak, budi pihtijasta masa koju će svako da talasa.
Moja Anka, Mesic jeste to izjavio ali u drugom kontekstu. Po tebi ispade da je Mesic naprasno naumio i unistio YU. Tocak unistavanja YU se pokrenuo mnogo prije Mesica, to znas i sama.
milano
Posts: 329
Joined: 23/04/2007 11:59
Location: Italia

#17

Post by milano »

Anka wrote:
milano wrote:cuj mesic kriv za raspad YU. Kako vas nije stid? Nek su alija izetbegovic, franjo i slobo dobri. Alija unisti Bosnu,slobo srbiju izoliro, a i za franje croatia bila dobro politicki izolovana. I mesic sad kriv...
Ti si verovatno mlađa osoba pa ne možeš da znaš ono što mi stariji znamo. Ja verujem svojim očima i ušima i odlično se sećam šta je Mesić rekao kada je postao predsednik predsedništva SFRJ, rekao je da njegov cilj da Jugoslavija nestane i da on bude njen poslednji predsednik.
A ako te zanima istina, prouči malo taj period pa ćeš videti da stvari nisu baš tako crno bele kako ih ti i tebi slični vidite. Shvati ovo kao dobronamernu kritiku i savet, jer ako hoćeš da budeš dobar čovek, onda bi trebao da budeš objektivan, da želiš da znaš istinu i prihvatiš je taman i da ti se ta istina ne dopada. U suprotnom, budi ovca kojoj se ispira mozak, budi pihtijasta masa koju će svako da talasa.
da, da zavera ustasko dzihadska. Sto bi rekli iz SA zabranjenog pusenja: kafu kad zakuvam, fildzan necu ostavljat... Ako ko naidje jebi ga.... Zavjera ustasko dzihadska... I upali foluska... Zbog takvih sam moro i otici u italiju. Srbocetnicka JNA i ostala zgadija...
milano
Posts: 329
Joined: 23/04/2007 11:59
Location: Italia

#18

Post by milano »

MUNAFIK wrote:
milano wrote:cuj mesic kriv za raspad YU. Kako vas nije stid? Nek su alija izetbegovic, franjo i slobo dobri. Alija unisti Bosnu,slobo srbiju izoliro, a i za franje croatia bila dobro politicki izolovana. I mesic sad kriv...
a ja sve mislio da su tolke ljude pobili i u grobnice ih zakopali cetnici ustase i kojekakve JNA jedinice i ostala bagra i zlocinci... al pogresno sam to mislio ipak je to uradio Aljo....
i za tebe ko za prethodnu vrijedi isto, ali na ijekavici. Postoje i muslimanski cetnici... I alija jeste kriv. Sta cemo sad?
User avatar
ZZZlica
Posts: 397
Joined: 17/08/2006 15:43

#19

Post by ZZZlica »

[/quote]i za tebe ko za prethodnu vrijedi isto, ali na ijekavici. Postoje i muslimanski cetnici... I alija jeste kriv. Sta cemo sad?[/quote]

tobejarabi, muslimanski četnici :shock: (mudžosi, valjda)...

U vezi rata u bivšoj SFRJ, gradaciji krivnje i uzročno-posljedičnoj vezi, Alija Izetbegović je ipak najmanje kriv (1. Zlobo, 2. Francek, 3. Slovenci sa svojim smiješnim i dogovorenim "ratom" protiv JNA)... Druge stvari ja zamjeram A.I. ali one se tiču "naše avlije", zamjeram mu što je dopustio da Armija BiH postane ekskluzivno muslimanska od '93 pa nadalje, zamjeram mu što je dopustio da mudžosi svojim zločinima ukaljaju obraz onakve Armije, zamjeram mu što je od države napravio prćiju 5-6 "podobnih" familija, zamjeram mu ja svašta... :zzzz:
milano
Posts: 329
Joined: 23/04/2007 11:59
Location: Italia

#20

Post by milano »

ZZZlica wrote:
i za tebe ko za prethodnu vrijedi isto, ali na ijekavici. Postoje i muslimanski cetnici... I alija jeste kriv. Sta cemo sad?[/quote]

tobejarabi, muslimanski četnici :shock: (mudžosi, valjda)...

U vezi rata u bivšoj SFRJ, gradaciji krivnje i uzročno-posljedičnoj vezi, Alija Izetbegović je ipak najmanje kriv (1. Zlobo, 2. Francek, 3. Slovenci sa svojim smiješnim i dogovorenim "ratom" protiv JNA)... Druge stvari ja zamjeram A.I. ali one se tiču "naše avlije", zamjeram mu što je dopustio da Armija BiH postane ekskluzivno muslimanska od '93 pa nadalje, zamjeram mu što je dopustio da mudžosi svojim zločinima ukaljaju obraz onakve Armije, zamjeram mu što je od države napravio prćiju 5-6 "podobnih" familija, zamjeram mu ja svašta... :zzzz:[/quote]i poslje takvih konstatacija tek na zadnje mjesto? Jebo te meni dijeli prvo, sa svim ostalim
ticoroman
Posts: 214
Joined: 11/12/2004 19:43

#21

Post by ticoroman »

Nije Mesić kriv za raspad Jugoslavije. Jugoslavija se je davno počela raspadati jer je bila eksperiment koji je loše funkcionisao i koji je bio osuđen na propast.
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#22

Post by Prozor »

ticoroman wrote:Nije Mesić kriv za raspad Jugoslavije. Jugoslavija se je davno počela raspadati jer je bila eksperiment koji je loše funkcionisao i koji je bio osuđen na propast.
Jugoslaviju su osnovali(1918) veliko-srbi i oni su je i srusili. Mesic se samo nasao na pogresnom mjestu u pogresno vrijeme, a sto je kasnije govorio bilo je tipa "pobijedili smo 11. travnja...".

Bez obzira, 100% podrzavam njega za visokog predstavnika!
bhxxl
Posts: 229
Joined: 14/10/2007 14:38

#23

Post by bhxxl »

pojedincima ovdje nedostaje objektivnost.
ticoroman
Posts: 214
Joined: 11/12/2004 19:43

#24

Post by ticoroman »

Ne podržavam Mesića kao visokog predstavnika, a i sam je izjavio da nije tako mislio kao što je pisalo u novinama. Ne podržavam ga zato jer bi njegovo ime i porijeklo bio siguran i često korišćen argument unutrašnjim neprijateljima zemlje za ignorisanje reformi i svih od predstavnika iniciranih pokušaja za stabilizaciju naše države.
Post Reply