Uskoro Bauhaus Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
sarajevsko_pivo
Posts: 3428
Joined: 27/07/2009 16:22

#1 Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by sarajevsko_pivo »

Image
User avatar
PapakizSarajeva
Posts: 738
Joined: 17/06/2010 13:03
Location: Rajvosa

#2 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by PapakizSarajeva »

Blago nama, eto nam stize i Bauhaus. Da nam sta proda i uzme ono malo para sto jos imamo ...

Sto nisu otvorili tvornicu zice za ogradu, pa da prodajemo rad, proizvod napravljen u BiH i zaradimo koju paricu ... *eb'o njih otac njihov, trgovacki ...
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#3 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by Abu FEED el-Castro »

PapakizSarajeva wrote:Blago nama, eto nam stize i Bauhaus. Da nam sta proda i uzme ono malo para sto jos imamo ...

Sto nisu otvorili tvornicu zice za ogradu, pa da prodajemo rad, proizvod napravljen u BiH i zaradimo koju paricu ... *eb'o njih otac njihov, trgovacki ...
:!:
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#4 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by poznanik »

PapakizSarajeva wrote:Blago nama, eto nam stize i Bauhaus. Da nam sta proda i uzme ono malo para sto jos imamo ...Sto nisu otvorili tvornicu zice za ogradu, pa da prodajemo rad, proizvod napravljen u BiH i zaradimo koju paricu ... *eb'o njih otac njihov, trgovacki ...
U uvodnom tekstu lijepo piše, a i poznato je da Bauhaus „sarađuje sa lokalnim dobavljačima koji se kvalitetom i cijenama mogu uklopiti u poslovne standarde“, što, osim upošljavanja min. 40 radnika, investicije od nevjerovatnih 40 mil.KM, neposredno podstiče domaću proizvodnju i dodatni promet roba i kapitala, a posredno utiče i na zapošljavanje u tim proizvodnjama. Može li trenutno u BiH neko boilje postići?

Ne treba ni spominjati da će napokon ukloniti ruglo iz skoro središnjeg dijela grada, modernizirati izgled kompletnog kvarta, oživjeti promet i, ako ništa drugo – uvesti bar još jednu GRAS-ovu bus liniju. Podržavam dolazak Bauhausa!
EUROBIH
Posts: 1032
Joined: 03/09/2009 18:57

#5 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by EUROBIH »

poznanik wrote:
PapakizSarajeva wrote:Blago nama, eto nam stize i Bauhaus. Da nam sta proda i uzme ono malo para sto jos imamo ...Sto nisu otvorili tvornicu zice za ogradu, pa da prodajemo rad, proizvod napravljen u BiH i zaradimo koju paricu ... *eb'o njih otac njihov, trgovacki ...
U uvodnom tekstu lijepo piše, a i poznato je da Bauhaus „sarađuje sa lokalnim dobavljačima koji se kvalitetom i cijenama mogu uklopiti u poslovne standarde“, što, osim upošljavanja min. 40 radnika, investicije od nevjerovatnih 40 mil.KM, neposredno podstiče domaću proizvodnju i dodatni promet roba i kapitala, a posredno utiče i na zapošljavanje u tim proizvodnjama. Može li trenutno u BiH neko boilje postići?

Ne treba ni spominjati da će napokon ukloniti ruglo iz skoro središnjeg dijela grada, modernizirati izgled kompletnog kvarta, oživjeti promet i, ako ništa drugo – uvesti bar još jednu GRAS-ovu bus liniju. Podržavam dolazak Bauhausa!
došao merkator i todorić u bosnu da podižu bh :bih: privredu :lol: :lol:
došli da svoje prodaju i da ovde potuše one koji još preživljaju u proizvodnji i trgovini ..........
mišković je prodao belgijancima deltu uz dug od 300 miliona eura prema dobavljačima!!!
a SVI oni vako to lijepo ućeraju,citiram
]sarađuje sa lokalnim dobavljačima koji se kvalitetom i cijenama mogu uklopiti u poslovne standarde

kakva proizvodnja........otvoriš doo i ti si jedini u toj firmi..... uvezeš iz kine jeftini kontejner robe i preprodaš višestruko skuplje.......a ovde :bih: imaš u toj proizvodnji firmi koje su u kreditima i imaju dosta radnika na teretu...ne mogu biti konkurentni sa kineskim-mizernim cijenama...a naš :bih: ,proizvođač,onako sav izjeban i bez ikakve podrške od vlasti...čuj vlasti :-) ... ako hoće da uleti u njihov lanac mora prihvatit kolonijalne uslove i ucjene....
.......samo što gaće još ne skinu da yxxx 8-) 8-) ,

.....ne budi smiješan.......znam ih dobro :oops: ...
...... glavno je da uvedu GRAS-ovu liniju :-) :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#6 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by poznanik »

EUROBIH wrote:došao merkator i todorić u bosnu da podižu bh :bih: privredu :lol: :lol:
došli da svoje prodaju i da ovde potuše one koji još preživljaju u proizvodnji i trgovini ..........
mišković je prodao belgijancima deltu uz dug od 300 miliona eura prema dobavljačima!!!
a SVI oni vako to lijepo ućeraju,citiram
]sarađuje sa lokalnim dobavljačima koji se kvalitetom i cijenama mogu uklopiti u poslovne standarde

kakva proizvodnja........otvoriš doo i ti si jedini u toj firmi..... uvezeš iz kine jeftini kontejner robe i preprodaš višestruko skuplje.......a ovde :bih: imaš u toj proizvodnji firmi koje su u kreditima i imaju dosta radnika na teretu...ne mogu biti konkurentni sa kineskim-mizernim cijenama...a naš :bih: ,proizvođač,onako sav izjeban i bez ikakve podrške od vlasti...čuj vlasti :-) ... ako hoće da uleti u njihov lanac mora prihvatit kolonijalne uslove i ucjene....
.......samo što gaće još ne skinu da yxxx 8-) 8-) ,

.....ne budi smiješan.......znam ih dobro :oops: ...
...... glavno je da uvedu GRAS-ovu liniju :-) :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:
Dakle, da prenesemo poruku Bauhausu: Ne dolazite, ne trebate nam, vaših 40 mil.KM je sitnica, mi ćemo sami investirati toliki novac, sami zaposliti 200 novih radnika, sami inicirati domaću proizvodnju i promet. Mogli smo to i prije 10 godina, nakon privatizacije Žice, al' nismo htjeli, nije nam trebalo...
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#7 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by ladyblue18 »

Nevjerovatni ste :-)
User avatar
BegA_
Posts: 4029
Joined: 28/02/2011 21:28
Location: Kod amidze Vincenta

#8 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by BegA_ »

Sreca pa se vi ne pitate. :oops:
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#9 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by Ambrozija »

gdje je tacno ta lokacija ako moze neko odgovoriti bila bih jako zahvalna :)
AS_sa
Posts: 1079
Joined: 31/08/2010 09:18

#10 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by AS_sa »

Džemala Bijedića 160
sarajevsko_pivo
Posts: 3428
Joined: 27/07/2009 16:22

#11 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by sarajevsko_pivo »

Image
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#12 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by saibaba »

Nije problem BauHaus... Bauhaus postoji u manje vise svakoj evropskoj zemlji zaliti se na bauhaus je kao zaliti se na mercedes sto prodaje auta ...


Fabrika zica i slicne su privatizirane zbog zemljista ... Cilj gazde je bio dokazati kako zica ne moze biti konkuretna sto naravno nije istina i prodati zemlju po petostrukoj cijeni ... To je problem
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#13 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by StupskaBitanga »

saibaba wrote:Nije problem BauHaus... Bauhaus postoji u manje vise svakoj evropskoj zemlji zaliti se na bauhaus je kao zaliti se na mercedes sto prodaje auta ...


Fabrika zica i slicne su privatizirane zbog zemljista ... Cilj gazde je bio dokazati kako zica ne moze biti konkuretna sto naravno nije istina i prodati zemlju po petostrukoj cijeni ... To je problem
Vlasnik Žice je Muhamed Pilav vlasnik Uniprometa
Žicinu fabriku u Fojnici je pretvorio u fabriku namještaja
Nije prodana kompletna Žica već jedan dio gdje su hale
User avatar
Haris.ba
Posts: 24381
Joined: 08/09/2005 20:08

#14 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by Haris.ba »

Kapitalizam. Neka bauhausa, nema kvalitetne konkurencije obiju. Možda sada to bauhaus bude.
sarajevsko_pivo
Posts: 3428
Joined: 27/07/2009 16:22

#15 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by sarajevsko_pivo »

Haris.ba wrote:Kapitalizam. Neka bauhausa, nema kvalitetne konkurencije obiju. Možda sada to bauhaus bude.
Upravo to, sto vise konkurencije sto bolje.

Sada imamo OBI, MERKUR, BAUHAUS i JYSK.
User avatar
Théa
Posts: 65
Joined: 30/11/2004 02:38

#16 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by Théa »

Vozdra raja, eh ovako ja planiram bas da kupim neke keramicke plocice mozak iz bauhausa, moze li neko da mi potvrdi kad se otvara bauhaus,te hoce li postojati online ponuda o proizvodima koje nudi kuca. hvala
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#17 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by saibaba »

StupskaBitanga wrote:
saibaba wrote:Nije problem BauHaus... Bauhaus postoji u manje vise svakoj evropskoj zemlji zaliti se na bauhaus je kao zaliti se na mercedes sto prodaje auta ...


Fabrika zica i slicne su privatizirane zbog zemljista ... Cilj gazde je bio dokazati kako zica ne moze biti konkuretna sto naravno nije istina i prodati zemlju po petostrukoj cijeni ... To je problem
Vlasnik Žice je Muhamed Pilav vlasnik Uniprometa
Žicinu fabriku u Fojnici je pretvorio u fabriku namještaja
Nije prodana kompletna Žica već jedan dio gdje su hale
Ne ulazim ko je vlasnik niti me to interesuje i zica nije jedina ... Uglavnom lokacija je dobra ... Zar se ono zove fabrika namjestaja ja sam na tv-u vidio pilanu ..
sarajevsko_pivo
Posts: 3428
Joined: 27/07/2009 16:22

#18 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by sarajevsko_pivo »

saibaba wrote:
StupskaBitanga wrote:
saibaba wrote:Nije problem BauHaus... Bauhaus postoji u manje vise svakoj evropskoj zemlji zaliti se na bauhaus je kao zaliti se na mercedes sto prodaje auta ...


Fabrika zica i slicne su privatizirane zbog zemljista ... Cilj gazde je bio dokazati kako zica ne moze biti konkuretna sto naravno nije istina i prodati zemlju po petostrukoj cijeni ... To je problem
Vlasnik Žice je Muhamed Pilav vlasnik Uniprometa
Žicinu fabriku u Fojnici je pretvorio u fabriku namještaja
Nije prodana kompletna Žica već jedan dio gdje su hale
Ne ulazim ko je vlasnik niti me to interesuje i zica nije jedina ... Uglavnom lokacija je dobra ... Zar se ono zove fabrika namjestaja ja sam na tv-u vidio pilanu ..
U pocetku je pilana, ali do kraja godine pocine proizvodnja namjestaja, kao i zaposlavanje 100 ljudih.
User avatar
Théa
Posts: 65
Joined: 30/11/2004 02:38

#19 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by Théa »

kad se otvara bauhaus u sarajevu hoce li biti mozaik plocica na prodaji?
sarajevsko_pivo
Posts: 3428
Joined: 27/07/2009 16:22

#20 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by sarajevsko_pivo »

Théa wrote:kad se otvara bauhaus u sarajevu hoce li biti mozaik plocica na prodaji?
Gradnja tek pocine u junu, otvorenje tamo negdje mart 2012.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#21 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by zonbirile »

meni se čini i ekonomista Domazet tu uvaljen,a vazi o Bosni i radu.Doduše radi minhenska6.brdska
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#22 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by chuchumbamayumbe »

Théa wrote:kad se otvara bauhaus u sarajevu hoce li biti mozaik plocica na prodaji?
Imaš mozaik pločica u Rolling Company, tamo iza mostarskog raskršća prema Rakovici. Bar je bilo prije koju godinu.
User avatar
Théa
Posts: 65
Joined: 30/11/2004 02:38

#23 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by Théa »

hvala na informaciji, moram to provijeriti ako nisu kao ove iz bauhausa ne znam onda cu cekati.hvala
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#24 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by respo »

sve je to super i za 5
samo me zanima otkud onom nova bus linija?
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#25 Re: Uskoro Bauhaus Sarajevo

Post by johntra »

respo wrote:sve je to super i za 5
samo me zanima otkud onom nova bus linija?
hahaha...fakat i mene to interesuje...možda će biti posebna linija od GRAS-ove garaže do Žice...pola stanice... :D
Post Reply