USA - Coast to coast

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

User avatar
Ivo Lola
Posts: 820
Joined: 18/04/2009 19:59

#26 Re: USA - Coast to coast

Post by Ivo Lola »

Tuzla111 wrote:
Ivo Lola wrote:kako i sam naslov govori, zanima me je li neko imao iskustva sa putovanjem preko SAD, od jedne do druge obale
ako jeste kakva su iskustva, kako putovati, sta izbjegavati
kakve su cijene prosjecnih motela, hrane
a posebno goriva, odnosno kolika je potrosnja nekog auta srednje klase, recimo vw passat ili neki ekvivalent

koliko bi kostalo rentanje takvog auta, sa ostavljanjem na drugom kraju zemlje ?

ruta bi najvjerovatnije bila tipa washington-LA... a period april-maj
je li 20 dana dovoljno za takvo nesto ?

u sustini sve informacije koje imate bi bile super

Hvala
Najjeftinija i naudobnija opcija by far. Ja idem na ovaj trip najvjerovatnije za 2 sedmice. http://dereklow.co/across-the-usa-by-tr ... -just-213/
koja je ruta ?
koliko si to platio ?
i kako to funkcionise, koliko se voz zadrzava u pojedinim mjestima... mislim nije mi poenta profurat sa kraja na kraj i kroz prozor vagona gledati ameriku :9
postoji li eventualno opcija da sidjem u nekom gradu, pa da kroz par dana cekam novi prolazak voza da nastavim...
sta god da znas i napises bice mi zanimljivo :) jer ovu opciju nisam nikad razmatrao a djeluje privlacno...
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#27 Re: USA - Coast to coast

Post by Tuzla111 »

Ivo Lola wrote:
Tuzla111 wrote:
Ivo Lola wrote:kako i sam naslov govori, zanima me je li neko imao iskustva sa putovanjem preko SAD, od jedne do druge obale
ako jeste kakva su iskustva, kako putovati, sta izbjegavati
kakve su cijene prosjecnih motela, hrane
a posebno goriva, odnosno kolika je potrosnja nekog auta srednje klase, recimo vw passat ili neki ekvivalent

koliko bi kostalo rentanje takvog auta, sa ostavljanjem na drugom kraju zemlje ?

ruta bi najvjerovatnije bila tipa washington-LA... a period april-maj
je li 20 dana dovoljno za takvo nesto ?

u sustini sve informacije koje imate bi bile super

Hvala
Najjeftinija i naudobnija opcija by far. Ja idem na ovaj trip najvjerovatnije za 2 sedmice. http://dereklow.co/across-the-usa-by-tr ... -just-213/
koja je ruta ?
koliko si to platio ?
i kako to funkcionise, koliko se voz zadrzava u pojedinim mjestima... mislim nije mi poenta profurat sa kraja na kraj i kroz prozor vagona gledati ameriku :9
postoji li eventualno opcija da sidjem u nekom gradu, pa da kroz par dana cekam novi prolazak voza da nastavim...
sta god da znas i napises bice mi zanimljivo :) jer ovu opciju nisam nikad razmatrao a djeluje privlacno...
procitaj cijeli blog. Cijelo putovanje je 4 dana a mozes se zadrzati i duze ako zelis jer karte kupujes pojedinacno za pojedine rute.
Post Reply