Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
BornInHell
Posts: 403
Joined: 09/04/2008 05:08

#126 Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by BornInHell »

Ambasada u SA nema DCF koliko ja znam. Moras poslati petition na adresu u Chicagu piše na stranici od USCIS koja je i ccekas da ti bude odobrena. Većinom ide brže kad živite van USA nego da dolaziš u US i da šalješ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
BeatrixSA
Posts: 9
Joined: 22/02/2014 16:56

#127 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by BeatrixSA »

Hvala na odg. Bas sam se bila ponadala u taj DCF proces... :-?
dixi27
Posts: 9
Joined: 01/12/2013 20:01

#128 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by dixi27 »

careless_whisper wrote:To mi je bila prva opcija, ali neki clanovi foruma su mi rekli da bi to mogao biti problem u ambasadi jer se nismo upoznali uzivo nego online prije 3 godine.
ako ste nise upoznali uzivo nikada,onda nemate pravo za vjerenicku vizu,ona zahtijeva bar jednom da ste se vidjeli u zivo u zadnje 2 godine i naravno dokaze o tome,karta,slike,racuni od hotela ako ste isli gdje....
dixi27
Posts: 9
Joined: 01/12/2013 20:01

#129 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by dixi27 »

Tuzla111 wrote:
careless_whisper wrote:Pozdrav. Vjerenica mi dolazi iz Amerike (rodjeni americki drzavljanin) na proljece i planiramo stupiti u brak pa imam par pitanja.
1.Sta je njoj od dokumenata potrebno za sklapanje braka ovde?
2.Koliko ona mora ostati ovde posle sklapanja braka?
3.Da li postoje neka pravila vezana za boravak u BiH za nju kao stranog drzavljanina?
4.Kakva je procedura poslije sklapanja braka, gdje ona i kako aplicira za mene za vizu? (planiramo zivjeti u Americi naravno)
4.Sta ambasada trazi od dokumenata meni i njoj?
5.Koliko traje citava procedura od sklapanja braka i njenog apliciranja pa do razgovora u ambasadi i dobijanja vize?
6.Da li predstavlja problem sto smo se upoznali online(prije 2 godine) i sto cemo se tek sad prvi put vidjeti i vjencati?
Moj savjet je da razmotris vjerenicku vizu, po meni puno bolja od te za koju ti zeli aplicirati a mnogi ljudi ne znaju za to.

Znaci ukratko, apliciras za vizu, u roku od 2-3-4 mjeseca ccekas odgovor iz amerike dok ti vjerenica prikupi tamo neke papire, nakon toga oni odobre to i salju papire u BiH, dobijes apointment i odma ti kazu jel odobreno ili nije nakon toga i nakon toga za 10 dana mozes ici u USA.
Kraci i sigurniji nacin. Ako ste skupa i ako imate nek elementarne dokaze da ste se vidjali i bili u vezi, nema nikakvih problema.
pozdrav,ja i moj zarucnik smo htjeli da se vjencamo ovdje sljedeci mjesec i da predamo za K3 vizu jer ona bude prije nego ona druga,kako se vec zove kad imas zelenu kartu odavde pa ides gore...uglavnom,ja sam trudna,i nas prioritet u ovom momentu je da ja sto prije dodjem u ameriku,njegov advokat nam je savjetovao da idemo sa fiancee visa jer ona se ipak najkrace ceka,da li je neko u skorije vrijeme predavao i koliko se sada ceka,jer sam prije citala da traje oko 9 mjeseci skoro pa i ona kad se vjencate,hvala svima na bilo kakvom utjesnom odgovoru :)
mire11
Posts: 68
Joined: 14/07/2013 23:25

#130 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by mire11 »

pozdrav zanima me informacija zena mi je u americi americki drzavljanin vjencalismo se u bih i naravno ona je predala papire popunila aplikaciju odobrena , popunila je formu i 130 cekali smo na sledeci odgovor 3 mjeseca sada smo dobili formu G325a sada me zanima kolko mi je ostalo procesa dali neko ima iskustva sa ovim hvala u naprjedd
melb26sa
Posts: 2447
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#131 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by melb26sa »

mire11 wrote:pozdrav zanima me informacija zena mi je u americi americki drzavljanin vjencalismo se u bih i naravno ona je predala papire popunila aplikaciju odobrena , popunila je formu i 130 cekali smo na sledeci odgovor 3 mjeseca sada smo dobili formu G325a sada me zanima kolko mi je ostalo procesa dali neko ima iskustva sa ovim hvala u naprjedd
Mislim da peticija, ne aplikacija, nije jos odobrena jer ste izgleda dobili RFE (Request for Evidence) jer G325a za oba supruznika je standard za slanje I-130. Je li niste citali uputstva gdje tacno kaze sta se sve salje?
http://www.uscis.gov/sites/default/file ... 0instr.pdf stranica 3.

Predlazem proci kroz listu i vidjeti sta vam jos fali i pripremiti sta treba: http://www.visajourney.com/content/i130guide1

Bar 6 mjeseci je potrebno za odobrenje I-130 i jos jedno 3 mjeseca za NVC i zakazivanje intervjua.
mire11
Posts: 68
Joined: 14/07/2013 23:25

#132 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by mire11 »

neznam ja sam cuoo da 6 mjeseci traje cjeli processss.. sad oprt neznamm teskoo je ovooo sveee podnjetii daljinuu i sve too ccc
melb26sa
Posts: 2447
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#133 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by melb26sa »

mire11 wrote:neznam ja sam cuoo da 6 mjeseci traje cjeli processss.. sad oprt neznamm teskoo je ovooo sveee podnjetii daljinuu i sve too ccc
Ozbiljno?
mire11
Posts: 68
Joined: 14/07/2013 23:25

#134 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by mire11 »

da skoro je kod mene otisao jaran manje par dana od 6 mjeseci je cekoooo sad neznam nikad se nezna kako ko dodje na red i kakoo ko spremi papire jbg ja se nadam da ce me bar sreca sad pogledatii
rodrigez
Posts: 14
Joined: 04/07/2014 22:49

#135 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by rodrigez »

Koliko se ceka da te kontaktiraju iz lokalne ambasade kada se zavrse papiri u NVC
rodrigez
Posts: 14
Joined: 04/07/2014 22:49

#136 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by rodrigez »

Imali iko na ovom forumu da odg :) na pitanja
melb26sa
Posts: 2447
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#137 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by melb26sa »

rodrigez wrote:Koliko se ceka da te kontaktiraju iz lokalne ambasade kada se zavrse papiri u NVC
http://www.visajourney.com/forums/topic ... try7082483

Uvijek mozes poslati email konzularnom da pitas je li tvoj file stigao u ambasadu: [email protected]
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#138 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by karanana »

znaci od pocetka procesa, tj. slanja ovog I-130 pa do dobijanja ove useljenicke vize uzme najmanje 6 mjeseci?
a koliko vremena ima osoba od dobijanja vize da ode za usa prije nego joj se viza ponisti?
melb26sa
Posts: 2447
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#139 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by melb26sa »

karanana wrote:znaci od pocetka procesa, tj. slanja ovog I-130 pa do dobijanja ove useljenicke vize uzme najmanje 6 mjeseci?
a koliko vremena ima osoba od dobijanja vize da ode za usa prije nego joj se viza ponisti?
1. Trenutno stanje do 6 mjeseci za odobrenje I-130, onda treba do 6 sedmica da USCIS prebaci file NVCju i jos jedno 2-3 mjeseca da se sve zavrsi u NVCju i file posalje u ambasadu.
2. Obicno daju 6 mjeseci od dana intervjua ili od dana kad je uradjen medicinski pregled (znaci ne raditi medicinski pregled mjesecima unaprijed).


Image >>>
sa: http://www.visajourney.com/content/times

https://egov.uscis.gov/cris/processTimesDisplayInit.do >> USCIS posted processing times - moras znati u kojem centru je peticija - CSC, NBC, VSC, TSC... pogledati na NOA kako pocinje case number primjer CSCxxxxxx356.
mire11
Posts: 68
Joined: 14/07/2013 23:25

#140 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by mire11 »

ja cekam vec 4 mjeseca ii sad sam dobioo neki formular a325 ii saljem negdje u vermont a i30 set sam slaoo u chikagoooo jbg ovo ti je neznas ni gdjesi ni stasiiiii kad god nazovem kaze proces traje 6 mjeseci takk too svaki put istoooo
mire11
Posts: 68
Joined: 14/07/2013 23:25

#141 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by mire11 »

mire11 wrote:ja cekam vec 4 mjeseca ii sad sam dobioo neki formular a325 traze slike kopiu pasosa drzavljanstvo od zenee svasta nestaii saljem negdje u vermont a i30 set sam slaoo u chikagoooo isto sve sam to slaoo
jbg ovo ti je neznas ni gdjesi ni stasiiiii kad god nazovem kaze proces traje 6 mjeseci takk too svaki put istoooo
mire11
Posts: 68
Joined: 14/07/2013 23:25

#142 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by mire11 »

mire11 wrote:ja cekam vec 4 mjeseca ii sad sam dobioo neki formular a325 ii saljem negdje u vermont a i130 set sam slaoo u chikagoooo jbg ovo ti je neznas ni gdjesi ni stasiiiii kad god nazovem kaze proces traje 6 mjeseci takk too svaki put istoooo
rodrigez
Posts: 14
Joined: 04/07/2014 22:49

#143 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by rodrigez »

Hvala melb na odg ..... od dana kad posalju iz NVC koliko cekati na ppziv konzulata uSarajevu ?
rodrigez
Posts: 14
Joined: 04/07/2014 22:49

#144 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by rodrigez »

Ove godine nije 6 mjeseci od I30 pa do samog kraja. Ja cekam vec go dinu dana i te pocetkom augista ce boti zatvoren moj slucaj u NVC .... nismo imali greski sa papirima samo sto je guzva
rodrigez
Posts: 14
Joined: 04/07/2014 22:49

#145 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by rodrigez »

Melb je vec super i detaljno odg ukupan proces do vize u paspsu je godinu dana
rodrigez
Posts: 14
Joined: 04/07/2014 22:49

#146 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by rodrigez »

Ljudi zna li neko koliko se ceka odg na expedite za ubrzanje termina razgovora .... meni su rekli 2 3 sedmice .... jeli moguce to i prije ili u medju remnu treba nazvati NVC ..... hvala unaprijed
melb26sa
Posts: 2447
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#147 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by melb26sa »

mire11 wrote:ja cekam vec 4 mjeseca ii sad sam dobioo neki formular a325 ii saljem negdje u vermont a i30 set sam slaoo u chikagoooo jbg ovo ti je neznas ni gdjesi ni stasiiiii kad god nazovem kaze proces traje 6 mjeseci takk too svaki put istoooo
Vec receno ali hajde da ponovimo - ocito niste procitali uputstvo koje kaze da i petitioner i beneficiary salju G-325a. Sami ste krivi sto je procesuiranje sada produzeno jer vas je USCIS trazio RFE za G325a. Bar se spremite za narednu fazu - NVC...
rodrigez
Posts: 14
Joined: 04/07/2014 22:49

#148 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by rodrigez »

U NVC nikako da pozure za sve cekas 2 - 4 sedmice mada uvjek jave za 4 npr 10tog pocnu gledati papore narednog 1 0ti odg ......
rodrigez
Posts: 14
Joined: 04/07/2014 22:49

#149 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by rodrigez »

Moze se onda zamisliti koliko brzo rade u Sarajevu kad ti file dodje .....
rodrigez
Posts: 14
Joined: 04/07/2014 22:49

#150 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by rodrigez »

.Pozdrav raja ..... EXPEDITE odobren moj file oslat u Sarajevo :) .... svima koji cekaju zelim puno srece i strpljenja
Post Reply