USTANAK - VRIJEME JE

User avatar
JOINT_1921
Posts: 2113
Joined: 22/06/2012 16:03
Location: Grbavica

#1 USTANAK - VRIJEME JE

Post by JOINT_1921 »

UO dao ocjene iza zatvorenih vrata

Sebija Izetbegović prvoplasirana na listi kandidata za direktora Opće bolnice

Upravni odbor Opće bolnice "Prim. dr. Abdulah Nakaš" na današnjoj sjednici, nezvanično saznajemo, najviše bodova je dao Sebiji Izetbegović, kao kandidatkinji za novu direktoricu ove medicinske ustanove.

Iako su novinari čekali u Općoj bolnici kako bi dobili informaciju o rang-listi kandidata koja je upućena Ministarstvu zdravstva Kantona Sarajevo i sa koje će biti imenovan novi direktor, većina članova Komisije za imenovanje i Upravnog odbora na čelu sa njenim predsjednikom Halidom Ganijom pobjegli su pred novinarima ne želeći dati informacije o tome kako je koji kandidat rangiran.

Nezvanično saznajemo da je prvorangirana Sebija Izetbegović, supruga člana Predsjedništva BiH Bakira Izetbegovića i trenutna direktorica Discipline za ginekologiju i akušerstvo KCUS-a. Proteklih dana u javnosti se često moglo čuti kako je dosadašnji direktor Opće bolnice dr. Bakir Nakaš smijenjen da bi na njegovo mjesto bila imenovana Izetbegović. Također, nezvanično saznajemo da je od četiri kandidata koji su konkurisali na ovu poziciju upravo Nakaš dobio najmanje bodova.

Osim njih dvoje, na listi su još i Abud Sarić, predsjednik Nezavisnog sindikata zdravstva u FBiH, i Dragan Stevanović, specijalista internista i šef Odjela za interne bolesti u Općoj bolnici.

Očekuje se da će ministar zdravstva Kantona Sarajevo Eldar Lokmić dati zeleno svjetlo za imenovanje Sebije Izetbegović na mjesto direktora Opće bolnice, a sjednica Upravnog odbora na kojoj će biti potvrđeno njeno imenovanje trebala bi biti održana već u petak.

Inače, novinarima, snimateljima i fotoreporterima danas je bilo zabranjeno da prisustvuju sjednici, iako u Pravilniku UO stoji da su sjednice otvorene za javnost.
Ja predlazem ukoliko ovo prodje da svi izadjemo na ulice.. Pa brate hocemo li im ikad stati u kraj, isto ovce sutimo i gledamo... Da se razumijemo i SDA, i SDP, i SDS, i HDZ, i SBB, i SNSD i sve ostale politicke partije su iste, svi stite jedne druge, nece da donesu zakone koji su sami po sebi normalni bez da se o njima treba glasati. Pa majka mu stara, "Zakon o nelegalno stecenoj imovini", zar to defaultu ne bi trebalo da bude normalno, ono sto si nelegalno stekao, oduzima ti se. Ali ne, stite svoje interese u svim situacijama, stimaju sve kako njima odgovara, pa vrijeme je da se narod probudi, sta smo, ovce ???
User avatar
JOINT_1921
Posts: 2113
Joined: 22/06/2012 16:03
Location: Grbavica

#2 Re: USTANAK - VRIJEME JE

Post by JOINT_1921 »

"Ovo je poraz zdravstva"

Nakaš: Imenovanje Izetbegović dogovoreno je na minderu SDA

Direktor Opće bolnice "Prim. dr. Abdulah Nakaš" Bakir Nakaš potvrdio je večeras Agenciji Fena nezvaničnu informaciju da je Upravni odbor ove bolnice na današnjoj sjednici najviše bodova dao Sebiji Izetbegović, kao kandidatkinji za novu direktoricu ove medicinske ustanove, dok je on rangiran na četvrto mjesto od četiri moguća kandidata.

"Ova informacija nije uopšte začuđujuća, ona samo potvrđuje koncept već formiranog rješenja za Opću bolnicu, unaprijed dogovorenog negdje na nekom minderu između članova Stranke demokratske akcije koji definitivno žele da ovladaju zdravstvenim sistemom u Kantonu Sarajevo iz prostog razloga jer je on težak nekih 360 miliona KM. Mislim da je to konačni cilj", istaknuo je Nakaš.

On smatra da sama postavka novih upravnih i nadzornih odbora Opće bolnice evidentno govori da je to porodični biznis koji se pretvara u liniju upravljanja zdravstvenim sistemom iz jednog centra.

Potvrdio je da će uložiti žalbu nadležnom organu ukoliko imenovanje Sebije Izetbegović potvrdi ministar zdravstva KS Eldar Lokmić.

"Ako se potvrdi ovo imenovanje naravno da ću se žaliti, a još ću vidjeti koji je to postupak. Ne bih se iznenadio da ne bude mogućnosti žalbe nekom drugostepenom organu, nego da budem upućen na parnični postupak. To bi bilo sigurno najbolje rješenje za njih jer bi se na taj način riješila mogućnost odlaganja zaposjedanja te pozicije", ocjenjuje on.

Nakaš je mišljenja da ima jako puno elemenata koji su prekršeni u samom postupku imenovanja novog direktora Opće bolnice. Također smatra nezamislivim da se tako brzo može okončati jedna procedura, dok se takvom brzinom ne mogu riješiti liste čekanja ili niz drugih zdravstvenih problema.

Svi kandidati su morali predočiti biografiju i program koji treba dati okvir za naredni četvergodišnji mandat u radu i razvoju ove bolnice. Nakaš navodi da u konkursnom materijalu nije nigdje pisalo da treba biti član neke stranke, te dodaje da je to evidentno glavno mjerilo.

"Opća bolnica je bila jedina institucija u kojoj stranke nisu stanovale. Nažalost, počele su sada i u nju da se useljavaju i mislim da je to poraz zdravstva. Jer, ako u zdravstvu dijelimo ljude po stranačkoj pripadnosti, onda se bojim da ne budemo i pacijente dijelili po takvoj pripadnosti", zaključio je u izjavi za Fenu Bakir Nakaš.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3 Re: USTANAK - VRIJEME JE

Post by It_is_a_Leclerc »

Vrijeme je, druže, za spavanje.
Sutra ćemo ustančiti :)
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#4 Re: USTANAK - VRIJEME JE

Post by PipiDugaDevetka »

It_is_a_Leclerc wrote:Vrijeme je, druže, za spavanje.
Sutra ćemo ustančiti :)
Ima negdje na netu potpisivanje peticije za Bakira Nakaša.
Zapravo, putem FaceBook-a se može ovo potpisati.
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#5 Re: USTANAK - VRIJEME JE

Post by KENJAC »

It_is_a_Leclerc wrote:Vrijeme je, druže, za spavanje.
Sutra ćemo ustančiti :)
Svi ustase, a ja jos sjedim! Jebo ustanke, nego iduci put kad budes trebo zaokruzit, pamet u glavu! Jer postoji ona izreka "Svaki narod ima vlast kakvu zasluzuje"
User avatar
lara b.
Posts: 307
Joined: 23/01/2007 15:05
Location: sarajewo

#6 Re: USTANAK - VRIJEME JE

Post by lara b. »

ma vala ne moze ni bakir dozivotno biti direktor..n.eka malo radi kao doktor :-D
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#7 Re: USTANAK - VRIJEME JE

Post by PipiDugaDevetka »

KENJAC wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Vrijeme je, druže, za spavanje.
Sutra ćemo ustančiti :)
Svi ustase, a ja jos sjedim! Jebo ustanke, nego iduci put kad budes trebo zaokruzit, pamet u glavu! Jer postoji ona izreka "Svaki narod ima vlast kakvu zasluzuje"
Ko ne voli Bosnu,...našu, neka pošipu tuki našu!
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#8 Re: USTANAK - VRIJEME JE

Post by PipiDugaDevetka »

lara b. wrote:ma vala ne moze ni bakir dozivotno biti direktor..n.eka malo radi kao doktor :-D
Dr. Nakaš Abdulah je ubica posljednjeg muflona u Hercegovini.
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#9 Re: USTANAK - VRIJEME JE

Post by Qler »

Kakav ustanak, kakvi bakraci. Nece to kod nas nikada biti i to ovi na vlasti dobro znaju. Zato i nas i hebu 20 godina. I jos nam nije dosta. Prvi ja sa posla ne bi mogao otici da se dizem bunu... a preko FB mozemo se zaliti do sutra...
User avatar
Slo Burner
Posts: 5360
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#10 Re: USTANAK - VRIJEME JE

Post by Slo Burner »

:lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#11 Re: USTANAK - VRIJEME JE

Post by insomnia78 »

It_is_a_Leclerc wrote:Vrijeme je, druže, za spavanje.
Sutra ćemo ustančiti :)
Ja predlazem da prvo udarimo po jedan "lajk" na ovu inicijativu

s' moje sokocalo
julie
Posts: 32
Joined: 24/06/2009 22:00

#12 Re: USTANAK - VRIJEME JE

Post by julie »

Nisu krivi oni, kriv je narod. Ja bih najvise voljela da ljudi pocnu skapavati od gladi kao u Bijafri, da rezije poskupe za 300%, da bude jos vise nezaposlenih i socijalnih slucajeva, a da se plata politicarima troduplo povecaju. Pitam se da li bi se onda narod usprotivio ovom lopovluku. Kada treba izaci na ulice, i buniti se, ne pojavi se ni 20-tak ljudi. Ostali samo blijedo gledaju kao ovce i pijuckaju kafe po Ferhadiji. Zato nismo nista bolje ni zasluzili! Mislim na nadaleko nema glupljeg naroda od bosanskom.
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#13 Re: USTANAK - VRIJEME JE

Post by MuaDib »

Nama treba opštenarodni ustanak, pod nazivom Okupiraj Poljine i stranačke centrale. :angry:
Sve ostalo je prdimahovina i bježanje od stvarnosti :run:
FX1
Posts: 138
Joined: 01/08/2005 17:28

#14 Re: USTANAK - VRIJEME JE

Post by FX1 »

It_is_a_Leclerc wrote:Vrijeme je, druže, za spavanje.
Sutra ćemo ustančiti :)
:thumbup: :thumbup:
User avatar
Astronomer
Posts: 107
Joined: 05/12/2002 00:00
Location: Nekad moraš otići visoko da shvatiš koliko si mali.

#15 Re: USTANAK - VRIJEME JE

Post by Astronomer »

na sceni je apsolutni dogovoreni JEDNOPARTIJSKI sistem, ali glumci su to malo bolji od onih holivudskih :wink:
poostar
Posts: 1217
Joined: 22/01/2008 13:15
Location: Picin Han

#16 Re: USTANAK - VRIJEME JE

Post by poostar »

Ustanak

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

u poslijeratnoj Bejha je samo jedan ustanak zabiljezen - kad su pederi organizovali kvir festival u Sarajevu.

Ovog nema ni u Sjevernoj Koreji

Kirba jong Un
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#17 Re: USTANAK - VRIJEME JE

Post by zambaklija »




jel to vako???
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#18 Re: USTANAK - VRIJEME JE

Post by MOSALJOZE »

Hajmo narode hajmo vrijeme je za Bosansko proljeće :lol: :lol:
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#19 Re: USTANAK - VRIJEME JE

Post by -LIBERO- »

Mi smo podanicka i bezmuda nacija...nista od toga. ;-)
User avatar
JOINT_1921
Posts: 2113
Joined: 22/06/2012 16:03
Location: Grbavica

#20 Re: USTANAK - VRIJEME JE

Post by JOINT_1921 »

-LIBERO- wrote:Mi smo podanicka i bezmuda nacija...nista od toga. ;-)
Sta je potrebno da se desi da to prestanemo biti, ili nas mogu silovati koliko zele ???
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#21 Re: USTANAK - VRIJEME JE

Post by Mister Yes »

JOINT_1921 wrote:
-LIBERO- wrote:Mi smo podanicka i bezmuda nacija...nista od toga. ;-)
Sta je potrebno da se desi da to prestanemo biti, ili nas mogu silovati koliko zele ???
Potrebno je da manje ljudi bude na državnoj sisi. Sve dok se pola stanovništva hrani od budžeta ništa od ustanka.
User avatar
%tacno*
Posts: 806
Joined: 13/05/2012 21:48

#22 Re: USTANAK - VRIJEME JE

Post by %tacno* »

Mister Yes wrote:
JOINT_1921 wrote: Sta je potrebno da se desi da to prestanemo biti, ili nas mogu silovati koliko zele ???
Potrebno je da manje ljudi bude na državnoj sisi. Sve dok se pola stanovništva hrani od budžeta ništa od ustanka.
...izmedju ostalog. nikome se ne sijece grana na kojoj je.
felichi
Posts: 884
Joined: 15/01/2005 17:48

#23 Re: USTANAK - VRIJEME JE

Post by felichi »

@ joint_1921

vidimo se sutra na ustanku i ponesi AVAZ u ruci da te prepoznamo u masi
Dr. Octagon
Posts: 256
Joined: 14/09/2011 13:22

#24 Re: USTANAK - VRIJEME JE

Post by Dr. Octagon »

-LIBERO- wrote:Mi smo podanicka i bezmuda nacija...nista od toga. ;-)
Ovo je jedna od najstrašnijih i najistinitijih činjenica vezanih za ovo društvo..
User avatar
black
Posts: 17174
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#25 Re: USTANAK - VRIJEME JE

Post by black »

...od mene strahuju portali
plaše ih moji komentari
ja pozivam na ulicu
prosječne studente i đake
oni loši me ne je*u
dobri se ne blamiraju
ostaju mi ovi osrednji
da s njima liječim svoju apstinenciju
ja ukazujem na kriminal i korupciju
od septembra do juna
a onda Tunis Egipat Tučepi
non-stop akcija izmori čovjeka
suosjećam sa dalekim narodima
zemlje su daleko al patnja mi je bliska
to su ljudi a ne ova naša stoka
ja se ubi boreći za njih a oni ništa..

d.a.
Post Reply