USA - Izbori za predsjednika 2020

Post Reply
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7409
Joined: 16/01/2007 23:38

#4126 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by banjaluka078 »

$80 million dark money group tied to Trump Supreme Court advisor, Leonard Leo

A close informal advisor to President Trump who has been deeply involved in all three of his Supreme Court nomination battles is the sole trustee of a mysterious group that brought in more than $80 million in 2018, according to a previously unreported tax return uncovered by CREW. The filing vastly expands the amount of money known to be flowing into the growing constellation of dark money groups tied to Federalist Society co-chairman Leonard Leo and provides new details about his role in a secretive firm that was responsible for one of the largest donations received by President Trump’s inaugural committee.

What makes Rule of Law Trust (RLT) particularly interesting is that despite its $80 million haul, the group seems remarkably hollow. It claimed it had no employees and no volunteers in its first year and listed what appears to be a virtual office in Virginia as its main address. Its stated mission is “to advance conservative principles and causes through communications, research, strategy and assistance to other organizations,” but there’s no apparent public information to demonstrate what that work entails, not even a website.

In an unusual financial arrangement, the group also appears to have channeled nearly all of its $2.7 million in expenditures through the BH Group — an enigmatic firm that, the filing reveals, is partly owned by Leo. The company has long been known to be tied to Leo, but the nature of his role was unknown until now. Just months after it was formed in 2016, the BH Group gave $1 million to President Trump’s inaugural committee — though the only known funds that it has received during that time came from other dark money groups allied with Leo. The ultimate source of the money remains unknown to this day.

The only other people linked to RLT in the sparse filing are either longtime Federalist Society officials-turned-consultants like Leo, or operatives with a long history working behind the scenes on dark money groups tied to Leo. For example, RLT’s single largest payment in 2018 was a $1.5 million consulting fee paid to Jonathan Bunch, a former vice president of the Federalist Society who has been involved in a number of entities tied to Leo. Bunch is now the president of CRC Advisors, a firm formed by Leo this past January. RLT paid an additional $300,004 to a firm called YAS, LLC for consulting. According to DC government records, the firm is registered to Maria Marshall, a former director of operations at the Federalist Society who currently serves as the vice president of CRC Advisors.

The records for RLT are maintained by Neil Corkery — who, along with his wife, Ann, is a longtime ally of Leo’s and has been tied to some of the largest conservative dark money groups in the country for more than a decade. Neil Corkery’s most notable connection is to two groups called the Wellspring Committee and Judicial Crisis Network (JCN), both 501(c)(4) social welfare groups like RLT. For ten years, from 2008 until its termination in 2018, Wellspring served as little more than a passthrough for anonymous money into politically active nonprofits that spent tens of millions of dollars on elections around the country and, in the case of JCN, judicial nominations. Leo has never personally held a formal position at either group, but he is reportedly closely involved in the fundraising for both groups.

As of last year, JCN operated out of an office on the same hallway as the Federalist Society in downtown Washington, DC. For years, JCN has been funded almost entirely by the Wellspring Committee — which was in turn funded by massive seven- and eight-figure contributions from anonymous donors. In 2016, JCN spent millions to pressure senators to not consider President Obama’s last Supreme Court nominee, Judge Merrick Garland. The following year, it poured millions into the fight to confirm President Trump’s first nominee, Justice Neil Gorsuch, to fill the same seat on the bench. The group’s president, Carrie Severino, tweeted a picture from Gorsuch’s swearing-in in the White House Rose Garden.

In 2018, the cycle repeated for Justice Kavanaugh’s nomination, and now JCN is pouring millions into the fight to confirm Judge Amy Coney Barrett to fill the seat opened by the death of Justice Ruth Bader Ginsburg.

Throughout these confirmation contests, Wellspring and JCN have funneled millions of dollars into the BH Group. Leo’s ties to the firm were first identified after he listed it as his employer on a contribution reported to the Federal Election Commission, but the nature of his role in the BH Group has been unclear for years. The Rule of Law Trust filing offers some new details, though. In a note buried deep in the return, RLT reports having reimbursed the BH Group for more than $4.3 million in expenditures that it describes as “independent contractor expenses incurred on behalf of Rule of Law Trust” and notes that BH Group is “more than 35% owned by Leonard Leo.”

But even as the note provides new details, it raises new questions. In particular, it explains that the more than $2.7 million that RLT spent in 2018 was funneled through the BH Group. In other words, it appears that a firm partly owned by the sole trustee of RLT paid all of RLT’s expenses, including $1.8 million in consulting payments to two former Federalist Society associates who now work at a consulting firm founded by the trustee, and then RLT reimbursed that firm for the expenses.

Another question looms even larger, though, stemming from the fact that RLT ended 2018 with more than $78.2 million on hand. What did it actually do with all its money? It’s not clear, and because of the lag in filings for nonprofit groups like this, no 2019 tax return is currently available. The group likely won’t file a 2020 tax return until late 2021. The same goes for the growing number of dark money groups tied to Leo in recent years.

A picture is emerging, but it will take years to sort out. One thing is clear, though: Leo and his allies have amassed a massive war chest of anonymous donations for their fight to remake the federal judiciary.

https://www.citizensforethics.org/repor ... onard-leo/
User avatar
eltroxin
Posts: 2051
Joined: 30/08/2009 23:35

#4127 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by eltroxin »

saint_mirad wrote: 27/10/2020 10:27 Ona baba što je intervjuisala Trumpa u 60 mintes očito radi po agendi i on je provalio. Dao joj je i previše vremena.
:lol: :run:
User avatar
Point.
Posts: 27738
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#4128 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by Point. »

saint_mirad wrote: 27/10/2020 10:27 Ona baba što je intervjuisala Trumpa u 60 mintes očito radi po agendi i on je provalio. Dao joj je i previše vremena.
I ti si naograjisao.
User avatar
Point.
Posts: 27738
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#4129 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by Point. »

dale cooper wrote: 27/10/2020 21:03

Kao malo razmaženo dijete. :place1: :mrgreen:
Kakav ušljivi miš, pobježe ko zadnja hinja. Lažljivi papak kad ga je pritisla uz zid za fake news, nije znao kako se izvući i pobježe.

I ovo stvorenje predsjednik ičega? God help America.
breba
Posts: 1707
Joined: 19/01/2005 04:37

#4130 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by breba »

Point. wrote: 27/10/2020 22:19
dale cooper wrote: 27/10/2020 21:03

Kao malo razmaženo dijete. :place1: :mrgreen:
Kakav ušljivi miš, pobježe ko zadnja hinja. Lažljivi papak kad ga je pritisla uz zid za fake news, nije znao kako se izvući i pobježe.

I ovo stvorenje predsjednik ičega? God help America.
Ma troluje čovjek sve vrijeme. 5 dana se već priča o tom intervjuu bez ikakvog razloga. Samo da je u vijestima on i intervju, ne korona, ekonomija, zid, zdravstvo, Kina.
Ako je lud, nije glup.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#4131 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by Challenger_ »

Bivši jugoslovenski košarkaš Duci Simonović pozvao Srbe Amerike ne da glasaju za ovog ili onog kandidata već da "što prije napuste USA", jer poslije američkih izbora po njemu slijedi "krvavi građanski rat".

Malo bizarna ali OT vijest.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55617
Joined: 15/12/2008 16:53

#4132 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by ultima_palabra »

Podrumski entiteti bi zasigurno uzivali u tome.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45209
Joined: 29/12/2005 01:20

#4133 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by jeza u ledja »

Podzemnih bolan, podzemnih. :D
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#4134 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by karanana »

slusam i citam i neke bosancerose koji imaju spremne izbjeglicke rute za kanadu i meksiko inicijelno.
eh sad, znam da smo i u bosni govorili "ma nece kod nas rat, ko ce nas zavaditi i ko ce koga ubijati kad smo mi komsije, nece komsija na komsiju. nema sanse, nemoguce.....", tako da vise necu reci da je bilo sta nemoguce, pa zato da pitam koji su moguci scenariji gradjanskog rata u americi poslije izbora?
opcija, pobijedi trump, ko i sta zapocinje sukobe i rat? ko je na jedno a ko na drugoj strani? gdje su dodirne tacke i gdje se vode sukobi?
isto pitanje za opciju ako pobijedi biden, kako ce rat izgledati?

po meni su ovdje nevidljive linije vec nacrtane. sta, hoce li rednecksi krenut na LA da ga krenu osvajat i oslobadjat? hoce li ovi BLMovci, komunjare i i anarhisti krenuti oslobadjati chatanugu tenesi od rednecksa? jednostavno ne vidim kako bi se moglo zaratit. ali nisam ni u bosni vidio.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5949
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#4135 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by studiorum_tuzlaensis »

Amerika je truhla kopirnica novca koja je vladala svijetom tako što okupira tuđa naftna polja prodaje tuđu naftu, kao i oružje narodu čiju je državu razvalila. Obično se to vrati ko bumerang, tj. stiće ih suze i kletve.

Neki rat će izbit i negdje... sama činjenica da mnogi spominju da "nema šanse da bude rata" je zanimljiva. Nafta je ključ svega, tj. kontrola tokova novca, a gotovo sve jače države kao što su Kina, Rusija, Turska i slično imaju tržište mimo petrodolara.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45209
Joined: 29/12/2005 01:20

#4136 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by jeza u ledja »

:lol: :lol:

Pricajte nam jos o tome.
:meza1:
Last edited by jeza u ledja on 28/10/2020 04:20, edited 1 time in total.
User avatar
corolla02
Posts: 10370
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#4137 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by corolla02 »

Ja_Ja wrote: 27/10/2020 14:13
corolla02 wrote: 26/10/2020 23:11
landslide je za ocekivati bidenovo
Ne postoje neodlucni biraci ovaj izborni ciklus. Mozda vise nikada nece ni postojati. Razlika izmedju dva kandidata je tolika da bilo kakva naznaka da neko "vaga" izmedju dvije opcije jednostavno nije realna, a niti normalna. Amerika je polarizovana ZA ili PROTIV jednog ili drugog, nema nista trece. Slijedece sedmice ce nastupiti zestoka bitka izmedju dvije Amerike, koja god pobijedi tesko da ce se moci ici prema drugoj opciji nekada kasnije i priblizavati stavove.
ima :D naravno da ima; ali svakim danom sve manje ih je to je tacno; uostalom, da ih nema i da je sve vec rijeseno nebi biden bio danas u georgiji, ili trump u maine, wisconsin il harris u texas... uvjek imas one ljude meh, ne volim trumpa ali ni demokrate nedaju bas neku alternativu ili necu da glasam jer moj glas nista nece promjeniti; oko takvih ljudi se rat sas vodi pogotovo u lila drzavama; za takve ljude nije samo uspjeh da ih pridobijes na svoju stranu, jos je veci uspjeh je da ih se natjera da glasaju uopste...
User avatar
corolla02
Posts: 10370
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#4138 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by corolla02 »

slatki :mrgreen:

Image
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55617
Joined: 15/12/2008 16:53

#4139 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by ultima_palabra »

corolla02 wrote: 28/10/2020 04:20
Ja_Ja wrote: 27/10/2020 14:13
corolla02 wrote: 26/10/2020 23:11

landslide je za ocekivati bidenovo
Ne postoje neodlucni biraci ovaj izborni ciklus. Mozda vise nikada nece ni postojati. Razlika izmedju dva kandidata je tolika da bilo kakva naznaka da neko "vaga" izmedju dvije opcije jednostavno nije realna, a niti normalna. Amerika je polarizovana ZA ili PROTIV jednog ili drugog, nema nista trece. Slijedece sedmice ce nastupiti zestoka bitka izmedju dvije Amerike, koja god pobijedi tesko da ce se moci ici prema drugoj opciji nekada kasnije i priblizavati stavove.
ima :D naravno da ima; ali svakim danom sve manje ih je to je tacno; uostalom, da ih nema i da je sve vec rijeseno nebi biden bio danas u georgiji, ili trump u maine, wisconsin il harris u texas... uvjek imas one ljude meh, ne volim trumpa ali ni demokrate nedaju bas neku alternativu ili necu da glasam jer moj glas nista nece promjeniti; oko takvih ljudi se rat sas vodi pogotovo u lila drzavama; za takve ljude nije samo uspjeh da ih pridobijes na svoju stranu, jos je veci uspjeh je da ih se natjera da glasaju uopste...
Ali ima ih toliko malo da je Trump odustao od njih kao strategije. Apsolutno nije nista uradio da ih privuce, stimulus, health care plan, bilo sta opipljivo, nula. Uzda se u veliku izlaznost baze i voter suppression gdje je moguce.

Biden pokusava da apeluje na zdrav razum i privuce te independents i meke republikance, racunajuci da je sama pojava Trumpa dovoljna da motivise bazne glasace demokrata. Na papiru djeluje kao pobjednicka strategija, ali vidjet cemo.
User avatar
jasko_ba
Posts: 7804
Joined: 13/11/2006 17:47

#4140 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by jasko_ba »

Point. wrote: 27/10/2020 22:19
dale cooper wrote: 27/10/2020 21:03
Kao malo razmaženo dijete. :place1: :mrgreen:
Kakav ušljivi miš, pobježe ko zadnja hinja. Lažljivi papak kad ga je pritisla uz zid za fake news, nije znao kako se izvući i pobježe.
I ovo stvorenje predsjednik ičega? God help America.
Strasan debil. :-) South Park na aparatima!
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2633
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#4141 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by Ja_Ja »

I jedan i drugi pokusavaju probuditi i pridobiti dio onih koji nikada ne glasaju. Postoji masa ljudi koje boli ona stvar za izborima, jednostavno nikad u zivotu nisu glasali pa ni sada ne namjeravaju. Oni se ne mogu posmatrati kao neodluceni glasaci, vec samo kao oni koji apstiniraju.

Neodluceni su oni koji imaju namjeru da glasaju ali se lome oko toga za koga da glasaju zbog stavova kandidata. U ovom trenutku je morbidno i pomisliti da neko jos uvijek razmislja za koga da glasa zbog kontrasta u njihovim stavovima i politikama. Ljudi su za ili protiv jednog ili drugog, trece opcije nema.

Biden kao i Clinton prosle izbore moze vise i dobiti i izgubiti. Vecom izlaznoscu se povecavaju njegove sanse, manjom se one umanjuju. Njemu je cilj da alarmira sve da glasaju. Trump se na drugoj strani veoma malo trudi da prosiri svoju bazu. Sa rekordnim brojem vec pristiglih glasova indikacije su da Biden ima prednost ali ima jos da se igra.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45209
Joined: 29/12/2005 01:20

#4142 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by jeza u ledja »

Citam podatke da se medju ranim glasacima drasticno povecalo ucesce mladih (a smanjilo ucesce penzionera). Nesto ovako tipa na prethodnim izborima od ranih glasaca postotak mladih je bio recimo 5-10%, a sad je uduplan na 10-20%, u ovisnosti o kojoj drzavi se radi.
Ovo moze znaciti ili da mladi glasaci ove godine u vecoj mjeri glasaju ranije ili da ce ove godine biti vece ucesce mladih glasaca na izborima. (a znamo sta ovo drugo znaci)
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2633
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#4143 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by Ja_Ja »

Interesanto je da se u velikom broju radi o tim "swing" states. Da mi je neko rekao prije 10+ godina da ce Texas biti jedna od tih drzava nebi mu vjerovao. Beto efekat je u punom jeku tamo. Jutros citam par clanaka u kojim kazu da je preko 800,000 mladih u Texasu vec glasalo, dok je prosle izbore ovako sedmicu prije oko 230,000 glasalo. Golem brate broj kako god da se pogleda.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55617
Joined: 15/12/2008 16:53

#4144 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by ultima_palabra »

Ja_Ja wrote: 28/10/2020 15:27 Interesanto je da se u velikom broju radi o tim "swing" states. Da mi je neko rekao prije 10+ godina da ce Texas biti jedna od tih drzava nebi mu vjerovao. Beto efekat je u punom jeku tamo. Jutros citam par clanaka u kojim kazu da je preko 800,000 mladih u Texasu vec glasalo, dok je prosle izbore ovako sedmicu prije oko 230,000 glasalo. Golem brate broj kako god da se pogleda.
Tamo je vec ostvarena ukupna izlaznost iz 2016. :shock: Beto moli i kumi Bidena i Kamalu da se pojave tamo.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#4145 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by madner »

Lone star ugrozen. :D
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45209
Joined: 29/12/2005 01:20

#4146 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by jeza u ledja »

Ja_Ja wrote: 28/10/2020 15:27 Interesanto je da se u velikom broju radi o tim "swing" states. Da mi je neko rekao prije 10+ godina da ce Texas biti jedna od tih drzava nebi mu vjerovao. Beto efekat je u punom jeku tamo. Jutros citam par clanaka u kojim kazu da je preko 800,000 mladih u Texasu vec glasalo, dok je prosle izbore ovako sedmicu prije oko 230,000 glasalo. Golem brate broj kako god da se pogleda.
Mijenja se demografska slika. Vise je manjina, populacija je mladja, urbanija, itd. Pun kurac ljudi je doselilo iz Californije, Sjeveroistoka...Plus je ja mislim TX drzava sa najvecim postotkom imigranata. Slicno se desava i u Georgiji. Zato i vidimo ove promjene.
Slicno, samo obrnuto, se desava u Rust Beltu.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#4147 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by bunk »

U rust beltu ostaje samo white trash :mrgreen:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55617
Joined: 15/12/2008 16:53

#4148 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by ultima_palabra »

jeza u ledja wrote: 28/10/2020 15:52
Ja_Ja wrote: 28/10/2020 15:27 Interesanto je da se u velikom broju radi o tim "swing" states. Da mi je neko rekao prije 10+ godina da ce Texas biti jedna od tih drzava nebi mu vjerovao. Beto efekat je u punom jeku tamo. Jutros citam par clanaka u kojim kazu da je preko 800,000 mladih u Texasu vec glasalo, dok je prosle izbore ovako sedmicu prije oko 230,000 glasalo. Golem brate broj kako god da se pogleda.
Mijenja se demografska slika. Vise je manjina, populacija je mladja, urbanija, itd. Pun kurac ljudi je doselilo iz Californije, Sjeveroistoka...Plus je ja mislim TX drzava sa najvecim postotkom imigranata. Slicno se desava i u Georgiji. Zato i vidimo ove promjene.
Slicno, samo obrnuto, se desava u Rust Beltu.
Sele se raja iz Kalifornije kojoj su dopizdili pozari.
User avatar
sinuhe
Posts: 11477
Joined: 03/06/2011 11:33

#4149 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by sinuhe »

Vec dugo traju te migracije iz demokratskih drzava u republikanske. Sele se iz Kalifornije i u Idaho zbog manjih troskova.
Zanimljivo na svoj nacin.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45209
Joined: 29/12/2005 01:20

#4150 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by jeza u ledja »

ultima_palabra wrote: 28/10/2020 16:01
jeza u ledja wrote: 28/10/2020 15:52
Ja_Ja wrote: 28/10/2020 15:27 Interesanto je da se u velikom broju radi o tim "swing" states. Da mi je neko rekao prije 10+ godina da ce Texas biti jedna od tih drzava nebi mu vjerovao. Beto efekat je u punom jeku tamo. Jutros citam par clanaka u kojim kazu da je preko 800,000 mladih u Texasu vec glasalo, dok je prosle izbore ovako sedmicu prije oko 230,000 glasalo. Golem brate broj kako god da se pogleda.
Mijenja se demografska slika. Vise je manjina, populacija je mladja, urbanija, itd. Pun kurac ljudi je doselilo iz Californije, Sjeveroistoka...Plus je ja mislim TX drzava sa najvecim postotkom imigranata. Slicno se desava i u Georgiji. Zato i vidimo ove promjene.
Slicno, samo obrnuto, se desava u Rust Beltu.
Sele se raja iz Kalifornije kojoj su dopizdili pozari.
Mislim da su im prije svega dopizdili veliki troskovi zivota, prije svega nekretnine. :-)
Sele se oni prije svega u Arizonu i Nevadu, pa onda dalje.
U Georgiju, u stvari u Atlantu, ja mislim migrira dosta crnacke populacije. Atlanta mu dodje nesto kao glavni grad crnaca na Jugu. (Uz Houston). Ali zanimljivo tamo se povecava i broj Latinosa.
Sve te drzave polako plave. Prva je na redu bila Virginia, koja je sad duboko plava. Sljedeca je North Carolina, koja je sad bare-bare. Pa evo dodjosmo i do Georgije.
Arizona se isto drasticno mijenja. Ne znam koliko decenija vec glasaju za GOP. Evo sad su bare-bare.
Post Reply