Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
mire11
Posts: 68
Joined: 14/07/2013 23:25

#151 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by mire11 »

kolko si cekoo na proces od pocetka do krajaa i bravooo sve naj bolje u zivotuu \
rodrigez
Posts: 14
Joined: 04/07/2014 22:49

#152 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by rodrigez »

Pozdrav godinu dana je trajao proces bez ....cr1 viza i traje od 9 do 12 mjeseci zavisi od slucaja do dlucaja i naravno od brxine kojom se njima dostavljaju dokumenti ako nesto traze ...... meni nidu traxili nista dodatno ali zbog guzve proces se produzio na godinu dana.... hvala ti zelim i i tebo sto proje dobije odg od nvc i konzula.... znam kako je biyi odvojen ali strpljenje dovodi do udpjeha ..... dobro otvorite oci kad budete popunjavali za nvc jedno slovo ili jedan broj ako se pogrijesi vratice vsm i opet cekas 4 sedmice
mire11
Posts: 68
Joined: 14/07/2013 23:25

#153 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by mire11 »

Accept


Decision


Post Decision Activity

Request for Evidence Response Review

On July 14, 2014, we received your response to our request for evidence. This case is being processed at our VERMONT SERVICE CENTER location. If you move while this case is pending, please use our Change of Address online tool to update your case with your new address or call our customer service center at 1-800-375-5283. We will notify you by mail when we make a decision or if we need something from you. You should expect to receive a written decision or written update within 60 days of the date we received your response unless fingerprint processing or an interview are standard parts of case processing and have not yet been completed, in which case you can use the processing time information on our website to estimate when this case will be done. If you move while this case is pending, please use our Change of Address online tool to update your case with your new address or call our customer service center at 1-800-375-5283.

Once a timely response to the request for evidence is received by USCIS, we review the evidence or information you submitted. If you submitted the requested evidence, we continue with the adjudication of your application or petition in light of the new evidence.
mire11
Posts: 68
Joined: 14/07/2013 23:25

#154 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by mire11 »

mire11 wrote:Accept


Decision


Post Decision Activity

Request for Evidence Response Review

On July 14, 2014, we received your response to our request for evidence. This case is being processed at our VERMONT SERVICE CENTER location. If you move while this case is pending, please use our Change of Address online tool to update your case with your new address or call our customer service center at 1-800-375-5283. We will notify you by mail when we make a decision or if we need something from you. You should expect to receive a written decision or written update within 60 days of the date we received your response unless fingerprint processing or an interview are standard parts of case processing and have not yet been completed, in which case you can use the processing time information on our website to estimate when this case will be done. If you move while this case is pending, please use our Change of Address online tool to update your case with your new address or call our customer service center at 1-800-375-5283.

Once a timely response to the request for evidence is received by USCIS, we review the evidence or information you submitted. If you submitted the requested evidence, we continue with the adjudication of your application or petition in light of the new evidence.
to je moj processsssss sad kloko je jos ostalooo to oni samo znajuuu
rodrigez
Posts: 14
Joined: 04/07/2014 22:49

#155 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by rodrigez »

Jos ti je proces na odobrenju kad ste zapoceli proces .... jeste li mozda dobili jednom RFE ako jeste to nike dobro jer peticika onda nije odobrena .... ssamim tim proxes se produzuje sve dok ne dobijete iz vermont centra odnosno USCIS da su vam odobrili .... nakon toga tvoj file se iz vermont prebacuje u nvc dok prebace yreba naanje 4 sedmice .... i onda 3 do 4 mjeseca papiri budu u nvc odakle se salju u konzul lokalni ambasadu ....
rodrigez
Posts: 14
Joined: 04/07/2014 22:49

#156 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by rodrigez »

Najlaksi odg koliko procesa jos imas vremnski mogu ti dati od momenta kad se tvoj file prebaci u NVC a to je 3 do 4 mjeseca dok ne stigne do lokalne ambasade plus onaj period kad ti zakazu razgovor to ke najmanje mjesec dana
mire11
Posts: 68
Joined: 14/07/2013 23:25

#157 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by mire11 »

ja sam slaao jednom papire u cikago sad u vermont ima 5 mjeseci od kako sam poceo sa papirima ..
rodrigez
Posts: 14
Joined: 04/07/2014 22:49

#158 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by rodrigez »

Samo 6 do 7 mjeseci se ceka da USCIS odobri peticiju to ce ti supruga vjerovatno dobiti postom bice obavjesteba da je ISCIS odobrio i da je tvoj file prebacen u NVC kad dobije to pismo 4 do 6 sedmica nemozes kontaktirati NVC dok njima ne stigne tvoj file. Jer moras dobiti Broj slucaja to ce oni reci tvojoj zeni i onsa pocnu traziyi odredjene dokumente ..... ako sce uredno ispunite i posaljete to ce trajati nekih 3 mjeseca onda se tvoj slucaj zatvara o cemu ces biti obavjesten od strabe NVC i tvoj file dolazi u Sarajevo odakle te konzul kontaktira za ibtervju ...... nemoj se razocarati cekaxes 9 do12 mjeseci do kraja proxesa .... ja sam sce uresno ispunio i poslao sto su trazili i opet sam ceko godinu dana jer je velika guzva optereceni su aplikacijama .... u svakom slucaju strplejnje i kazes poceli ste prije 5 mjeseci jos 5 do 6 i doces do razgovora
rodrigez
Posts: 14
Joined: 04/07/2014 22:49

#159 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by rodrigez »

Nemoj da se razocaras ali jos najmanje 5 do 6 mjeseci proxesa imas .... samo strpljenje i mora se cekati jer cr1 viza od poxetka do kraka traje 9 do 12 mjeseci i to ako negdje ne pogrijesite i ako ne dobijete RFE od strane USCIS
mire11
Posts: 68
Joined: 14/07/2013 23:25

#160 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by mire11 »

do sad je sve ok bez greske ma znas kakvo je jbg nostalgija nekad se i posvadjamo bezveze i svasta nesta al ja se nadam da ce sve bit ok sreca ima tango i vber skyp pa mi malo bar laksee jbg hvala vam na pomoci bar se nadam da ce bit sve ok
mire11
Posts: 68
Joined: 14/07/2013 23:25

#161 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by mire11 »

Zahtjev za Dokazi Response pregled
Dana 14. srpnja 2014, primili smo vaš odgovor na naš zahtjev za dokazima. Ovaj slučaj se obrađuju u našem VERMONTU servisni centar mjesta. Ako se krećete, a ovaj slučaj je u tijeku, molimo koristite našu promjenu adrese online alata za ažuriranje svoj ​​slučaj s novim adresu ili nazovite našu službu za korisnike centar na 1-800-375-5283. Mi ćemo Vas obavijestiti putem maila kada smo donijeti odluku ili ako trebamo nešto od tebe. Možete očekivati ​​da primi pismeno rješenje ili pismeno nadopunu u roku od 60 dana od dana kada smo primili vaš odgovor, osim obrada otisaka prstiju ili intervju su standardni dijelovi obradu slučaja i još uvijek nisu završili, u tom slučaju možete koristiti informacije na vrijeme obrade na našoj web stranici procijeniti kada je ovaj slučaj će biti učinjeno. Ako se krećete, a ovaj slučaj je u tijeku, molimo koristite našu promjenu adrese online alata za ažuriranje svoj ​​slučaj s novim adresu ili nazovite našu službu za korisnike centar na 1-800-375-5283. dovde sam ja doso pa me zanima ovo otisci prstiju jel i to moram slatiii ....
mocma
Posts: 3
Joined: 01/08/2014 06:52

#162 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by mocma »

Pozdrav svima!
Imam par pitanja vezana za zeleni karton putem udaje.
Ja sam vec u Americi, na intership programu. J1 Viza mi istice februara 2015. Imam decka 4 meseca I planiramo da se uzmemo krajem godine kako bih ja ostala ovde,medjutim on nije drzavljanin,ima samo green card.
Interesuje me da li su ista pravila ili je otezano zbog situacije sto je on na green cardu? Ili je dovoljno samo da sredimo papire,uzmemo se I zavrsimo papirologiju,vrlo verovatno uz pomoc advokata.
Ne mogu da nadjem nigde ovakav slucaj,tako da hvala na svakom odgovoru,cak I samo za misljenje....
melb26sa
Posts: 2447
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#163 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by melb26sa »

mocma wrote:Pozdrav svima!
Imam par pitanja vezana za zeleni karton putem udaje.
Ja sam vec u Americi, na intership programu. J1 Viza mi istice februara 2015. Imam decka 4 meseca I planiramo da se uzmemo krajem godine kako bih ja ostala ovde,medjutim on nije drzavljanin,ima samo green card.
Interesuje me da li su ista pravila ili je otezano zbog situacije sto je on na green cardu? Ili je dovoljno samo da sredimo papire,uzmemo se I zavrsimo papirologiju,vrlo verovatno uz pomoc advokata.
Ne mogu da nadjem nigde ovakav slucaj,tako da hvala na svakom odgovoru,cak I samo za misljenje....
Opciju da ostanes nemas. Vjencajte se sada, predajte I-130 odmah da si u redu za cekanje (ne kvalifikujes se za I-485 adjustment of status jer viza broj nije dostupan za tebe, kategorija F2A je trenutno na 1 maj 2012 http://travel.state.gov/content/visas/e ... letin.html) i kad ti viza istekne u januaru nazad kuci dok te iz ambasade ne pozovu na intervju - mozda za 2 godine nakon predavanja I-130. Overstay za supruznike osoba sa zelenom kartom nije oprosten i ne pomisljaj da ostanes duze nego ti je dopusteno.

Za advokata - ja bih rekla advokatu idi ako imas kakvih kriminalnih problema, ineligibilities ili ako ne znas sama ispuniti par formulara. Ako znas sama ispuniti formulare, advokat ti ne treba. Prati ovaj guide i bices ok:
http://www.visajourney.com/content/i130guide1
formulari koji ti trebaju su I-130 (ispunjava LPR suprug), G-325a - jedan za tebe i jedan za njega i G1145 - to je za dobivanje obavjestenja o case statusu I-130 bilo sms porukom ili emailom (ili oboje).
Kompletu listu sta sve treba poslati je u linku gore - prati sta je navedeno za permanent resident a sta za USC - to je razlika.
mocma
Posts: 3
Joined: 01/08/2014 06:52

#164 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by mocma »

Znaci,ako sam dobro razumela,vencamo se sto je pre moguce I onda kad mi istekne viza idem kuci I mozda za 2 godine mogu da se vratim?
melb26sa
Posts: 2447
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#165 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by melb26sa »

mocma wrote:Znaci,ako sam dobro razumela,vencamo se sto je pre moguce I onda kad mi istekne viza idem kuci I mozda za 2 godine mogu da se vratim?
Vjencate se, muz posalje i-130, tebi viza istekne i ides kuci - za dvije godine se vracas (vjerovatno manje ali nikad ne znas koliko ce brzo ili sporo viza bulletin napredovati u tvojoj kategoriji).
mocma
Posts: 3
Joined: 01/08/2014 06:52

#166 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by mocma »

hvala
mire11
Posts: 68
Joined: 14/07/2013 23:25

#167 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by mire11 »

Post Decision Activity

On August 14, 2014, we mailed you a notice that we have approved this I130 IMMIGRANT PETITION FOR RELATIVE, FIANCE(E), OR ORPHAN. Please follow any instructions on the notice. If you move before you receive the notice, call customer service at 1-800-375-5283.

For approved applications/petitions, post-decision activity may include USCIS sending notification of the approved application/petition to the National Visa Center or the Department of State. For denied applications/petitions, post-decision activity may include the processing of an appeal and/or motions to reopen or reconsider and revocations.
mire11
Posts: 68
Joined: 14/07/2013 23:25

#168 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by mire11 »

Post Odluka aktivnost

14. kolovoza 2014, poslali smo vam obavijest smo odobrili ovaj I130 imigrant peticiju za relativno, zaručnik (e), ili odbačene. Molimo slijedite upute na obavijesti. Ako se krećete prije nego što primi obavijest, nazovite korisničku službu na 1-800-375-5283.

Za odobrene aplikacije / peticija, aktivnost nakon odluke lipnja su USCIS slanje obavijesti o odobrenim primjene / peticiju u Nacionalni Visa centar ili u State Department. Za odbijenih zahtjeva / peticije, aktivnost nakon odluke lipnja uključuju obradu u žalbenom postupku i / ili prijedloga da se ponovno otvori ili ponovno razmotri i otkazivanja.
mire11
Posts: 68
Joined: 14/07/2013 23:25

#169 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by mire11 »

kolkooo jos imam procesaa hvalaaa bogu oodobrilisu mii i 130 kolkoo jos imaaaam procesa i sta mi trebaaaaaaaaaaaaaaa
zinaid33
Posts: 1
Joined: 18/08/2014 21:28

#170 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by zinaid33 »

dali ima veze plata zarucnice(student je pa nemoze raditi full time job) ako imamo sponzora za vizu u americi hvala
mire11
Posts: 68
Joined: 14/07/2013 23:25

#171 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by mire11 »

druze kod menee je jaran otisao u amerikuu kod svoje zeneee i ona nije imala puno radno vrjeme skolovala se i sponzor joj je bioo amidja takoo ako ima bilo koga nije problemm nemoj se sikiratt
mire11
Posts: 68
Joined: 14/07/2013 23:25

#172 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by mire11 »

poz rajaa jedno pitanje vezano dobio sam od nvc broj slucaja pa me zanima jel mi ostalo jos puno procesa i sta me jos ceka molim dami neko da odgovor koje proso kroz ovoaj slucaj hvalaaaa
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#173 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by razonoda »

melb26sa wrote:
mocma wrote:Znaci,ako sam dobro razumela,vencamo se sto je pre moguce I onda kad mi istekne viza idem kuci I mozda za 2 godine mogu da se vratim?
Vjencate se, muz posalje i-130, tebi viza istekne i ides kuci - za dvije godine se vracas (vjerovatno manje ali nikad ne znas koliko ce brzo ili sporo viza bulletin napredovati u tvojoj kategoriji).
ne izlazi iz zemlje ni pod kojim uslovima.
melb26sa
Posts: 2447
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#174 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by melb26sa »

razonoda wrote:
melb26sa wrote:
mocma wrote:Znaci,ako sam dobro razumela,vencamo se sto je pre moguce I onda kad mi istekne viza idem kuci I mozda za 2 godine mogu da se vratim?
Vjencate se, muz posalje i-130, tebi viza istekne i ides kuci - za dvije godine se vracas (vjerovatno manje ali nikad ne znas koliko ce brzo ili sporo viza bulletin napredovati u tvojoj kategoriji).
ne izlazi iz zemlje ni pod kojim uslovima.

Umm, razonoda, ja ne bih nekome kome je (buduci) supruznik LPR preporucivala da ne izlazi iz zemlje jer ces je tako ti dovesti do deportacije pa se nadam da ce tebe naci i "zahvaliti se" sto si je svojom nebuloznom izjavom lisila mogucnosti da normalno emigrira u Ameriku.

Vidim da ocito ne znas da bilo kakav overstay supruznika LPR u zemlji NIJE oprosten i da moze biti itekakvih posljedica.

Trenutno stanje u oktobru 2014 za F2A kategoriju (supruznik, djeca ispod 21 godine LPRa) je ovako: F2A 01FEB13
Znaci da osobe cije peticije su predate prije 1 februara 2013 sada dolaze na red za procesuiranje imigrantske vize.
adis9000
Posts: 4
Joined: 04/10/2014 23:02

#175 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by adis9000 »

pozdrav

ja sam novi na forumu i imam pitanje u vezi vjerenicke vize
moja djevojka je predala zahtjev za vjerenicku vizu u uscis bio je na obradi u californiji i zahtjev je odobren za 45 dana od dana kada su ga zaprimili u uscis.
mene zanima koliko vremena bi jos morao cekati do momenta dobivanja vize u pasosu?
pozdrav
Post Reply