Uskoro Bauhaus Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#476 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by quarterback »

Labirint wrote:
milic01 wrote:
StupskaBitanga wrote:Ma kakav Bauhaus glavni hit u Opštini je Adazal :D
ahahhahah ne treba nam Bauhaus kad imamo Adazal bauhaus :))
A Zaklopača komerc? A Sidžis 5B? Hljebe dragi gdje ja živim...
:mrgreen:
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#477 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by karanana »

evo kao u proljece 2015 pocinju. sumnjam da budem iskren.
mada, ne vidim sta cemo dobiti novo sto vec nemamo i da ga naprave. samo ce biti fino da ono malo tamo urede i necim popune.
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#478 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by Edin H. »

Samo su nam jos ovi nedostajali, hoce li se ikada pokrenuti bila kakva ozbiljna incijativa za pokretanje proizvodnje?
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#479 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by StupskaBitanga »

Svi udarni Efendicevi aduti se rasprsavaju. Na Otoci u Domu zdravlja osvanula prodavnica cipela. Tako treba naprijed i pokrenuti :thumbup:
User avatar
holowey
Posts: 8407
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#480 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by holowey »

Edin H. wrote:Samo su nam jos ovi nedostajali, hoce li se ikada pokrenuti bila kakva ozbiljna incijativa za pokretanje proizvodnje?
kakva bolan proizvodnja? ko bi tu radio? ko se skoluje za proizvodnju? mladi se skoluju da budu pravnici, ekonomisti, sociolozi, politolozi, filozofi, i da odmah budu menaĐeri, i ti ocekujes da ce neko da skrka par stotina miliona na proizvodni pogon? a oni koji se ne skoluju, nece da rade za ispod milje maraka, i kako da se takmice sa rumunom ili bugarom, indijcem ili kinezom? tolika zemlja neobradjena, da se nekome radi, eto prilike, ulaganja minimalna, ali nikome se ne da dici dupe...

da hoce neko doci potemkinova sela da izgradi samo da ne gledam rusevine i ledine u sred grada
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#481 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by VjecitiStudent »

StupskaBitanga wrote:Svi udarni Efendicevi aduti se rasprsavaju. Na Otoci u Domu zdravlja osvanula prodavnica cipela. Tako treba naprijed i pokrenuti :thumbup:
Evo zato izborne benzinske
http://www.dw.de/oktanski-visovi-saraje ... a-17579767
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#482 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by DaffyDuck »

VjecitiStudent wrote:
StupskaBitanga wrote:Svi udarni Efendicevi aduti se rasprsavaju. Na Otoci u Domu zdravlja osvanula prodavnica cipela. Tako treba naprijed i pokrenuti :thumbup:
Evo zato izborne benzinske
http://www.dw.de/oktanski-visovi-saraje ... a-17579767
:shock: :shock:

O moj Boze... Ovom treba dodati jos "luksuzni" studentski dom u izgradnju u Nedzaricima sto su ga ugurali ispred studentskih domova...
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#483 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by StupskaBitanga »

Jutros kad sam vidio nisam mogao vjerovati to je valjda ova ideja
Za prvu fazu obezbijeđeno je 2. 750.000 KM, a projekt će se realizirati u dvije faze. U prvoj fazi je planirano zatvaranje i potpuno preuređenje oko 40 posto neiskorištenog prostora objekta Doma zdravlja
http://www.novigradsarajevo.ba/site/vij ... kt_id=9923
User avatar
OldMayor
Posts: 2999
Joined: 30/10/2013 11:21

#484 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by OldMayor »

Onaj objekat ispred studentskih domova je... :roll: ne znam kako bih ga opisao.

Meni su domovi bile lijepe gradjevine, onaj objekat je dokrajcio sada onaj dio. Izgleda fuj...

Nije mi jasno pogledaju li ti ljudi projekte prije nego sto dignu ruku, ili im je samo bitno ono sto im se uvali u dzep...
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#485 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by VjecitiStudent »

OldMayor wrote:Onaj objekat ispred studentskih domova je... :roll: ne znam kako bih ga opisao.

Meni su domovi bile lijepe gradjevine, onaj objekat je dokrajcio sada onaj dio. Izgleda fuj...

Nije mi jasno pogledaju li ti ljudi projekte prije nego sto dignu ruku, ili im je samo bitno ono sto im se uvali u dzep...
To ti je Efendićeva "bosanska arhitektura".
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#486 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by Truba »

rekoše mi da je dragan bijedić projektirao onu originalnu odron zgradu
koji je ono besmisleni odron bio... pa niko nije koristio one druge stepenice
a tek ono kofol za kolica toliko oštro da ih također niko nije koristio
i toliko praznog prostora
šta sve možeš kad si sin oca svoga...i opet na vrijeme se prešaltaš s komunizma na demokraciju privatiziraš firmu pootpuštaš raju u ratu koja je spašavala djecu
i sada izdaješ strancima prostorije

Dragan Bijedić
kako je nekim ljudima život lijep samo se trebaš okretati kako vjetar puše
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#487 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by DaffyDuck »

OldMayor wrote:Onaj objekat ispred studentskih domova je... :roll: ne znam kako bih ga opisao.

Meni su domovi bile lijepe gradjevine, onaj objekat je dokrajcio sada onaj dio. Izgleda fuj...

Nije mi jasno pogledaju li ti ljudi projekte prije nego sto dignu ruku, ili im je samo bitno ono sto im se uvali u dzep...
Malo off, zasto nikada nije studentima vracena i druga zgrada studentskih? Je li istina da je to prodato?
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#488 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by karanana »

dobro pitanje. sta je u drugoj zgradi? un je odselio koliko znam.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#489 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by DaffyDuck »

Nadjoh ovo
Ministarstvo sigurnosti BiH ove godine planira kupiti objekte u vlasništvu Javne ustanove "Studentski centar" Sarajevo u Nedžarićima, tačnije zgradu koju su do 31. decembra 2011. koristili Ujedinjeni narodi i Misija EUPM-a u BiH, saznaje „Dnevni avaz"

studentski dom nedžarići

U ovoj zgradi trebala bi biti smještena Direkcija za koordinaciju policijskih tijela BiH, a prodaja je već dogovorena.

Vrijednost objekta procijenjena je na 36.144.620 KM, a prema zaključku Vlade KS od 30. juna 2011. godine, početna cijena u pregovorima s Ministarstvom sigurnosti bit će 30 miliona KM. Kako saznajemo, deset miliona bilo bi uplaćeno već 2012. godine, dok bi preostali iznos od 20 miliona KM bio bi uplaćivan u naredne četiri godine, po pet miliona KM.

Ministar sigurnosti BiH Sadik Ahmetović poslao je još u februaru prošle godine dopis na adresu Ministarstva obrazovanja Kantona Sarajevo, inače vlasnika objekta, u kojem je navedeno da Vijeće ministara nema nijedan objekt koji bi se mogao dodijeliti Direkciji.

Nakon toga iz Ministarstva obrazovanja obratili su se Vladi KS, koja je još u martu prošle godine odobrila prodaju objekta te zadužila resorno ministarstvo i Pravobranilaštvo Kantona da okončaju aktivnosti na prodaji zgrade. Navodno je Ministarstvu obrazovanja bilo preskupo da zgradu vrati u prvobitnu namjenu, jer je već renovirana i napravljena tako da bude pogodna za kancelarije.

S druge strane, Direkcija je u 2011. godini platila 141.583,17 KM za korištenje ove zgrade. U tu cijenu uključeni su najam 326 kvadratnih metara uredskog prostora i parking, troškovi struje, vode, grijanja, kao i usluge čišćenja, održavanja i sigurnosti.

Potrebe Direkcije za uredskim prostorom povećavat će se u skladu s dinamikom zapošljavanja novih radnika, kako sa navodi u jednom od dokumenata koje potpisuje ministar Ahmetović, kojih bi, prema planu, trebalo ukupno biti 1.268!

Ovaj objekt izgrađen je 1973. godine, a tokom agresije na BiH je devastiran. Renoviran je 1999. godine, i to nakon potpisivanja Memoranduma o razumijevanju između Misije UN-a u BiH (UNMIBIH) i Univerziteta u Sarajevu.

Objekt ima površinu od 11.370 kvadratnih metara, a opremljen je i dodatnim sadržajima kao što su :? fitnes sala, sauna, konferencijske sale, restorani, prateća kuhinja za 400 osoba i VIP salon. Također, objekt posjeduje "staklenu sobu", koja služi za sastanke na najvišem nivou.
Stvarno mi nije jasno zasto se zgrada nije vratila studentima, cime bi se prije svega rijesio slucaj studenata na Bjelavama i katastrofalnih uslova u kojim borave. A oni su ti koji bi se trebali upitat :roll:
A tek sta je s novcem od zakupa...
User avatar
banovan
Posts: 740
Joined: 30/03/2009 20:51
Location: Total chaos - south of heaven

#490 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by banovan »

karanana wrote:dobro pitanje. sta je u drugoj zgradi? un je odselio koliko znam.
Bilo je price da ce drugu zgradu kupiti Ministarstvo odbrane BiH.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#491 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by VjecitiStudent »

karanana wrote:dobro pitanje. sta je u drugoj zgradi? un je odselio koliko znam.
Klasika naša, druga zgrada stoji 'nako već dvije godine, a mogla bi se izdati samo tako, studentski centar u gubicima i haosu, a studenti, dike naše, mirno to posmatraju.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#492 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by StupskaBitanga »

Vječiti u drugoj zgradi je neka direkcija nešto vezano za ministarstvo sigurnosti
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#493 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by Sarayman »

Uskoro Bauquratz u Sarajevu...
Najnovija slika kazuje u prilog gore navedenoj činjenici...

Image
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#494 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by StupskaBitanga »

ja vidim Securitas a Bauhaus ne
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#495 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by Hajvan »

bolje neu bosniše quratz, nego bauhaustiše quratz neobrezniše aus dojčland za ivlačejšn ov mani from pur baznijans :D
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#496 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by Sarayman »

StupskaBitanga wrote:ja vidim Securitas a Bauhaus ne
U slobodnom prevodu: "kitu cete uskoro dobiti umjesto Bauhausa".
Vec su uveliko trebali poceti sa radovima, i vec je odgadjano s pocetkom istih. Na kraju, gradjanima Sarajeva pripast ce njemacko spolovilo umjesto obecane investicije s novim radnim mjestima. Dabogda grijesim...
sarajevsko_pivo
Posts: 3388
Joined: 27/07/2009 16:22

#497 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by sarajevsko_pivo »

Znaci nista od ovog projekta?
breuer
Posts: 7188
Joined: 06/07/2009 15:44

#498 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by breuer »

Black swan wrote:rekoše mi da je dragan bijedić projektirao onu originalnu odron zgradu
koji je ono besmisleni odron bio... pa niko nije koristio one druge stepenice
a tek ono kofol za kolica toliko oštro da ih također niko nije koristio
i toliko praznog prostora
šta sve možeš kad si sin oca svoga...i opet na vrijeme se prešaltaš s komunizma na demokraciju privatiziraš firmu pootpuštaš raju u ratu koja je spašavala djecu
i sada izdaješ strancima prostorije

Dragan Bijedić
kako je nekim ljudima život lijep samo se trebaš okretati kako vjetar puše
Koju originalnu odron zgradu? Ne znam da je Dragan projektovao ijednu zgradu u Sarajevu, jeste bio povlašten, ali je dobar arhitekta. Ako misliš na Domove, to je radio Jahić...i zgrade su vrhunske, neko je dole dobro uporedio sa novim Domom, tu se najbolje vidi šta je pristup u arhitekturi, a šta se dobije kad isti izostane.
User avatar
mayab
Posts: 26957
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#499 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by mayab »

sarajevsko_pivo wrote:Znaci nista od ovog projekta?
Teren od prije pola godine fino ogradjen, i čekaju se "bolja vremena"! :bih:
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#500 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by karanana »

Na kraju ce tu mswood nastaviti naselje
Post Reply