USA viza i novija iskustva

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
karanana
Posts: 47237
Joined: 26/02/2004 00:00

#901 Re: USA viza i novija iskustva

Post by karanana »

ja sam se nedavno zatekao u konzularnom dijelu ambasade u sarajevu kada je bio pun tih studenata koji idu malo raditi preko ljeta tako po tim nekim restoranima, theme parkovima, hotelima i slicno. i bas su bila neka djeca gore iz regije doboj-modrica. i vidio sam dobijaju vize. ne znam nista o nacinu i preko kojeg studentskog servisa ili konkursa su dosli do intervijua.
eh, naravno jebada je to sto ce neki ilegalno ili legalno probati ostati jer ujebavaju sanse za dobijanje viza drugih studenata u tom programu u buducnosti.
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#902 Re: USA viza i novija iskustva

Post by razonoda »

Walter991 wrote:Evo ja upravo stigao iz ambasade. Zahtjev za vizu odbijen. Razgovor je trajao cirka 2 minute , nije mi trazio apsolutno nikakav dokument. Pitao me koji je razlog putovanja , kod koga idem , cime se bavi ta osoba, cime se ja bavim , sta studiram , kad namjeravam zavrsiti studij, sta poslije studija , koliko namjeravam ostati u usa, da li sam prije negdje putovao , ko placa troskove putovanja. Prije mene je bilo 10 ljudi , od cega su cetvero studenti. Svi studenti su odbijeni , pa cak i djevojka koja je pored studija bila jos i zaposlena . Moj savjet , ako ste student , ne bacajte pare ..cini mi se da je nemoguce dobiti vizu. Cuo sam od jos neke raje da su odbijeni . Uglavnom su samo stariji ljudi koji imaju posao i porodicu ovdje uspjeli dobiti vizu .
Zao mi je ako sam nekoga razocarao . Ja bih volio da je meni neko ovo rekao prije razgovora , bar ne bih bacio 300 kmetova niz Miljacku , nego ostavio za neki studentski pohod. Lijep pozdrav !
Koji je bio tvoj stvarni razlog putovanja. :?:
User avatar
Walter991
Posts: 44
Joined: 14/12/2013 01:37

#903 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Walter991 »

razonoda wrote:
Walter991 wrote:Evo ja upravo stigao iz ambasade. Zahtjev za vizu odbijen. Razgovor je trajao cirka 2 minute , nije mi trazio apsolutno nikakav dokument. Pitao me koji je razlog putovanja , kod koga idem , cime se bavi ta osoba, cime se ja bavim , sta studiram , kad namjeravam zavrsiti studij, sta poslije studija , koliko namjeravam ostati u usa, da li sam prije negdje putovao , ko placa troskove putovanja. Prije mene je bilo 10 ljudi , od cega su cetvero studenti. Svi studenti su odbijeni , pa cak i djevojka koja je pored studija bila jos i zaposlena . Moj savjet , ako ste student , ne bacajte pare ..cini mi se da je nemoguce dobiti vizu. Cuo sam od jos neke raje da su odbijeni . Uglavnom su samo stariji ljudi koji imaju posao i porodicu ovdje uspjeli dobiti vizu .
Zao mi je ako sam nekoga razocarao . Ja bih volio da je meni neko ovo rekao prije razgovora , bar ne bih bacio 300 kmetova niz Miljacku , nego ostavio za neki studentski pohod. Lijep pozdrav !
Koji je bio tvoj stvarni razlog putovanja. :?:
Cisto turizam ! Sve sam bio isplanirao . Nascar trka u Detroitu, Niagarini vodopadi , Washington DC , NYC , utakmica Manutd - PSG ... al jbg ne dade se. Skuckao sam neke love pa odoh malo u Tursku , ovaj studentski pohod u Istanbul. Bolje ista nego nista.
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#904 Re: USA viza i novija iskustva

Post by razonoda »

Walter991 wrote:
razonoda wrote:
Walter991 wrote:Evo ja upravo stigao iz ambasade. Zahtjev za vizu odbijen. Razgovor je trajao cirka 2 minute , nije mi trazio apsolutno nikakav dokument. Pitao me koji je razlog putovanja , kod koga idem , cime se bavi ta osoba, cime se ja bavim , sta studiram , kad namjeravam zavrsiti studij, sta poslije studija , koliko namjeravam ostati u usa, da li sam prije negdje putovao , ko placa troskove putovanja. Prije mene je bilo 10 ljudi , od cega su cetvero studenti. Svi studenti su odbijeni , pa cak i djevojka koja je pored studija bila jos i zaposlena . Moj savjet , ako ste student , ne bacajte pare ..cini mi se da je nemoguce dobiti vizu. Cuo sam od jos neke raje da su odbijeni . Uglavnom su samo stariji ljudi koji imaju posao i porodicu ovdje uspjeli dobiti vizu .
Zao mi je ako sam nekoga razocarao . Ja bih volio da je meni neko ovo rekao prije razgovora , bar ne bih bacio 300 kmetova niz Miljacku , nego ostavio za neki studentski pohod. Lijep pozdrav !
Koji je bio tvoj stvarni razlog putovanja. :?:
Cisto turizam ! Sve sam bio isplanirao . Nascar trka u Detroitu, Niagarini vodopadi , Washington DC , NYC , utakmica Manutd - PSG ... al jbg ne dade se. Skuckao sam neke love pa odoh malo u Tursku , ovaj studentski pohod u Istanbul. Bolje ista nego nista.
Izgleda da nisi bio --uvjerljiv.
User avatar
Walter991
Posts: 44
Joined: 14/12/2013 01:37

#905 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Walter991 »

Izgleda da nisi bio --uvjerljiv.[/quote]

Nije mi ni dozvolio da ga uvjerim.
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#906 Re: USA viza i novija iskustva

Post by razonoda »

Walter991 wrote:Izgleda da nisi bio --uvjerljiv.
Nije mi ni dozvolio da ga uvjerim.[/quote]

Nazalost--izgleda da su poostrili uvjete za Bosance.

Izmedju ostalih , znam slucaj da nisu dozvolili amerikancu -bosnjackog porijekla da dovede zenu i dijete. Sto je suprotno od onoga sto su radili poslije 92.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#907 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Jimmy McNulty »

Walter991 wrote:Evo ja upravo stigao iz ambasade. Zahtjev za vizu odbijen. Razgovor je trajao cirka 2 minute , nije mi trazio apsolutno nikakav dokument. Pitao me koji je razlog putovanja , kod koga idem , cime se bavi ta osoba, cime se ja bavim , sta studiram , kad namjeravam zavrsiti studij, sta poslije studija , koliko namjeravam ostati u usa, da li sam prije negdje putovao , ko placa troskove putovanja. Prije mene je bilo 10 ljudi , od cega su cetvero studenti. Svi studenti su odbijeni , pa cak i djevojka koja je pored studija bila jos i zaposlena . Moj savjet , ako ste student , ne bacajte pare ..cini mi se da je nemoguce dobiti vizu. Cuo sam od jos neke raje da su odbijeni . Uglavnom su samo stariji ljudi koji imaju posao i porodicu ovdje uspjeli dobiti vizu .
Zao mi je ako sam nekoga razocarao . Ja bih volio da je meni neko ovo rekao prije razgovora , bar ne bih bacio 300 kmetova niz Miljacku , nego ostavio za neki studentski pohod. Lijep pozdrav !
Da si malo prelistao temu našao bi isti ovaj post samo napisan od strane mene i to u februaru :D Elem apsolutno sve isto, ista pitanja, sveeee aaaa. :D I odbijenica naravno.
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2593
Joined: 16/05/2015 12:49

#908 Re: USA viza i novija iskustva

Post by SpecialOffer »

Ja ako se docepam americkog tla ja se ne vracam. Sta se najgore moze desiti? Deportacija?
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#909 Re: USA viza i novija iskustva

Post by razonoda »

SpecialOffer wrote:Ja ako se docepam americkog tla ja se ne vracam. Sta se najgore moze desiti? Deportacija?

NE PRAVI KRIMINAL--NECE TE DEPORTOVATI.
Ali , ne mozes voziti, ne mozes obnoviti vozacku.
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2593
Joined: 16/05/2015 12:49

#910 Re: USA viza i novija iskustva

Post by SpecialOffer »

razonoda wrote:
SpecialOffer wrote:Ja ako se docepam americkog tla ja se ne vracam. Sta se najgore moze desiti? Deportacija?

NE PRAVI KRIMINAL--NECE TE DEPORTOVATI.
Ali , ne mozes voziti, ne mozes obnoviti vozacku.
A problem je sto se ne moze raditi. Da li bi se tako na kakvu foru posao mogao dobiti. Jer kad nestane novca sta mozes ako je mozes raditi. Imas jedino opciju prijaviti se na azil i cekati pa sta bude.
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#911 Re: USA viza i novija iskustva

Post by razonoda »

SpecialOffer wrote:
razonoda wrote:
SpecialOffer wrote:Ja ako se docepam americkog tla ja se ne vracam. Sta se najgore moze desiti? Deportacija?

NE PRAVI KRIMINAL--NECE TE DEPORTOVATI.
Ali , ne mozes voziti, ne mozes obnoviti vozacku.
A problem je sto se ne moze raditi. Da li bi se tako na kakvu foru posao mogao dobiti. Jer kad nestane novca sta mozes ako je mozes raditi. Imas jedino opciju prijaviti se na azil i cekati pa sta bude.
Azil ne mozes dobiti.

Mozes raditi ====restorani, gradjevina .... servisi, sto bi rekli za kesh.
U medjuvremenu se --ozenis --i tu su papiri.
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2593
Joined: 16/05/2015 12:49

#912 Re: USA viza i novija iskustva

Post by SpecialOffer »

razonoda wrote:
Azil ne mozes dobiti.

Mozes raditi ====restorani, gradjevina .... servisi, sto bi rekli za kesh.
U medjuvremenu se --ozenis --i tu su papiri.
A mislis da ima sanse da te neko zaposli "na crno".
Jer ti si tu onda bez ikakvih papira i sl. Kako god okrenes ilegalno si onda u zemlji.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#913 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Avetinho »

razonoda wrote:
SpecialOffer wrote:Ja ako se docepam americkog tla ja se ne vracam. Sta se najgore moze desiti? Deportacija?

NE PRAVI KRIMINAL--NECE TE DEPORTOVATI.
Ali , ne mozes voziti, ne mozes obnoviti vozacku.
Naravno da mozes.
Barca_Adnan
Posts: 15
Joined: 01/02/2013 08:54

#914 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Barca_Adnan »

Pozdrav svim,

Moj proces za dobijanje useljenicke vize preko supruznika idalje traje. Ide poprilicno brzo u odnosu na neke ljude, i sad mi je ds 260 prosao, odnosno potvrdjen i traze mi da im posaljem dokumentaciju. Posto zivimo vise od 2 god u njemackoj, traze od mene prijavu boravku i sudske spise iz njemacke a ne iz bosne, sto sam ja prikupio i sad je u procesu prevodjenja. Mene samo zanima (valjda od silne zelje za odlaskom i uzbudjenja imam malo straha) koliko cesto vracaju ljude s intervjua? Mi nismo uopste lazni brak, sve je ok i s papirima, ali me cisto zanima da znam kako to ide.

Hvala unaprijed
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#915 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Avetinho »

Barca_Adnan wrote:Pozdrav svim,

Moj proces za dobijanje useljenicke vize preko supruznika idalje traje. Ide poprilicno brzo u odnosu na neke ljude, i sad mi je ds 260 prosao, odnosno potvrdjen i traze mi da im posaljem dokumentaciju. Posto zivimo vise od 2 god u njemackoj, traze od mene prijavu boravku i sudske spise iz njemacke a ne iz bosne, sto sam ja prikupio i sad je u procesu prevodjenja. Mene samo zanima (valjda od silne zelje za odlaskom i uzbudjenja imam malo straha) koliko cesto vracaju ljude s intervjua? Mi nismo uopste lazni brak, sve je ok i s papirima, ali me cisto zanima da znam kako to ide.

Hvala unaprijed
Ides sigurno, ako nisi kriminalac.
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#916 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Vidal89 »

SpecialOffer wrote:
razonoda wrote:
Azil ne mozes dobiti.

Mozes raditi ====restorani, gradjevina .... servisi, sto bi rekli za kesh.
U medjuvremenu se --ozenis --i tu su papiri.
A mislis da ima sanse da te neko zaposli "na crno".
Jer ti si tu onda bez ikakvih papira i sl. Kako god okrenes ilegalno si onda u zemlji.
Ma moze, kad mogu meksikanci glupi sto mi ne bi mogli :D

Nezz jarane ja bi sve dao da se docepam USA, volim njihov nacin zivota i sve ostalo

Al dzaba mi kad je nemoguce otici, niti imam kome od svoje rdobine, mozda nekih prijatelja tudjih.

Puno sam istrazivao nacine, kako god okrenes tesko jako tesko. Faks i 3 jezika, dzba mi sve kad nemam koga da me pogura.
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#917 Re: USA viza i novija iskustva

Post by razonoda »

Vidal89 wrote:
SpecialOffer wrote:
razonoda wrote:
Azil ne mozes dobiti.

Mozes raditi ====restorani, gradjevina .... servisi, sto bi rekli za kesh.
U medjuvremenu se --ozenis --i tu su papiri.
A mislis da ima sanse da te neko zaposli "na crno".
Jer ti si tu onda bez ikakvih papira i sl. Kako god okrenes ilegalno si onda u zemlji.
Ma moze, kad mogu meksikanci glupi sto mi ne bi mogli :D

Nezz jarane ja bi sve dao da se docepam USA, volim njihov nacin zivota i sve ostalo

Al dzaba mi kad je nemoguce otici, niti imam kome od svoje rdobine, mozda nekih prijatelja tudjih.

Puno sam istrazivao nacine, kako god okrenes tesko jako tesko. Faks i 3 jezika, dzba mi sve kad nemam koga da me pogura.
ne gubi nadu.svake godine ima ----------lutrija------- 2 . dolaze djevojke u posjetu u bih, i jos uvijek je bosanac ispred amera.
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#918 Re: USA viza i novija iskustva

Post by miki27A »

razonoda wrote:
SpecialOffer wrote:
razonoda wrote:


Ma moze, kad mogu meksikanci glupi sto mi ne bi mogli :D

Nezz jarane ja bi sve dao da se docepam USA, volim njihov nacin zivota i sve ostalo

Al dzaba mi kad je nemoguce otici, niti imam kome od svoje rdobine, mozda nekih prijatelja tudjih.

Puno sam istrazivao nacine, kako god okrenes tesko jako tesko. Faks i 3 jezika, dzba mi sve kad nemam koga da me pogura.
ne gubi nadu.svake godine ima ----------lutrija------- 2 . dolaze djevojke u posjetu u bih, i jos uvijek je bosanac ispred amera.
za lutriju mozda i imas sanse (ako igras na zvanicnoj stranici), za djevojke : tesko, ali sretno!
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2593
Joined: 16/05/2015 12:49

#919 Re: USA viza i novija iskustva

Post by SpecialOffer »

A koja je zvanicna stranica za lutriju?
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#920 Re: USA viza i novija iskustva

Post by miki27A »

SpecialOffer wrote:A koja je zvanicna stranica za lutriju?
https://www.dvlottery.state.gov/
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#921 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Vidal89 »

miki27A wrote:
SpecialOffer wrote:A koja je zvanicna stranica za lutriju?
https://www.dvlottery.state.gov/
Ima li mozda negdje statisticki pokazatelj, koliko je prijavljenih i od/dobijenih itd
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#922 Re: USA viza i novija iskustva

Post by razonoda »

Vidal89 wrote:
miki27A wrote:
SpecialOffer wrote:A koja je zvanicna stranica za lutriju?
https://www.dvlottery.state.gov/
Ima li mozda negdje statisticki pokazatelj, koliko je prijavljenih i od/dobijenih itd


Europe
Albania 1931
Andorra 0
Armenia 1277
Austria 50
Azerbaijan 380
Belarus 811
Belgium 47
Bosnia & Herzegovina 92
Bulgaria 865
Croatia 67
Cyprus 28
Czech Republic 74
Denmark 35
Estonia 40
Finland 57
France 510
French Southern Antarctic Lands 0
French Guiana 0
French Polynesia 1
Guadeloupe 0
Reunion 0
Aruba 4
New Caledonia 0
Martinique 0
Georgia 571
Germany 678
Greece 93
Greenland 0
Hungary 186
Iceland 3
Ireland 89
Italy 410
Kazakhstan 376
Kyrgyzstan 209
Latvia 73
Liechtenstein 0
Lithuania 153
Luxembourg 0
Macedonia Former Yugoslav Rep Of 258
Malta 0
Moldova 1854
Monaco 0
Netherlands 81
Netherlands Antilles 0
Aruba 4
Northern Ireland 9
Norway 35
Poland 629
Portugal 58
Macau 23
Romania 0
Russia 2200
San Marino 0
Serbia & Montenegro 8
Slovakia 70
Slovenia 33
Spain 193
Sweden 108
Switzerland 122
Tajikistan 337
Turkey 1795
Turkmenistan 124
Ukraine 4507
Uzbekistan 4300
Vatican City 0
Yugoslavia 0
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#923 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Troll_Happens »

Da li je neko isao u skorije vrijeme turisticki u ameriku sa djevojkom? Planiram krajem god ili pocetkom iduce posjetiti tetku u americi. Ostali bi odprilike oko 3 sedmice. Ja vec imam turisticku vizu koju sam dobio prije par god koja je jos validna. Djevojka je nema kakva je procedura da bi je dobila jel potrebno opet garantno pismo od tetke i za nju ili moramo ponovo sve zajedno predati? Hvala unaprijed za informacije.. :)
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#924 Re: USA viza i novija iskustva

Post by miki27A »

Troll_Happens wrote:Da li je neko isao u skorije vrijeme turisticki u ameriku sa djevojkom? Planiram krajem god ili pocetkom iduce posjetiti tetku u americi. Ostali bi odprilike oko 3 sedmice. Ja vec imam turisticku vizu koju sam dobio prije par god koja je jos validna. Djevojka je nema kakva je procedura da bi je dobila jel potrebno opet garantno pismo od tetke i za nju ili moramo ponovo sve zajedno predati? Hvala unaprijed za informacije.. :)
Posto ti vec imas turisticku vizu, samo djevojka popunjava aplikaciju za vizu i ima intervju. Svrha putovanja: turizam.
Detaljnije ovdje: http://sarajevo.usembassy.gov/niv-how-to-apply.html (imaju i stranicu na bh jeziku ako je potrebno)
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#925 Re: USA viza i novija iskustva

Post by detroit-mercy »

Jimmy McNulty wrote:
Walter991 wrote:Evo ja upravo stigao iz ambasade. Zahtjev za vizu odbijen. Razgovor je trajao cirka 2 minute , nije mi trazio apsolutno nikakav dokument. Pitao me koji je razlog putovanja , kod koga idem , cime se bavi ta osoba, cime se ja bavim , sta studiram , kad namjeravam zavrsiti studij, sta poslije studija , koliko namjeravam ostati u usa, da li sam prije negdje putovao , ko placa troskove putovanja. Prije mene je bilo 10 ljudi , od cega su cetvero studenti. Svi studenti su odbijeni , pa cak i djevojka koja je pored studija bila jos i zaposlena . Moj savjet , ako ste student , ne bacajte pare ..cini mi se da je nemoguce dobiti vizu. Cuo sam od jos neke raje da su odbijeni . Uglavnom su samo stariji ljudi koji imaju posao i porodicu ovdje uspjeli dobiti vizu .
Zao mi je ako sam nekoga razocarao . Ja bih volio da je meni neko ovo rekao prije razgovora , bar ne bih bacio 300 kmetova niz Miljacku , nego ostavio za neki studentski pohod. Lijep pozdrav !
Da si malo prelistao temu našao bi isti ovaj post samo napisan od strane mene i to u februaru :D Elem apsolutno sve isto, ista pitanja, sveeee aaaa. :D I odbijenica naravno.
Meni bila familija u posjeti, student i srednjoskolka. Dobili vize na 10 godina, nisu ih uopste peglali.
Post Reply