USA viza i novija iskustva

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
sadmire
Posts: 2382
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#1101 Re: USA viza i novija iskustva

Post by sadmire »

Vidal89 wrote: 14/02/2020 15:42 https://www.klix.ba/vijesti/regija/amer ... wQQ__pSbhk

Za sve one koji imaju putovnicu :thumbup:
Dodje mi da sad sebi zbavim jednu...lakse je nju dobit neg vizu...
bosanceros94
Posts: 7
Joined: 10/11/2017 14:38

#1102 Re: USA viza i novija iskustva

Post by bosanceros94 »

Da li je neko u skorije vrijeme (od kad je Trump predsjednik) prosao proces zarucnicke vize. Ako ima neko da jeste, volio bih da mi se javi u pp, da mi podijeli neka iskustva sto me zanimaju.
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#1103 Re: USA viza i novija iskustva

Post by melb26sa »

bosanceros94 wrote: 19/02/2020 16:23 Da li je neko u skorije vrijeme (od kad je Trump predsjednik) prosao proces zarucnicke vize. Ako ima neko da jeste, volio bih da mi se javi u pp, da mi podijeli neka iskustva sto me zanimaju.
Sve sto te zanima imas na visajourney.com/forums - podforum Europa imaju postovi za BiH/CRO/Serbia.
Ne znam zasto bi isao na vjerenicku vizu (koja je i skuplja i duze se ceka na doijanje zelene karte; sama dozvola za rad se ceka 5-7 mjeseci) naspram supruznicke gdje po ulasku u zemlju postajes green card holder, odmah pocinje teci vrijeme za drzavljanstvo i mozes raditi vec sljedeci dan.


Od 24.2 pocinje primjena public charge rule sa USCIS strane (vec u primjeni od strane Department of State):
ALERT: USCIS will implement the Inadmissibility on Public Charge Grounds final rule on Feb. 24, 2020, except in Illinois, where the final rule remains enjoined by a federal court (as of Feb. 5, 2020). Except in Illinois, the final rule will apply only to applications or petitions postmarked (or submitted electronically) on or after Feb. 24, 2020. For applications and petitions sent by commercial courier (such as UPS, FedEx and DHL), the postmark date is the date reflected on the courier receipt. When determining whether an alien subject to the public charge ground of inadmissibility and the Final Rule is likely to become a public charge at any time in the future, DHS will not consider an alien’s application for, certification or approval to receive, or receipt of certain non-cash public benefits before Feb. 24, 2020. Similarly, when determining whether the public benefits condition applies to applications or petitions for extension of stay or change of status, USCIS will only consider public benefits received on or after Feb. 24, 2020. For more information, see our news release.

We posted updated forms and submission instructions to give applicants, petitioners, and others time to review updated procedures and adjust filing methods.

We are issuing guidance (PDF, 335 KB) in the USCIS Policy Manual to address the Inadmissibility on Public Charge Grounds final rule. For more information, see our policy manual.

DHS remains enjoined from implementing the final rule in Illinois. If the injunction in Illinois is lifted, we will provide additional public guidance.
sarajevsko_pivo
Posts: 3455
Joined: 27/07/2009 16:22

#1104 Re: USA viza i novija iskustva

Post by sarajevsko_pivo »

Bio sam proslje godine u Calofornia, Nevada i Arizona. Totalno sam zaljubljen u USA. Planiram ove godine da preko lutrije dobijem green Card. Proslje godine zakasnio pola sata da apliciram jer mi je slika došla 30 kasnije preko maila nego sto su mi obećali :) nije bilo valjda Sudjeno.

Ko je od vas sve dobio green Card preko lutrije? I koliko ste puta učestvovali?
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#1105 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Bascarsija1 »

sarajevsko_pivo wrote: 21/05/2020 10:07 Bio sam proslje godine u Calofornia, Nevada i Arizona. Totalno sam zaljubljen u USA. Planiram ove godine da preko lutrije dobijem green Card. Proslje godine zakasnio pola sata da apliciram jer mi je slika došla 30 kasnije preko maila nego sto su mi obećali :) nije bilo valjda Sudjeno.

Ko je od vas sve dobio green Card preko lutrije? I koliko ste puta učestvovali?
15 puta. Nikad je nisam dobio. Jos 3 prijatelja su godinama zajedno applicirali ... nista. Na kraju smo to izgurali na radnu vizu.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1106 Re: USA viza i novija iskustva

Post by moonca »

sarajevsko_pivo wrote: 21/05/2020 10:07 Bio sam proslje godine u Calofornia, Nevada i Arizona. Totalno sam zaljubljen u USA. Planiram ove godine da preko lutrije dobijem green Card. Proslje godine zakasnio pola sata da apliciram jer mi je slika došla 30 kasnije preko maila nego sto su mi obećali :) nije bilo valjda Sudjeno.

Ko je od vas sve dobio green Card preko lutrije? I koliko ste puta učestvovali?
Poznajem nekoliko .... prosle godine, momak- koji je bio student u NY -nakon zavrsetka -morao napustiti USA. prijavio se i vec naredne godine -izvucen...inace, iz Srbije je.
Vjerujem da ima spisak drzava i koliki ce br ce izvuci - sretnika, iz svake.


Prijavi se.. sretno
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1107 Re: USA viza i novija iskustva

Post by moonca »

Bascarsija1 wrote: 21/05/2020 16:54 15 puta. Nikad je nisam dobio. Jos 3 prijatelja su godinama zajedno applicirali
. 15 godina pokusavash??
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#1108 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Bascarsija1 »

moonca wrote: 21/05/2020 20:46
Bascarsija1 wrote: 21/05/2020 16:54 15 puta. Nikad je nisam dobio. Jos 3 prijatelja su godinama zajedno applicirali
. 15 godina pokusavash??
Sa jos nekoliok prijatelja. Nikad niko. Stvarno je tesko to dobiti.

Al nek se raja prijavljuje sto vise ... dok nisu I to ukinuli.
branx
Posts: 16
Joined: 12/06/2018 13:40

#1109 Re: USA viza i novija iskustva

Post by branx »

sarajevsko_pivo wrote: 21/05/2020 10:07 Bio sam proslje godine u Calofornia, Nevada i Arizona. Totalno sam zaljubljen u USA. Planiram ove godine da preko lutrije dobijem green Card. Proslje godine zakasnio pola sata da apliciram jer mi je slika došla 30 kasnije preko maila nego sto su mi obećali :) nije bilo valjda Sudjeno.

Ko je od vas sve dobio green Card preko lutrije? I koliko ste puta učestvovali?


Evo ti link foruma, sta god te interesuje vezano za imigraciju u USA tu mozes pronaci. Inace je napravljen bas za ljude sa Balkana.

https://www.zelenalutrija.com/forum/

Nikad se ne zna, neko igra godinama i nista, a neko ubode iz prvog puta :D

Pozz
sarajevsko_pivo
Posts: 3455
Joined: 27/07/2009 16:22

#1110 Re: USA viza i novija iskustva

Post by sarajevsko_pivo »

branx wrote: 28/05/2020 21:26
sarajevsko_pivo wrote: 21/05/2020 10:07 Bio sam proslje godine u Calofornia, Nevada i Arizona. Totalno sam zaljubljen u USA. Planiram ove godine da preko lutrije dobijem green Card. Proslje godine zakasnio pola sata da apliciram jer mi je slika došla 30 kasnije preko maila nego sto su mi obećali :) nije bilo valjda Sudjeno.

Ko je od vas sve dobio green Card preko lutrije? I koliko ste puta učestvovali?
Nećeš mi vjerovati već vise od 12 godina planiram da učestvujemo u lutriji. I svake godine znam kad je registracija za lutriji. Takodjer zadnjih 12 godina uvijek mi bude mrsko da napravim slike (američki format) za green Card. Prošle godine sam se konačno i napravio slike, ali mi te slike došle 30 kasno na mail tako da sam zakasnio deadline.

Valjda nisam silno htjeo, ali ove godine je sve spremno čim bude aplikacija online odmah ću se aplicirati.

Mogu sam već 12 puta dobiti green Card 🤭🤭🤭

Evo ti link foruma, sta god te interesuje vezano za imigraciju u USA tu mozes pronaci. Inace je napravljen bas za ljude sa Balkana.

https://www.zelenalutrija.com/forum/

Nikad se ne zna, neko igra godinama i nista, a neko ubode iz prvog puta :D

Pozz
Nećeš mi vjerovati već vise od 12 godina planiram da učestvujemo u lutriji. I svake godine znam kad je registracija za lutriji. Takodjer zadnjih 12 godina uvijek mi bude mrsko da napravim slike (američki format) za green Card. Prošle godine sam se konačno i napravio slike, ali mi te slike došle 30 kasno na mail tako da sam zakasnio deadline.

Valjda nisam silno htjeo, ali ove godine je sve spremno čim bude aplikacija online odmah ću se aplicirati.
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#1111 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Bascarsija1 »

Zapamti da nemozes koristiti ovogodisnje slike. Moraces napraviti nove. Ja mislim treba da budu manje od 3 ili 6 mijeseci stare.
sarajevsko_pivo
Posts: 3455
Joined: 27/07/2009 16:22

#1112 Re: USA viza i novija iskustva

Post by sarajevsko_pivo »

Po čemu oni znaju koliko je slika stara?
branx
Posts: 16
Joined: 12/06/2018 13:40

#1113 Re: USA viza i novija iskustva

Post by branx »

sarajevsko_pivo wrote: 01/06/2020 11:18 Po čemu oni znaju koliko je slika stara?

U sustini oni ne znaju koliko je fotografija stara, ali zasto da rizikujes zbog toga i ne budes izvucen, plus moras cekati godinu dana za novu prijavu.

Nista specijalno, odes kod fotografa i obajsnis mu za sta ti treba, to su obicno slike kao za vizu. On ti prebaci sliku na usb, zatim udjes na sajt zelene lutrije koji sam ti naveo gore i imas opciju da provjeris sliku, ako ne odgovara, crop-ujes ju na zeljenu velicinu na nekom od sajtova koji lagano nadjes na google-u. Tako sam ja radio i prolazilo mi.
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#1114 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Bascarsija1 »

branx wrote: 01/06/2020 12:15
sarajevsko_pivo wrote: 01/06/2020 11:18 Po čemu oni znaju koliko je slika stara?

U sustini oni ne znaju koliko je fotografija stara, ali zasto da rizikujes zbog toga i ne budes izvucen, plus moras cekati godinu dana za novu prijavu.

Nista specijalno, odes kod fotografa i obajsnis mu za sta ti treba, to su obicno slike kao za vizu. On ti prebaci sliku na usb, zatim udjes na sajt zelene lutrije koji sam ti naveo gore i imas opciju da provjeris sliku, ako ne odgovara, crop-ujes ju na zeljenu velicinu na nekom od sajtova koji lagano nadjes na google-u. Tako sam ja radio i prolazilo mi.
Pa ako ima iPhone ili neku drugu kameru moze sam. Samo malo da nauci oko velicina. Bijela poledzina bez sijene... imaju fine instrukcije sta treba da ta slika bude.
branx
Posts: 16
Joined: 12/06/2018 13:40

#1115 Re: USA viza i novija iskustva

Post by branx »

Bascarsija1 wrote: 01/06/2020 18:35
branx wrote: 01/06/2020 12:15
sarajevsko_pivo wrote: 01/06/2020 11:18 Po čemu oni znaju koliko je slika stara?

U sustini oni ne znaju koliko je fotografija stara, ali zasto da rizikujes zbog toga i ne budes izvucen, plus moras cekati godinu dana za novu prijavu.

Nista specijalno, odes kod fotografa i obajsnis mu za sta ti treba, to su obicno slike kao za vizu. On ti prebaci sliku na usb, zatim udjes na sajt zelene lutrije koji sam ti naveo gore i imas opciju da provjeris sliku, ako ne odgovara, crop-ujes ju na zeljenu velicinu na nekom od sajtova koji lagano nadjes na google-u. Tako sam ja radio i prolazilo mi.
Pa ako ima iPhone ili neku drugu kameru moze sam. Samo malo da nauci oko velicina. Bijela poledzina bez sijene... imaju fine instrukcije sta treba da ta slika bude.


Pa da, upravu ste. Sve je tamo odlicno objasnjeno. Slika mora biti u jpeg, jpg ili jpe formatu, zatim manja od 240 kb i dimenzija 600x600 piksela.
Cime god da se uslikate moracete sliku malo srediti tj. smanjiti, sto se moze lako odraditi samo se treba malo potruditi :izet: :D
sarajevsko_pivo
Posts: 3455
Joined: 27/07/2009 16:22

#1116 Re: USA viza i novija iskustva

Post by sarajevsko_pivo »

Ove godine samo 40 ljudi iz BiH dobilo green Card na lutriji...

https://www.green-card.com/winner-statistics/
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1117 Re: USA viza i novija iskustva

Post by moonca »

Monaco--3 - :) :-) zar iko hoce..
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#1118 Re: USA viza i novija iskustva

Post by alibaba_i_30_godina »

Vidi Albanaca u najvećem broju iz Evrope u pohodu na stvaranje američkog sna. Izgleda da im je Svica dosadila. :mrgreen:

11 stručnjaka iz Sjeverne Koreje. Da mi je samo znati kako su se smjeli prijaviti. :mrgreen:
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#1119 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Bascarsija1 »

alibaba_i_30_godina wrote: 08/06/2020 01:12 Vidi Albanaca u najvećem broju iz Evrope u pohodu na stvaranje američkog sna. Izgleda da im je Svica dosadila. :mrgreen:

11 stručnjaka iz Sjeverne Koreje. Da mi je samo znati kako su se smjeli prijaviti. :mrgreen:
Sjeverno Korejci su vjerovatno poslali slike famili ili prijateljima u inostranstvu. Poslije su ih oni prijavili za lutriju I onda kad su dobili javili da izadju iz zemlje.

Nebime iznenadilo da koji spija prodje iz Sjeverne Koreje.
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#1120 Re: USA viza i novija iskustva

Post by nKrkan »

Image

a , joj
neka naka , doći će murga drugim putem
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#1121 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Vidal89 »

Vidal89 wrote: 14/02/2020 15:42 https://www.klix.ba/vijesti/regija/amer ... wQQ__pSbhk

Za sve one koji imaju putovnicu :thumbup:
Bascarsija1 wrote: 21/05/2020 16:54
sarajevsko_pivo wrote: 21/05/2020 10:07 Bio sam proslje godine u Calofornia, Nevada i Arizona. Totalno sam zaljubljen u USA. Planiram ove godine da preko lutrije dobijem green Card. Proslje godine zakasnio pola sata da apliciram jer mi je slika došla 30 kasnije preko maila nego sto su mi obećali :) nije bilo valjda Sudjeno.

Ko je od vas sve dobio green Card preko lutrije? I koliko ste puta učestvovali?
15 puta. Nikad je nisam dobio. Jos 3 prijatelja su godinama zajedno applicirali ... nista. Na kraju smo to izgurali na radnu vizu.
Zavidim vam obojici, tebi prvom ne sto si dobio nagradu i isao na tekmu nego jer si imao priliku da odes.

Ovaj drugi, mozes li prenijeti vise informacija kako je bilo sta ti se svidjelo, kakav je zivot itd.

Godinama igram lutriju ali nemam srece sad mi 35 a od 23 igram, pokusavao sam sve posao, zene ali me.nije islo. Da mi samo neko pruzi priliku upravo sada momentalno bi sjeo na avion sa ruksakom samo i otisao odavde jer sam umoran od svega ovdje, od rodbine, komsija, prijatelja, grada, drzave, sistema i politike. Zapoceo bi novi zivot i borio se kao sam ponovno rodjen.

Sada samo lutam tim prelijepim ulicama i parkovima na google earthu :sad:
sarajevsko_pivo
Posts: 3455
Joined: 27/07/2009 16:22

#1122 Re: USA viza i novija iskustva

Post by sarajevsko_pivo »

Vidal89 wrote: 21/06/2020 11:33
Vidal89 wrote: 14/02/2020 15:42 https://www.klix.ba/vijesti/regija/amer ... wQQ__pSbhk

Za sve one koji imaju putovnicu :thumbup:
Bascarsija1 wrote: 21/05/2020 16:54
sarajevsko_pivo wrote: 21/05/2020 10:07 Bio sam proslje godine u Calofornia, Nevada i Arizona. Totalno sam zaljubljen u USA. Planiram ove godine da preko lutrije dobijem green Card. Proslje godine zakasnio pola sata da apliciram jer mi je slika došla 30 kasnije preko maila nego sto su mi obećali :) nije bilo valjda Sudjeno.

Ko je od vas sve dobio green Card preko lutrije? I koliko ste puta učestvovali?
15 puta. Nikad je nisam dobio. Jos 3 prijatelja su godinama zajedno applicirali ... nista. Na kraju smo to izgurali na radnu vizu.
Zavidim vam obojici, tebi prvom ne sto si dobio nagradu i isao na tekmu nego jer si imao priliku da odes.

Ovaj drugi, mozes li prenijeti vise informacija kako je bilo sta ti se svidjelo, kakav je zivot itd.

Godinama igram lutriju ali nemam srece sad mi 35 a od 23 igram, pokusavao sam sve posao, zene ali me.nije islo. Da mi samo neko pruzi priliku upravo sada momentalno bi sjeo na avion sa ruksakom samo i otisao odavde jer sam umoran od svega ovdje, od rodbine, komsija, prijatelja, grada, drzave, sistema i politike. Zapoceo bi novi zivot i borio se kao sam ponovno rodjen.

Sada samo lutam tim prelijepim ulicama i parkovima na google earthu :sad:
Pa šta ne odeš barem u Njemačku ili negdje drugo gdje traže narod. Samo da izađeš iz BiH. Pa makar jedno vrijeme radio na kruzeru možda upoznaš tako i Amerikanku. Ne bih ja dole dana proveo u BiH
sarayewo
Posts: 740
Joined: 08/07/2003 00:00

#1123 Re: USA viza i novija iskustva

Post by sarayewo »

Zna li iko mogu li nasi gradjani sa turistickim vizama uci u USA trenutno?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1124 Re: USA viza i novija iskustva

Post by moonca »

I da dozvoljavaju... gdje ces -- sve sto vrijedi vidjeti je -zatvoreno... :-)
sarayewo
Posts: 740
Joined: 08/07/2003 00:00

#1125 Re: USA viza i novija iskustva

Post by sarayewo »

moonca wrote: 03/07/2020 01:56 I da dozvoljavaju... gdje ces -- sve sto vrijedi vidjeti je -zatvoreno... :-)
Ma ja sam vec u SAD nego pokušavam skontati može li mi sestra doći da pomogne s kćerkom pošto je na raspustu a i supruga i ja radimo...
Post Reply