Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2017
Joined: 14/06/2017 17:07

#201 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by MehmedPasaMoric »

melb26sa wrote:
MehmedPasaMoric wrote:Ako nadjem neku dovoljno naivnu da mi bude vjerenica i da dobijem vizu, jel i dalje imam mogucnost da tamburam Amerikanke a da me ne deportuju, posto su mi ostale u jako lijepom sjecanju prilikom jedne od mojih posjeta Obecanoj zemlji?

Ozbiljno? A sto te neka od tih iz lijepog sjecanja ne uzme za muza pa onda neces morati misliti o mogucoj deportaciji?
Preporucujem pogledati epizode 90 days fiance- cak ima I na bh kablovskim -tlc ili tako nesto.
Pa necu valjda zivotne odluke donositi na osnovu emisija :-) Nisam ja za braka, ja sam vise ovako moderan i progresivan, otvorene veze i tako to
Unkeptwords
Posts: 2
Joined: 05/02/2021 03:42

#202 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by Unkeptwords »

Pozz, ja sam US državljanin, (a rodjena sam u BiH tako da imam i bosansko državljanstvo). Ja i moj vjerenik želimo da se u Općini vjenčamo u SA, a problem je sad što ne mogu u Američkoj Ambasadi dobiti te neke dokumente koje mi trebaju za vjenčanje (zbog covid ne rade), morala bih ići u Ameriku da te papire izvadim. Ja sam kontaktirala Ambasadu i rekli su da je moguče online da te dokumente ovjerim (npr. preko https://www.notarize.com/ ili slične stranice), ali ne znam kako taj proces ide i ako je teže tako pošto će mi trebati i Apostille na te dokumente.
Ova zena koja radi u općini je mi rekla da je moguće da se vjenčam sa bosanskim papirima i da onda tamo prijavim vjenčanje u Americi. Ja sam razmišljala o tome ali bi mi pisalo na vjenčanom listu da sam BiH državljanin a ne US državljanin? Da li bi u Americi prihvatili to? Takođe, mi planiramo otići u USA dok se korona smiri, hoće li biti problem da njega dovedem tamo preko Spouse Visa ako piše na vjenčanom listu da sam BiH državljanin, ili to nema veze što piše to ako imam dokaz da sam US državljanin? Ili je najbolje da odem u Ameriku da riješim te papire??

Nemam pojma koja je opcija najbolja. Ako mi može neko pomoći ili dati neki savjet pls. :?


Hvala unaprijed :)
User avatar
nostalgicar
Posts: 1150
Joined: 23/07/2003 00:00

#203 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by nostalgicar »

Unkeptwords wrote: 05/02/2021 07:10 Pozz, ja sam US državljanin, (a rodjena sam u BiH tako da imam i bosansko državljanstvo). Ja i moj vjerenik želimo da se u Općini vjenčamo u SA, a problem je sad što ne mogu u Američkoj Ambasadi dobiti te neke dokumente koje mi trebaju za vjenčanje (zbog covid ne rade), morala bih ići u Ameriku da te papire izvadim. Ja sam kontaktirala Ambasadu i rekli su da je moguče online da te dokumente ovjerim (npr. preko https://www.notarize.com/ ili slične stranice), ali ne znam kako taj proces ide i ako je teže tako pošto će mi trebati i Apostille na te dokumente.
Ova zena koja radi u općini je mi rekla da je moguće da se vjenčam sa bosanskim papirima i da onda tamo prijavim vjenčanje u Americi. Ja sam razmišljala o tome ali bi mi pisalo na vjenčanom listu da sam BiH državljanin a ne US državljanin? Da li bi u Americi prihvatili to? Takođe, mi planiramo otići u USA dok se korona smiri, hoće li biti problem da njega dovedem tamo preko Spouse Visa ako piše na vjenčanom listu da sam BiH državljanin, ili to nema veze što piše to ako imam dokaz da sam US državljanin? Ili je najbolje da odem u Ameriku da riješim te papire??

Nemam pojma koja je opcija najbolja. Ako mi može neko pomoći ili dati neki savjet pls. :?


Hvala unaprijed :)
Ni ja nisam dobio odgovore ovdje, pa tako mislim da neces ni ti. U svakom slucaju neka Vam je sa srecom !!!
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#204 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by moonca »

Unkeptwords wrote: 05/02/2021 07:10 Pozz, ja sam US državljanin, (a rodjena sam u BiH tako da imam i bosansko državljanstvo). Ja i moj vjerenik želimo da se u Općini vjenčamo u SA, a problem je sad što ne mogu u Američkoj Ambasadi dobiti te neke dokumente koje mi trebaju za vjenčanje (zbog covid ne rade), morala bih ići u Ameriku da te papire izvadim. Ja sam kontaktirala Ambasadu i rekli su da je moguče online da te dokumente ovjerim (npr. preko https://www.notarize.com/ ili slične stranice), ali ne znam kako taj proces ide i ako je teže tako pošto će mi trebati i Apostille na te dokumente.
Ova zena koja radi u općini je mi rekla da je moguće da se vjenčam sa bosanskim papirima i da onda tamo prijavim vjenčanje u Americi. Ja sam razmišljala o tome ali bi mi pisalo na vjenčanom listu da sam BiH državljanin a ne US državljanin? Da li bi u Americi prihvatili to? Takođe, mi planiramo otići u USA dok se korona smiri, hoće li biti problem da njega dovedem tamo preko Spouse Visa ako piše na vjenčanom listu da sam BiH državljanin, ili to nema veze što piše to ako imam dokaz da sam US državljanin? Ili je najbolje da odem u Ameriku da riješim te papire??

Nemam pojma koja je opcija najbolja. Ako mi može neko pomoći ili dati neki savjet pls. :?


Hvala unaprijed :)
..Po meni - njabolje bi bilo..da oboje dodjete u USA... vjencate se u USA - i onda dalje kako vam kazu u imigracionom officu..
Post Reply