USA viza i novija iskustva

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#976 Re: USA viza i novija iskustva

Post by miki27A »

condy wrote:Jedan upit. Trazim za poznanika neke informacije po netu ali nemam dovoljno informacija

Dečko ima 17 godina. Roditelji stekli američko državljanstvo prije više od 10 godina. On ima naše državljanstvo. Koji su uvjeti i na koji način on može preko roditelja, da stekne američko državljanstvo ?

Znam, da djeca preko roditelja po principu jus sanguinis prenošenjem državljanstva od roditelja, imaju pravo na američko državljanstvo. Do kada mogu aplicirati, jeli do 18 godine i na koji način ?

Hvala
Evo nek cita:
https://www.uscis.gov/us-citizenship/ci ... gh-parents i da, rok je 18 godina, pa nek se to sredi u sto kracem roku.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#977 Re: USA viza i novija iskustva

Post by condy »

miki27A wrote:
condy wrote:Jedan upit. Trazim za poznanika neke informacije po netu ali nemam dovoljno informacija

Dečko ima 17 godina. Roditelji stekli američko državljanstvo prije više od 10 godina. On ima naše državljanstvo. Koji su uvjeti i na koji način on može preko roditelja, da stekne američko državljanstvo ?

Znam, da djeca preko roditelja po principu jus sanguinis prenošenjem državljanstva od roditelja, imaju pravo na američko državljanstvo. Do kada mogu aplicirati, jeli do 18 godine i na koji način ?

Hvala
Evo nek cita:
https://www.uscis.gov/us-citizenship/ci ... gh-parents i da, rok je 18 godina, pa nek se to sredi u sto kracem roku.
Zahvaljujem :thumbup:
User avatar
JedanOdBraceMorica
Posts: 469
Joined: 31/10/2016 19:31

#978 Re: USA viza i novija iskustva

Post by JedanOdBraceMorica »

Ovde je 90% postova lazi, bombe i ublehe :lol: Sta kaze onaj lola par postova prije, kaze 12 godina moras cekati, pa bog te za 12 godina bi izvadio vizu za Vatikan i postao novi papa, sto ga vi iz dijaspore mozete maslati to niko ne moze
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#979 Re: USA viza i novija iskustva

Post by miki27A »

Ne znam zasto mislis da lazemo?
Eno sestra u SA 20 godina joj, predala druga sestra za nju odmah kad je postala drzavljanin za imigrantsku vizu 2010, znaci kad joj je bilo 13 godina, i jos nije dosla na red. Ima jos toliko bar da ceka, jer se trenutno obradjuju aplikacije predate prije 08FEB04 - 01JUL04 (F4 kategorija, braca i sestre drzavljana)
https://travel.state.gov/content/visas/ ... -2017.html

Nista mi nemamo od toga da lazemo nekome, a fala bogu sve se moze provjeriti sada preko interneta.
User avatar
JedanOdBraceMorica
Posts: 469
Joined: 31/10/2016 19:31

#980 Re: USA viza i novija iskustva

Post by JedanOdBraceMorica »

Pa majku mu ispade lakse preplivati do Meksika i pretrcati preko granice pa kukati u emigracionom nego legalnim putem dobiti vizu, kad pustaju kojekakvu nepismenu bagru iz Bangladesa, Pakistana, Tajlanda i ostalih vukojebina da u milionskim ciframa emigriraju u Ameriku ne vidim sto bi nas dobre Bosnjane toliko peglali... Dakle ili maslate ili postoje neke metode emigracije za koje ne znate. Taj koji misli da mora cekati 10-15 godina za vizu, za njega tako nesnalazljivog i nije Amerika nego gora i stado ovcica
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#981 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Connaisseur Karlin »

JedanOdBraceMorica wrote:Ovde je 90% postova lazi, bombe i ublehe :lol: Sta kaze onaj lola par postova prije, kaze 12 godina moras cekati, pa bog te za 12 godina bi izvadio vizu za Vatikan i postao novi papa, sto ga vi iz dijaspore mozete maslati to niko ne moze
spajanje clanova porodice i rodbine, supruga,supruge i djece, upravo traje deceniju,znam par primjera :)

miki27A je jedina osoba na temi koja definitvno odlicno i profesionlano objasnjava :thumbup:
User avatar
JedanOdBraceMorica
Posts: 469
Joined: 31/10/2016 19:31

#982 Re: USA viza i novija iskustva

Post by JedanOdBraceMorica »

Connaisseur Karlin wrote:
JedanOdBraceMorica wrote:Ovde je 90% postova lazi, bombe i ublehe :lol: Sta kaze onaj lola par postova prije, kaze 12 godina moras cekati, pa bog te za 12 godina bi izvadio vizu za Vatikan i postao novi papa, sto ga vi iz dijaspore mozete maslati to niko ne moze
spajanje clanova porodice i rodbine, supruga,supruge i djece, upravo traje deceniju,znam par primjera :)

miki27A je jedina osoba na temi koja definitvno odlicno i profesionlano objasnjava :thumbup:
Pa eto onda se spajajte, valjda do odlaska u penziju neko i doceka tu vizu pa mozete skupa provoditi penzionerske dane po Americi :lol:
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#983 Re: USA viza i novija iskustva

Post by miki27A »

JedanOdBraceMorica wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
JedanOdBraceMorica wrote:Ovde je 90% postova lazi, bombe i ublehe :lol: Sta kaze onaj lola par postova prije, kaze 12 godina moras cekati, pa bog te za 12 godina bi izvadio vizu za Vatikan i postao novi papa, sto ga vi iz dijaspore mozete maslati to niko ne moze
spajanje clanova porodice i rodbine, supruga,supruge i djece, upravo traje deceniju,znam par primjera :)

miki27A je jedina osoba na temi koja definitvno odlicno i profesionlano objasnjava :thumbup:
Pa eto onda se spajajte, valjda do odlaska u penziju neko i doceka tu vizu pa mozete skupa provoditi penzionerske dane po Americi :lol:
Ja sam drug vec u USA evo ce peta godina, i za mene je sestra predala kad i za mladju sestru ali sam ja u medjuvremenu dobila na Diversity lottery, pa sam tako dosla. Nista se ti ne brini, sve je pod kontrolom i sve legalno odradjeno.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11069
Joined: 15/01/2010 18:31

#984 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Jack Be Nimble »

Slucajeve za koje ja znam koji su dovodili roditelje i bracu/sestre su stigli u Ameriku u roku 2-3 godine. Dolazili iz Svedske, Njemacke, Hratske, Bosne, Srbije i Brazila. Roditelji brze dodju nego brat/sestra, ali jos nisam vidio primjer da neko ceka 10 godina.

Jedini problem koji sam ja vidio kada je Svedzanin dovodio svog brata pa je cekao 15 mjeseci da dobije odgovor na formular I-130, sto obicno uzme oko 3-6 mjeseci. Uglavnom, ja bi preporucio ako neko ispunjava bilo kakve formulare u vezi imigracije da skonta sebi advokata za imigrantska prava. Advokati odma na pocetku odrade 3-4 koraka unaprijed, sto vise detalja to bolje.
gtamoding
Posts: 61
Joined: 10/09/2007 02:24
Location: BiH, Sarajevo

#985 Re: USA viza i novija iskustva

Post by gtamoding »

Pozz ljudi!
Imam pitanje koje je postavljeno makar na jednoj od mnogobrojnih strasnica ovdje ali nigdje ne vidim konkretan odgovor pa vas molim za strpljenje i ljubaznost pri odgovoru.

Moja žena je dobila ponudu za posao u Denveru od strane poznanika (nikakva krva veza) pa me interesuje kakvu vizu treba da ima, kakva je mogućnost da uopće dobije vizu i koliko se čeka?
Jer nam je u planu da ona tamo ode sa našom kćerkom od dvije godine, živi kod njegove kćerke i radi u jednoj od firmi koje on ima (a ima ih par) i onda da i ja apliciram za vizu uz njegovu preporuku da radim u nekoj od njegovih firmi bilo kakav posao samo da bi mogao se pridružiti porodici (ili da se vadim na porodičnu odvojenost ili nešto jer čisto sumljam da ću moći na njen račun otići tamo i ostati).
Znači lik je spreman da plati sve troškove sponzorisanja vize i da joj da pofino plačen posao i da joj obezbjedi stanovanje i izdržavanje dokle god radi kod njega.

Nadam se da će biti pozitivnih odgovora! :D
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#986 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Vidal89 »

gtamoding wrote:Pozz ljudi!
Imam pitanje koje je postavljeno makar na jednoj od mnogobrojnih strasnica ovdje ali nigdje ne vidim konkretan odgovor pa vas molim za strpljenje i ljubaznost pri odgovoru.

Moja žena je dobila ponudu za posao u Denveru od strane poznanika (nikakva krva veza) pa me interesuje kakvu vizu treba da ima, kakva je mogućnost da uopće dobije vizu i koliko se čeka?
Jer nam je u planu da ona tamo ode sa našom kćerkom od dvije godine, živi kod njegove kćerke i radi u jednoj od firmi koje on ima (a ima ih par) i onda da i ja apliciram za vizu uz njegovu preporuku da radim u nekoj od njegovih firmi bilo kakav posao samo da bi mogao se pridružiti porodici (ili da se vadim na porodičnu odvojenost ili nešto jer čisto sumljam da ću moći na njen račun otići tamo i ostati).
Znači lik je spreman da plati sve troškove sponzorisanja vize i da joj da pofino plačen posao i da joj obezbjedi stanovanje i izdržavanje dokle god radi kod njega.

Nadam se da će biti pozitivnih odgovora! :D
Moguce je samo ce trebati vremena da to sredite, samo nije lako doci do te radne vize tek tako osim ako nisi neki strucnjak u svom fahu. Ona ako dobije vizu ti nemas sta aplicirati niti kod njega na posao, jer ona povlaci tebe za sobom kao supruga.

Druze nemoj se libiti nazovi i otidji u ambasadu, raspitaj se kod njih. Bjezite odavde dok mozete a UsA je top destinacija za vas a jos vise za vasu djecu. Pocnite uciti engleski sto prije.

Nadam se da ce vasm se neko javiti ko je prosao ovo sve pa se razumije dosta bolje, i ja trazim nacin ali tesko ne ide me pa mi je drago da makar neko uspije. Svugdje je bolje nego u Bosni.
Dado34
Posts: 425
Joined: 29/11/2010 17:58

#987 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Dado34 »

Poceli su slati papire, u pitanju je spajanje porodice (preko oca ide viza, cekao sam nekih 6 godina). Pitanje, obzirom da sam bio u Njemackoj 1991-2003. Treba mi papir, tj. dokaz iz Njemacke ili Njemacke ambasade, zna li neko najjednostavniji nacin ili tok tog procesa? Da znam unaprijed sta trebam pripremiti. Hvala lijepo na odgovorima.
Dado34
Posts: 425
Joined: 29/11/2010 17:58

#988 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Dado34 »

Nikakve upute, naputci, informacije? Nista? Niko nije iz Njemacke trazio prijavnicu preko ambasade? Znam ljude koji su dobili, meni trenutno nedostupni. Dajte ljudi nesto!!!
celava_dlaka
Posts: 2244
Joined: 24/12/2012 18:05

#989 Re: USA viza i novija iskustva

Post by celava_dlaka »

Pozdrav zelim da pitam za turisticku vizu obrazas ds160 mozel mi neko u kratkim crtama objasniti na sta da obratim paznju i garantno pismo tj kako bi trebalo da izgleda
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#990 Re: USA viza i novija iskustva

Post by detroit-mercy »

celava_dlaka wrote:Pozdrav zelim da pitam za turisticku vizu obrazas ds160 mozel mi neko u kratkim crtama objasniti na sta da obratim paznju i garantno pismo tj kako bi trebalo da izgleda
Garantno pismo ti vise ne treba, meni je sestra sa kompletnom porodicom prije dvije godine dolazila u posjetu. Zakazali u Ambasadi, rekli kod koga idu. Olaksavajuca okolnost za njih je sto oboje imaju dobre poslove u BiH, situirani su plus djeca studiraju. Svi su dobili turisticku na 10 godina sa iznimkom da ne mogu ostati duze od 6 mjeseci u USA.
User avatar
B6Redhell
Posts: 5877
Joined: 25/12/2010 04:56

#991 Re: USA viza i novija iskustva

Post by B6Redhell »

http://www.msn.com/en-us/news/politics/ ... id=DELLDHP

Za ove lutrijase koji apliciraju I nadaju se izgleda da je doslo do zida, Nema vise. onaj orangutan naso sebi ravne po kongresu KKK members i rade na tome da se ukine imigracija legalna ili da se smanji najmanje za 50% tu je i komplet ukidanje green card lottery
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#992 Re: USA viza i novija iskustva

Post by moonca »

:blento:
Ne mogu da vjerujem da je jos uvijek u w. h . office.

Na svaka dva ipo radnika jedan je drug-ovisnik. :shock:
Naci radnika je :-) tek prava lutrija.
User avatar
likce
Posts: 1045
Joined: 26/01/2011 19:21
Location: Zenica

#993 Re: USA viza i novija iskustva

Post by likce »

Zna li neko da li postoji rok za odlazak u SAD nakon dobivanja b1/b2(turisticke) vize?

Naime, dobijena je viza na 10 godina u oktobru 2017 godine ali sam bio sprijecen da odem odmah, odnosno u obrascu DS-160 sam naveo da je odlazak u 11 ili 12 mjesecu 2017 godine jer traze kada ste planirali putovati. Ima li iko provjerenu informaciju da li me mogu zezati po osnovu ovoga?

Gledano logicki, odobrena je viza na 10 godina i trebao bi da mogu ici kada mi se cefne ali da opet provjerim.
RJ57
Posts: 3384
Joined: 10/04/2017 15:12

#994 Re: USA viza i novija iskustva

Post by RJ57 »

fetic wrote:Zna li neko da li postoji rok za odlazak u SAD nakon dobivanja b1/b2(turisticke) vize?

Naime, dobijena je viza na 10 godina u oktobru 2017 godine ali sam bio sprijecen da odem odmah, odnosno u obrascu DS-160 sam naveo da je odlazak u 11 ili 12 mjesecu 2017 godine jer traze kada ste planirali putovati. Ima li iko provjerenu informaciju da li me mogu zezati po osnovu ovoga?

Gledano logicki, odobrena je viza na 10 godina i trebao bi da mogu ici kada mi se cefne ali da opet provjerim.
nema to nikakve veze, ideš kad budeš mogao. ako ti pasoš u međuvremenu istekne poneseš novi i stari sa vizom. samo pazi da ti, kada budu poništavali stari pasoš ne probuše vizu (nekada samo udare pečat poništeno a nekada ga probuše)
deLa97
Posts: 54
Joined: 10/01/2013 21:41

#995 Re: USA viza i novija iskustva

Post by deLa97 »

f1 studentska viza, iskustva, savjeti, sve je dobrodoslo?!!
deLa97
Posts: 54
Joined: 10/01/2013 21:41

#996 Re: USA viza i novija iskustva

Post by deLa97 »

.
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#997 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Bascarsija1 »

deLa97 wrote:f1 studentska viza, iskustva, savjeti, sve je dobrodoslo?!!
Trebas:
1. Lovu za skolovanje. (oko 40k na racunu, ili da neko garantuje)
2. Polozit TOFL test.
3. Aplicirat i biti Prihvacen na College.

Sretno.
deLa97
Posts: 54
Joined: 10/01/2013 21:41

#998 Re: USA viza i novija iskustva

Post by deLa97 »

Bascarsija1 wrote:
deLa97 wrote:f1 studentska viza, iskustva, savjeti, sve je dobrodoslo?!!
Trebas:
1. Lovu za skolovanje. (oko 40k na racunu, ili da neko garantuje)
2. Polozit TOFL test.
3. Aplicirat i biti Prihvacen na College.

Sretno.
i ako sve to posjedujem kakve su sanse da prodjem na intervjuu za vizu u ambasadi, je li bilo odbijenica?
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#999 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Bascarsija1 »

deLa97 wrote:
Bascarsija1 wrote:
deLa97 wrote:f1 studentska viza, iskustva, savjeti, sve je dobrodoslo?!!
Trebas:
1. Lovu za skolovanje. (oko 40k na racunu, ili da neko garantuje)
2. Polozit TOFL test.
3. Aplicirat i biti Prihvacen na College.

Sretno.
i ako sve to posjedujem kakve su sanse da prodjem na intervjuu za vizu u ambasadi, je li bilo odbijenica?
Dobro ja neradim u Ambasadi pa da znam to statistiku koliko je odbijeno. Uglavnom ce da provjere dali imas probleme sa zakonom (droga I sl.).
Ovdije se radi on F1 vizi koja nije useljenicka. Oni ocekuju da se ti vratis u Bosnu nakon zavrsetka skolovanja.
Ja mislim do su ti sanse da dobijes f1 dobre ako imas ove 3 stvari I oni se ne boje da ces ostati u USA poslije isteka vize.
User avatar
ladacoko
Posts: 2601
Joined: 25/06/2011 20:51
Location: pucam penale

#1000 Re: USA viza i novija iskustva

Post by ladacoko »

samo se covjek podsjeti kakva smo mi govna(uopste) iz bosne u usporedbi s ostatkom svijeta.

elem morao sam obnoviti bih pasos da bih mogao u posjetu u bosnu a 2 god sam u usa.
Zivkanje nase ambasade tjst 1 ofisa koji je dodijeljen za odredjenu regiju je trajalo 3 sedmice,gdje ti spustaju ili te prebace ili ne kazu sta sve treba uradit.Na kraju svega ti zakazu popisani sastanak da dodjes i predas za pasos.

Doceka me jedan krusko s komentarom nisam robot sta si navro da zvonis(3x pozvonio,nisam cuo zvonjenje od galame s ulice).
Papir ispunjavao sto mi je dao a pri tom mi prilazi qurava sto radi s njim,stane mi iznad glave i ceka.Prepo se kad sam je vidio.
Niti se pozdravlja,ni mu ni be krave su uljudnije.

Sve to ajde naviko sam kako je u bosni ali kad zena sto je prije mene bila upita za wc.Imali su voznju od 5h do tog mjesta,mala beba s njima od 1 godinu.
Dbli se gledaju 20 sec i neckaju se da je puste da koristi njihov wc.

Naravno to su ljudi koje drzava salje svake godine iz bosne

qrc ces to kod amera dozivjeti i kad su umorni poz te ljudi ako nista a ne kao mi govna koja smo
Post Reply